Skoči na vsebino
Elektromobilnost
Napisano (urejeno)
pred 10 urami je ignacij napisal:

Zadnjič mi je bivši sodelavec razložil svoje doźivetje Tesle X. Vglavnem za rabljeno je vzel kredit in odkartal 40k. Računica je bila, da zastonj polni na bližnji brezplačni polnilnici in se kredit prakticno sam odplača.

 

No zalomila pa se je uporabniška izkušnja, pravi, da je v 3 tednih shujšal za 3 kg🤣. Na hitro mi je razložil glavne probleme:

- nikoli ne veš ali po parkirišče od polnilnice prazno, kljub temu, da to aplikacija sporoča, saj nekateri ta e-mesta pač uporabijo za klasično parkiranje. Se pripelješ tja s prazno baterijo pol pa švicaš kje boš našel drugo in upaš  da se zgodba ne ponovi

- ko je bil primoran polniti na avtocestnem bencinskem servisu je čakal 45min in takrat moraš pač iti na kavo. Pravi, da je bilo že samo polnjenje dražje kot gorivo.

- znašel se je v 2 urnem zastoju in se je počutil, kot da je na infuziji ko je gledal kazalnik napolnjenosti baterije

- ker se ni glih najbolj pozanimal je bil razocaran nad dosegom, okoli 250-300km januarja

- kvaliteta izdelave katastrofa za 100k vredno vozilo. V notranjosti slabi materiali, vrata se niso lepo zaprla, zelo glasno v kabini.

 

No po 3 tednih je imel srečo, da se je našel nekdo in kupil vozilo, on pa je nabavil BMW X5, dizla, in pravi  da nikoli več EV.

Kolega je imel id3, stal je več kot Focus moj in je bil totalna šalupa v notranjosti. Minil ekosklad, menjal za novo Teslo 3 (2023). Ta celo izgleda nekak v notranjosti. Tako da obstajajo tudi zadovoljni lastniki.

 

Poznam avstrijca s Teslo S, kar koli se dela je drago. Ni to čudežno crknil cel motor z menjalnikom in kardanom ter direciali. To je pač blatnik, odbijač.....

 

Ne glede na kaj, to ni za mene, ko tankam more dišat po bencinu in ne pajtlat ali pa smrdet po delovnih strojih 😎

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano
pred 1 minuto je dvorjan napisal:

Vsako letnik 2018-2019 Teslo raje kot katerikoli Audi.

Tu bi se celo strinjal.

Vidimo kake težave ima Slivka z VAG koncernom (ja ja Ford značka je gor, na VW-ju).

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano
pred 14 urami je skritikrt napisal:

Ali po domače-moški se staramo kot vino,ženske pa kot mleko.

Jaz sem vedno slišal, da se starajo kot pivo.

 

Mleko, a ni parmezan 3 leta staro mleko in je drago ko pes. 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup avta iz tujine
Napisano (urejeno)
pred 57 minutami je Slivka napisal:

Pozabljate eno stvar: dnevi tečejo.

 

Saj gotovo bodo to uredili, samo mož je ta čas pešec...

Glej kolega je kupil rabljenega BMw-ja. 2.5 leti.

Doplačal jamstvo. Slovenski avto.

 

3 mesce za tem zružil diferencial.

Jamstvo ga ni želelo kriti.

Bmw ima samo 2 leti garancije. Pa se je bockat začel. Sem ga ustavil in mu pomagal spisat dopise.

 

Avto se je popravil. Zdaj ne vem kdo je plačal prodajalec vozila ali jamstvo. V glavnem še prodajalčev zaposleni mu je čestital, da je hitro in dobro izpeljal.

 

Lovil sem vse zakonske roke in njih upozarjal na vse kar so zamudili. Do tržne nisva rabila potencirat, ker so moji dopisi jih kot izgleda pošteno v stres spravili.

 

In evo, tudi tu so dnevi tekli, kot pri tvojem nemškem.

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup avta iz tujine
Napisano (urejeno)

Nesramna VW garancija. Tu bi en dober dopis uredil vse.

Našim naj pelje. Ko ga zavrnejo, naj zahteva pisno. Potem pa pošlje prodajalcu in uvozniku dopis.

 

In bo vse urejeno. 🙂 Zakonodaja ga ščiti, samo bo moral s prstom pokazat na njo.

 

Servisi naj se lepo menijo 45 dni in bo dobil novi avto.

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano
dne 22. 1. 2024 ob 14:20 je Mraušk Mčk napisal:
WWW.RTVSLO.SI

Vozniki električnih vozil Tesla se v času, ko je ZDA zajel hud mraz, spopadajo s kopico težav. Družbena omrežja so preplavili posnetki...

 

Meni je kolega s Teslo povedal, da je tak, ker so nesposobni.

 

Baje so polnit šli hladno baterijo in potem jo polni doooolgo.

Je rekel preheat daš in potem polnit, pa polni normalno.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano

Seveda. Imaš pravico do drugačnega mnenja, pa kljub temu, mislim, da me nisi prav razumel.

 

Hočem rečt Focus 1.0, dobrih 100 konjičev, je bolj nepremičnina, tudi pol togo premo ima, če ni karavan.

 

Če 150 je pogojno ok in bi ga sprejel, da je nekomu za užitek. 182 super.

Nisem mislil, da za pravega petrol heada mora bit 280 konjev ali pa nič.

 

Spet sno zašli, to je tema o štromu, ne pa o vonju bencinskih hlapov 🙂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano (urejeno)

Izgleda, da si se na stara leta zmehčal. 😉

 

2012 sem še vozil R4.

Pa ni to blo mišljeno kdo bolj stare kripe vozi.

Za mene je definicija petrol heada, nekdo ki uživa v vožnji in za kupuje močnejše avte in seveda takšne, kjer je lega na prvem mestu. Vozniško usmerjene, bi bila mogoče lepa sopomenka.

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano

Jaz sem kontra videl. Vozim za užitek.

Tudi če je 10 ur al 0.5 v koloni.

Res, da ima manual šift, samo to ni isto, ker 8 prestav ali 6.....

 

Avtomatik bi edino prav prišel za avtomatsko prestavljanje v koloni.

 

Pot iz službe, namesto da bi me razveselila, mi je šla z AT na živce.

Seveda nikoline delam dlje kot 10 km od doma.

 

Isto ročna, pokal sem od radosti, da ima i20n ročno ročno. To lahko zategnem kadar mi paše, tud med vožnjo.

 

Pač sem petrol-head, to večinq ne razume. Uživam v vožnjim, če se le da vozim jaz. Ne me obsojat, smo si različni.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Plastika na Mazdi CX 30
Napisano (urejeno)

Saj veš, dokler niso toče hladno rihtari, so tudi vsi pravli, da jih ne moti.

Zdaj pa da skoraj vsak rihtat.

 

Pa ne mi rečt, da zanesnjaki, ki zaščitijo podvozje ali dajo keramiko gor, bojo imeli šmarogaste blatnike, če obstaja rešitev.

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Plastika na Mazdi CX 30
Napisano

To je kot avto zbit od toče, če ni preveč, se vidi samo pod dolečinimi koti in pravo svetlobo.

Enim se fučka, enim ne. Ni prav, da to proizvajajo še naprej.

Nič pa ne moreš, pač voziš naprej in če te to moti, naslednji avto kupiš s pleh blatniki ne pa plastiko.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano (urejeno)
pred 7 urami je dvorjan napisal:

Ne vem, zakaj provociraš. Saj je bilo v tej temi že neštetokrat predebatirano, lahko greš po straneh nazaj.

 

Sicer pa par člankov v branje in celo kalkulator/primerjalnik izpustov CO2 - za osebna vozila:

WWW.REUTERS.COM

 

WWW.TRANSPORTENVIRONMENT.ORG

To answer this question we have developed a tool that compiles all the most up-to-date data on CO2 emissions.

 

Člankov je na tisoče, vsak vzame tistega, ki ga želi. Jaz pa sem pred časom nemškega bral, da proizvodnja električnega naredi tolko co2, kor ICE pri 100000 km. Ne bom zdaj iskal. Zajeli so baje res celotno porizvodnjo...., ni mi jasno od kot ti trdijo samo pal let.

 

Moti me, ker trkaš na vest, da je bolj ekološko in da je bolj ugodno. Ekološko žal še ni. Ugodno pa nikoli ne bo, ko bomo vsi na elelktriki. Mogoče je zdaj še, ker pač morejo lastniki trpeti s težavami za polnjenje.

 

In če hočemo okolje in svet rešit, je prihodnost vodik.

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano
pred 4 minutami je dvorjan napisal:

 - in ta bi jo lahko izkoristil sebi in okolju v prid.

Prosim razloži mi kako misliš okolju v prid?

Mogoče samo lokalnemu? Ali pa se spet pojavi električni iz zraka im mižimo pred proizvodnjo na drugem koncu?

 

Mogoče res čez 10-20 let. To na kar sedaj vozijo elektro avti in kaj proizvodnja naredi okolju so velika škoda za okolje.

In čez 15-25 let bom verjetno ga tudi jaz imel doma.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.