Skoči na vsebino

Zdrava prehrana, ?port in rekreacija


BOJČ

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 496
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

ja s tem rizom ti bo tezko ratal

 

Te?ko, samo ni pa nemogo?e, samo sumo borce poglej. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Allyssa, kako pa zgleda ta Monti?

 

 

Stric Monti prav fuj slabi ogljikovi hidrati :hohoho: Skratka,..?rta? belo moko,..sladkor,..bel ri? (razen basmati),..krompir, koruzo, kuhan korenje, rde?o peso,..skratka stvari k majo visok glikemi?ni index,..sj pomoje sm ?e pisala o tem u tej temi.

Ma? dve njegovi bukli od zalo?be Vale Novak,..eno z recepti za 90dni,..?e ho?? ti loh izpi?em k?n jedilnik,..

pa eno kjer pa? na dolg in na ?irok pi?e o usem mogo?em.

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja s tem rizom ti bo tezko ratal

 

 

pa kaj naj ce mi je pa usec??

jah sam riz zna prav dobr redit sam kaj ko pri mani niti kaj drugega na pomaga!!! :P

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh sam res - kile gor, kile dol! <_<

 

Jz mam u planu zdej u kratkm nabavt sobn bicikl, pa ga bom gonu kt hr?k, ker o?itno se ?ez zimo nabere mal preve? kgjev in pol tut trebuh ni ve? tak kot bi na pla?i rad da bi biv - pa pr kakih drugih aktivnostih tut seveda! :P

 

Glavno je da ?lovek ni ?e v mladih letih v kondiciji ?ivega mrli?a in tega se bom zdej jz poskusu total losat, da bom spomlad loh u hrib teku, ne pa sopihu kokr parnik! :danzoman:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo ker se mi ne da delat seminarske,..jedilnik za prvi tedn

 

Pon:

Kosilo:

-motovilec v solati

-pi??an?ja prsa z limeto

-plo??a s siri

Ve?erja:

-kremna gobova juha s sojino smetano

-z zdrobom nadevan paradi?nik

-jogurt

 

Tor:

Kosilo:

-paradi?nikova solata

-tele?ji zrezki s pr?utovo smetano

-du?en grah

-plo??a s siri

Ve?erja:

-sirov kipnik

-zelena solata

-jogurt

 

Sre:

Kosilo:

-solata iz ?ampijonov

-trilje s sve?o meto

-pra?en vitlof

-plo??a s siri

Ve?erja:

-cveta?a v solati

-jajca na oko s ?unko

-skuta

 

?et:

Kosilo:

-gomoljasta zelena v remuladni omaki

-postrv z mandlji

-du?ena cveta?a

-plo??a s siri

Ve?erja:

-porova kremna juha

-polnovredne testenine s paradi?nikovo omako

-jogurt

 

Pet:

Kosilo:

-jaj?evci v marinadi

-puranja enolon?nica

-plo??a s siri

Ve?erja:

-juha iz kislice ali ?pina?e

-solata iz brokolija in mandljev

-jogurt

 

Sob:

Kosilo:

-lososov karpa?o

-svinjska pe?enka s curryem

-brsti?ni ohrovt

-plo??a s siri

-pra?enec z jabolki in cimetom

Ve?erja:

-paradi?nikova juha

-polnovredni zdrob z zelenjavo

-nemastna skuta

 

Ned:

Kosilo:

-avokadova krema z rakci

-losos v solnem oklepu

-brokoli

-kostanjevec s ?okolado

Ve?erja:

-cvrtnjak s papriko

-zelena solata

-plo??a s siri

 

?e bere? prvo knjigo se ti zdi da ma point,..?e gleda? drugo z jedilniki,..mi ni jasn n? ?zmeden? sploh tole s siri mi ne gre ?ist v glavo,..to da ma? namest krompirja al pa ri?a zelenjavo mi je logi?no,..siri mi ne grejo v glavo :ne vem:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ponavad gre vsa hrana v glavo in skozi, se ti druga?e prehranjuje? ?? :hohoho::hohoho:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ampijoni so tud mene nasmejali - sem si kar predstavljal kako bi kak?no ekipo Barce sesekljali na ko??ke in ponudili v solati.

 

Druga?e je pa tisto s siri res sme?no saj marsikatere diete prepovedujejo sire. :ne vem:

 

evo ker se mi ne da delat seminarske,..jedilnik za prvi tedn

 

Pon:

Kosilo:

-motovilec v solati

-pi??an?ja prsa z limeto

-plo??a s siri

Ve?erja:

-kremna gobova juha s sojino smetano

-z zdrobom nadevan paradi?nik

-jogurt

 

Tor:

Kosilo:

-paradi?nikova solata

-tele?ji zrezki s pr?utovo smetano

-du?en grah

-plo??a s siri

Ve?erja:

-sirov kipnik

-zelena solata

-jogurt

 

Sre:

Kosilo:

-solata iz ?ampijonov

-trilje s sve?o meto

-pra?en vitlof

-plo??a s siri

Ve?erja:

-cveta?a v solati

-jajca na oko s ?unko

-skuta

 

?et:

Kosilo:

-gomoljasta zelena v remuladni omaki

-postrv z mandlji

-du?ena cveta?a

-plo??a s siri

Ve?erja:

-porova kremna juha

-polnovredne testenine s paradi?nikovo omako

-jogurt

 

Pet:

Kosilo:

-jaj?evci v marinadi

-puranja enolon?nica

-plo??a s siri

Ve?erja:

-juha iz kislice ali ?pina?e

-solata iz brokolija in mandljev

-jogurt

 

Sob:

Kosilo:

-lososov karpa?o

-svinjska pe?enka s curryem

-brsti?ni ohrovt

-plo??a s siri

-pra?enec z jabolki in cimetom

Ve?erja:

-paradi?nikova juha

-polnovredni zdrob z zelenjavo

-nemastna skuta

 

Ned:

Kosilo:

-avokadova krema z rakci

-losos v solnem oklepu

-brokoli

-kostanjevec s ?okolado

Ve?erja:

-cvrtnjak s papriko

-zelena solata

-plo??a s siri

 

 

 

Kje so pa zajtrki - al je samo sadje?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh sam res - kile gor, kile dol! <_<

 

Jz mam u planu zdej u kratkm nabavt sobn bicikl, pa ga bom gonu kt hr?k, ker o?itno se ?ez zimo nabere mal preve? kgjev in pol tut trebuh ni ve? tak kot bi na pla?i rad da bi biv - pa pr kakih drugih aktivnostih tut seveda! :P

 

pravilno jz pa ne rabim nobenga sobnega kolesa da lahk tecem v hrip na pa da sopiham se da tud pocasi napredovat enkat prilavfas do tla drugic do tam naslednic pa ze do vrha pol pa svoj tempo sam pospesujes na koncu si ze ko pravi gorski tekac!!!

 

tak da borut ti sam lepok po kondicijo pa greva kdaj skupi v hrib!!! :D

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

matr se eni upiknete u usako malenkost :hohoho:

 

za zajtrk nej bi pa spiu na te??e sve? sok (iz pomaran?, grenivk,....) pol pa polnozrnat kruh pa posneto skuto pa marmelado brez cukra (ne manj sladkorja,..more bit brez!) al pa kosmi?e z jogurtom,..ob?asno si pa loh prvo??? tud k?na jajca al pa kej u tem stilu.

 

ma sam je res vidt da so prazniki pustil svoj pe?at,..pr ns je pol firme na dieti :hohoho:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm,nimam kaj proti taki dieti,samo nekatere re?i se ne dobijo ravno v vsaki trgovini in tudi najcenej?e niso.... :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

je res,..?e ho?? komplicirat,..znajo bit tele stvari konkretno drage,..npr 3dl sojine smetane ?ez 500sit (sorry ne vem kok je u evrih,..ker me je prej pamet sre?ala in ne kupujem ve? :) ) pa je res,...dolo?ene artikle najdt je tud loterija,..

ampak lih to je fajn pr montiju,..k ni treba komplicirat da deluje,..pa tud ni nujno drago,..sam vedt mor? kaj loh je? pa kaj ne pa si zmagu.

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Recimo da se mal spoznam na te stvari in bom se jst neki dodal... :zvizga:

 

Vsakda dieta razen beljakovinske je zgresena. Ja...z locevalno res zgubis kilograme. Ampak kilograme, ne pa mascobe(kar mislim da je poanta diete). Pri raznih dietah ze gre samo za to da imas 5 obrokov na dan in da pijes samo vodo in nic druga. Ter da ne jes cipsa in cokolade itd...Ze s tem pridobis veliko.

 

Primer diete ki sem jo sam izvedel in je dokaj "profesionalna" pa je naslednji. Redno sem hodil v fitnes ze 3-4 leta in "normalno" jedel. To pomeni od 2-5 obrokov na dan, cist razpusceno, jedel kar mi je pasal, pil tudi. Svoh pa tut nism bil.

 

No potem pa sem se po posvetovanju z kolegom (ki se s tem profesionalno ukvarja) naredil dolocen trening po programu ter beljakovinsko dieto. Vsak moski PRIBLIZNO(govorim na pamet) potrebuje :

 

1,5 g beljakovin /na kg telesne teze --na dan

2 g beljakovin /na kg telesne teze --na dan

1 g beljakovin /na kg telesne teze --na dan

 

ce je FIZICNO aktiven in ne hujsa. Ce pa se spravimo hujsat, povecamo beljakovinski vnos, ter zmanjsamo OH nekje takole:

 

2+ g beljakovin /na kg telesne teze --na dan

0,5 g beljakovin /na kg telesne teze --na dan (pravijo da je pod 1g zivljensko nevarno, no jst sm mel 0,5)

1 g beljakovin /na kg telesne teze --na dan

 

To pomeni za 90kg moskega:

180g beljakovin, 50g OH, in nekaj mascob.

 

Zej pa ce bi sli sestavljat jedilnik za tak vnos hrane, bi videli da obstajaja samo ene par stvari ki so "zadovoljive" za to. To pomeni da ne vsebujejo prevec OH in mascob. Te so:

 

-jajca (npr en obrok je 5-7jajcnih beljakov in samo en rumenjak)

-piscancja prsa v ovitku (v 100g izdelka: neki ce 20g P(proteini-beljakovine, 0 OH, 0,5 mascobe)

-bele hrenovke (podobno)

-skuta-nemastna (10% MM)

-tuna V LASTNEM SOKU

-za kosilo pa ribe (pecene naravno ali piscanec)

 

to je pa vse. Zraven pa dve zlici (jedilni) riza za juzno. V glavnem, vsak dan jes isto!!! Vse je brez okusa! Pa kofe seveda brez cukra itd...

NOBENEGA:

-sladkorja

-sadja

-solate (razn zelena ob kosilu -ampak brez kisa in olja. Lahk das kako limono prek)

-soka

.

.

.

samo voda...

get it?

 

Trening pa je nekak takole. Prvi dan fitnes A (tri misicne skupine telesa), drugi dan fitnes B(druge tri misicne skupine telesa), potem dva dni kardio treninga, vsak po 20min, srcni utrip 145. in se ponovi. Noben dan se ne pociva...

 

In kot sem ze reku 4 leta sm ze dokaj resno vadu, pa normalno jedel. Tak da svoh nism bil. V 5-ih tednih diete sem prisel iz 85 na 73 (-12kg!) ter sem povecal moc pri VSEH vajah za min 20-30% kljub temu da sem ze prej dost treniral in da sem izgubil tezo! Je pa kr peklensko to zdrzat. Ampak sem enkrat to naredu iz firbca da preverim ce je vse to res.

 

Hotel sem samo povedat da je to ena in edina dieta ki deluje. Ker "oblikovanje" telesa je sestavljeno iz:

70% prehrana

20% vadba

10% genetika.

 

Ce bote pa shujsal po neki xy dieti, al pa tak da ne boste nic jedl se pa zgodi to, da namest da bi zgubili mascobo, izgubite nekaj malega mascobe, ostalo pa izgubite misicno maso. Ko pa se naslednjic zredite pa pridobite vecinoma samo mascobo, to pomeni, da ste se na slabsem (ste bol mehki po domac).... :P

 

:cheers: je pa zakon!!! AJA PA NBENGA ALKOTA VMES!!!

:)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Tich,..se strinjam s tabo,..sploh glede tega da je tale peklenska,..po 10h dneh sm mislla da bom znorela in k?nga reve?a obglavla :)

zdle po novmu letu sm pa tko al tko ?tartala preve? optimisti?no in skenslala OH na minimum,..ma sm parkrat skor zletela skp,..tko da sm zdj OH-je pove?ala.

Kar se pa sladkarij ti?e morm pa re?t da odkar sm si omislla proteine po vadbi,..ni ve? napadov po sladkem :)

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

zdrava pica,..nardi? testo iz polnozrnate moke (?e bol? varjanta iz sojine al pa pirine) gor pa flikne? sve? paradi?nik pa kk?no nemastno (ala puranji, pi??an?ji ?ink) salamo (?e pa? ne mor? brez), pa po mo?nosti ?e k?no zelenjavo, sve?o seveda :)

to da pa pe?e? na ni?ji temperaturi dalj ?asa pa js ?e neki cajta prakticiram,..

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.