Skoči na vsebino

Zni?ano vozilo, homologacija in novi amortizerji


Srachko

Priporočeno sporočilo

A mogo?e kdo to?no pozna predpise glede zni?anih vozil?

 

Zadeva je namre? taka, da bi rabil nove amortizerje, vendar bi rad avto "dvignil" nazaj na tovarni?ko vi?ino oz. ?im bli?je tovarni?ki vi?ini, sedaj pa ne vem, ?e je potrebno ponovno homologirat ali je dovoljeno tudi kak?no odstopanje?

 

Na eBayu sem zbrskal kar fajne Billstein amortizerje, ki bi mi pasali na Xedos 6, vendar pa nebi rad imel potem spet stro?kov ali pa nev?e?nosti z organi pregona...

Plin je za kuhanje, elektrika je za razsvetljavo, diesel je za oranje, bencin... bencin pa je za vozit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e misli? le to, da bi aftermarket menjal nazaj na original, lahko to kadarkol nardi? brez problema.

 

 

Tko kot da? vpisat neko dodatno dimenzijo plati?? in gum za letne, kasnej pa premontira? zimske original dimenzije, lahko ostalo menja? nazaj na original (odstrani? folijo s stekel, zamenja? nazaj original odbija?,fedre..ipd.) ?e je homologirano ni obveza, da je tud na avtu :)

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e jo bo? vrnil na tovarni?ko vi?ino, tega ne rabi? homologirat, saj je tak?en ?e pri?el iz fabrike. Je pa hec tudi to, da me prav zanima kateri  :policaj: bo takoj "iz prve" vedel kolik?na je serijska vi?ina tvojega vozila, ve?ina mladcev z akademije Xedosa6 v ?ivo ?e niti videla ni.  :hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fora je v tem, da je avto ?e zni?an (?e se ne motim 6 cm), kar pa ni fajn za podvozje. Amortizerji, ki sem jih pa dal na wishlisto, so iste dol?ine kot tovarni?ki, s tem, da se jih da "skraj?ati" oz. omogo?ajo ni?anje vozila do 2,5cm. Xedos 6 je ?e itak nizko vozilo (vsaj za moj okus) in bi ga rad dal nazaj na tovarni?ko vi?ino, da prizanesem malo podvozju, saj pomurske ceste niso niti prave za trenutno konfiguracijo podvozja.

Plin je za kuhanje, elektrika je za razsvetljavo, diesel je za oranje, bencin... bencin pa je za vozit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.