Skoči na vsebino

Nakup RX-8


Zoom-Zoom

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni !

 

Sem pred nakupom Mazde RX-8 (231 HP). Zanima me kar nekaj informacij. Kolik?en je prtlja?ni prostor ( majhen, srednji,...)-zaradi avtoakustike (15" sub- dvojno dno) ? Vzdr?ljivost tega motorja ?Je res, da ima ?ivljensko dobo slabih 70.000 km in je potem najbolje zamenjati motor ? Razne hibe motorja ? Razmak med vijaki je 5x114 ? ET je ? Pa ?e kaj bi prosil, na kar naj bom pozoren !!?? Hvala za odgovore in pomo? !

 

 

 

Z-Z

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 105
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Tukaj bo? na?el ve?ino odgovorov: http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...vankel&st=0

 

Druga?e pa:

- prtlja?nik ni nevem kako velik (za 2 osebe za na dopust, max 3 ?e nimajo veliko prtljage in lepo zlo?i? v prtlja?nik), ?e bo? dal notri sub ga bo ostalo zelo malo

- motor je vzdr?ljiv, a ob?utljiv tako kot ostali (nesme? mrzlega ti??a, olje potrebno redno kontrolirati,...)

- ?ivljensko dobo 70.000 imajo tisti, ki ne upo?tevajo zgornje alineje (druga?e pa mislim, da je bil testiran za 150 ali 200.000km)

- za razmak ti bo pa kdo drug povedal

 

?e te ?e kaj zanima pa z besedo na dan :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj bo? na?el ve?ino odgovorov: http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...vankel&st=0

 

Druga?e pa:

- prtlja?nik ni nevem kako velik (za 2 osebe za na dopust, max 3 ?e nimajo veliko prtljage in lepo zlo?i? v prtlja?nik), ?e bo? dal notri sub ga bo ostalo zelo malo

- motor je vzdr?ljiv, a ob?utljiv tako kot ostali (nesme? mrzlega ti??a, olje potrebno redno kontrolirati,...)

- ?ivljensko dobo 70.000 imajo tisti, ki ne upo?tevajo zgornje alineje (druga?e pa mislim, da je bil testiran za 150 ali 200.000km)

- za razmak ti bo pa kdo drug povedal

 

?e te ?e kaj zanima pa z besedo na dan :D

 

Odli?na povezava do teme. Hvala ! ?edalje bolj pridobiva RX-8 napram ostalim kandidatom !

 

 

Z-Z

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da je odlo?itev padla in bo naslednji avto 98% RX-8 me zanima ?e nekaj: ima ta avto mo?nost monta?e nosilcev na streho (smu?i, kolo....) in pa ali je plo??a, kjer je radio in klima iz enega dela ali je mo?no po delih jo razstavit (monta?a 10" TS LCDja) ?? Hvala !

 

 

 

Z-Z

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da je odlo?itev padla in bo naslednji avto 98% RX-8 me zanima ?e nekaj: ima ta avto mo?nost monta?e nosilcev na streho (smu?i, kolo....) in pa ali je plo??a, kjer je radio in klima iz enega dela ali je mo?no po delih jo razstavit (monta?a 10" TS LCDja) ?? Hvala !

Z-Z

 

Radio in klima se dr?ita skupaj. Glede hakelj?kov za nosilce nisem prepri?an, samo pa kupi magnetne nosilce pa je stvar re?ena :D

 

Med ?im pa ?e koleba??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med ?im pa ?e koleba??

 

 

BMW 330 CiA, Audi TT, Audi A3 3,2, A-R 147 GTA......

 

 

Z-Z

 

Radio in klima se dr?ita skupaj. Glede hakelj?kov za nosilce nisem prepri?an, samo pa kupi magnetne nosilce pa je stvar re?ena :D

 

Hakelj?ki magnetni odpadejo, ker smu?i v nezavarovanem prostoru pred soljo, ki je na cesti??u je smrt za smu?i. Potreboval bi prav stre?ne nosilce (za kufer). Klima in radio sta iz enega kosa ??--> to je pa jeba, ker bo potrebno potem rezat, da se spravi noter 10" Touchscreen LCD (CarPC). Morda kdo ve, koliko pride ta maska z klimo in radiem ??

 

 

 

 

Zoom-Zoom

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BMW 330 CiA, Audi TT, Audi A3 3,2, A-R 147 GTA......

Z-Z

 

RX-8 je avto, katerega motor je pod 4000obrati mrtev, ?e ho?e? kaj iztisniti iz njega ga mora? vrteti konstantno ?ez 7000 obratov, takrat pa lahko mirno ra?una? na 20 litrov porabe in tudi poraba olja ni zanemarljiva (treba upo?tevati, da ni poceni)

- BMW je dosti bolj kultiviran, 90% navora ima 3.0i na voljo ?e od 1500 obratov (se pravi, da vle?e zelo enakomerno od nizkih obratov do 7000 obratov), prostora ve?, 4 osebe se peljejo s prtljago bp na morje, pije vsaj 5 litrov manj. Sam trenutno vozim 330CiA 272KM in ob lepi vo?nji po omejitvah pije med 8,5 in 9,0 (ob enaki vo?nji je mazda vsaj 3-4litre ve?), priganjal ga pa ?e nisem, ker ima ?ele 1000km. Ob 80% AC (cca 140km/h), in 20% mesta, parih kickdownov se poraba giba med 9,2 in 9,6.

- TT je izklju?no za 2 osebi, motorji turbaki lepo vle?ejo.

- A3 ?e nisem vozil, tako da o temu avtomobilu nemorem ni? re?i

- Alfi se pa izogni

 

Pa si jih ?e peljal?

 

Hakelj?ki magnetni odpadejo, ker smu?i v nezavarovanem prostoru pred soljo, ki je na cesti??u je smrt za smu?i. Potreboval bi prav stre?ne nosilce (za kufer). Klima in radio sta iz enega kosa ??--> to je pa jeba, ker bo potrebno potem rezat, da se spravi noter 10" Touchscreen LCD (CarPC). Morda kdo ve, koliko pride ta maska z klimo in radiem ??

Zoom-Zoom

 

Rezanje bo jeba, ker uni?i? linijo tistega "kroga", tam kjer bo? imel LCD je zgornji del ?ir?i od spodnjega,...

Jaz sem mislil magnetne nosilce, in nato ?ez truga, v njih pa smu?ke. Glede original pritrdi?? pa poglej ko bo? ?el na ogled kak?ne RX-8.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BMW 330 CiA, Audi TT, Audi A3 3,2, A-R 147 GTA......

Z-Z

 

RX-8 je avto, katerega motor je pod 4000 obrati mrtev, ?e ho?e? kaj iztisniti iz njega ga mora? vrteti konstantno ?ez 7000 obratov, takrat pa lahko mirno ra?una? na 20 litrov porabe in tudi poraba olja ni zanemarljiva (treba upo?tevati, da olje ni poceni)

- BMW je dosti bolj kultiviran, 90% navora ima 3.0i na voljo ?e od 1500 obratov (se pravi, da vle?e zelo enakomerno od nizkih obratov do 7000 obratov), prostora ve?, 4 osebe se peljejo s prtljago bp na morje, pije vsaj 5 litrov manj. Sam trenutno vozim 330CiA 272KM in ob lepi vo?nji po omejitvah pije med 8,5 in 9,0 (ob enaki vo?nji je mazda vsaj 3-4litre ve?), priganjal ga pa ?e nisem, ker ima ?ele 1000km. Ob 80% AC (cca 140km/h), in 20% mesta, parih kickdownov se poraba giba med 9,2 in 9,6.

- TT je izklju?no za 2 osebi, motorji turbaki lepo vle?ejo.

- A3 ?e nisem vozil, tako da o temu avtomobilu nemorem ni? re?i

- Alfi se pa izogni

 

Pa si jih ?e peljal?

 

Hakelj?ki magnetni odpadejo, ker smu?i v nezavarovanem prostoru pred soljo, ki je na cesti??u je smrt za smu?i. Potreboval bi prav stre?ne nosilce (za kufer). Klima in radio sta iz enega kosa ??--> to je pa jeba, ker bo potrebno potem rezat, da se spravi noter 10" Touchscreen LCD (CarPC). Morda kdo ve, koliko pride ta maska z klimo in radiem ??

Zoom-Zoom

 

Rezanje bo jeba, ker uni?i? linijo tistega "kroga", tam kjer bo? imel LCD je zgornji del ?ir?i od spodnjega,...

Jaz sem mislil magnetne nosilce, in nato ?ez truga, v njih pa smu?ke. Glede original pritrdi?? pa poglej ko bo? ?el na ogled kak?ne RX-8.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa tam ko je ?e original :P

 

Vpra?anje, ?e gre notri 10" LCD in pa zelo je odro?en za "dotik" ! Maska stane 520 ? + DDV. Bo treba pogledat za kak?no razbito kje in tam pobrati !

 

 

 

P.S. A za stre?ne nosilce za RX-8 je ?e kdo sli?al ? Ker na A-Cosmos nimajo pojma, ?e obstajajo !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In nobeno drugo ?? Samo original ?

 

Ja. Razen ?e ugotovi? kateremu olju je ekvivalentno.

 

P.S. A za stre?ne nosilce za RX-8 je ?e kdo sli?al ? Ker na A-Cosmos nimajo pojma, ?e obstajajo !

 

Kontaktiraj uporabnico wildcat, dela na mazda servisu, tako da pomoje bi ti znala ona kaj pomagat glede teh nosilcev.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj za vraga bo? z 10" lcd? Vzame? takega ki ima ?e original vgrajen lcd in je problem re?en...

 

@RX-8 avta ?e nisi priganjal ampak kickdown si sprobal? Ko jaz dam kick down avto vedno menja v najni?jo mo?no prestavo...

 

 

Kaj, kaj bom z 10" LCD ? Kaj te zanima oziroma kater del ti ni jasen ?? Druga?e pa, zamisel ?e imam, samo ?e z enim frendom se moram posvetovati glede tega. Ker maska (klima+radio) je 520 ?+DDV !

 

 

 

 

P.S. olje ! A oznaka olja je 0-20 W ? A samo ta oznaka je pomembna ali ?e kaj drugega ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz bi vlival samo to kar mazda priporo?a, ker so te ma?ine preve? ob?utljive da bi se igral.

 

Ja res mi ni jasno kaj bo? z 10" lcdjem :) Ko se pelje? tak nemore? gledati filmov. Raje glej da bo lepo original lcd. Bo ?e saj lepo

 

Voznik ne more gledat filmov, kar ne velja za ostale potnike. Ko gre? na +700 km dolgo pot pa?e pogledat celotno sezono Lost, kak?en film, TV ali pa surfat po netu itd. Nasplo?no pa je zelo uporabna navigacija, katere original so bolj, kot neuporabne v Slo.

 

 

P.S. zdaj sem sli?al ve?inoma same slabe novice o RX-8 od drugih..... in sploh ne vem, kaj naj. Od tega, da sem jim na veliko menjajo ma?ine, ker ko crkne generalka ne pride v po?tev, problem z v?igom oziroma nev?igom....... samo porabo 20L / 100 km in 1L olja na 1500km bi ?e pre?ivel, samo ostalo.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

P.S. zdaj sem sli?al ve?inoma same slabe novice o RX-8 od drugih..... in sploh ne vem, kaj naj. Od tega, da sem jim na veliko menjajo ma?ine, ker ko crkne generalka ne pride v po?tev, problem z v?igom oziroma nev?igom....... samo porabo 20L / 100 km in 1L olja na 1500km bi ?e pre?ivel, samo ostalo.....

 

To si verjetno sli?al od kolegov,ki ?e na dale? niso vidli tega avta,kaj ?ele ga vozli,nikoli pa zares imeli v lasti ne?? <_<:whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kaj se obremenjuje? toliko z vsem mogo?im, ?e ima? denar kupi?, ?e ne pa pusti? pa kupi kaj drugega, in si ne jemlje? ?asa in ?ivcev, ker bi lahko ?e sedel v drugem avtu in ne v RX-8 ker ne spravi?? noter 10" monitorja... Pa pri tem avtu se ne gleda na porabo, druga?e pa ima? toliko dizel agregatov na razpolago da glava boli...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jz ?e bi mel denar bi vsekakor sko?il na rx-8, samo zato ker je zelo atraktivana, redka, ima wankla, 1.3l motor z 230HP,.... druga?e je pa poky pravi naslov za info, je sam imel rde?o 8ko :rispekt:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To si verjetno sli?al od kolegov,ki ?e na dale? niso vidli tega avta,kaj ?ele ga vozli,nikoli pa zares imeli v lasti ne?? <_<:whatever:

 

Eee, vidi?, tu se pa moti?. Informacije so pri?le od oseb, ki so si lastile RX-8 !

 

Ne vem kaj se obremenjuje? toliko z vsem mogo?im, ?e ima? denar kupi?, ?e ne pa pusti? pa kupi kaj drugega, in si ne jemlje? ?asa in ?ivcev, ker bi lahko ?e sedel v drugem avtu in ne v RX-8 ker ne spravi?? noter 10" monitorja... Pa pri tem avtu se ne gleda na porabo, druga?e pa ima? toliko dizel agregatov na razpolago da glava boli...

 

 

Ohh, spravim noter 10" LCD.... je ?e plan narisan. RX-8 je najhuj?i avto v svojem segmentu z najve?jo katastrofo od motorja.... lahko bi dal od MPS motor noter in ga ?e malo odprli, nebi ni? zgre?ili. Tako pa, edina zadeva, ki me odvra?a od nakupa je motor,, vse ostalo se lahko konkurenca samo skrije.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ohh, spravim noter 10" LCD.... je ?e plan narisan. RX-8 je najhuj?i avto v svojem segmentu z najve?jo katastrofo od motorja.... lahko bi dal od MPS motor noter in ga ?e malo odprli, nebi ni? zgre?ili. Tako pa, edina zadeva, ki me odvra?a od nakupa je motor,, vse ostalo se lahko konkurenca samo skrije.

 

Naj ti poky pove kolk km je mel pa kolk motorjov je mel v gara?i :P pomoje je mela una rx-8 ?ez 70k pa ?e se ne motim je imela tovarni?ki motor :ne vem: od prijatelja o?e ima modro rx-8 in ima ?e krepko ?ez 150k, in tera avto do red line pa motor ?e kr dela ko ?vicarska ura :rispekt::rispekt: tko da kupi ?e ima? ?ansko, ker ?e ne bo? se bo? kasneje "zakaj je nisem vzel..." ;)

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.