Skoči na vsebino

MX-5 Vs. Z3


crox

Priporočeno sporočilo

?ivjo!

Zanimam se za nakup rabljenega cabria in v o?ji izbor sta pri?la MX-5 in Z3. Zanimajo me malo va?e izku?nje, primerjava med obema avtomobiloma in pa na kaj se pri ogledu avta spla?a bit pozoren (kak?ni znani problemi). Eno 5-ko sem tudi ?e preizkusila (letnik 2001) in mi je bila v?e? - lepo se vozi, dost je prostorna (no, prtlja?nika je sicer manj kot pri z3, ampak pri dvosedu mor? to vzet v zakup),...

 

Tle imam trenutni o?ji izbor:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3978326&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3949718&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3893196&show=1

 

jih ?e nisem ?la pogledat, tko da me zanima va?e mnenje na podlagi podatkov na netu (pustmo estetiko pri strani - 2002 z rjavimi sede?i mi je s tega stali??a najljub?i - bolj me zanima tehni?ni del, ker se na to ne spoznam ravno najbolje). Pa seveda, ?e je katerega od teh avtomobilov kdo ?e ?el gledat/pozna njegovo zgodovino,...?

 

Primerljiv z3 (v podobnih finan?nih okvirnih) bi bil potem kak letnik 98... (4valjni, ker ne rabim zverine za noret po cesti)

 

hvala za pomo? ?e vnaprej

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, za za?etek ti lahko povem, da je ?t.2 ?e prodana, jo je kupu kolega s foruma! :D

 

Sam sem 2 leti vozil MX5 (starej?e generacije, imenuje se NA, ti pa gleda? NB serijo, torej drugo), avto je res u?iva?ka ma?inca, ve? kot vredna svojga dnarja. Je tudi izredno nezahteven avto za vzdr?evat, tako da ni neke prevelike bojazni da se nategne? pri nakupu in dobi? total zjahanga - praviloma se teli avto?ki vozijo kot sezonska vozila, torej kot drugi ali tretji avto pri hi?i, pa jasno v lepem vremenu. :bravo: Potro?nja benza ra?unaj nekako od 7 do 8 litrov, normalne vo?nje.

 

Direktna primerjava z Z3, se mora? sama odlo?it, meni npr. Z3 deluje nekako zastarelo, neizvirno, ampak komur to ustreza, naj ga pa? ima oz. ga kupi. Dejstvo je da je Miata (Mx5) najbolje prodajan roadster (dvosed kabrio) vseh ?asov, do ?esar pa sode? po u?itkih, ki jih nudi v vo?nji, ni pri?lo naklju?no! :bravo:

 

ve? pa bodo povedal aktualni lastniki teh stroj?kov! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tako ti bom rekel, prvi cabrio roadster ki sem ga vozil v slu?i je bil z3.. ni? posebnega tipi?en cabrio, en teden za tem sem vozil mazdo mx5 nb, verjame? al ne sem se zaljubil v avto ?im sem zamenjal brzino, menjalnik je petarda, dr?i se ceste kot klop itd. takrat sem rekel moram imet tak avto!! in leto pa pol pozneje sem ga kupil :) sicer malo starej?o ampak je taprava. Najbolj?e da se zapelje? z obemi pa proba?. Jaz osebnoz3ja ne pogledam, ker mi ni dal nobenega navdu?enja za volanom. ?e misli? imet avto za eno sezono vzami z3ja ker ga bo? la?je prodal (pa? bmw :rolleyes: ), ?e pa misli? ?e leta u?ivat z avtom,pol pa ve? :) streha za z3ja je oko z glave, za mazdo jo dobi? novo za 200e kompletno, in kar ti srce po?eli najde? na internetu.

lp

enej

Od nekdaj lep? so Miate slovele,

a lep?e od moje bil? ni nobene.
15195ad9.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, za za?etek ti lahko povem, da je ?t.2 ?e prodana, jo je kupu kolega s foruma! :D

neeee:D tale je bla res lepa... no, tvojmu kolegu ?elim veliko u?itkov z vo?njo (nedvomno jih bo imel:))

 

 

Direktna primerjava z Z3, se mora? sama odlo?it, meni npr. Z3 deluje nekako zastarelo, neizvirno, ampak komur to ustreza, naj ga pa? ima oz. ga kupi. Dejstvo je da je Miata (Mx5) najbolje prodajan roadster (dvosed kabrio) vseh ?asov, do ?esar pa sode? po u?itkih, ki jih nudi v vo?nji, ni pri?lo naklju?no! :bravo:

 

z3 mi je v?e? predvsem zarad sprednjega dela, ker se mi vizualno zdi ?ir?i in imam mal bolj? ob?utek varnosti (kot da imam ve? avta okol sebe:)) - je pa res, da ga ?e nisem vozila (razen par krogov po malce ve?jem parkiri??u, ampak to glih ne velja)

mi je pa mazda v?e? ravno zato, ker imam med vo?njo ob?utek, kot da se prilepi na cesto.

 

streha za z3ja je oko z glave, za mazdo jo dobi? novo za 200e kompletno, in kar ti srce po?eli najde? na internetu.

To me tud zanima - po kolk se kej najdejo hardtopi? Bmw jih ali nima ali pa so dragi... ker bo tale kabrio moj edini avto, bi ga najraje vozila celo leto (oz. ?imve?ji del leta). Ok, ko bo glih sneg pa totalen mraz ga lahko pustim za 2, 3 mesece v gara?i in vozim Volvota od fanta, vseeno pa ga ne bi rada vozila samo poleti:)

 

Pa ?e to... Kak?na je po va?em mnenju realna cena za enga solidnega 2001/2002 letnika (neke srednje mo?i)?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, realna cena bi bla nekje od 4000 - 6000 EUROV, pomoje, potem pa odvisno kok se kermu mudi do dnarja pridt, dejstvo je da prodaja "luksuznih" dvosede?nikov glih ne cveti trenutno! <_<

 

Srednja mo? motorja - ne vem kaj ti re? v zvezi s tem, ima? namre? samo 2 motorni razli?ici na voljo; 1.6 16v - 110 KM ter 1.8 16v - 140KM. Nekako bi rekel, da je 110KM ?isto solidna zadevca, za neko ne ravno dirka?ko, vsakodnevno vo?njo! :danzoman:

 

kar se primerjave z Z3 ti?e, bi se na tvojem mestu dejansko odpravu peljat, pa ti takoj en potegne, drug pa ne, pol pa se sama odlo? kater, ?e ne drugo se pa s kak?nim kolegom s tega foruma zmeni?, pa nej ti mal predstavi svojo Miato, npr. kolega Neyko ali Peri?nik sta poznavalca in lastnika te ma?ince! :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz osebno bi kupil tisti prvo z malo ve? konji saj ti nudi ve? dirka?kega u?itka,?eprav se mi zdi da je tudi 140 konjev v?asih premalo :P

Imam jo tudi sam zato ti to povem iz lastnih izku?nj. In ?e da? gor ?e malo ?ir?e gume bo avto nemogo?e spraviti s ceste saj kot so ?e napisali se ceste dr?i kot klop :bravo:

Jaz glasujem za prvo :bravo::danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e to... Kak?na je po va?em mnenju realna cena za enga solidnega 2001/2002 letnika (neke srednje mo?i)?

 

Lep pozdrav, da ?e jest mal lon?ek pristavim.. :P

Najprej bom omenil, da o Z3 ne vem kaj dosti, nisem ga ?e peljal, tko da ne bom sodil o tem. Kar je blo pa zgoraj napisanega o primerjavah obeh, kar dr?i. ?e se najprej obregnem ob citat, mx-5 je od 2002 letnika faceliftana, kar pomeni, da ima lep?e prednje in zadnje lu?i, prednji odbija? in nekaj malega notranjosti. Na avto.net si lahko pogleda? razlike do 01 letnika in od 02 naprej. Praviloma je facelift kak?nega jur?ka dra?ji, ?e ti to igra kaj vloge..

Sicer je pa avto fantasti?en, vzdr?evanje poceni, vozne lastnosti odli?ne, veter v laseh in ob?utek brez?asnosti...na ra?un luksuza in prostornosti..se spla?a. :bravo:

Sam sicer vozim razli?ico z 1.6 81kw motorjem in mi na splo?no ?ist ustreza, ob bolj dirka?ki vo?nji pa manjka mo?i, sploh pri ovinkih in prehitevanjih. Takrat je treba ve?krat menjat prestave in priganjat v visoke obrate..btw..zvok motorja je zelo lep :P sicer pa zado??a, povpre?na poraba na 17colkah je okrog 8.5l, ?isto zmerna.

Pri nakupu mx-5 nima? kej dost pazit, tako kot pri navadnem avtu. Razen platnene strehe pazi, ta mora bit lepo ohranjena, ni? razpokana in da se gladko odpira in zapira. Hardtop dobi? pri nas za okoli 500eur, preko E-baya ?e ceneje. Pozimi zelo prav pride, sploh ?e ma? avto parkiran zunaj.

 

v tej temi pi?e tudi nekaj na to temo, si lahko pogleda?..

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=6692&hl=

 

L.p.

 

Nejc

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Definitivno ti priporo?am Mazdo. Tudi sam sem bil v isti dilemi kot ti in sem probal tudi Z3. Kot si ugotovila ?e sam bo? dobila kar nekaj let starej?i avto in tudi ve?je stro?ke lahko pri?akuje?. Tudi jaz bi raje imel mo?nej?o a sem imel res ugodno prilo?nost, ki je nisem hotel zamuditi.

 

Pri nakupu pazi predvsem na to, da streha ne zamaka. ?e so ?ivi na strehi razpokani to ?e ni razlog za paniko. ?e avto ni vodotesen bo? ugotovila verjetno ?e po vonju ko se bo? vsedla v avto. Od prodajalca zahtevaj, da opravita preizkus vodotesnosti (par minut spodobne prhe). Najpogosteje zamaka na stiku trikotnega okenca in strehe ali pa gumijastih tesnilih na stikih z stranskim steklom, kar pa se ponavadi da urediti z natan?nej?imi nastavitvami vrat in strehe. Druga nevralgi?na to?ka pa so "zavihki" levo in desno od zadnje ?ipe, ki se radi strgajo na mestu kjer so pritrjeni na karoserijo. Po "prhi" samo preveri ?e so kapljice vode kje na notranji strani stranskih ?ip oz. ?e je z notranje strani strehe (za zadnjo polico) ?utiti vlago ali mokroto.

VETER V LASEH FOREVER!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.