Skoči na vsebino

Miatarji - Razno


Dejan Pavlovic

Priporočeno sporočilo

  • 3 tedne kasneje...

kaj je miatarji:).. ?akamo na vreme?:)... z wanklom sva par tednov nazaj razmi?ljala da bi se enkrat dobil na enem fajn kme?kem turizmu (kamnikar).. blizu vi?nje gore, mali vrh.. stvar je blizu.. lepa cestica.. najbol va?no pa.. super hrana:).. ?e ste za to se zmenimo en vikend.. in v leto?njem letu prvi? dobimo, pojemo, nazdravimo.. in malo podebatiramo o prihajajo?em letu in na?ih planih:) JE KDO ZAINTERESIRAN?:)

A je to vse kar znate? :) Lepo je u?ivati v va?i otro?ki nesposobnosti:) Bravo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zivio :D...

mam novo uprasanje ce se kdo spozna....

 

okoli ITB sepravi trobentice...ne da imam kak namen montirat ali kar kol podobnega..samo o turbinah in krompresorjih nekaj vem o tem itb-jih pa ne...

 

kake so predelave na motorju da to pa?e?

zivljenska doba z tem montirano na motorju?

poraba se kj dvigne?kaj pa hp...koliko kej pridobi?

sej verjetno na 1.8 motorju je skoda dajat ker dvigne kompresijo ki je pa ze tako visoka za ta motor..al se motim?kako je pa z homologacijo te zadeve v sloveniji?ne vrjamm da se da...

 

tko splo?ne stvari me zanimajo:D

 

hvala vsem za odgovore :D

------------------------------------------------------
All the way Miata :)My way is sideway :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ITB je zakon, sam je pa spet cena v okviru turbo in kompresor sistemov, ker je za doseganje dobre konjenice potrebnih kar nekaj predelav motorja, poleg standardne menjave injektorjev in ecu-ja. ?ivljenska doba, poraba in hp so odvisni ravno od vlo?enih financ. Dosedaj mi sicer nikjer ni uspel to?n najdt to?nih podatkov, nekak pa logika pove, da bolj kot je motor obremenjen, prej se bo obrabu. No, predvidevam, da si itak ?e pogledu kak posnetek na youtubu in opaz? okvirno za kaj se gre..

 

Kot sm js na netu zasledu gre pa nekak tko: ITB za najve?jo odzivnost in zvok, kompresor za enakomerno pove?anje mo?i po celem spektru in turbina za najve?jo mo? z zamikom v obratih. Kaj bomo na?raufal? :hudicek:

 

V vsakem primeru je pa nekak tko,kolker dnarja tolk muske..Aja pa ne, n? od tega se ne da homologirat :glare:

 

Pa ?e en zlo zanimiv projekt, ?e si taprav mojster in bi si kr sam naredu ITB :)

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zivio :D...

mam novo uprasanje ce se kdo spozna....

 

okoli ITB sepravi trobentice...ne da imam kak namen montirat ali kar kol podobnega..samo o turbinah in krompresorjih nekaj vem o tem itb-jih pa ne...

 

kake so predelave na motorju da to pa?e?

zivljenska doba z tem montirano na motorju?

poraba se kj dvigne?kaj pa hp...koliko kej pridobi?

sej verjetno na 1.8 motorju je skoda dajat ker dvigne kompresijo ki je pa ze tako visoka za ta motor..al se motim?kako je pa z homologacijo te zadeve v sloveniji?ne vrjamm da se da...

 

tko splo?ne stvari me zanimajo:D

 

hvala vsem za odgovore :D

 

-Da to (fizi?no) pa?e rabi? primeren vsisni kolektor, da pa to dela, pa ?e marsikaj.

-Odvisno od marsi?esa, predvsem kot je ?e viper povedu, ?.

-Poraba se itq dvigne...Konjev, spet odvisno ?

-Od kje tebi, da ima bp visoko kompresijsko razmerje?

-Homologirat se da pri nas samo zadeve s T?Vom, uradno!

 

LP

Jero

s2k_sig_transition_small.gif
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ni mam pravice pisat, pa vseeno jaz sem na svoji 323f bg imel posprejane z rde?im sprejem in sem lahko dosegel tak u?inek kot je na zgornji sliki ali pa tudi manj, tako se ob robih po?prical konkretno, na sredini pa manj tako da ni bilo problemov z barvo svetlobe. Ker ?e bo? naredil konkretno rde?o prevleko npr. folija bo? moral uporabiti zeleno ?arnico za oran?ni efekt blinkanja. Sprej je pa bil od MOTIP-a rde?e prav za barvanje lu?i.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

ojla

mene pa zanima, ?e kje obstaja mikrofilm za mx5, kje so vsi kosi vijaki, pa katalo?ke ?tevilke????

 

 

Mikrofilmov ze nekaj let (mogoce celo desetletji :P ) ne uporabljajo... Ze zelo dolgo se za to uproabljajo racunalniki in ustrezna programska oprema :) ... Kje to dobiti pa ne bi vedel ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Mikrofilmov ze nekaj let (mogoce celo desetletji :P ) ne uporabljajo...

Druga? poznam kar nekaj arhivskih slu?b, tudi v JU, ki ?e vedno shranjuje stvari na mikrofilme. Res pa da se je za?el proces pretvarjanja na ra?unalnike :)

 

Jaz pa trenutno razmi?ljam...kaj od tega bi se lahko zna?lo na mazdi?

Za lu?i ne vem ?e znam tako mojstrsko to narest kot je Symon, feltne se bojim da bi pomanj?ale vse skupaj, ?rte so mi pa kar v?e? :) Pa vseeno no?em da bi vse skupaj preve? izpadalo...

 

Objavljena slika

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.