Skoči na vsebino

Alu feltne - 19 col mazda6


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

sem kar ?e nekaj preiskal, nekaj tudi spra?eval pa sem ?e vedno malo v dvomih, tako da me zanima par vpra?anj:

 

- Kak?ne dimenzije felten in gum pridejo do zadnjega mm na mazdi6 (02-08) in da ne drgnejo pod nobenim pogojem, brez da bi zavihaval in ?iril blatnike. Torej na stock. V smislu ETja, ?irine plati??a in gume. Zanima me za 18 in 19 col

 

- Bi 8×19 feltna ET40, z gumami 225/35 R19 drgnila? Jaz si predstavljam da bi, glede na to, da je dane v svoji temi napisal, da ima 7×17 feltne z ET 40 in da je placa med blatnikom in gumo za kak list papirja. Torej ?e gre? na isti ET pri 1 in? ?ir?i gumi, si nekje 12 mm v obe smeri pridobil, torej bi moral bit ET 52, da bi bil rob na istem? Ima kdo drug kak?ne druga?ne izku?nje?

 

hvala in lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na ebay.de ni niti enih 19k, ki bi ustrezale pogojem za mazdo6, brez da bi delal predelave.. Kako je to mo?no? Tudi vse kar se prodaja pri nas ime 8 inchev ?irine in et40.. in pa dejstvo da drgnejo. Kaj dajo vsi gor ?e v ?tartu take da drgnejo? Sem mislil, da bom mogo?e kak komplet rabljenih dobil, se bo treba zgleda za nov komplet stegnit?

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole sm najdu na mazda6club.com:

When I had my 19's I ran a 19x7.5" rim with a +45 offset on 235/35/19 tires. You'll be able to get away without rolling your fenders on a 225 tire though, but I liked the meatier look with the 235's. You will need to roll your fenders but after that I can guarantee you that you won't rub. I carried 3 people in the back and a 150 lb system in the trunk with my tires tucking and no rubbing whatsoever.

Tle ?e neki:

Q: Can you put 18 inch rims on a 2004 mazda 6 without any modifications. If so what's the biggest you can go?

 

A:yes any front wheel drive 18" wheel with a 225/40r18 tire will work but you must roll the rear fender lip up so no rubbing will happen 19" is an option as well tires size 215/35r19

 

20'' wheels is the biggest you can go, with 225/30R20 tires.

 

Tle ?e par slik (sicer ene druge Mazda?e 6!)

http://forum.torontomazda6.com/viewtopic.php?t=653

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, zgleda da jst ne znam ra?unat tega na pamet..

 

Glede na tale kalkulator: http://www.rimsntires.com/specs.jsp , ?e vpi?em dimenzije od daneta (guma 225/45 R17, 17X7 et40) in potem dam za primerjavo 225/35 R19 na 19×8 et 40 pi?e, da bo feltna na istem mestu, kot 17ka. Kar je na?eloma razumljivo, saj ostane ET isti, kar pomeni, da feltna ostane na istem mestu, le feltna sama je za en inch ?ir?a (ker pa je 225 guma tako ali tako 8,8 in?na, to pomeni, da se s samo ?irino na?eloma ne zgodi ni?, ker feltna ne pogleda izpod gume. Kar se ti?e povr?ine gume, pri teh dveh feltnah, po definiciji in v teoriji, ostane vse isto - ostane na istem mestu, isto oddaljena od blatnika in podvozja, le znotraj v gumi se feltna raz?iri za 10 mm v vsako smer).

 

Zdej pa ne vem ?emu nej zaupam.. (Je pa zra?unal, da za tisto mazdo na linku, ki ima 275/35 R19 gume na 19×9,5 ET43 feltnah, da je skoraj 2,5 cm bolj ven, kot od daneta, kar pomeni, da trditev v zadnjem linku, da guma ne drgne, ni pravilna)

 

Zgleda bo treba nekak se z nekom zment k ma tako feltno in probat..

 

lp

 

P.S.: Pa hvala za pomo? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jao kompliciras :D

18 ima ze MPS pa nekatere special edition ze serijsko

pri sirini 7 je lahko ET do 40

pri 7.5 ET 45

pri 8 ET 50

 

to velja za gume do sirine 215/225

 

vse druge variante so vprasljive oz. moras zravnat zadnji blatnik

drugace pa kar lepo izpade rx8 feltna na mazdi 6

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.