Skoči na vsebino

Avtoradio ali ojačevalec ali pa oboje?


Srachko

Priporočeno sporočilo

V svojo Xedos sem namontiral nove Sonyjeve zvo?nike (polica - ovali in v vratih). Sicer mam trenutno v avtu spar-ov avtoradio (ker mi je SD kartica bol priro?na kot pa USB ali CD), sami zvo?niki so pa trosistemski. Kljub dobrim zvo?nikom pogre?am ?irino in predvsem globino tonov. Delno so za to krive mp3-ke, ki pa? na ra?un kompresije ?rtvujejo nekaj kvalitete.

 

Zanima me torej, ?e bi rabil za bolj?i zvok premislit o:

A) Solidnem avtoradiu (Sony, Panasonic)

B) Srednje zmogljiv oja?evalec

C) A + B

 

Zvo?niki so Sony XPlod serija, 300W na polici zadaj in 140W v vratih. Bolj kot glasna muzika me veseli ?irina in globina tonov oz. da je res ?ist in izrazit zvok. Rad poslu?am kaj v tem stilu med vo?jno - https://www.youtube.com/watch?v=SsZM52ks4fs ali pa na primer https://www.youtube.com/watch?v=HJ2HCCpGQ9U

Plin je za kuhanje, elektrika je za razsvetljavo, diesel je za oranje, bencin... bencin pa je za vozit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

VSe je odvisno koliko ?eli? investirati v sistem. V vsakem primeru je seveda odvisno od opreme, ki jo ima?. Recimo da je mp3, ki ga posliu?a? visoke kvalitete da vsaj nekaj pokrijemo :) druga?e si ?e v startu na slab?em. Potem je tu na vrsti radio, ?e slabo reproducira glasbo, je tudi dobri zvo?niki ne morejo lepo zaigrati. ?e ?eli? imeti pa glasno in ?isto rglasbo, potem ti pa v vsakem primeru svetujem oja?evalec in izolacijo v vrata - s tem bo? dobil tudi na basih. Komponente so seveda pomembne, vendar tudi vrhunski zvo?niki ne bodo dobro igrali ?e je monta?a slaba ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja no, za za?etek lahko probam s kak?nim po?tenim Sony-jevim avotradiom (imam neko ?udno ?eljo, da naj bi v avtu blo vse japonsko)... Sem preizkusil v vitrini v trgovini svoj avtoradio in enega izmed razstavnih modelov in se ?e med obema pozna razlika pri reprodukciji zvoka. Tudi na podstre?ju sem zbrskal ?katlico od tega avtoradia in ima zgolj 4x18W oja?evalnik, tak da je bol bogo to... :)

 

Sicer bi rad le dovolj ?irok razpon tonov, da se sli?i vsaj 1/2 tak dobro kot na hi?nem kinu z 5.1 sistemom :D Glasno pa ni treba, da je preve?, ker me moti preve? glasna muzika pri vo?nji.

Plin je za kuhanje, elektrika je za razsvetljavo, diesel je za oranje, bencin... bencin pa je za vozit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni sonija mal ?as povozil :P

 

Zamenjaj radijo,v kufer  rukni en oja?evalc in woofer ostalo pa  po potrebi. 

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 7 mesecev kasneje...

Sem dobil od bratranca LG-ja z 4x53W oja?evalnikom. Na ovalce ?pila kot ?us, zdaj pa morem samo ?e dobit muziko v po?teni kvaliteti. Se pozna razlika v kvaliteti, sploh ?e proba? ?pilat mp3 z 128 bitrate ali pa z 320 bitrate. Se pa tudi te mp3-ke ne morejo primerjat z original cd-jem, kjer sem pa s kvaliteto ve? kot zadovoljen :D

Plin je za kuhanje, elektrika je za razsvetljavo, diesel je za oranje, bencin... bencin pa je za vozit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem dobil od bratranca LG-ja z 4x53W oja?evalnikom. Na ovalce ?pila kot ?us, zdaj pa morem samo ?e dobit muziko v po?teni kvaliteti. Se pozna razlika v kvaliteti, sploh ?e proba? ?pilat mp3 z 128 bitrate ali pa z 320 bitrate. Se pa tudi te mp3-ke ne morejo primerjat z original cd-jem, kjer sem pa s kvaliteto ve? kot zadovoljen :D

 

Kot prvo,?e ho?e? imet dober zvok pride v po?tev le format FLAC,ki je v bistvu origial zvok z cd-ja.Nato sledi kak dober Alpine avto radio,ki se ga da dan-danes dobit tes po dobri ceni...in tako naprej

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...
  • Jest je spremenil naslov v Avtoradio ali ojačevalec ali pa oboje?

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.