Skoči na vsebino

KLZE

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

pozdrav,

 

i??em motor KLZE 200hp. je kdo na forumu, ki bi ta motor prodal?

ali kdo ve, kje v tujini-avstrija, nem?ija prodajajo obnovljene motorje, kak?en link?

 

hvala in lep pozdrav! :cheers:

Napisano
Napisano

Mogo?e avstija-nem?ija, vendar dvomi. Ziher se ga da dobit na nizozemskem vendar je cena 1300? pa ?e to je ?e se ne motim obnovljen motor, vem pa da je to samo motor brez ECU itd.. evo link klik

 

Druga?e pa kot je dejan rekel, se veliko la?je najde KLDE ki pa ima ''samo'' okoli 170 KM.

 

Lahko pa kontaktira? uporabnika mazda mx, mislim da je nekaj ?asa nazaj prodajal bate od KLZE, ter neke hude odmi?ne. Tako si najde? KLDE ga razdere? in sestavi? v KLZE oz ?e kaj huj?ega ;)

panoramska.jpg
Napisano

Mogo?e avstija-nem?ija, vendar dvomi. Ziher se ga da dobit na nizozemskem vendar je cena 1300? pa ?e to je ?e se ne motim obnovljen motor, vem pa da je to samo motor brez ECU itd.. evo link klik

 

Druga?e pa kot je dejan rekel, se veliko la?je najde KLDE ki pa ima ''samo'' okoli 170 KM.

 

Lahko pa kontaktira? uporabnika mazda mx, mislim da je nekaj ?asa nazaj prodajal bate od KLZE, ter neke hude odmi?ne. Tako si najde? KLDE ga razdere? in sestavi? v KLZE oz ?e kaj huj?ega ;)

 

A js kej nvem? A se spet kake odmicne prodajajo? :P

Napisano

Zna bit velka, ker je tut ma?ina velka. Verjetno se bolj spla?a potem kupit bate in odmi?ne ZE ter obdelat DE ma?ino da ima? na koncu tistih 200hp. Aja pa tle je sam ma?ina, rabi? potem ?e ecu pa menjalnik bi jaz imel (limited slip diff)

 

Eee, Pato, vidim da si ve?? ebayja, dajta mi z Deeyanom najt ZE menjalnik (pa? KL ali KF va?no da je limited diff)

panoramska.jpg
Napisano

Eee, Pato, vidim da si ve?? ebayja, dajta mi z Deeyanom najt ZE menjalnik (pa? KL ali KF va?no da je limited diff)

 

hohoho, to bi tut js mel :P

Napisano

kek dnarja, tk da se tk porihta? klze je predrag..pa ma?ina po?tima u nulo

 

?e ?eli? v nulo (ne le poceni generalko ampak realnih 200 konjev, ki bojo delali) ni tistle klze ?isto ni? predrag. Vedno me ?udi, ko ljudje mislijo, da je tuning poceni kot nakup powerfuel nalepke in parih ledic in je avto ?e "dirkalnik".
Napisano

Ce je KLZE z Ebaya predrag bo tudi vse ostalo mogoce predrago. Poleg motorja rabis porihtat se elektroniko, dodat kaksen dober izpusni kolektor, komplet izpuh. Ce se ze lotis delat tak projekt, naredis se glave motorja, sesalni kolektor,...

KL se da spravit do 250KM. Ampak ni poceni :-)

Napisano

s bom kr z Lumpijom strinjou...bo? bol? naredu ?e bo? KLDE kupu pa not stla?u odmi?ne pa bate od ZE-ja... blok in glavi pa use komplet mam pa jst ?e eno ma?ino vi?ka in ?e pride? ponjo ti jo napou ?enkam sam bo? pa mogu rebuild nardit gor... sicer pa ?e bi meu rad tipi topi motor bo? to moral narediti na vsaki ma?ini... ?e bi pa rad pridobil ?im ve? konjeu pa nardi? KLDE motor pa tuzrbo gor in ma? zaenkrat ?ist dost :D je pa ?e ?ansa da kupi? celo mojo mazdo pa nima? ve? kej delat na njej pa predelvat razen ?e ti je 200 KM premalo pa? ?e turbinco gor da? in je to to :P

concept.gif

Napisano
Napisano

s bom kr z Lumpijom strinjou...bo? bol? naredu ?e bo? KLDE kupu pa not stla?u odmi?ne pa bate od ZE-ja... blok in glavi pa use komplet mam pa jst ?e eno ma?ino vi?ka in ?e pride? ponjo ti jo napou ?enkam sam bo? pa mogu rebuild nardit gor... sicer pa ?e bi meu rad tipi topi motor bo? to moral narediti na vsaki ma?ini... ?e bi pa rad pridobil ?im ve? konjeu pa nardi? KLDE motor pa tuzrbo gor in ma? zaenkrat ?ist dost :D je pa ?e ?ansa da kupi? celo mojo mazdo pa nima? ve? kej delat na njej pa predelvat razen ?e ti je 200 KM premalo pa? ?e turbinco gor da? in je to to :P

 

Ampak bo na koncu vseeno predrago, to bo ?ez jurja prec. :(

 

PS: Ti ima? zmerjenih 200hp? :rolleyes:

Napisano

Hmm, za 1000 eur ne naredis nic. Se kaksen cenejsi in popularnejsi motor (zacne se na H in konca na A) ne naredis kaj dosti v smeri 200KM za ta denar. Pod 3000eur se ni kaj pogovarjat. Samo komplet vseh tesnil, lezajev, raznega materiala za obnovo je toliko. Potem se sele zacne tuning. Bati, odmicne, izpuh, sesalni del, elektronika. Za ta denar prilezes ze blizu 250KM. Za 300KM se nisem nasel recepta upam, da ga bom do naslednjega leta.

Napisano

js sem ra?unal tam do 2 jurja...klze je zato predrag, ker se da ceneje predelat kak klde motor. vpra?anje kak je pol klze, kok ?e treba dat gor..

 

ka pa vem...en ?eh mi ponuja mazdo za 3 ?uke, predelano pa vse tipitopi..bomo vidli.. ?koda mi je sam moje 2.0, ker je zelo ohranjena, sam mal premal gre:P avto je pa ?koda prodat, ker ne dobi? n? zanj pa tale mazda je men tk najja?i avto in ne gre od bajte:)

 

sm bral mal tut glede turbin, pa je 2.0 ma?ina menda pre?voh za predelavo, oziroma bi predelava bila zelo zelo draga...tut tu okol 3 ?uke, tk da kkrkol...morm za?et ?parat:)

 

zazo ti ma? turbo na klde? kok do 100? kok te je pri?la predelava?

Napisano

Hehe, pol sm ze 2 taka, ko ne damo f-k :D

 

Ce bos kupoval cez mejo mors vedet, da bos mel se neki davka na emisije, tak da nvem, ce se splaca

Napisano

Kar se ?paranja ti?e se 100% strinjam..bolj delat nekaj tko kot se zagre,pa tud ?e je mal dra?je :prstgor:

sm bral mal tut glede turbin, pa je 2.0 ma?ina menda pre?voh za predelavo, oziroma bi predelava bila zelo zelo draga...tut tu okol 3 ?uke, tk da kkrkol...morm za?et ?parat:)

 

Tuki so pa mal banane gojil..vem za enga, ki je imel ?e na 1.8 pol?a :P

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Napisano

Hahahah ta je res dobra ja..pa tisti O-ring :notworth:

 

Definitivno vredno svojga dnarja :D

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
    • Očitno sem bil naiven oz. tega nisem nikjer prebral in sem bil prepričan, da lahko polniš s polno močjo ne glede na število vozil.   Dejstvo je torej, da če hočeš hitro polniti, da moraš iskati 400kw polnilnice z max 2 mestoma in potem boš mogoče lahko izkoristil potencial avtomobila. Problem je seveda ker te polnilnice niso za vsakim vogalom
    • Pa sej je to znano. Maksimalno polnjenje je le takrat, ko si sam na polnilnici, takoj pa ko je EV-jev več se pa to razdeli med vse. Če so tam 4 polnilna mesta, verjetno nisi pričakoval, da lahko štirje skupaj polnijo pol z megavatom skupne moči?  Za to bi morali celo dodatno manjšo elektrarno priklopit.
    • Aja pa še to le kot zanimivost. Cca dve desetletji nazaj je pa nekaj kilometrov prej v predoru Dekani zagorela Pahorjeva (takrat je še bil evropski poslanec) Laguna in tudi zgorela. Tko mal za orehe tret.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.