Skoči na vsebino

Zdrava prehrana, ?port in rekreacija


BOJČ

Priporočeno sporočilo

Ker sta me Allyssa in Poky hecala sem jo pa odprl :D .

 

?alo na stran. Tema je dobra in mislim, da za marsikoga zelo zanimiva. Sam si je ne predstavljam kot ponavljanje ?e 100X napisanega. Bolj si ?elim, da vanjo prenesemo svoje morebitne izku?nje, napake, seveda kak?en dober recept in pa kak?en nasvet, ki lahko koristi tudi drugim. Predlagam torej, da to temo o kateri smo se kar konkretno razpisali prestavimo iz rubrike sex chat sem noter. Res, da gre ljubezen skozi ?elodec, ampak vseeno, v sex rubriki bi raje debatiral o sexu kot pa o OH, itn. :hohoho:

 

Kar pa se vsega do sedaj zapisanega ti?e ste me pa zelo prijetno presenetili. Vidim, da ste kar na teko?em s stvarjo, najbolj pa me veseli, da pravilno in zdravo razmi?ljate ter, da ne spadate v kategorijo tistih, ki jim je pod magi?no besedo dieta in huj?anje mo?no prodati tudi avto :whatever:.

 

Kakorkoli ?e, sam sem lansko leto preizkusil 90 dnevno dieto in sem se jo zelo strogo dr?al. Kljub temu, da prakti?no ni? nisem ?portal (my bad), sem izgubil 7 kg in se odli?no po?util. Lo?evanje hrane je po mojem mnenju ena izmed bistvenih stvari, o pravilnem izboru pa se prepri?amo takrat ko ustanemo od mize siti, lahkotni, neobremenjeni in z ob?utkom pove?ane energije, ne pa iz?rpani.

Tudi sam vem, da je ena in edina resnica pri vsej stvari RAZLIKA MED VNOSOM IN PORABO, ter pravilna razporeditev. Ko bodo ljudje v globalu to dojeli, bodo same po sebi izginile vse te silne in trapaste diete, ki jih zasledimo v raznih "strokovnih publikacijah" in slu?ijo zgolj za ve?jo naklado in prodajo dolo?enih izdelkov.

Torej dober tek.

 

P.S.: Pa :pepsi: bomo morali nehat pit. Je zadeva gazirana, ima veliko sladkorja in ostalih dodatkov :hohoho:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 496
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Dve leti nazaj sem zgubil 10-12kg v treh-?tirih mesecih in sicer:

- ni? ?ipsa, ni? ?okolade in podobnih zadev, pil veliko vode in jedel 5x na dan, najbolj pomembno je bilo pa tole 4-5x na teden fitnes + tek + plavanje. :bravo:

Evo en napitek, meni zelo dober:

- v mikser zlije? cca. 3 deci teko?ega jogurta, 1 banano, kosmi?e (lahko tudi z rozinami in podobnimi zadevami) + med po okusu. Ko se tole zmiksa rata shake pa ?e dober je :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, super tema :)

 

Jaz sem trenutno na poti k bolj zdravi prehrani in ?ivljenju nasploh. Je pa? tako, da sem preve? 'vlagal vase' :) v zadnjih nekaj letih in je treba naredit spremembo.

 

Za?el sem s tem, da sem razdelil dnevno prehrano iz prej?njih 2 - 3 obrokov na 5, vsake 3 ure. Obrok sestavljaja kombinacija dobrih OH, beljakovin in ma??ob (od teh ve?inoma ribje olje - kvalitetne omega 3 ma??obe). Zraven imam potem ?e 2 x tedensko badminton in 3 x plavanje, ?ez ?as sledi tudi premetavanje ute?i, ampak raje ne pretiravam na za?etku, da me ne bo zabasalo.

 

U?inki se po?asi ?e vidijo, tako da bi do novega leta moralo biti kakih 7 ali 8 kilogramov minusa, potem pa naprej.

 

Sicer pa ... logika je enostavna. Dnevni vnos je manj?i kot poraba (vendar ?e vseeno ne stradam), dolo?il sem ga z izra?unom bazalnega metabolizma za mojo vi?ino in kilograme. Pri hrani so na prvem mestu sedaj skuta, jogurt, ovseni kosmi?i, pi??an?ja in puranja prsa, ribe, tuna v lastnem soku, polnozrnate testenine, ri? in veliko zelenjave za zraven. Od pija?e sta ostala voda in mleko z malo ma??obami. Uporabljam zig-zag metodo, kar pomeni, da sem 3 dni na nizkih kalorijah (okrog 2100 dnevno) in potem en dan na visokih (2700 dnevno).

 

Glavni napredek je v bistvu od takrat, ko za?ne? ra?unat kalorije in gledat sestavo hrane. V?asih se kar zgrozim, ko vidim kaj vse vsebuje meni v?asih odli?na hrana. Ra?unanje je na za?etku sicer zamudno, ampak s?asoma postane rutina.

 

?e pol ure, pa bo na vrsti ?e drugi obrok danes mmmmmm :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ta tema ni zame :(

 

 

:hohoho::hohoho::hohoho:

 

Tudi jaz bi kar naprej jedel pa bil ?e suh povrhu... sramezljiv

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jz bi pa jedu pa bi se rad se kaj zredu zraven pa ne gre!! :unsure:

 

Bi ?lo, bi ?lo. Prestavi na napolitanke in pivo (zdravo pa ni :whatever: ). Kak?no kilo bi dobil, to je preverjena voja?ka "dieta" :D

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:hohoho::hohoho::hohoho:

 

Tudi jaz bi kar naprej jedel pa bil ?e suh povrhu... sramezljiv

 

pa dej pol :)

 

recimo moja dieta ko sem bil zdaj v pristini: zjturaj (ob 9-10) 10 cevapov pa lepinja, vmes kaksen rogljicek ali zemlja s karkol je pri roki, ob 15-16 dva doner kebapa, vmes pa kaksna mandarina, zvecer pa sirov burek (jamiii kok so tam dobri)....Ponoc pa, ko se gre ven na pijaco (juice/vodka, rum/kola, koktejl) pa se taki prigrizki kot so to "sticky fingersi" ali nuggetsi....

pa se cez cel dan milijon litrov soka ali vode

 

evo moja dieta

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi ?lo, bi ?lo. Prestavi na napolitanke in pivo (zdravo pa ni :whatever: ). Kak?no kilo bi dobil, to je preverjena voja?ka "dieta" :D

 

hm pivo ni zame sm zdravlen alhoholik :hohoho:

ne resno alhohola ne konzumiram napolitank pa ko po ene pol kile na dan vase nabasem!!

bol ko se hocem zredit (nezdrava prehrana) bol gredo kile dol!! :(

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa dej pol :)

 

recimo moja dieta ko sem bil zdaj v pristini: zjturaj (ob 9-10) 10 cevapov pa lepinja, vmes kaksen rogljicek ali zemlja s karkol je pri roki, ob 15-16 dva doner kebapa, vmes pa kaksna mandarina, zvecer pa sirov burek (jamiii kok so tam dobri)....Ponoc pa, ko se gre ven na pijaco (juice/vodka, rum/kola, koktejl) pa se taki prigrizki kot so to "sticky fingersi" ali nuggetsi....

pa se cez cel dan milijon litrov soka ali vode

 

evo moja dieta

 

Takim kot si ti pravijo Mesomorphi, kar pomeni, da ima? tako genetsko osnovo, da telo vso hrano hitro predela in ima? super metabolizem. Si lahko sre?en. ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

srecen sem, sam sem pa tud lacen

 

:)

 

kar pa ni bit najlazje sploh ni dobr ce je clovk skos lacen pol pa vsi mislejo da si orenk pozresen ampak bi se kar jedu pa jedu pa jedu...

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm.... bosti zelo zanimivo.....

 

Osebno se nisem nikoli ukvarjal s tem.... mi je pa zadnje leto za?elo pisarni?ko delo davek pobirat.... :angry:

 

Pred tem nisem nikoli imel neke po?timate hrane.... vse kar je blo je bil fitnes pribli?no 4krat na teden.....

 

In rezultati so bili na "dlani"... zdej se je vse ustavilo.... kile so sicer iste... ampak po?utje je bljak...

 

 

Tako da ta teden za?em spet aktivno fitnessirat..... keri kandidat za dru?bo???? :prstgor:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm.... bosti zelo zanimivo.....

 

Osebno se nisem nikoli ukvarjal s tem.... mi je pa zadnje leto za?elo pisarni?ko delo davek pobirat.... :angry:

 

Pred tem nisem nikoli imel neke po?timate hrane.... vse kar je blo je bil fitnes pribli?no 4krat na teden.....

 

In rezultati so bili na "dlani"... zdej se je vse ustavilo.... kile so sicer iste... ampak po?utje je bljak...

Tako da ta teden za?em spet aktivno fitnessirat..... keri kandidat za dru?bo???? :prstgor:

 

Jest, takoj, sam fitnessirat na primorskem je malce dale?. :(

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest pa ?akam ?al na kak?en marec-april, ker v lj bo v zimskem ?asu tak?na gu?va da joj, cajt mam pa lih tam po 19.00 vsak dan in to je lih ta rush, ne maram pa da je full gu?va in da potem ?aka? da lahko kaj dela? - groza. Bo pa treba spomlad bolj pritisniti, tako kot letos pa bo, se pa strinjam z Davidom da tud ?e gre? bolj povo?en in slabega po?utja na fitnes si zjutri k ro?ca, tole v teh bednih zimskih dnevih najbolj pogre?am.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zj ko smo pa ze iz hrane nea fitnes presaltal pa mal povejte katere fitnese bi se splacalo obiskovat ker ze tudi jaz malo razmislam da bi pri svolih rosnih letih sov mal nazaj kondicijo naberat!!?? :bravo:

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem prvo hodil v Tivoli, ampak potem me je minilo, razlog, naprave sploh za te?t in kolo so bile stalno pokvarjene, vedno preve? gu?ve, prezra?evanje zelo slabo - posledica je bila da je bilo zelo vro?e in slab zrak, velik plus je bil bazen + naprave za telovadit (zajla+ute?)

Potem sem za?el v Mileniumu (BTC), skratka super zadeva, veliko naprav (so na zrak in te?o na?tima? digitalno - to me je na ze?tku motilo vendar sem se navadil), nove naprave (za tiste ki radi zraven malo zasanjajo je na vsakem teka?u, kolesu, steperju TV z veliko napravi - sam sem vedno ugasnil TV ker me je motilo), ?e se je kaj pokvarilo so hitro popravili, klima je super v toplej?ih dneh....samo je pa res da bo do marca-aprila gu?va v nulo tako da me ne bo, za letos vem da od januarja do aprila sploh niso vzemal folka ker jih je bilo preve? in vedno gu?va. Je pa manj?i fitnes kar mi je ok.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest, takoj, sam fitnessirat na primorskem je malce dale?. :(

 

 

Boj? pa jaz sem 15 minut od tebe stran..... :hohoho: no malo ve?... rudnik, i?anka.... :D

 

 

Jaz mislim it v Sokola na vi?u ki mi je najbli?je...... :bravo:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.