Skoči na vsebino

Klima in pospe?evanje


Boss

Priporočeno sporočilo

Ene 14 dni nazaj, ko je bilo ?e peklensko vro?e sem imel manj?i popadek in sem se malo zdivjal po prazni cesti iz Logatca proti Podkraju sramezljiv Zanimivo je bilo, da mi je bilo, zaradi neprestanega pospe?evanja iz ovinkov v hrib, ?edalje bolj vro?e.

 

Najprej sem mislil, da je to zaradi adrenalina :D potem pa le porajtam, da klima ne hladi tako kot bi bilo treba in sicer, ko mo?no pospe?im sploh ne hladi. ?e sem vozil zmerno pa ni bilo problema s hlajenjem.

 

Predvidevam, da pri mo?nem pospe?evanju avtomatika ugasne klimo, da bi ?la vsa razpolo?ljiva mo? na kolesa in se ne bi zgubljala s poganjanjem klime. Potem sem posku?al tole preveriti pa na internetu ne najdem nobene informacije.

 

Zdaj ne vem ali je to lastnost samo avtomatskih klim, ker na Clarusu sem imel ro?no in ?e sem hotel po?teno prehitevat sem klimo za tistih nekaj sekund raje ugasnil, ker razlika v pospe?evanju je bila kar o?itna.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja vceri sem te vidu na smartinski cesti (mal pred 19:00) -sem bil s prijateljico,crn bmw pa sem ful mahal, sam si bil neki koncetriran v voznji :)

aja, a to si bil ti? Jaz sem pa glih razmi?ljal, kaj mi eden tako maha, a sem mogo?e prepo?as ?tartal s semaforja? :D

 

?e bi bil v Mazdi bi te verjetno spoznal na BMW-je pa ne padam preve? sramezljiv , ?eprav so B) avtomobili :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predvidevam, da pri mo?nem pospe?evanju avtomatika ugasne klimo, da bi ?la vsa razpolo?ljiva mo? na kolesa in se ne bi zgubljala s poganjanjem klime. Potem sem posku?al tole preveriti pa na internetu ne najdem nobene informacije.

 

Zdaj ne vem ali je to lastnost samo avtomatskih klim, ker na Clarusu sem imel ro?no in ?e sem hotel po?teno prehitevat sem klimo za tistih nekaj sekund raje ugasnil, ker razlika v pospe?evanju je bila kar o?itna.

pri visokih vrtljajih se klima odklopi, ker bi to lahko slabo vplivalo na delovanje klime, preve? kompresije tudi za sistem klime ni dobro :)

in ker se kompresor klime vrti skupaj z motorjem, ga ob vi?jih vrtljajih sistem raje odklopi...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.