Skoči na vsebino
Mobilna telefonija
Napisano (urejeno)

Počasi bo potrebno nabaviti nov telefon. Sedaj imam  telefon Oneplus five. 

V ožji izbor sem dal pixel 9 pro in

Oneplus 13. Samsung odpade, jabolka sploh ne gledam. Važno mi je  predvsem, da dela super fotografije in super  video. Ali ima kdo izkušnje z katerim od teh dveh?

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 1 minuto je Mraušk Mčk napisal:

Zjutraj šunka, za kosilo bo spet pujsek v obliki čevapov in vratovine...

Kralj živali se zagotovo počuti varneje za kurbanbajram.  

Pri nas tudi zjutraj vratovina v testu, za kosilo pa letos marinirani janjček v pečici z krompirjem. Letos nič pirhov. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 4 minutami je godlike napisal:

Kaj pa fizika?

 

A ne bo zdaj mehkejši, ker si ročico podaljšal?

Ne, v bistvu moraš napumpati zadnji amortizer več. Tu je razlaga:

"When setting up air shocks we recommend starting by replicating the sag point you have found to feel best with the stock link. General rule of thumb to get you close is multiply your air pressure with the stock link by 1.10 (10% increase). You always want to be at near 30% sag because if your sag is too much higher than that, the anti-squat will be lower and the bike won’t pedal as well. At 30% sag use damping and volume spacers to tune the shock’s feel throughout its stroke. Keep in mind that damping is not position sensitive, it is shock speed sensitive. If you like how the damping feels during a certain portion of your bike’s travel play with the volume spacers and don’t tweak damping yet.

 

 

 

 

 

 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Rekreacija (kolesarjenje, tek, pohodništvo,... )
Napisano (urejeno)

Da razbijemo malo neumosti v temi "koga voliti I mrziti". Danes sem montiral na kolo Cascade Link (del zadnjega vzmetenja).

Zanimivo, da imajo skladišče za distribucijo te firme po Evropi v Ljubljani. Tako, da sem plačal normalno preko spleta in se dogovoril z Američani, da prevzamem robo kar v Lj. Včeraj prevzel, danes sem montiral. Bomo videli na prvi vožnji, kako se bo obneslo.😊 Sedaj se je povečal hod zadnjega vzmetenja na 160 mm iz prejšnjega 150 mm. 

Po pričevanjih tistih, ki to imajo montirabo, naj bi se vožnja drastično spremenila. Na bolje, seveda. 😊

 

Novi link

IMG_20250419_181657.jpgIMG_20250419_181303.jpgstari linki

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 1 uro je skritikrt napisal:

Bo mogoče @Alex zanimalo...

 

 

Je očitno generična,pa za to taka lepa cena-za ta cvenk👍.

 

@Alex...če se ti bo dalo,lahko čez čas kaj napišeš,kak zadeva "špila",kaj ti je všeč,in kaj ne...bo tudi zame zanimivo😉

Evo, jo uporabljam skoraj vsaj dan pri delu z lesom, pa tudi drugo. Res je vrhunska, toliko se že spoznam na orodje in matrijal, da vem, kaj je kvaliteta. Všeč mi je, ker je masivna, pri delu se ne premika. Za osnovno mizo je uporabljen 19 mm MDF les, ki je najbolj raven in stabilen les. 

Tudi izvrtine, ki so izvrtane na mizi pridejo, vsaj meni zelo prav. Na mizi imaš vgrajenn meter, ki tudi  pride prav. Dobro je, ker ima visoke, nastavljive noge, tudi za zelo vidike ljudi, ki so hkrati tudi izredno stabilne. Tudi pripomočki, ki pridejo zraven, so res vsi uporabni. 

Ko jo zložiš, jo spraviš v vsak kot. 

Za nosit ni pretežka, tudi ročaj na zgornji strani za jo prenašati  je super konstruiran.

Imel sem že nekaj prenosnih delovnih miz, a tako dobre nikoli. V bistvu ni nekih slabih lastnosti na njej. 

Vsaj do sedaj jih nisem zasledil. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Koga volit
Napisano

 

pred 39 minutami je Bini napisal:

Pogojnega bo dobil, vovk sit in koza cela.... :nevem:

Me zanima kakšna bo reakcija enih in drugih.... :whatever:

Volim  volim, volim, volim žene... 🎵🎶🎼

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano
pred 1 minuto je Z M A J napisal:

Tale horse face lady je res totaln šus od frače, eto;

 

WWW.24UR.COM

Premierjeva spremljevalka Tina Gaber skupaj z veganskim aktivistom slovenskim upokojencem predlaga, naj se izogibajo mesu in...

 

Tale kura bo naredila še veliko škode. Očitno hoče obrniti pozornost od svojega ljubčka golobčka,  ki je precej zabredel. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 10 urami je GoB napisal:

Mogoče ne spada sem, pa vseeno glede na temo.

 

S katero kavo tašči najlepše poveš, kaj misliš?

Skuhaš ji kavo "to go"

Proja. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Financni trgi in investicije preko borze
Napisano (urejeno)
pred 6 urami je Mraušk Mčk napisal:

Haha nova cifra je 125% carine.

 

Do kod stopnjevanje? Do tega da bo 11 ameriških letalonosilk parkiranih v Južnokitajskem in v Rumenem morju? A donald sploh ve, da so to v času supersoničnih raket samo plavajoče konzerve?

 

Ameriški hitropotezni  šah. Že pred tem klovnom, 15 let nazaj je našim najtesnejšim zaveznikom uspelo z "arabsko pomladjo" zajebat Evropo in ji nasrat miljone beguncev. Potem Ukraina, idealka. Ravno prava geografska lega in pa daleč najbolj skorumpirana država Evrope. Ampak samo polovičen uspeh. Na kolenih nista obe, tako Rusija kot Evropa  kot je bilo načrtovano,  ampak samo Evropa. No, tudi to je dobro. Za amije. 

 

Sedaj, brez zaveznikov in brez tega, da bi lahko po kopnem grozili in ogrožali Kitajsko se nekaj grejo?

Tako kod Dolfe, tudi amiji se imajo za ubermenchen. In prav to jih bo pokopalo.  

 

Ni glih tako, kot ti razlagaš. To je bolj levo razmišljanje, ampak naj ti bo. 😄

Do sedaj je bila amerika naša zaveznica. Do tega klovna.

O vodkarju, ki je navaden

brezobziren agresor, drugi dolfe in ima državo  doma  globoko v dreku, nima smisla razglabljati. Enaki so kot Izraelci. Evropa pa ni na nikakršnih kolenih, rumeni si je že premislil, oziroma je zamrznil svoje neumnistibza za 90 dni. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ogrevanje & izolacija samostojne hiše
Napisano
Pred eno uro je Jaka32 napisal:

Meni so dejali na AJM, da ta plin med stekli ze po 3-4 letih izhlapi. 

Res je. Pri teh, ki sem bil danes pri njih, dajejo 10 let garancije na plin in proti rosenju. Imajo posebno maso, ki drži razdaljo med šipami (melaninsko smolo, ojačano z zelo tanko plastjo nerjavečega jekla) in ne aluminija ali plastike, kot drugje. Tudi ajm so ni poslali predračun a so dražji in slabše profile uporabljajo. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ogrevanje & izolacija samostojne hiše
Napisano (urejeno)
pred 41 minutami je Bini napisal:

Zakaj ne daš zunanjih žalozij? 

Veš kako je pri nas, ko zapiha orkanska burja ali poleti kaka tramontana. 😊

Sad ga ima, sad ga nema. Vse, kar ni prvijačeno fiksno na zid  z vijaki M 10  gre v drugo ulico. 😊

Sedaj so naredili v roletarstvu medle posebne rolete za Primorsko ki naj bi zdražale sunke vetra  do 200km/ uro. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pravkar je Mraušk Mčk napisal:

A je jajčeglavec že čestital svizcu na oni strani Atlantika za izjemen uspeh, največjega v njegovi karieri - 104% carine.

 

Onega debila bodo ven nesli isti ljudje, kot so na njegovo pobudo pred 4imi leti osvobajali Kapitol. 

Po moje ga bodo res njegovi ljudje linčali. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.