Skoči na vsebino

Po?asen odziv motorja


Priporočeno sporočilo

Zdravo !

Pojavil se mi je problem z odzivom motorja na pritisk stopalke za plin. Zelo po?asi se odziva na pritisk stopalke in tudi kadar jo spustim. Motor po?asi pridobi obrate in jih po?asi zgubi. Kak?na ideja, v ?em je napaka ? :(

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi bolj na pamet govoru bi rekel, da je problem s potenciometrom na gasu - lahko pa da se je tudi ra?unalniku kaj zme?alo.

 

A ti gori kak?na lu?ka? recimo tista v obliki motorja. ?e je kaj narobe z motorjem zadeva prestavi v varni na?in delovanja.

 

Preveri konektor na merilcu pretoka zraka, ?e ima kak?en slab stik. Resetira? lahko tudi ra?unalnik, tako, da za ene 15minut odklopi? kleme iz akumolatorja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo !

Pojavil se mi je problem z odzivom motorja na pritisk stopalke za plin. Zelo po?asi se odziva na pritisk stopalke in tudi kadar jo spustim. Motor po?asi pridobi obrate in jih po?asi zgubi. Kak?na ideja, v ?em je napaka ? :(

 

Kleme dol (samo minus pol ali pa plus pol ni treba obeh) pa 30 sekund ti??at na zavoro, samo toliko da bi posvetile stop lu?ke zadaj.

Lahko pa se ti je zapacala loputa na sesalnem kolektorju, in jo elektromotor te?ko obra?a in tako so te?ave.

Najbolj simpl pa je ?e gre? na servis, ?e je avto ?e v garanciji, to bodo to zrihtal, ker verjetno nisi edin s to te?avo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni? lu?k ni vi?ka na armaturki :D ker se je pa stvar pojavla ?ez no?, bi kar verjel, da je neki z elektronko.

Bom kar vse skupaj prepustil servisu, ker je avto ?e v garanciji. Hvala itak vsem. B)

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni? lu?k ni vi?ka na armaturki :D ker se je pa stvar pojavla ?ez no?, bi kar verjel, da je neki z elektronko.

Bom kar vse skupaj prepustil servisu, ker je avto ?e v garanciji. Hvala itak vsem. B)

 

Ne pozabi poro?at kaj je blo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opravil sem servis in tam so mi poleg rednega serivsa ponovno nalo?ili program. Po preverbi delovanja motorja mi je re?eno, da mazda deluje brez problemov. Ker pa sam ugotavljam, da je problem ?e vedno isti, se je pokazala mo?nost v samem bencinu. Res pa je, da sem pred pojavom tega problema tankal bencin. Sedaj ?akam, da pokurim tale tank in bom potem videl, ?e se bo zadeva izbolj?ala. ?zmeden?

Me pa le zanima, ali se ne bi v primeru kak?ne slabe kvalitete bencina pojavljalo kak?no cukanje ali pa klenkanje ali kaj podobnega. Ima kdo kak?ne izku?nje s slabim bencinom?? :blink:

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj, a ponavad tanka? kaj druzga kot bencin? ?zmeden?:D

 

Tole je sicer sumljivo saj bi slab bencin z vme?ano vodo po?el to?no to kar pi?e? v zadnjem postu. Pa? ni druge, da po?aka? in pokuri? tank pol pa novo tankanje. Bi bilo pa priporo?ljivo, da nato zamenja? tudi filter za bencin, ker je mo?no, da so notri smeti, ki ovirajo pretok goriva.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko so nam dvigovali cene bencina, me je pa v?asih res popadla ideja, da bo not nalil kak?no pocen teko?ino :D

Sem pa ?e kar nekajkrat sli?al, da zna bit kvaliteta bencina razli?na. Ali kdo kaj ve? ve o tem ?

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Kaj so pa na servisu povedal?

 

Pravzaprav nimajo idej! Spucali so loputo na sesalnem kolektorju, zamenjan je bil ?e vakumski regulator (se mi zdi) in to je to. Meni pa stvar ?e vedno ne ?tima in zgleda, da se bom prijel tiste variante s klemami na akumulatorju. :blink:

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kleme na akomulatorju? WTF :blink::blink:

 

S tem misli verjetno ra?unalnik resetirat - mislim, da je to tukaj nekdo svetoval ... :ne vem: :whatever: :mi pijemoo:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tem misli verjetno ra?unalnik resetirat - mislim, da je to tukaj nekdo svetoval ... :ne vem: :whatever: :mi pijemoo:

 

aja to je mislu, danes zgleda bolj te?ko de?ifriram zadeve; ampak glede na to, da je avto ?e bil na servisu so verjetno opravili tud reset CPU-ja, kar pomeni, da verjetno iz te moke ne bo kruha.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem, kaj pa ?e bi probal tankat Super100? Jaz zadnjih 8 mesecev tankam samo ?e ta bencin, ker se mi zdi da je motor malenkost ti?ji, bolj mirno te?e, poraba pa se mi je zmanj?ala za cca. 0,2 litra (ravno toliko in ?e malo ?ez, da opravi?i vi?jo ceno bencina). Je pa res, da mora? pokurit ene 2-3 polne tanke, da opazi? efekt. Koliko prevo?enih km pa ima avto? Je bolj mestna vo?nja ali so relacije?

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Imam kar ve?ji del vo?enj po obvoznici in se mi zdi, da nisem ravno zamoril ma?ine. Bom ?e poskusil z 100 maliganskim bencinom, da vidim, kaj bo. Sicer pa ima motor nekje 35.000 km. Ravno prav zlaufan. Samo malo me zajeb... :D:)

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.