Skoči na vsebino

RX-8 in zamakanje lu?i


Priporočeno sporočilo

Torej zadeva je slede?a. Pred kratkim sem kupil RX-8. Po prvemu ve?jemu de?ju se mi je za?ela v obeh lu?eh nabirat voda in s tem kondenz (v eni je bila voda ?e ko sem ga kupil in sem si rekel da bom to ?e po?timu).

 

Prej?nji teden peljem avto na redni servis v Gama center v BTC (ker sem tukaj bral, da so zelo OK) in jim omenim tudi lu?i in zamakanje. Ker je avto 3 mesece iz garancije mi pravijo, da zastonj menjave ne bo in da je vsaka lu? okrog 150?. Nekaj pojamram ?e o kulanci, pa pravijo da ni ?ans za garancijsko menjavo (preden sem ?el na servis sem se pozanimal glede te napake in je serijska napaka) in da bo treba pla?at. Ker se mi nikoli ne da preve? kregat, jim re?em naj lu?i pustijo. Okej za menjavo olja, oljnega filtra in sprednje parkirne ?arnice pla?am samo za storitev 3,5 delovne ure se pravi 100?. Rekli so da so mi pobrusili ?e zavorne plo??ice, ?eprav so mi zavore za?ele ?kripat ?e na poti domov (baje je tole s ?kripanjem tudi serijska napaka). Tko da ne vem a tile fantje delajo ekstremno po?asi al ne vem kaj, ampak o tem ni zdaj tema ampak o lu?eh in vodi.

 

Torej grem na net in najdem poro?ilo 09-014/07 http://www.finishlineperformance.com/rx8/d...014-07-1795.pdf kjer lepo pi?e da so delali slaba tesnila in da jih je treba zamenjat, ?e se pojavi napaka.

 

A je imel ?e kdo od lastnikov RX-8 tako te?avo in ali kdo ve kje naj bi dobil to tesnilo za lu?i?

 

No sicer imam za popravilo ?e alternativo, da zvrtam luknjo spodaj v lu? ali da poskusim nekako pokitat tesnilo.

 

Tkole pa zgleda zadeva, tisto spodaj ?rno je voda notri (?e malo pa dam lahka zlate ribice notri :jupiii: ):

 

post-1230-1192449529_thumb.jpg

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej zadeva je slede?a. Pred kratkim sem kupil RX-8. Po prvemu ve?jemu de?ju se mi je za?ela v obeh lu?eh nabirat voda in s tem kondenz (v eni je bila voda ?e ko sem ga kupil in sem si rekel da bom to ?e po?timu).

 

Prej?nji teden peljem avto na redni servis v Gama center v BTC (ker sem tukaj bral, da so zelo OK) in jim omenim tudi lu?i in zamakanje. Ker je avto 3 mesece iz garancije mi pravijo, da zastonj menjave ne bo in da je vsaka lu? okrog 150?. Nekaj pojamram ?e o kulanci, pa pravijo da ni ?ans za garancijsko menjavo (preden sem ?el na servis sem se pozanimal glede te napake in je serijska napaka) in da bo treba pla?at. Ker se mi nikoli ne da preve? kregat, jim re?em naj lu?i pustijo. Okej za menjavo olja, oljnega filtra in sprednje parkirne ?arnice pla?am samo za storitev 3,5 delovne ure se pravi 100?. Rekli so da so mi pobrusili ?e zavorne plo??ice, ?eprav so mi zavore za?ele ?kripat ?e na poti domov (baje je tole s ?kripanjem tudi serijska napaka). Tko da ne vem a tile fantje delajo ekstremno po?asi al ne vem kaj, ampak o tem ni zdaj tema ampak o lu?eh in vodi.

 

Torej grem na net in najdem poro?ilo 09-014/07 http://www.finishlineperformance.com...14-07-1795.pdf kjer lepo pi?e da so delali slaba tesnila in da jih je treba zamenjat, ?e se pojavi napaka.

 

A je imel ?e kdo od lastnikov RX-8 tako te?avo in ali kdo ve kje naj bi dobil to tesnilo za lu?i?

 

No sicer imam za popravilo ?e alternativo, da zvrtam luknjo spodaj v lu? ali da poskusim nekako pokitat tesnilo.

 

Tkole pa zgleda zadeva, tisto spodaj ?rno je voda notri:

 

post-1230-1192449529_thumb.jpg

 

 

?e jim s ?em prepri?ljivim lahko doka?e?, da je to serijska napaka skoraj ne verjamem, da bi komplicirali zato ker je avto 3M iz garancije. Vsaj take so moje izku?nje. Je pa res, da se ob?uti, da ni ve? ?tefana... :whatever: Pa pojdi ?e na Cosmos in se tam pozanimaj. :bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e jim s ?em prepri?ljivim lahko doka?e?, da je to serijska napaka skoraj ne verjamem, da bi komplicirali zato ker je avto 3M iz garancije. Vsaj take so moje izku?nje. Je pa res, da se ob?uti, da ni ve? ?tefana... :whatever: Pa pojdi ?e na Cosmos in se tam pozanimaj. :bravo:

 

Glede na to, da je imelo tukaj http://www.rx8club.com/showthread.php?t=62150 toliko ljudi probleme je sigurno malo ve?ja napaka, kot pa da se to samo parim zgodi. Sicer pa ko sem svojo kupoval sem gledal pri Malgaju tudi sivo (ki jo ima zdaj owneR) in je bilo ravno po de?ju in je imela tista v lu?eh tudi kondenz (sicer veliko manj kot moja, ampak mela ga je).

 

Komplicirali pa so in so mi omenjali, da je neka gospa imela v levi lu?i tudi vodo in je bila 1,5 meseca iz garancije in da so jo colali........uboga mamka :whatever: .

 

Hja ne vem zakaj morajo celo lu? menjat, ?e v service bulletinu lepo pi?e da je samo to narobe. Se pravi zakaj bi dajal 300? za lu?i + najbr? njihov ?as, kar bo spet najbr? trajalo 4 ure = 100? = vse skupaj 400?, ?e je treba zamenjat samo tesnilo. Jest mam vse to narejen v maksimum eni uri z edinim stro?kom tesnila (to motam pa samo dobit in najbr? ni za oba tesnila stro?ek ve?ji kot 30?).

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da je imelo tukaj http://www.rx8club.com/showthread.php?t=62150 toliko ljudi probleme je sigurno malo ve?ja napaka, kot pa da se to samo parim zgodi. Sicer pa ko sem svojo kupoval sem gledal pri Malgaju tudi sivo (ki jo ima zdaj owneR) in je bilo ravno po de?ju in je imela tista v lu?eh tudi kondenz (sicer veliko manj kot moja, ampak mela ga je).

 

Komplicirali pa so in so mi omenjali, da je neka gospa imela v levi lu?i tudi vodo in je bila 1,5 meseca iz garancije in da so jo colali........uboga mamka :whatever: .

 

Hja ne vem zakaj morajo celo lu? menjat, ?e v service bulletinu lepo pi?e da je samo to narobe. Se pravi zakaj bi dajal 300? za lu?i + najbr? njihov ?as, kar bo spet najbr? trajalo 4 ure = 100? = vse skupaj 400?, ?e je treba zamenjat samo tesnilo. Jest mam vse to narejen v maksimum eni uri z edinim stro?kom tesnila (to motam pa samo dobit in najbr? ni za oba tesnila stro?ek ve?ji kot 30?).

 

Se ?ist strinjam s tabo. Lahko jim pa ob priliki pove?, da RX-8 ni karjola za 1000? in da ?e bi kaj dali nase in na znamko, se ne bi tako obna?ali :whatever:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ?ist strinjam s tabo. Lahko jim pa ob priliki pove?, da RX-8 ni karjola za 1000? in da ?e bi kaj dali nase in na znamko, se ne bi tako obna?ali :whatever:

 

Sej jest sem tud mislu, da jim je do tega da ko se avto vozi po cesti, da zgleda v redu, oziroma vsaj to da se stranki ponudi neka sprejemljiva re?itev ne pa da te ho?ejo nategnt. Samo kot ka?e ima pred pripadnostjo znamki prednost filozofija, da je treba bogate razvajene sin?ke ucuriti (jest mam to smolo, da zgledam 10 let mlaj?i kot sem, in potem me redkokdo jemlje resno in vedno padem v kategorijo razvajenega mulca, ?e me kdo ocenjuje na pogled).

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej jest sem tud mislu, da jim je do tega da ko se avto vozi po cesti, da zgleda v redu, oziroma vsaj to da se stranki ponudi neka sprejemljiva re?itev ne pa da te ho?ejo nategnt. Samo kot ka?e ima pred pripadnostjo znamki prednost filozofija, da je treba bogate razvajene sin?ke ucuriti (jest mam to smolo, da zgledam 10 let mlaj?i kot sem, in potem me redkokdo jemlje resno in vedno padem v kategorijo razvajenega mulca, ?e me kdo ocenjuje na pogled).

 

 

pol pa sploh ne it na cosmos,..tm majo ?e bl razvito to filozofijo,..no sam da sm js smrkla :P

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej jest sem tud mislu, da jim je do tega da ko se avto vozi po cesti, da zgleda v redu, oziroma vsaj to da se stranki ponudi neka sprejemljiva re?itev ne pa da te ho?ejo nategnt. Samo kot ka?e ima pred pripadnostjo znamki prednost filozofija, da je treba bogate razvajene sin?ke ucuriti (jest mam to smolo, da zgledam 10 let mlaj?i kot sem, in potem me redkokdo jemlje resno in vedno padem v kategorijo razvajenega mulca, ?e me kdo ocenjuje na pogled).

 

 

He, he, te ?isto razumem, je pri meni podobno. Ampak glej, vzemi to s svetle plati. Ko bova very good looking 50-letnika bodo mlade kar de?evale... :hohoho::hohoho::hohoho:

 

Se opravi?ujem za OT

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He, he, te ?isto razumem, je pri meni podobno. Ampak glej, vzemi to s svetle plati. Ko bova very good looking 50-letnika bodo mlade kar de?evale... :hohoho::hohoho::hohoho:

 

Se opravi?ujem za OT

 

Hm, treba bo met dost ke?a, da bojo mlade de?evale :whatever: . Bova mela pa zaradi dobre ohranjenosti, zaradi slabe konkurence ve? mo?nosti med starimi :hohoho: .

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, treba bo met dost ke?a, da bojo mlade de?evale :whatever: . Bova mela pa zaradi dobre ohranjenosti, zaradi slabe konkurence ve? mo?nosti med starimi :hohoho: .

 

... in dobro ohranjenimi... mmmm, sem ZA :jupiii::hohoho:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaneda, kontaktiraj g. Majesa na A-Cosmos na Celov?ki... on je ?ef servisa tam.... in sem prepri?an da ti bo lahko pomagal....

 

Povej mu vsa dejsta in po potrebi daj tudi vse argumente, al pa kar tisti dokument. Mislim da ne bo? imel problemov...

 

Sre?no in lp

 

David

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaneda, kontaktiraj g. Majesa na A-Cosmos na Celov?ki... on je ?ef servisa tam.... in sem prepri?an da ti bo lahko pomagal....

 

Povej mu vsa dejsta in po potrebi daj tudi vse argumente, al pa kar tisti dokument. Mislim da ne bo? imel problemov...

 

Sre?no in lp

 

David

 

Hvala, bom naredil tako. Saj v?eraj sem jim na A-Cosmos na Celov?ko poslal fax z opisom te?ave, pa mi ?e niso odgovorili. ?e mi ?e par dni ne bodo, se bom osebno tam oglasil.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaneda, kontaktiraj g. Majesa na A-Cosmos na Celov?ki... on je ?ef servisa tam.... in sem prepri?an da ti bo lahko pomagal....

 

Povej mu vsa dejsta in po potrebi daj tudi vse argumente, al pa kar tisti dokument. Mislim da ne bo? imel problemov...

 

Sre?no in lp

 

David

 

Danes sem klical na Celov?ko in ?elel g. Majesa, pa sem od g. Oliverja zvedel da je on sedaj v BTC-ju tko da sem najbr? z njim celo govoril. V glavnem sem izvedel, da garancije ni, vsaka gumica stane 33? in se jih da naro?iti, se pravi celoten stro?ek ?e se bom odolo?il za to varianto je okrog 70?.

 

Sem pa v nedeljo ?e sam posu?il lu?i (sem tudi ?e sam ugotovil, da niso po?ene in da je problem samo v gumici) in zakital zgornji del gumice, tako da upam da ne bo ve? zamakalo. ?e pa bo, bom kupil gumice in bo stro?ek ?e vedno ni?ji kot celotna menjava lu?i, ki ni potrebna.

 

No vsekakor moram vseeno pohvalit fante na A-cosmosu, ker so vsaj prijazni, tako na telefonu kot v ?ivo.

 

post-1230-1192700493_thumb.jpg

 

Torej ?e bo ?e kdo imel tako napako, te?ava je v tem da zaradi vode, ki te?e za lu?mi preperi zgornji del gumice in nato pride voda v lu?. Pri mojih obeh lu?eh je bila veliko bolj preperela kot tale na sliki.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.