Skoči na vsebino

Nov s ?estico


phoinix

Priporočeno sporočilo

?ivjo,

 

Nov ?lan s prvo Mazdo. Po?asi se u?im vse funkcije ?estice 2014, CD150, karavan. Mimo je prvih 200km, pa so ?e vedno neraziskane zadeve :)

 

Bila je testna, letne pnevmatike, za zimo planiram jeklene feltne R16, da bo ceneje in performan?no bolj?e. Senzorji tlaka mi bodo povzro?ali te?ave, ne? Se jih navadno dokupi ali onemogo?i funkcijo na servisu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo,

 

Nov ?lan s prvo Mazdo. Po?asi se u?im vse funkcije ?estice 2014, CD150, karavan. Mimo je prvih 200km, pa so ?e vedno neraziskane zadeve :)

 

Bila je testna, letne pnevmatike, za zimo planiram jeklene feltne R16, da bo ceneje in performan?no bolj?e. Senzorji tlaka mi bodo povzro?ali te?ave, ne? Se jih navadno dokupi ali onemogo?i funkcijo na servisu?

 

 

Zadnja generacija sestice nima TPMS senzorjev v ventilckih... ampak meri preko ostalih senzorjev ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za pojasnilo. Super, ena skrb manj. ?e prav razumem meri "tlak" preko odstopanja v vrtljajih med posameznimi kolesi - kotalni obseg gume?

 

Performanse v smislu manj?e povr?ine (za sneg). Verjetno zanemarljiva razlika, v ceni pa ogromna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja obrate gleda. Za gume - roko na srce kolikokrat se vozimo res po snegu, pravem malo globjem snegu?

Se jaz ko sem na stranski poljski cesti doma to skorajda ne dozivim

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja obrate gleda. Za gume - roko na srce kolikokrat se vozimo res po snegu, pravem malo globjem snegu?

Se jaz ko sem na stranski poljski cesti doma to skorajda ne dozivim

To je res, razen ko se vozimo po neplu?eni cesti. Redko ampak na to nimamo vpliva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nespluzena cesta ni isto kot 'rezati' v sneg, na plundri bi znalo biti da je se bolje imeti valarje z vecjo podlago na cesti

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V prtlja?niku imam komplet za flikanje. Ga je mo? zamenjati za rezervno gumo? Nimam ?elje po eksperimentih na cesti.

Nazadnje sem z malo luknjico v gumi v roku 30 sekund (do zaustavitve) pla?? prerezal po celem robu gume. Flikanje v dinami?nih primerih je brezpredmetno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V prtlja?niku imam komplet za flikanje. Ga je mo? zamenjati za rezervno gumo? Nimam ?elje po eksperimentih na cesti.

Nazadnje sem z malo luknjico v gumi v roku 30 sekund (do zaustavitve) pla?? prerezal po celem robu gume. Flikanje v dinami?nih primerih je brezpredmetno.

Zamenjati ne mores... Lahko pa enostavno kupis rezervno kolo in ostalo, kar mogoce manjka (dvigalka, kljuc,...)

 

Je pa tako, da je veliko odvisno od tega, kje se vozis... Ce se po kaksnih vukojebinah, potem je fajn, ce imas rezervno gumo... Ce pamse vozis pretezno v civilizaciji, pa je dovolj taksen komplet... Ce ne mores s tem popravit, pac poklices asistenco,,,... Jaz se ne spomnim, kdaj sem nazadnje potreboval rezervno gumo... Je bilo pomoje se v casu skupne drzave in nalepk z oznako YU na avtih ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rabljena guma? Kam jo bom pa dal? V podnu ravno ni placa, v prtlja?niku je pa tudi ne bom vozil zavoljo enega dogodka na 5 let.

 

Rezerve vidim da obstajajo. Malo bo treba ?e raziskat.

Ho?e? re?i da nova 6ka nima prostora za rezervno gumo (vdolbino) pod podnjem prtlja?nika, tam kjer ima? sistem za flikanje? 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem gledal; takole na hitro mi zelo plitko deluje. Fantje s foruma sigurno vedo?

rezervna guma je zelo ozka (una just in case), ne spomnim se kako je bilo ko sva z bossom testirala novo 6ko

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ho?e? re?i da nova 6ka nima prostora za rezervno gumo (vdolbino) pod podnjem prtlja?nika, tam kjer ima? sistem za flikanje? 

 

Prostor je... le zamenjati moras tudi tisti vlozek iz stiropora oz. neke umetne mase v prtljazniku pod dnom... kjer so predalcki... 

 

IMG_4655-20150323-073801.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro vedeti, hvala. ?e i??em komplet...

 

 

Moras pa vedeti, da ne pase kar vsaka, ker imas sestica kar velike diske... Najmanjsa dimenzija navadne fletne, ki pase gor je 16"... pri rezervni je verjetno podobno :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali tista rezervna z rumeno feltno ki je ozja in pase. To imajo vsekakor za narociti na servisu (opcija) + sigurno jim kje kaka lezi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za info. ?e ena novost zame, matice namesto vijakov? :)

To imajo pa vsi JAP in verjetno tudi korejski avti. Za razliko od nem?kih oz. Evropskih. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ho?e? re?i da nova 6ka nima prostora za rezervno gumo (vdolbino) pod podnjem prtlja?nika, tam kjer ima? sistem za flikanje? 

 

Kolikor je bilo meni re?eno obstoja, vendar se za Slovenijo (Evropo?) izdeluje izvedba s plitko vdolbino v prtlja?niku, kjer prostora za (zasilno) rezervo ni. Teoreti?no bi se dalo naro?iti, ?akalna doba bi bila 6+ mesecev in cela vrsta komplikacij - zato tega ne po?nejo.

 

Za take primere obstaja Mazda asistenca  :dudek:

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.