Skoči na vsebino
Chat is back ...
Napisano
pred 9 urami je Slivka napisal:

 

 

Krogca res nisem narisal. Moji predniki, še v času Habsburške monarhije, so risali križce. Nato je prišla Avstro-Ogrska in Marija Terezija in v naše kraje prinesla krompir in razsvetljenstvo. Moram priznati, da krompir se je dobro prijel...

 

Kakorkoli, tu je emajl, ki sem ga poslal:

 

Predstavitev1.jpg

 

S temi podatki vsak kmet, tudi če je s hribu doma, najde, kje bi to bilo. 

Greš na Google, vtipkaš PISO, odpre se ti Prostorski informacijski sistem občin. Čepovan spada v občino Nova Gorica, v emajlu piše, da je katastrska občina Lokovec in tudi številka parcele piše. Pa si lahko poiščeš, kje je to in kako se do te parcele pride. Ko si pa enkrat na tej parceli, pa slediš kablom in slej ko prej prideš do tja, kjer so kabli meter in pol nad tlemi. Pa si tam - brez križcev in krogcev.

Ampak to samo, če si kmet an s hribu doma...

Pa veš kolko stane ekipa na uro.

Moral je prit preverit, če jih farbaš in kolko je nujna sanacija.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mobilna telefonija
Napisano
pred 1 uro je SeekK napisal:

Je pa res da je zraven povezan tud internet in TV. Praktično selim na dve leti zaradi interneta in TV in je bila taka akcija za telefone zraven..

Sem specialec glede TVja.

Želim imeti Conax kartico in to podpira samo lokalna kablska.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mobilna telefonija
Napisano
pred 48 minutami je Slivka napisal:

Po večini je vedno tako, da je vse kvalitetno, hitro in poceni - ampak vedno lahko vzameš samo dvoje.

 

Če je hitro in poceni, ni kvalitetno.

Če je hitro in kvalitetno, ni poceni.

Če je kvalitetno in poceni, ni hitro.

 

Tudi tu je tako: če je omrežje kvalitetno in stabilno, ni poceni (Telekom).

 

Če je poceni, dela, kakor dela...

 

Da bi bil pa kak operater kvaliteten, stabilen in poceni - rad bi zvedel, da grem še jaz tja...

Ma daj. Žlahta sredi mesta je v luknji zaradi blokov, ne dela Telekom in ne A1. Je moral it na Telemach.

 

Poznam tudi take ki so na Kapli na Kozjaku doma. Telekom luknja, A1 pa piči na polno.

 

Ja Telekom mi je delal malo boljše kot A1. Ampak to opaziš 2x na leto.

Recimo kaka gruča ljudi na koncertu. Drugače pa dela b.p., doma in v tujini.

 

Ne bom na Telekomu za 20-30€ več na mesec, samo za to, da bo Telekom.

 

Potem ne vem zakaj vozimo/te Mazde. Nimajo premium cene. Potem niso kvalitetne. Tvoje sklepanje 🫣

 

Kak že rečeš: Pustimo stat. Čeprou nisem kmet s kribou, vseen tanar tabr ne razumem.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mobilna telefonija
Napisano

Je pa tako, da gledam tudi na ceno. Skačem vedno med Telekomom in A1.

 

Ampak trenutno imam na A1 2 cifri, srednji paket -50% za vedno -povezane cifre. Pa sem na 9€ na cifro, Telekom ne pride blizu temu nikoli.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 11 minutami je Boss napisal:

Je pa res, da mi recimo podatek o najvišji hitrosti pomeni glih ene tolk kot predlanski sneg. Men je ves užitek v tem, da avto skoči, ko je treba. Sej a rabim tud to... ma ne, ampak kot sem rekel, bi enkrat v lajfu pač naredil kakšno iracionalno odločitev brez, da bi zarad tega imel travme.

Tako je. Alfo sem stisnil na max. Focusa in i20n pa ne.

 

Z ostalim ne bom smetil....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mobilna telefonija
Napisano
pred 18 urami je Alex napisal:

Sedaj sem pri T-2 telefoniji. Dobil sem dobro ponudbo z Telemacha . Kakšne izkušnje imate kaj z Telemachom?

Jaz sem imel v službi, v centru MB-ja luknjo v signalu. Za to takrat nisem Telemacha vzel.

 

Poznam pa take, ki jim samo Telemach doma dela, A1 in Telekom pa ne.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 43 minutami je Bini napisal:

Pozabil si omenit SKIRO, ki ga rad vozim🤔 Ta ima zagotovo najnižje težišče pa vseeno ni tako stabilen kot eni mislijo, da je to najbolj pomembno.

Skiro ima 2 koli premalo, da bi ga lahko z avtom primerjal.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 57 minutami je Bini napisal:

varnejši

Zakaj pa?

 

Ker je težji in ima višje težišče in slabšo lego?

 

Jaz ne vidim razloga, da bi bila CX-30 varnejša od M3.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Računalništvo
Napisano

Nimam led.

Moja kišta ima zvočno izolacijo, za to ni plexi.

 

Dal sem reverse, ker je bil reverse. Puščam kot je bilo razvito s strani proizvajalca.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Računalništvo
Napisano (urejeno)

Spredaj je normalni, zadaj reversed.

 

Tako dela MA 612.

 

Evo, ko ga review-er narobe obrne:

Cooler-Master-MasterAir-MA612-Stealth-ARGB.jpeg

 

Kakor koli, tukaj vidiš da je kontra stran reversed.

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano (urejeno)

 

pred 54 minutami je Boss napisal:

 

Sem iskal v ponudbi pa nimajo... se prav še en minus. Ehh. 😢

100% imajo kaki original aftermarket katalog.

 

pred 2 urama je Alex napisal:

Ne vseh. 

Prijatelj "Čet" pravi takole:

Mercedes-Benz svoje motorje proizvaja v lastnih tovarnah po svetu, pri določenih modelih pa sodeluje z zunanjimi partnerji. Glavni proizvajalec je skupina 

Mercedes-Benz Group AG (nekdanji Daimler). 
nullGlavne lokacije lastne proizvodnje
Večina motorjev nastaja v Nemčiji:
  • Stuttgart-Untertürkheim: Srce proizvodnje, kjer izdelujejo motorje, osi in menjalnike.
  • Berlin-Marienfelde: Specializirana za visokotehnološke komponente in motorje.
  • Kölleda in Arnstadt (MDC Power): Proizvodnja štirivaljnih motorjev.
  • Affalterbach: Sedež oddelka Mercedes-AMG, kjer motorje po načelu "en človek, en motor" ročno sestavljajo mojstri. 
    nullodSodelovanja z drugimi proizvajalci
Mercedes-Benz v določenih modelih uporablja motorje, razvite v sodelovanju z drugimi znamkami:
  • Renault-Nissan-Mitsubishi: Manjši dizelski in bencinski motorji (npr. 1,33-litrski bencinski motor v razredih A, B in CLA) so bili razviti v sodelovanju s tem zavezništvom.
  • Geely (Horse Powertrain): V prihodnjih modelih (npr. novi CLA) bodo uporabljeni hibridni motorji, izdelani v sodelovanju s podjetjem Horse, ki je skupna naložba družb Geely in Renault.
  • Aston Martin in Pagani: Mercedes-AMG dobavlja svoje zmogljive V8 in V12 motorje tema proizvajalcema prestižnih športnih avtomobilov. 

 

 

 

 

Pusti chat.

 

Gelly boxi so za AMG stroje.

Samo tamali AMG 43 je Nemec.

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Računalništvo
Napisano

Evo ga.

 

Zanimivo je to, da ko računalnik vgasneš se cooler master ustavi, se tudi beQuiet, Arctic pa še leti in leti in leti.

 

Je kak mm debelejši ampak paše.

20260221_172652.jpg

20260221_172709.jpg

20260221_173100.jpg

20260221_172658.jpg

20260221_172123.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano (urejeno)
pred 59 minutami je Boss napisal:

Vem, čisto nasprotje kar mam zdajle. Ampak a veš kako pravijo, samo enkrat živiš pa mogoče je ravno zdaj čas, da kupim nekaj kar ni najbolj racionalno, zna pa mal neke druge neracionalne čute pobožat. Mogoče si pa zaslužim, da pa enkrat grem na ta teren neracionalnosti pa se imam fino. 😜

Ta 2.0 je kr žejn. Ima ga kolega v novem A5.

 

Ampak kdo sem jaz, da bom pamet solil, jaz imam še bolj iracionalno vozilo.

pred 1 uro je Boss napisal:

Aja, a maš DCC plus vzmetenje na Kokdaku? A je kej glasno, ker to naj bi bila kar rak rana vseh VAGin.

 

2018 Passat 2.0 4mortion nima glasnega DCC-ja.

Res da je klasično športno na Focusu dosti boljše.

Na Sport grdo nabija, na normal pa plava na avtocesti. Res pa da je obut v 18".

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 25 minutami je Boss napisal:

Japonca sem dobil prej kot v enem mesecu.

Resno? Kaj je bil že v Kopru ali pa ob hrvaški obali na ladji?

 

Meni so leta 2019 za M6 najboljši G + polna oprema, rekli 6 mescev.

Naročajo nekak na intervale in da z ladjo pride.

Al pa vzami to kar je tu na lagerju.

pred 7 minutami je Boss napisal:

 

Žal teh ni... model je komaj dobro leto in pol star, pa še TSI motor me zanima... 

Motor testiraj v Kokodaku. Lega pa bo boljša.

Če ne pa pelji preteklo generacijo. Nova bo težko slabša.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 41 minutami je Slivka napisal:

Da pa olje kaplja od njega, je pa odgovor: "Ja, gospod, pa saj ima že 75.000 km, kaj bi pa radi, saj bo kmalu zvozil svoje in bo čas za novega..."

Saj pa ni še 5 star. Na jamstvo morejo to rešiti, če je nad 2 leti.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.