Skoči na vsebino

Potovalni ra?unalnik


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Daaaaaaan,..

 

ker mi ni noben odgovoru v eni temi kjer sm vpra?ala,..sm zdj obsojena na to da odprem novo temo :hohoho:

 

vem da ste pisal, da pri dizlih teli potovalni ?aronalniki niso to?ni,..in da jih je par clo ostal na cesti s praznim tankom,..in da naj bi vedno blo ?e ene 200km "fore"

 

No in ker je moja najhuj?a no?na mora, da bi ostala kje usa zgublena :hohoho: me zanima kok je res na tem,..

ker grem vedno ful prej tankat,..oz vedno tko da mi ka?e da mam ?e min. 200km,..ampak,..tlele se zdj za?ne moja dilema,..

 

Primer:

PR ka?e da mam ?e 200km,..porabo ka?e 6,4l,..tankam vedno do fulla,..ma nikol ne gre notr ve? kukr 52l,..tank naj bi pa biu za 64l,..

Torej po moji blond logiki je to ?udo tehnike dokaj to?no? Objavljena slika

 

 

Lp Objavljena slika

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo en predlog za vse ki imate potovalne ra?unalnike in s tem povezane dileme.............zakaj pa nebi tako kot tisti ki nimamo teh ?ud tehnike gledali ?tev?ek za benz in ko le ta pride na rde?e polje oz. ko se pri?ge lu?ka ?li tankat, neglede na to kaj pravi PR !? :ne vem:

Ker meni se to zana?anje na "pametno" elektroniko ne zdi kej preve? "pametno" :blink:

 

Mislim da ?tev?ek ne la?e in boste z njim imeli najbolj zanesljiv indikator koli?ine bencina v tanku.

 

Toliko v razmislek. ;)

 

 

 

Offtopic: lej Ally, za?uda mi je uspelo ti kej odgovorit brez da bi uporabil :whatever:

 

:hohoho::hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo en predlog za vse ki imate potovalne ra?unalnike in s tem povezane dileme.............zakaj pa nebi tako kot tisti ki nimamo teh ?ud tehnike gledali ?tev?ek za benz in ko le ta pride na rde?e polje oz. ko se pri?ge lu?ka ?li tankat, neglede na to kaj pravi PR !? :ne vem:

Ker meni se to zana?anje na "pametno" elektroniko ne zdi kej preve? "pametno" :blink:

 

Mislim da ?tev?ek ne la?e in boste z njim imeli najbolj zanesljiv indikator koli?ine bencina v tanku.

 

Toliko v razmislek. ;)

 

amen!

:)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja s tem podatkom o 64 litrskih tankih v ?estki bi blo treba vse japon?ke pri Mazdi v vrsto postavt in vsazga vpra?at kolk litrov ima tank. In ?e bi reku 64 litrov - pok - ?amar?ina. To bi delal tolk cajta, da bi eden le povedal pravo cifro.

 

In prava cifra je tam nekje med 56-58 litrih. Men je avto obstal brez goriva in ko sem natankal iz kantice in potem na prvi bencinskih je bilo vse skupaj komaj za 58litrov. Le kje je manjkajo?ih 6litrov? :ne vem:

 

Tudi na fotrovi ?estki (facelift) gre notri max 56 litrov s tem, da vsaj BC ka?e pravi domet in te ne posku?a zajebat :D

 

V glavnem Ally, najbolje je da ko ti posveti lu?ka ustavi? na prvi pumpi pa ne bo? nikoli imela problema saj se lu?ka posveti nekje pri manjkajo?ih 48-50 manjkajo?ih litrih v tanku. Se pravi, da za 80-100km je ?e rezerve in v Slo ni nikjer toliko kilometrov med dvema pumpama.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja s tem podatkom o 64 litrskih tankih v ?estki bi blo treba vse japon?ke pri Mazdi v vrsto postavt in vsazga vpra?at kolk litrov ima tank. In ?e bi reku 64 litrov - pok - ?amar?ina. To bi delal tolk cajta, da bi eden le povedal pravo cifro.

 

In prava cifra je tam nekje med 56-58 litrih. Men je avto obstal brez goriva in ko sem natankal iz kantice in potem na prvi bencinskih je bilo vse skupaj komaj za 58litrov. Le kje je manjkajo?ih 6litrov? :ne vem:

 

Tudi na fotrovi ?estki (facelift) gre notri max 56 litrov s tem, da vsaj BC ka?e pravi domet in te ne posku?a zajebat :D

 

V glavnem Ally, najbolje je da ko ti posveti lu?ka ustavi? na prvi pumpi pa ne bo? nikoli imela problema saj se lu?ka posveti nekje pri manjkajo?ih 48-50 manjkajo?ih litrih v tanku. Se pravi, da za 80-100km je ?e rezerve in v Slo ni nikjer toliko kilometrov med dvema pumpama.

 

Nova (vsaj moja) ima definitivno tako veliko posodo za gorivo - ko se meni pri?ge lu?ka in grem po gorivo gre noter okrog 60 litrov! :bravo:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nova (vsaj moja) ima definitivno tako veliko posodo za gorivo - ko se meni pri?ge lu?ka in grem po gorivo gre noter okrog 60 litrov! :bravo:

 

Ja sej od mojga fotra je tud nova/faceliftana ampak gre natanko tolk not k pr moji. Se bojim, da se zaradi podtlaka v tanku le ti lahko tolk deformirajo (in ostanejo deformirani) da se izgubi tistih nekaj litrov.

 

A je kdo na kak?nem tujem forumu slu?ajno zasledil kak?no razlago okoli "izgubljenih" litrov vtanku?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz vedno tankam okoli 60 litrov, najve? je ?lo 62,68 (dne 28. jul 2006 - mogo?e se je tank raztegnil :P ) in po PR ni ?lo za 0 km remaining.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej od mojga fotra je tud nova/faceliftana ampak gre natanko tolk not k pr moji. Se bojim, da se zaradi podtlaka v tanku le ti lahko tolk deformirajo (in ostanejo deformirani) da se izgubi tistih nekaj litrov.

 

A je kdo na kak?nem tujem forumu slu?ajno zasledil kak?no razlago okoli "izgubljenih" litrov vtanku?

 

Na italijanskem forumu so tudi ugotovili,da to z 64 l ne bo dr?alo....

Eden je napisal,da je vozil ?e 40 km z pri?gano rezervo in ko je tankal ful do "?epa",ni ?lo noter ve? kot 57 litrov :whatever:

 

Jaz vedno tankam,ko pride kazalec na zadnjo ?rtico ;) ...ra?unalnik pa vsako tolko pogledam bolj zaradi zabave

kakor pa zaradi nekih resnih pokazateljev...

Saj vsi ,ki imamo te ra?unalnike v M6 vemo,kako to?no ka?ejo porabo... sramezljiv

Jaz imam italijanski manual za M6 in noter lepo pi?e,da so podatki na ra?unalniku zgolj in le informativni in da ne odgovarjajo za odstopanja od realnega stanja ;)

 

LP Alex.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni ra?unalnik (bencinar) "la?e" za 0,05 l v povpre?ni porabi: pi?e mi 8,87, imam jo pa 8,82. vem pa da je pri dizlih druga?e.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi pogledam ra?unalnik bolj redko. V mojo pa sem do sedaj nalil najve? cca. 55 litrov nafte - redko vozim prav do zadnjih kapljic.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

JEst ponavadi cakam do zadnje crtice, redko da mi lucka posveti... Ampak tudi to se je ze zgodilo.

 

Jest ne vem ali naj zaupam lucki ker vcasih mi PR pravi da mam se za 70km bencina, lucka pa se sploh ne prizge, parkrat mi je pa ze svetla ko sem mel se za 120km benza not. Ampak ponavadi grem tankat ko mu na PR pise da mam se za cca. 70km benza not (lucka ponavadi se ne sveti). :blink:

 

Mislil sem da ma moja mazda 60l tank. Samo sem ze v parih priloznostih tankal veck kot 60l, pa se mi je pravlo da mam bencina se za cca. 50km. Najvec sem tankal 62, 89l (16.2.2007), potem se ene parkrat okoli 62 in 61l.

 

Ma mogoce se kdo problem da se mu ne resetira za koliko km ma se not po tankanju?!?

Zaenkrat resujem zadevo tako da pustim za kak vrtljaj na pokrovcku za bencin lufta. Drugace lohka pumpam in mi bo se kar naprej pravil da mam za 70km benza not, ter bo odsteval od tam naprej. :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, glede na vse poste zgleda, da je ta podatek o 64-litrskem tanku pri M6 bli?je resnici pri bencinskih razli?icah, kot pa pri dizlih. To sklepam tudi iz lastnih izku?enj, ko sem enkrat tankal 61 litrov, ?tevec za bencin ni bil ?e povsem na ?isti nuli (je pa res ?isto malo manjkalo), na BC mi je pa kazalo ?e 25 km "fore". Nevem, mogo?e ima pa ta "razli?no" velik tank pri dizlih oz. bencinarjih tudi kaj veze o nepravilnem prikazu BC-ja pri dizlih, kjer vedno ka?e manj?o povpre?no porabo kot je v resnici ter nepravilen podatek o "remaining" kilometrih do nule. :ne vem:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pri moji 6-tki nazadnje tankal ,ko je lu?ka ?e dolgo gorela, pa je bil kazalec na 0, pa je ?lo not 55l nafte , BC je ?e nekaj ?asa kazal okoli 120 km pol pa ?e samo ?rtice, pa sem raje ?el tankat.Po moje BC

malo ?vingla,tak da se raje dr?im lu?ke in ?tevca ,BC pa imam samo za info porabo itd..

NI NAM LAHKO!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.