Skoči na vsebino

Novi ?lan


DonFilipo

Priporočeno sporočilo

Spostovani ljubitelji Mazd.

Da se predstavim, Sem DonFilipo. Studiram v Ljubljani, sicer sem pa z Hrvaske. Veliko sodelujem v mazdinih forumih in nasplosno se zanimam za mazde. (sej vsi vemo koliko so to kvalitetni avti in vzdrzljivi - GOLF SUCKS!!!) Cisto po nakljucju sem ugotovil da ima Slovenija svoj forum! Bravo, cestitam, zelo vesel sem.

No da grem k bistvu.

Sem (prvi) lastnik Mazde 626 2.0 1998.l. Avto je se sedaj kot nov, ima prevozenih 160.000km. Na avtu ni bilo nobenih vecjih posegov, razen seveda rednih servisov in malo bolsih zvocnikov (serijski so bullshit:)). Prejsnji mesec sem dal xenonske luci (pravi xenon, ne plave zarnice) in turbino. Sicer je to LPT (low pression turbine) kar pomeni da ima tlak le 0,4bara. To je vgradil profesionalec ki se zelo dobro razume in dela samo z turbinami. Za vec od tega bi bilo potrebno se marsikaj spremeniti, kar mene osebno sploh ne zanima. In kaj sem dobil? Tisto kar sem hotel. Vec moci, seveda (priblizno 30-40%) kar znasa okoli 160KM in tisto zaradi cesa sem to naredil - vecji navor kateri znasa 210Nm. Avto je na testiranju pokazal zelo podobne meritve.

Na zunanjost nisem nicesar polagal, ker me vodi dejstvo da je bolse imeti dober motor katerega zunanjost ne odkriva kot avto poln spojlerjov in 60KM :).

Ce koga zanima, lahko dam tudi slike tukaj.

 

Zanima me ce se kje v Sloveniji dogaja kaksno srecenje za mazdiste, ker bi se ga rad udelezil (cimprej).

 

Lep podzrav DonFilipo

 

p.s. pa oprostite zaradi moje slovenscine katera ni glih...

voli vas Don

 

 

_______________________________

Viva Revolucion - Viva Mazda, Manuel !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

slike ASAP!!

 

Evo slik tukaj. -----> SLIKE 626 TURBO <-----

 

To je zaenkrat to. Druge pa pridejo verjeto naslednji teden.

voli vas Don

 

 

_______________________________

Viva Revolucion - Viva Mazda, Manuel !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Welcome!!! :)

 

Resni?no dobrodo?el tudi pri nas! Pohvale vreden avto!

 

Ker me radovednost daje, bi bilo lepo, ?e bi v galeriji ?e dodal informacije

kje? kdo? kaj? koliko? :huh:

 

glede xenon in turbo mislim :D seveda! :lol:

 

Bi se mogo?e ?e kdo znal zanimat za to B):rolleyes:

 

Lep pozdrav!

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja ?e to

 

res bi bilo fajn kak?no sre?anje imet ! ali ne?

 

Dejmo se ?e enkrat dobit, no. Pa tud ?e je samo v soudele?bi s kak?nim avto showu! Maybe 04.09. Grosuplje?

 

Da nas spravimo enkrat na kup.

 

Mogo?e, ?e se mal potrudim, zrihtam kak?en RX-8 test drive :D

?e ne, vam pa lahko samo MX-5 test ponudim :lol:

 

zoom - zoom

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super avto, dobrodo?el med nami.

 

Btw... ?tudira? mogo?e ra?unalni?tvo?

Hvala fantje za dobre zelje in lepo dobrodoslico.

P.S. Ja, studiram racunalnistvo! :rolleyes:

 

 

Btw, Turbino mi je zrihtal tip ki se ukvarja samo z tem in je pravi profi. Zamenjano je tudi tesnilo glave in nove so cevi. Pesezeno je tudi v karter. Menjane so svecke in spremenjene se nastavitve na elektroniki in merilniku protoka zraka... Mene je to pri nas (HR) stalo priblizno 4000kn (okoli 120.000sit) je pa res da me mojster pozna in mi je za to ni racunal dela, ampak samo dele (sicer dela ne racuna veliko). Turbina je Garrett 25.

Za vse ki vas zanima morebitni tuning vam lahko pomagam. Mojster bo najrajsi videl da pridete osebno do njega ker mora videti avto, pa tud je veliko razlicic kako bi se kaj realiziralo (kaksna vrst tuninga, kateri turbo, interkuler...). Sicer je clovek na Reki (LJ-RI = 105km)

 

Kar pa zadeva xenon je tako: 300USD prek interneta. Kaixen 7500K HID kit (balast, ignition in zarnice). To podjetje drugace dela HID za Audi in Lamborghini. Razen cene je tu se carina in davek. kar vse skup znese nekaj manj kod 400 EVROV. Montiral sem jih sam. (sem jih ze cca20 na drugih avtih). Vgradnja ni teska ampak je treba biti prevden in paziti kje se montira ballast (ZELO POMEMBNO!!!). Ce vas KARKOLI zanima glede pravega xenona mi lahko pisete tu ali na blok2@email.si ker imam z tem dosti izkusenj. Da se ne zajebete, ker se da zelo lahko.

LP Don

voli vas Don

 

 

_______________________________

Viva Revolucion - Viva Mazda, Manuel !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DonFilipo..very nice ;)

 

Dobrodosel na forumu ;)

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobrodo?el na forumu, ?elim ti ?im uspe?nje?e in zadovoljno sodelovanje !

 

forum postaja internacionalen :)

 

glavno je da se ?irimo in si pomagamo !

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je... cas, da se se jaz prikazem na kaksnem Mazda srecanju... :)

 

Saj nekaj vas bo na Mobisux pikniku... (vsaj za dva vem, da bosta tam...)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.