Skoči na vsebino

cudno se obnasa, kot da bi avto zgubu handling


Priporočeno sporočilo

Yo.

 

Ko sm zju3 uzgal avto in se su pelat sm hmal zletu vn z enga ovinka (su sm 110 na uro), ponavadi gres tm skozi brez problema (160).

 

Uglavnm, avto se cudno obnasa, volan je ratu bl mehek in ni vech tko odziven, ko pomigam levo desno z volanom med voznjo se avto kr cudno nagiba levo in desno, kr neki. Sm mislu da mam kako prazno gumo pa je vse vredu. Na angleskem forumu sm zasledil tole temo

 

http://www.rx8club.com/showthread.php?t=107481

 

Kaj mislite da bi blo narobe?

freebsd.jpg

ubuntu_user1.jpg

airsoftbar.jpg

mazdarx8.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tisti uporabnik je baje meu karamboliran avto in je meu senzorje potrte (mi je reku un na mazda servisu da je biu en tak primer na forumu, verjetno je to ta primer), ampak moj ni karamboliran, ker se furam z njim ze vech ku eno leto pa je vse kul deloval :) Zdej je avto na servisu cez vikend, v petk niso meli cajta, me bojo ju3 pomoje kej poklical, da povejo kaj je narobe.

freebsd.jpg

ubuntu_user1.jpg

airsoftbar.jpg

mazdarx8.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obstaja kak servis kjer znajo popravljat avte? :)

 

2x sm pelu v enem tednu mazdo na cosmos in nch niso popravli, avto se se vedno obnasa kot se je.

 

Naredu sm tud optiko, na cosmosu so vse pregledali so rekli da je vse kul, koncniki, amortizerji, vse je kul. Edin spred mam malenkost slabse gume, ampak to nima veze saj niso bulaste al pa karkoli, samo manj profila imajo, sepravi se za kak 2 mesca voznje. Ocitno se bom mogo lotit sam sraufat.

 

Da bolj opisem kak se obnasa: kakor da bi meu avto eno tono vech in kakor da bi se zvijau po celi karoseriji, kakor da bi meu sprednjo os na blazinah. Ce hocem v ovinke mal hitrej zapeljat se mi zacne pri nerazumno pocasni hitrosti (tam kjer sm prej vozu 130 skoz ovink normalno, zdej pa pri 80) vklapljat ESP in me zacne ravnat saj hoce it avto pocez. Pri 180 na uro na avtocesti se pocutm kakor da sm na barki (ampak amortizerji so kao kul, tko so rekli). Na volanu je pa tak obcutek kakor da volan malo zamuja, ni vech tako direkten kakor je biu, se mi zdi da morm volan bolj obrnit za isti efekt.

 

Uglavnem kr neki, najbols da jo sesujem, uveljavim kasko in kupim en drug avto.

freebsd.jpg

ubuntu_user1.jpg

airsoftbar.jpg

mazdarx8.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm pogruntal kaj je narobe, zadnje gume sm meu glanc nove in ocitno so ble defektne al neki, morm pogledat kera letnica so, sm dau sprednje gume zadi, pa zadnje spredi pa je super zdej, spet vse normalno, kdo bi si mislu da guma tolk vpliva na avto da misls da ti ga pol manka :D Sam kaj ku morm kupt zdej nove :)

freebsd.jpg

ubuntu_user1.jpg

airsoftbar.jpg

mazdarx8.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ko bi peljal v Gama center v BTC, naslednjic, ko bodo kaksni problemi.

 

Ma vsi servisi za Mazdo so zani?, ?e posebej ko jim 8-ko pripelje? nimajo pojma. Jest sem prov vesel da sem se je znebil. Sicer je avto ena A kot ?portni avto, ampak podpora v Sloveniji je pa za en kurc in lahko samo denar stran me?e? na servisih - ra?unajo k prasci, zrihtajo pa ?ist n?. OK olje celo znajo zamenjat. Ko sem peljal avto na servis, ker se mi je ma?ina nekam ?udno ?tartala in spu??ala ?udne glasove (prej to pol leta ni delala) so rekl, da je to normalno za Wankla (yeah right). Pol sem jim ga pa ?ez par mesecev prpelu v AC Cosmos in jim ga dal v ra?un, so pa rekli da je ma?ina v zadnjih zdihljajih. Da ne omenjam, da mi ?kripanja prednjih zavor niso znal odpravit (serijska napaka). Ma kr neki vse skupi.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Miha, kaj si zdaj kupil ko nima? ve? RX8?

 

Kupil sem novo Citroen Xsaro Picasso :D . V bistvu sem hotel kupit kaj drugega (kak?nega rabljenega karavana), samo avta v 4 mesecih nisem mogel prodat (klicalo me je to?no okrog 10 ljudi, pa od teh ni niti eden pri?el sploh pogledat) in niti nikjer mi ga niso hoteli vzeti v ra?un (dokler nisem omenu, da bi dal rad v ra?un 8-ko so vsi rekli da je mo?na menjava). V bistvu sem se komaj komaj zmenil na AC Cosmosu da so mi ga vzel v ra?un (sej zdej ga tud oni prodajajo ?e ene tri mesece) za 11 jurjev in pol sem mogu ?e 3 jurje dopla?at za Xsaro. V glavnem glede na to, da zdej delam dalj?e razdalje, rabim plac in da pridem po kak?nih slabih cestah do dolo?enih spotov je tale Xsara super, medtem ko je bla 8-ka uporabna sam za driftat. Za drug avto bi bla 8-ka super, sam kaj ko so stro?ki vzdr?evanja previsoki. ?e me bo ?e kdaj mikal driftat si bom raj?i kupu kak?no rabljeno MX-5 in jo mal po?timu.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Včeraj-malo poletnega vzdušja-samo,da nisi doma,in je čist drugače...po dooolgem času v Italiji-Italianska riviera-Lignano...voda malce hladna,a čist OK za kopanje😃👍...sonček,peščena plaža,nič gužve,do 15. Maja parking zastonj🧐...šli kasneje na pizzo,šoping...lepo je bilo. Aja CX-5 poraba na relciji 7,7L...k relacija se pri meni zelo reeeedko zgodi. Navdušujoča navigacija v Mazdi...lepo vse radarje napove,in tudi sekcijsko merjenje...sproti spremlja povprečno hitrost-prvič to videl v akciji...se mi dopade. In še nekaj,k sem kupil tisti brezžični adabter za AA-pri predvajanju glasbe preko Android Avto še zmeraj lahko izbiraš onboard navigacijo,torej se sistema ne izključujeta-fino😃👍  
    • Sem se že nekdaj naučil,da "nič ni zastonj"...oz. "če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res".   Ostalo si lahko vsak sam "nariše".   Skratka mene nič ne preseneča...pač "pravljice in povesti..."   Je pa lepo,če ima človek veselje...😃👍   Mene bolj zanima,kakšen je bil spanec...je kaj sanjal...je bil kaj "polomljen" od ZOEtovih sedežev.... Kaj je kupil v pekarni🥐,in kaj je jedel za kosilo🍲...cena,je bilo okusno😋 itd...
    • Žal jaz tudi, takrat je šlo res vse narobe.
    • Vse lepo in prav, samo ti računaš strošek polnjenje tako, da štartaš s polno baterijo na koncu si pa tam s prazno. Na tak način mene pot v ČG pride natanko 0€, ker 800km naredim z enim tankom pa še za vsaj 150km mi ostane na cilju.
    • ..i pazi da Mazda ne postane tvoj gazda.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.