Skoči na vsebino

Kero banko pripor?ate za stanovanjski kredit


nisde

Priporočeno sporočilo

TOREJ!

 

Ker smo uradno 5. marca na cesti s starci ?tuderamo pri keri banki najet kredit za stanovanje. Gotovine bi blo prbl. 8000?, ostalo pa pa? na kredit. Ne dvomim da bo treba uzeti kredit z zastavo nepremi?nine ker nam manjka okol 75000? :( O?e je star 46 let in ima 20 let delovne dobe, mama pa 49 let in ima 29 let delovne dobe. Zanima me ?e kdo ve na koliko let prbl. bi banka dala kredit (max sm prebrou da 30) na take pogoje.

Ter seveda kero banko priporo?ate za dvig takega kredita!

 

Prosim za mnenja!

 

Lp

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mi smo ravno prej?ni mesec imeli na obisku agenta iz raifaisen krekove banke

(ne se smejat kak sm napisu kr ne znam nem?ko) :P pa nam je kar ene par ugodnih kreditov

na?tel pa ?e neka vlaganja nam je svetoval da bi imeli pol manj?i kredit itd.

tak da jst vam priporo?am da kak?nega agenta domov povabite pa naj vam on svetuje preden se za?enete v kak?no banko pa vzamete kredit ker vas lahko okol prenesejo in bote pla?evali ko budale.

agent vam bo tudi povedal kako se lahko po ovinkih izognete prekomernih davkov in obresti.

 

tolk z moje strani

LP

VOZIM MAZDO NE MOTI!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mi smo ravno prej?ni mesec imeli na obisku agenta iz raifaisen krekove banke

(ne se smejat kak sm napisu kr ne znam nem?ko) :P pa nam je kar ene par ugodnih kreditov

na?tel pa ?e neka vlaganja nam je svetoval da bi imeli pol manj?i kredit itd.

tak da jst vam priporo?am da kak?nega agenta domov povabite pa naj vam on svetuje preden se za?enete v kak?no banko pa vzamete kredit ker vas lahko okol prenesejo in bote pla?evali ko budale.

agent vam bo tudi povedal kako se lahko po ovinkih izognete prekomernih davkov in obresti.

 

tolk z moje strani

LP

 

Hvala ti zaenkrat!

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Praujo da naj bi bla tista banka katere komitent si najugodnej?a, saj dajo neki manj?o obrestno mero (glede na to koliko ?asa si njihov komitent).

Druga?e pa naj bi bila baje najugodnej?a stanovanjska kredita od banke Koper in Hypo. :ne vem:

 

Pa a ni 83000? mal premalo za dom?ale..........vsaj kolko jst spremlam cene?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa sem se pogovarjal glede stanovanskega kredita na Abanki pa so imeli zelo ugodne pogoje za ta kredit. moram pa povedat da je na rajfajzen(al kak ?e) ful preve? obresti npr. na 15let odpla?evanja.

Primer vzeli 30.000,00? na 15 let in mor? vrnit cca 47.000,00? na Abankki so rekli dosti manj.

 

Vpra?at ni greh.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa sem se pogovarjal glede stanovanskega kredita na Abanki pa so imeli zelo ugodne pogoje za ta kredit. moram pa povedat da je na rajfajzen(al kak ?e) ful preve? obresti npr. na 15let odpla?evanja.

Primer vzeli 30.000,00? na 15 let in mor? vrnit cca 47.000,00? na Abankki so rekli dosti manj.

 

Vpra?at ni greh.

 

Tak?ne obresti so al kaj??? Uf to se je pa res treba ornk pozanimat.

Tnx

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej je pa z 1000 hektarov zemlje okol, pa stanovanje za slu?ni?ad z svojim vhodom, party sobo ( biljard pa ?e kaj) :bravo:

 

Evo marko sam cifro mi povej pa ga prec pokli?m pa mu za?elim sre?no prodajo :hohoho:

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej je pa z 1000 hektarov zemlje okol, pa stanovanje za slu?ni?ad z svojim vhodom, party sobo ( biljard pa ?e kaj) :bravo:

 

1000 hektarov? ?e me spomin ne vara je hektar 10.000 kvadratnih metrov ?zmeden?

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisde...vrnili boste itak ?e pa ?e denarja, ampak druga?e ne gre. Glej pa EOM, pribitek + aktualni euroibor, so tudi razli?ni, ima? 3,6,12-mese?ne, lahko greste pa vzamete tudi kredit na CHF pri kateremu bo obrok ni?ji samo je ve?je tveganje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisde...vrnili boste itak ?e pa ?e denarja, ampak druga?e ne gre. Glej pa EOM, pribitek + aktualni euroibor, so tudi razli?ni, ima? 3,6,12-mese?ne, lahko greste pa vzamete tudi kredit na CHF pri kateremu bo obrok ni?ji samo je ve?je tveganje.

 

Lih to sm mislu pra?at...a se bl spla?a euribor ali libor? Dobijo pa tastari na libor vezan kredit ve? dnarja...sam a je to tveganje ful rizi?no al ne? Kaj se bl spla?a?

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jst ti priporo?am libor kr to nam je tut on svetoval glede obresti raifaisen pa sploh niso take obresti ?e si vzame? pet minut ve? ?asa pa pozorno prisluhne? svetovalcu

pa men se zdi da je pri liborju manj tveganja glede na celotno izguba denarja in pa tudi delno izgubo denarja ?e se ne motim. on nam je govoril tam o 1%

VOZIM MAZDO NE MOTI!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo.. da pristavim ?e moj pisker....

 

 

Ker sem tudi jaz v stadiju kupovanja hi?e, oziroma najprej parcele sem ?e malo tipal teren in najbolj?a varjanta mi je pri?la pri bank Austria... ampak more? it direkt v Avstrijo na najbli?jo enoto... v sloveniji majo slab?e pogoje... kakorkoli... spla?a se prevert... :D

 

 

LP David

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo.. da pristavim ?e moj pisker....

Ker sem tudi jaz v stadiju kupovanja hi?e, oziroma najprej parcele sem ?e malo tipal teren in najbolj?a varjanta mi je pri?la pri bank Austria... ampak more? it direkt v Avstrijo na najbli?jo enoto... v sloveniji majo slab?e pogoje... kakorkoli... spla?a se prevert... :D

LP David

 

?zmeden?

dej povej ve?.......a ti dajo ke?, kako je ?e nisi od prej njihov komitent itd....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?zmeden?

dej povej ve?.......a ti dajo ke?, kako je ?e nisi od prej njihov komitent itd....

 

To sm ?e sli?u da je najbl it v avstrijo! Please tell me more...

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri liborju je tudi takole. Npr. Euribor ma veze tudi z inflacijo, npr. ?e se ti pove?a obrestna mera (zaradi euriborja) se pove?a tudi pla?a. ?e se pa pove?a libor pla?a pa ostane enaka pa ni dobro?? ...jah, so plusi pa minusi pri obeh, se spla?a tvegat ?e si tak?en ?lovek. Obrok je lahko kar razli?en, sem videl tudi razliko za okoli 80-90 EUR na mesec. BTW banke pa tudi ponujajo prehode iz EUR na CHF, samo nekaj stane tako da.....pojdi na ?imve? bank in hodi s ponudbami od ene do druge. Kjer bo najugodneje pa vzemi a ne. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo.. da pristavim ?e moj pisker....

Ker sem tudi jaz v stadiju kupovanja hi?e, oziroma najprej parcele sem ?e malo tipal teren in najbolj?a varjanta mi je pri?la pri bank Austria... ampak more? it direkt v Avstrijo na najbli?jo enoto... v sloveniji majo slab?e pogoje... kakorkoli... spla?a se prevert... :D

LP David

 

samo mora? it na tako banko katere ni v sloveniji

mi smo hotli vzet kredit preko avstrijske raifaisen banke. to ?al od letos naprej ni ve? mogo?e

ker si je na?a prekleta politika zmislila da vsi hodijo v avstrijo po kredite ker so veliko cenej?i in prakti?no nima avstrijska banka v sloveniji skoraj nobenega kredita na posoji, in je to ukinila

VOZIM MAZDO NE MOTI!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Situacija je taka:

Pri hipo banki dobi fotr 44.835? kredita vezan na libor in 38.151? vezan na euribor. Mt pa 22.796? vezan na libor in 19.397? na euribor. Odpla?ilna doba 300 mesecev! Obrok za fotra 235,42?, za mt pa 119,70?.

Pri NLB banka dom?ale dobi fotr 50.522? kredita vezan na euribor, mt pa 18.919? tud veza na ezribor. Za libor nista delala izra?una ker se v povpre?ju dobi manj denarja.

Hipo banka bi izpla?alaod 70 do max.80% vrednosti nepremi?nine ki zna?a 19,8 MIO oz. 83.000?.

NLB pa izpla?a celih 70.000? kredita ter ne rabi nobene pogodbe za vpogled glede izpla?ila kredita. Odpa?evalna doba 360 mesecev, obrok za fotra 317,67? in za mt 118,96?.

Opcija ?e ostane Austria bank sam pravta da se jima ne da ve? okol letat, pa ?e en dan prej se je treba naro?it.

Se pa da narest informativni izra?un na njihovi spletni strani tko da bomo ?e mal premislil...definitivno je pa za zdj NLB bolj?a izbira ker imamo samo okoli 9.000? gotovine.

Bomo vidl kako pa kaj!

 

Hvala za nasvete, ?e pa imate ka?n predlog pa kar povejte!

 

LP

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Situacija je taka:

Pri hipo banki dobi fotr 44.835? kredita vezan na libor in 38.151? vezan na euribor. Mt pa 22.796? vezan na libor in 19.397? na euribor. Odpla?ilna doba 300 mesecev! Obrok za fotra 235,42?, za mt pa 119,70?.

Pri NLB banka dom?ale dobi fotr 50.522? kredita vezan na euribor, mt pa 18.919? tud veza na ezribor. Za libor nista delala izra?una ker se v povpre?ju dobi manj denarja.

Hipo banka bi izpla?alaod 70 do max.80% vrednosti nepremi?nine ki zna?a 19,8 MIO oz. 83.000?.

NLB pa izpla?a celih 70.000? kredita ter ne rabi nobene pogodbe za vpogled glede izpla?ila kredita. Odpa?evalna doba 360 mesecev, obrok za fotra 317,67? in za mt 118,96?.

Opcija ?e ostane Austria bank sam pravta da se jima ne da ve? okol letat, pa ?e en dan prej se je treba naro?it.

Se pa da narest informativni izra?un na njihovi spletni strani tko da bomo ?e mal premislil...definitivno je pa za zdj NLB bolj?a izbira ker imamo samo okoli 9.000? gotovine.

Bomo vidl kako pa kaj!

 

Hvala za nasvete, ?e pa imate ka?n predlog pa kar povejte!

 

LP

 

 

No vid? da sem imel prav da da 100% pa ?e ve? koker ostale ker si komitent :jupiii::D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisde tole je zdaj malce dvoumno kje dobi? bolj ugodnega....?koda ker nista spra?evala vsaj za isto dobo na vseh bankah, bi se dalo lep?e razbrati kdo je najbolj ugoden.

Glede izpla?ila na vrednost nepremi?nine (70-80%) je pa ugodno.

Verjetno si tole z NLB malce zame?al? 70.000EUR oz. tudi manj denarja ti banka ne da na lepe o?i. Verjetno se zastavi "?ista" nepremi?nina, ki je ?e v va?i lasti oz. gre denar direktno k prodajalcu nepremi?nine ki jo kupujete. Druga?e jih lahko nategne? do amena in nimajo nobenega zavarovanja za denar ki ti ga dajo tako da tole mi ni ?isto jasno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.