Skoči na vsebino

kaj pravite na tole 6?


jagoda

Priporočeno sporočilo

Bil sem lastnik 323 in spet ?elim imeti Mazdo.

Kaj pravite na tole?

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1525404#

Kdo pozna lastnika?

 

 

Gledal sem ?e tole:

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1519116#

motilo me je da ima vijake v motornem prostoru vse zarustane, izolacija v motornem prostoru je preglodana, nima niti CDja. :blink:

A je to z vijaki obi?ajno pri 6kah?

 

Na kaj je treba pazit pri nakupu lepotice.

 

poro?am o nadaljevanju zgodbe

 

P.s. se opro??am za vnovi?no odprtje te teme, ki sem jo ?e bral , zdaj pa je ne najdem :unsure:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bil sem lastnik 323 in spet ?elim imeti Mazdo.

Kaj pravite na tole?

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1525404#

Kdo pozna lastnika?

Gledal sem ?e tole:

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1519116#

motilo me je da ima vijake v motornem prostoru vse zarustane, izolacija v motornem prostoru je preglodana, nima niti CDja. :blink:

A je to z vijaki obi?ajno pri 6kah?

 

Na kaj je treba pazit pri nakupu lepotice.

 

poro?am o nadaljevanju zgodbe

 

P.s. se opro??am za vnovi?no odprtje te teme, ki sem jo ?e bral , zdaj pa je ne najdem :unsure:

 

Po moje je prva izbira dale? bolj?a, prav tako imam jaz, in sem ful zadovoljen, :jupiii:

verjetno se pa da ?e kaj barantat s ceno-glede na Veliki servis,ki prihaja na mislim 120.000km in stane okoli 800?(@ Labi pomagaj!) :P

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto je pristal na mojem dvori??u, nalo?im ga s prtljago in odpelemo na dopust v BiH in ?rno goro. :ouje:

 

Veliko sre?e z avtom in da bo dolgo delal tako kod mora!!! :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav!

 

Da ne bom odpiral nove teme, bom kar tukaj vpra?al.

 

Ker na ?alost trenutno ni nobene pametne honde Accord 2003+ letnik na tr?i??u, je pri?la v o?ji izbor tudi mazda 6.

 

Danes sem ?el pogledat tole mazdico ATED D.O.O

 

Avto je res lepo ohranjen. Ima pa nekaj minusov. Je uvo?en iz italije. Naj bi bil kupljen od neke leasing hi?e v IT in pa nima servisne knji?ice. Je pa narejen ta velik servis na A Cosmos (bil tam in preveril). Bil menjan jermen in napenjalec, vse plo??ice, olje, filtri,...Moti me ?e to, da se voznikova vrata malo te?ko zapirajo (ko jih do konca zapre? se malce vzdignejo). Sem pregledal celotna vrata in ni nikjer vidno, da bi bilo kaj popravljeno ali strihano. Celo nekaj praskic je na vratih in pa na spodnjem robu vrat (praske ne zgledajo nove), ki bi jih verjetno popravili, ?e bi bilo kaj barvano.

 

Zdaj bi pa rad sli?al va?a mnenja.

 

- Je cena primerna? Rekli so, da bi se dalo ?e malce spustit ceno.

- Ni servisne knji?ice. Kako vi gledate na to? Bo kaj te?je prodat avto recimo ?ez 5 let?

- Kako je z garancijo, ?e je avto uvo?en in brez ser. knji?ice? ?e ga kupim, ga ne nameravam vozit k uradnem serviserju.

- kako hitro se obrabi usnje na volanu? Tam kjer se ponavadi drzi volan z levo roko, je usnje na cca 10 cm dolzine kar dosti obrabljeno. je mozno, da se to zgodi ze po 90 000 km?

 

Ze vnaprej se vam zahvaljujem za vse morebitne nasvete in odgovore.

 

LP

 

Na netu sem gledal tudi tole mazda 6

(P.S.: pravkar govoril z lastnikom. Tale je bila tudi uvo?ena iz Italije. On jo je pa redno servisiral na Mazda servisu ?erbinek. Naslednji teden naj bi bil v Lj in se bova takrat dobila.)

Mnenja, ?e primerjamo obe?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

- Je cena primerna? Rekli so, da bi se dalo ?e malce spustit ceno.

- Ni servisne knji?ice. Kako vi gledate na to? Bo kaj te?je prodat avto recimo ?ez 5 let?

- Kako je z garancijo, ?e je avto uvo?en in brez ser. knji?ice? ?e ga kupim, ga ne nameravam vozit k uradnem serviserju.

- kako hitro se obrabi usnje na volanu? Tam kjer se ponavadi drzi volan z levo roko, je usnje na cca 10 cm dolzine kar dosti obrabljeno. je mozno, da se to zgodi ze po 90 000 km?

 

ok first things first

mazda 6 je boljsi avto za potovanja kot honda accord (vidim da si hondas in me bos mogoce ubil ampak to je dejstvo; zaradi podvozja + sedezev)

-ta crna je sumljiva, jermen se menja pri 120.000km, to da se sovoznikova vrata tezje zapirajo je tud mal cudno, jaz imam vec kot 135.000km pa volan ni obrabljen...garancije itak nimas, ker so potekla 3 leta (pa tud brez knjigce tezko karkol uveljavis)

cena je pa ok

 

vseen bi pogledal ce se da najti kaka slovenska...in naj ne bo vodilo pri nakupu oprema...

upam da je kaj pomagalo

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole z volanom je zelo relativna stvar, in se te?ko re?e karkoli. Obraba je odvisna od veliko dejavnikov npr. kao dobro je prej?nji lastnik skrbel za osebno higijeno (beri ?istost rok), na?ina vo?nje, dr?anja volana (eni dr?ijo volan na to?no enem in istem mestu in ne zamenjajo polo?aja rok pa ?e ga .... :P ), koliko se ?lovek poti v dlani itd...

 

Poznam tudi ?loveka ki naredi letno fulll km-jev pa vozi z kolesarskimi rokavicami (pokrivajo samo dlani, prsti so zunaj) pa je po npr. 200k km njegov volan ?e vedno skoraj kot nov.

 

Probaj ?e na kak?en drug na?in ugotoviti ?e so km-ji vsaj pribli?no realni...........ker za ziher itaq nikoli nemore? vedet.........edin ?e kupi? novga! :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je predvsem to sumljivo, ker imate obe ?e veliki servis opravljen in ena pri 90.000km!! druga pa pri 110.000km. Niti pri eni niti pri drugi torej kilometri niso realni. Zdaj pa za koliko je zadeva zlagana je pa drugo vpra?anje.

 

Sicer bo marsikdo rekel, da km niso dost va?ni ampak ohranjenost. Saj lahko bi bilo vse Ok ampak, da ima? ves ?as v glavi vpra?aj?ek a ima avto realnih 140.000km ali 200.000km, lahko pa ima za sabo ?e drugi veliki servis. Da se nekaj skriva je tudi servisna, ki je ni in tudi obrabljenost volana je dober indikator.

 

Ne glede kar pravi? MadMax o obrabljenosti volana mislim, da nas je kar nekaj z 100.000 prevo?enimi in ve? pa kakor jaz vem imamo vsi volane v dobrem stanju. Moj se se sicer zgoraj ?e rahlo sveti ampak je to zaradi tega, ker ga ve?ino ?asa dr?im na tem mestu ampak o obrabljenosti pa ni ne duha ne sluha.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mislim, da ta odgovor s strani MMS vse pove:

 

"Glede cene Mazde6 vam lahko zagotovimo, da je le ta na osnovi primerjav, ki jih izvajajajo institucije EU (da izklju?imo na? vpliv) med najcenej?imi v Evropi. V sosednjih dr?avah je ?estica povsod dra?ja, vklju?no s Hrva?ko. Edini cenej?i vir rabljenih Mazde6 so vozila iz flotnih virov v Italiji, katerih zgodovina pa je praviloma vpra?ljiva."

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz bi rajsi nasel kaksno slovensko m6. :unsure:

 

Kaj pa kaj takega? Nisem se nic klical, ker sem pravkar videl oglas.

Klik Klik

 

Ce se nima narejenega velikega servisa in ga sam grem naredit...bom potem vsaj priblizno ziher, da je bil servis res narejen tako kot je treba.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe... slovensko CD 136 je skoraj nemogo?e najti...

 

?e celo z usnjem pa vso opremo...

 

dejstvo pa je, da so slovenske za 1500 do 2000 ? dra?je od uvo?enih... za 2000 ? se da pa tudi uvo?en avto porihtati ;)

 

trust me, 6ke spremljam ?e od oktobra lani :)

 

heh... nakup rabljenega avta... za pedantne?a kot sem jaz, prava kalvarija :unsure:

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe... slovensko CD 136 je skoraj nemogo?e najti...

 

?e celo z usnjem pa vso opremo...

 

dejstvo pa je, da so slovenske za 1500 do 2000 ? dra?je od uvo?enih... za 2000 ? se da pa tudi uvo?en avto porihtati ;)

 

trust me, 6ke spremljam ?e od oktobra lani :)

 

heh... nakup rabljenega avta... za pedantne?a kot sem jaz, prava kalvarija :unsure:

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ufff zgleda, da bo res te?ko dobit slovensko! :ne vem:

 

Tale zadnja je tut uvo?ena s strani Avtotehne VIS. Tale lastnik jo ima od za?etka leto?njega leta in pravi da menja zato, ker je premajhen avto...kupuje namre? enoprostorca.

 

Me je kar minilo, da bi jo ?el danes pogledat...pa ?e dale? je...se mi v tej vro?ini kar ne da vozit v Metliko. :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ufff zgleda, da bo res te?ko dobit slovensko! :ne vem:

 

Tale zadnja je tut uvo?ena s strani Avtotehne VIS. Tale lastnik jo ima od za?etka leto?njega leta in pravi da menja zato, ker je premajhen avto...kupuje namre? enoprostorca.

 

Me jminilo, da bi jo ?el danes pogledat...pa ?e dale? je...se mi v tej vro?ini kar ne da vozit v Metliko.e kar :(

 

Na?e(slovenske) so tko dobre, da jih ne prodajamo! :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klik Klik

 

?e ena. Zaradi ?esa bi bila lahko menjana motor in turbina? Koliko je pri mazdi garancije na vgrajene dele? ?e so mu garancijsko menjali motor in turbino, potem mora biti tudi nekaj garancije na to dvoje.

 

Tale zadnja mazda, ?e ima res menjano ma?ino, bi jo takoj kupil, ker mora imeti obvezno ?e garancijo-druga?e bi te ?akal veliki servis na 120 kkm. Pa ?e v slo je kupljena, nima? kaj zgubiti. Podrobno poglej obrobe okoli zadnjih koles, ker rade rjavijo(rak rana pri M6), kar lahko tudi zbija? ceno-na servisu ti te blatnike porihtajo takoj, ker ima? 12 let garancije na prerjavenje(pri meni je bilo isto). Cena pri tem avtomobilu je kar sprejemljiva. Obvezno se pelji na probno vo?njo,tale avto mora iti zelo tiho in umirjeno-za primerjavo ti lahko dam tudi jaz en krog pa da vidi? primerjavo z tem ki ga misli? kupit, samo nevem od kod si,pa da bi se dobila.Sam sem tudi presedlal iz Honde civic na M6 pa mi ni ?al.Kar po?asi si poi??i dober avtek ,pa ne hitet.

NI NAM LAHKO!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.