Skoči na vsebino

Stre?ni prtlja?nik in nosilec za kolo za Mazdo 3 (2010)


castro36

Priporočeno sporočilo

Lepo pozdravljeni,

 

glede na to, da se pribli?uje kolesarska sezona me zanima kaj vse to?no potrebujem, da lahko pritrdim dve kolesi na Mazdo 3 letnik 2010 5 vrat ?portna varianta.

 

Sicer sem malo gledal po netu in sem opazil, da so med najbolj?imi nosilci za kolesa slede?i:

 

http://www.fux.si/index.php/content/thule-...ilec-za-kolesa/

 

http://www.avtotehna-vis.si/spletna-trgovi...roride-591.html

 

Tukaj gre v bistvu za stre?ni nosilec kamor se zapne kolo in me zanima kako je potem s prtlja?nikom ali se tam kupi v kompletu prtlja?nik - ne znam niti razlo?iti - kamor se da stre?ni nosilec za kolo gor ali se te pre?ke potem posebej kupujejo, ker na koncu niti ne vem koliko me vse skupaj pride?

 

Morda kaka povezava do kakega dobrega prtlja?nika, sicer pa, ?e ?e enkrat kupim prtlja?nik bi ?elel takega, da se lahko na njega namontira tudi kdaj, ?e kupimo Thuletov prtlja?nik ali kakega drugega torej, da ni ta prtlja?nik samo za kolesa.

 

Morda ?e kak drugi nasvet ali kaj cenej?ega in tudi dosti kvalitetnega?

 

Pa ?e eno vpra?anje..na mimovrste sem zasledil ?e ta spodnji sestavek..

 

"Prodajamo zgolj originalni Thule model. Pri nas dobite vse v kompletu in ne manjkajo deli kot pri nekaterih OEM izvedbah (Peugeot, Mazda), ki vsebujejo le priklope za dolo?eno znamko."

 

Kaj to to?no pomeni, da ?e kupim kje drugje mi lahko kaj manjka ali kaj?

 

Najlep?a hvala za pomo?

 

p.s. Za Mazdo 3 omenjeni model pride v po?tev verjetno samo stre?ni prtlja?nik in ne tisti za na zadnjo ?ipo kot sem ga imel pri Corsi, ker ta na?a Mazda ima zadnji spojler in baje naj se tam ne bi smelo ni?esar pritrditi? Je to res?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. ?e kupi? Thule kit za Mazdo 3 letnik 2010 dobi? komplet, ki ga imajo na zalogi in ga namesti?.

2. ?e kupi? po delih lahko zbira? med razli?nimi tipi pre?k z nogami, ?tevilo klju?avnic in dodatki.

3. ?e veliko vozi? kolo je smiselno nabaviti nosilec koles za priklop. (?e dolgo razmi?ljam o njemu, vendar ?e nisem pri?el do to?ke nakupa. Na stre?nega se mi ne da ve? dvigovati kolesa in potem biti stalno pozoren na vi?ine ovir.

 

Kompatibilnost z drugimi avti: Ponavadi pre?ke ?e pa?ejo, noge pa je potrebno kupiti nove, saj pritrditev odvisna od vsake strehe posebej.

 

 

"Prodajamo zgolj originalni Thule model. Pri nas dobite vse v kompletu in ne manjkajo deli kot pri nekaterih OEM izvedbah (Peugeot, Mazda), ki vsebujejo le priklope za dolo?eno znamko." - :huh: tega pa ne razumem - ?e ho?e? namestiti rabi? komplet - ?e kaj glede na spisek manjka je reklamacija - po moje sejejo bu?e.

Prav gotovo pa nih?e nima namena kupiti kompleta, ki pa?e na 20 razli?nih avtov-ni poceni.

Kupi? prtlja?nik ki pa?e na tvoj avto. ?e ima? doma dva razli?na avta pa preveri? kaj od prtlja?nika je kompatibilno za drugi avto in manjkajp?e dele dokupi? in kompletira? po potrebi.

 

Moj primer: Prtlja?nik Thule sem kupil pred leti ko sem ?e imel Citroen ZX. Sedaj imava Mazdo 3 in C3.

- na vse tri avte pa?ejo noge ?e so zapete za vrata.

- pre?ka od ZX pa?e na M3 ?e ima fiksne vijake, druga?e rabita C3 in M3 nove pre?ke

- pritrditveni kiti so razli?ni na vseh avtih

- klju?avnice so enake.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred 11leti je bil original mazdin prtlja?nik (izdelan pri Thuleju) za karvana cenej?i kot povsem identi?en Thulejev prtlja?nik, ampak od takrat je preteklo ?e mnogo ?asa.

Bolj fri?na moja izku?nja izpred dveh mesecev je, da je bilo pri FUX-u kot uradnem uvozniku Thule stvar dra?ja kot na mimokrste. Thulejev nosilec za kolo sem par let nazaj kupil v kolesarski ?tacuni Ekstremevital http://www.extremevital.com/ - tam so bili takrat najcenej?i. V?asih se zgodi, da se kak Spar spravi prodajat thulejeve nosilce za kolesa po ceni, ki ji druge ?tacune niso kos.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer obema zelo hvala za odgovore vendar nekaj ne razumem in sicer prilagam spodnjo povezavo:

 

http://www.carid.com/2010-mazda-3-roof-rac...it-2211759.html

 

Prosim, ?e kdo pogleda na sliki tam kjer slika avtomobila s stre?nim prtlja?nikov in na sliki pi?e Thule, tam se vidi en aluminijast nastavek za prtlja?nik v srebrni barvi in ?ezen sta ?e dve pre?ni palici in ?ele potem gre gor nastavek za kolo...

 

 

Danes pa sem na enem avtu videl direktno dve ti pre?ni palici na avtomobilu in nosilec za kolo torej brez tiste aluminijaste palice na sliki, ki je malo izbo?ena...zakaj imajo nekateri avtomobili kar direktno nosilce za kolesa na?timane na pre?nih palicah, nekateri pa imajo pre?ne palice ?e na tistih dveh stranskih?

 

V ?em je fore, ker je verjetno tudi razlika v ceni ali ima? ve? ali manj delov?

 

Koliko pride cena za Thule kit za Mazdo 3 2010 letnik in ali mi kdo lahko po?lje kak link...a?i je v temu Thule kitu Pro ride 591 nosilec?

 

Hvala...

 

1. ?e kupi? Thule kit za Mazdo 3 letnik 2010 dobi? komplet, ki ga imajo na zalogi in ga namesti?.

2. ?e kupi? po delih lahko zbira? med razli?nimi tipi pre?k z nogami, ?tevilo klju?avnic in dodatki.

3. ?e veliko vozi? kolo je smiselno nabaviti nosilec koles za priklop. (?e dolgo razmi?ljam o njemu, vendar ?e nisem pri?el do to?ke nakupa. Na stre?nega se mi ne da ve? dvigovati kolesa in potem biti stalno pozoren na vi?ine ovir.

 

Kompatibilnost z drugimi avti: Ponavadi pre?ke ?e pa?ejo, noge pa je potrebno kupiti nove, saj pritrditev odvisna od vsake strehe posebej.

"Prodajamo zgolj originalni Thule model. Pri nas dobite vse v kompletu in ne manjkajo deli kot pri nekaterih OEM izvedbah (Peugeot, Mazda), ki vsebujejo le priklope za dolo?eno znamko." - :huh: tega pa ne razumem - ?e ho?e? namestiti rabi? komplet - ?e kaj glede na spisek manjka je reklamacija - po moje sejejo bu?e.

Prav gotovo pa nih?e nima namena kupiti kompleta, ki pa?e na 20 razli?nih avtov-ni poceni.

Kupi? prtlja?nik ki pa?e na tvoj avto. ?e ima? doma dva razli?na avta pa preveri? kaj od prtlja?nika je kompatibilno za drugi avto in manjkajp?e dele dokupi? in kompletira? po potrebi.

 

Moj primer: Prtlja?nik Thule sem kupil pred leti ko sem ?e imel Citroen ZX. Sedaj imava Mazdo 3 in C3.

- na vse tri avte pa?ejo noge ?e so zapete za vrata.

- pre?ka od ZX pa?e na M3 ?e ima fiksne vijake, druga?e rabita C3 in M3 nove pre?ke

- pritrditveni kiti so razli?ni na vseh avtih

- klju?avnice so enake.

 

lp

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja po?asi mi bodo stvari jasne, tiste stre?ne sani kakor jim re?ejo potrebujejo le karavani so mi rekli v Avtotehni in tudi Mazdinem servisu...torej samo dve pre?ni palici potrebujem in nosilca...za nosilca sem se ?e odlo?il, za pre?ne palice pa ne vem katere naj vzamem, da bodo tudi dobre?

 

Hvala.

 

 

Nekateri terenci in karavani imajo ?e tovarni?ko vgrajenane nosilce za prtlja?nik.

 

Kolikor sem videl na Thulejevem konfiguratorju za tvoj letnik ne ponuja mo?nosti zapetja za oboke vrat.

 

lp

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja po?asi mi bodo stvari jasne, tiste stre?ne sani kakor jim re?ejo potrebujejo le karavani so mi rekli v Avtotehni in tudi Mazdinem servisu...torej samo dve pre?ni palici potrebujem in nosilca...za nosilca sem se ?e odlo?il, za pre?ne palice pa ne vem katere naj vzamem, da bodo tudi dobre?

 

Hvala.

 

 

Najbolje je pomoje, da je vse od istega proizvajalca... Vprasaj na Mazdinem servisu, koliko stane komplet... Vcasih se res zna zgoditi, da bo tam oroginalni prtljaznik cenejesi od Thule... ceprav menda je tudi Mazdin prtljaznik brandan Thule ...

 

Tukaj je recimo komplet (nosilci + precke) 139? >> http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=5636132

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala ti,

 

o?itno bom doktoriral iz te teme:). V glavnem sem poklical bokal sport, extremevital,fuxa in cena za vse skupaj vklju?no z nosilcema Proride 591 pride cca 380-400 evrov in sedaj, ko si mi poslal link od trgovine v Velenju sem dojel ?ele, da lahko kupi? tudi ?e komplet pri Mazdi, ki vklju?uje in palice in kit in klju?avnice in osnovne noge in pride kar precej?nja razlika v ceni saj pri omenjenih trgovinah mora? kupiti ?isto vse posebej in vse ima seveda svojo ceno.

 

Kaka pa je razlika potem od Thule, ?e posebej vse kupim ali pa pri Mazdi original? Kot sem nekje zasledil Thule dela za Mazdo te prtlja?nike pa ne vem, ?e imam prav, ker upam, da kake precej?nje razlike v kvaliteti osnovnih nog in pre?nih palic ni..

 

Najlep?a hvala vsem za pomo?.

 

Najbolje je pomoje, da je vse od istega proizvajalca... Vprasaj na Mazdinem servisu, koliko stane komplet... Vcasih se res zna zgoditi, da bo tam oroginalni prtljaznik cenejesi od Thule... ceprav menda je tudi Mazdin prtljaznik brandan Thule ...

 

Tukaj je recimo komplet (nosilci + precke) 139? >> http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=5636132

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam pa ?e eno vpra?anje in sicer sem izvedel na Mazdinem servisu, da ti njihovi pre?ni nosilci niso aluminijasti od Thuleta pa so in me zanima kako se to odra?a v sami kakovosti in na splo?no kaj je druga?nega in iz kakih materijalov so.

 

Hvala

 

Lp

 

Hvala ti,

 

o?itno bom doktoriral iz te teme:). V glavnem sem poklical bokal sport, extremevital,fuxa in cena za vse skupaj vklju?no z nosilcema Proride 591 pride cca 380-400 evrov in sedaj, ko si mi poslal link od trgovine v Velenju sem dojel ?ele, da lahko kupi? tudi ?e komplet pri Mazdi, ki vklju?uje in palice in kit in klju?avnice in osnovne noge in pride kar precej?nja razlika v ceni saj pri omenjenih trgovinah mora? kupiti ?isto vse posebej in vse ima seveda svojo ceno.

 

Kaka pa je razlika potem od Thule, ?e posebej vse kupim ali pa pri Mazdi original? Kot sem nekje zasledil Thule dela za Mazdo te prtlja?nike pa ne vem, ?e imam prav, ker upam, da kake precej?nje razlike v kvaliteti osnovnih nog in pre?nih palic ni..

 

Najlep?a hvala vsem za pomo?.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se bom ?e jaz malo vklu?il v temo...

 

Pred kratkim sem za 3ko kupil rabljen prtlja?nik(tak kot je na zgornji povezavi).. Sumim, da mi prodajalec zraven ni dal original vijakov za pritrditev na avto. Vse skupaj mi je malo ?udno. Imel sem prej?nji model 3ke in je bilo vse veliko bolj enostavno.

Zanima me, ?e ima kdo tak prtlja?nik doma in ?e bi lahko poslikal vijak oz. celo odprto "nogo", da bi videl kako je zadeva re?ena.

?e v naprej se zahvaljujem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.