Skoči na vsebino

Splo?no o rx-8


Blinki

Priporočeno sporočilo

LP

 

Zelo se zanimam za nakup mazde rx-8 sedaj pa me zanima mnenje od vseh, ki jih imate ali ste imeli in sicer:

kak?na je poraba, kako ste zadovoljni, ali se ta avto spla?a imeti, vzdr?evanje...

 

Vglavnem karkoli veste vse informacije so dobrodo?le.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav!

 

Jest vas "sportnikov" oz. "dirkacev" ne razumem najbolj?

Ce kupujes avto kot je Mazda RX-8, raje vprasaj kaksni pospeski so, kako drzi cesto in ceno koliko glav bos obrnil, ko bos peljel mimo mnozice :D

 

Na usesa mi je prislo, da olje zre. Po mojem je to razlog va wanklu :huh:

LP Lenuh007

m3cw8.jpg

wrcwn2.jpg

slobg8.jpg

9526mg9.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba je primerna 230 KM, olje pa? pogleda? na vsake 2 tanka bencina oz. ko si na kakem Mobikrogu ali kje podobno.

 

Jaz je nisem imel, samo po pri?evanjih drugih, ki jo imajo.

 

Pa ne verjeti vsemu kar sli?i?, ker nekateri pretiravajo z to porabo olja in takoj za?nejo da je kr? od avta, pa ne vem kaj ?e.

 

Oblikovno je avto ?pica in mislim da bo ?e kar nekaj ?asa tak ostal in bo ?e dolgo privabljal poglede mno?ice. No vsaj dokler Kabura ne pride :D

 

klik do Kabure :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si jo ?e vozil kdaj?

 

odli?na lega, vodljivost in miren tek.prostornost za 4 osebe,ki jo ponuja malokater ?portnik.

kar se olja ti?e ni take panike, kot nekateri pljuvajo!

je pa res da ga je treba dolivat. in to je edino kar ponavadi tisti fav?ne?i najdejo kot napako na tem avtu!!!

Only those without any talent, have no obsessions!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tak gledano pa moramo tako ali tako vsem Mazdam dolivat olje, zdaj pa ?e je Rx-8 al pa 323, mx-3.... :)

 

Jaz olja sploh ne kontroliram,samo na servisu mi ga menjajo pa je! :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vsem Mazdam dolivat olje, zdaj pa ?e je Rx-8 al pa 323, mx-3.... :)

 

Ne, ne Objavljena slika to pa ni res, da vsem.

Poraba je v primerjevi z otto 230 KM ista ali celo ni?ja. Olje mora? pa dolivat, ker wankel (ki bajdvej rules :ouje: ) nima klasi?nega mazanja, ampak se olje brizga v zgorevalni prostor, kjer se skuri in ne vra?a v karter za nadaljno mazanje.

Je pa to neki tazga k ni za vsazga - tehni?no edinstveno :ouje:

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

me zanima mnenje od vseh, ki jih imate ali ste imeli in

Ta je tud dobra. Jz sem mel dve (ko si je sosed eno kupu sm si jz ?e eno), kalman pa javar mata po eno, mislid da tud makaveli (on zihr), pa moja sestra si je v nedeljo na sejmu enu ubodla, redevil si jo je glih naro?u. Ostali k majo naj povejo pa kr sami. Aha pa sirius ma eno k jo rihta, baje da pol sploh nau ve? olja rabla.

 

P.S: Se opravi?ujem, ?e sm kogu u?alil sramezljiv ni namerno. Mal heca mora bit :ph34r:

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Male udrtine so na "plehu". Mislim, da bi šlo ven z vakuumom...posametne točke po haubi ni strehi, ter malo po bočnih stebričkih.   Trese avto ne...zlorabljam ne...sem prerastel, raje "bremzam" z motorjem. Prednje ploščice sem zamenjal lansko leto.
    • Rabiš ličarja ali samo hladno glihanje?   Diske smo vozli včasih 200k km, pa 3 komplete pakn in je blo.   Uradna toleranca, je kak 1-2mm obrabe. Tak da če bi poslušal proizvajalce, bi vsako menjavo tudi diske menjal. Če so ok (ni rje, ne trese, ....), voziš naprej. Z obrabo, se manjša površina za toplotno prevodnost. Torej bi jih pri zlorabi prej pregrel.
    • Če boš avto kmalu prodal pusti tako kot je, če nimajo prevelikega roba in res niso čisto tanki v kar pa dvomim. Če boš pa avto imel še dalj časa pa tako moraš menjat, ker je brezveze čakat do konca... 😉
    • Kaj ti je vreme nagajalo.... 
    • Izkušnja... - Ford Transit (bencin), neko malo sranje od kao tovornega...1,3 motor bencinar, 3-je celidri  ne me hecat, s turbino...no ja...ropota kot V8, pri 150km/h mu praznemu zmanjka moči, ko ga naložiš še toliko prej, poraba nič manjša od 7l/km, povprečno enormno več (9+), ni to to. - Fiat Doblo Maxi, 1,6 dizel mašina, turbina, res da požrešen, 7 do 9l, + 10l AdBlue na vsakih cca 4000 km (malo nad 30€ na Petrolu), nosilnost 850kg, ne pozna obremenitve, razen ko mu zapnem še prikolico z cca 800kg, pa v Višnjegorski klanec mimogrede potegne na tempomat 110km/h (kolikor je pač omejitev) ali je 130? - Mazda 3 (Ja moja Maus), 2.0, ja...zavarovanje (kasko) in cestni okoli 800€, pelješ se kot car, pod polnim presingom (MB-KP...1,5h...pomlad, ponoči), normalna poraba 5litrov, pod presingom nisem niti gledal.   Moje mnenje, če sem se že priklopil, ker se dolgo nisem...   Če avto nima vsaj 4ih cilindrov, ni avto!   Štromarskih pa hibridov ne bom komentiral.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.