Skoči na vsebino

Kupil 323 bj...


Priporočeno sporočilo

... od 1. lastnika, servisna potrjena, 70.000, 2002, z napa?nimi navodili za uporabo (ba 1997).

Po menjavi olja in filtra, nalijem 3x po 1l txt-ja (original zaprt, pa n? ni vn tekl), imam olja 1cm nad max. Karter ni udarjen! Sem pa ?e pri nakupu opazil da je olja mal ?ez max. Vode ali bencina v olju ni! Motor je 1.6 dohc, ZM. Je mo?no, da ni prava merilna ?ipka??? :unsure: Koliko olja sploh gre v ta motor?

Na merilni ?ipki olja je oznaka ZL02.

Kdaj zamenjati zobati jermen, oz. ali zraven tudi napenjalce in ?rpalko?

 

Hvala za odgovore, Lp Primo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v ta motor mislim da gre res tam okoli 3.5l olja.Mo?no je da ni prava ?ipka samo zakaj bi jo nekdo zamenjal saj ta ne pade kar tako ven :ne vem: .

Velik servis se dela tam nekje na 110.000km ?e zamudi? kak km ni panike ,je pa pametno zamenjat tudi napenjalec,in pa vodno pumpo seveda

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm... Mal sm zmeden... Klical danes na servis 1., 3.5-4l, ??? 2., 3.2l, 3. in 4., 2.9l?

Ko sem po netu iskal navodila za uporabo vozila, 323 bj, L.2002, za mojo mazdo, ni blo N?. Vsaj zastonj ne.

Naletel pa na delavni?ka navodila za ta motor, ki je tudi v avtu, kjer je menjava 3l, menj.+filter 3.2l, totalno suh motor 3.4l, specifikacija...bla,bla, brez intervalov menjave, s prikazano merilno ?ipko...

Isto jermen, vse okrog, brez intervala menjave... Po raznih forumih i??e? od 90k, 96k, 120k 160k...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm... Mal sm zmeden... Klical danes na servis 1., 3.5-4l, ??? 2., 3.2l, 3. in 4., 2.9l?

Ko sem po netu iskal navodila za uporabo vozila, 323 bj, L.2002, za mojo mazdo, ni blo N?. Vsaj zastonj ne.

Naletel pa na delavni?ka navodila za ta motor, ki je tudi v avtu, kjer je menjava 3l, menj.+filter 3.2l, totalno suh motor 3.4l, specifikacija...bla,bla, brez intervalov menjave, s prikazano merilno ?ipko...

Isto jermen, vse okrog, brez intervala menjave... Po raznih forumih i??e? od 90k, 96k, 120k 160k...

 

 

evo koli?ina olja za tvoj motor to je iz working manuala

post-363-1273743087_thumb.jpg

 

kar se pa ti?e velikega serisa pa naredi na 100.000 km pa je -js imam tudi v kratkem velik servis imel bom 102.000 km

?e rabi? komplet knjigo se mi javi ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo koli?ina olja za tvoj motor to je iz working manuala

post-363-1273743087_thumb.jpg

 

kar se pa ti?e velikega serisa pa naredi na 100.000 km pa je -js imam tudi v kratkem velik servis imel bom 102.000 km

?e rabi? komplet knjigo se mi javi ;)

 

 

mislim da v mojo 323f letnik 2000 gre cirka 3,5 l olja! prvi? sem ?paral pri olju ampak sedaj pa nisem! in napenjalec pa kar zamenjaj, tudi ?e se sveti kot nov! vodna pumpa pa se mi zdi da pri meni ni povezana na glavni jermen! se mi zdi da jo goni mikro jermen!

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za konkretne odgovore. Imam podoben working manual, z istimi podatki. Na sumu imam ?e vedno ?ipko... ?udna ta zadeva. :ne vem:

Na merilni ?ipki imam med oznakami L in F slabih 17mm, od F pa do roba, kamor sede 280mm. ?e ima kdo isti motor, bi prosil da izmeri razdaljo med F in robom pod vrhom.

Zaenkrat vozim s 3-mi litri olja in 11mm ?ez oznako F, ( delovna temp., po 5ih min., ravna tla).

Pa ne mislit da ne ZNAM pomerit nivoja olja.

 

Pri enem mojih prej?njih avtov, (najbolj hvale?en, trpe?en...) 323HB, L.90. 1.3i, B3 mot., je bilo po navodilih olja 3.4l s filtrom, max. na ?ipki, vseh 335.000, kupljen z 90.000. Z. jermen, napenjalec, sm menjal na 100k,

vod. ?rp., (ni je gnal z. jer.) pa pri 300k, je bla mal kosmata, ni pa scala! Do 200k, je spila olja lih do min. 0.8l na 10k, pa je bil gas ve?ino v podnu! Upam, da MAZDA ?e 12 let po tem, oz. tudi danes dela tako Odli?ne avtomobile.

 

Lp, Primo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.