Skoči na vsebino

zoom-zoom->boom-boom


Mary

Priporočeno sporočilo

Zdravo,

Je ?e kdo, posku?al priklopiti na avtoradio od mazde 3 kak?en svoj oja?evalec ali aktivni voofer.

Ima me, da bi v prtla?nik dala ?e kak?en zvo?nik in oja?ala base.

 

Mogo?e mi lahko kdo pove, kako se dokopati do notranjosti radija, brez da bi "olep?ala" armaturno plo??o.

 

Za vse informacije glede priklopa oja?avalca na radio bi bila hvale?na.

 

Lp.

love.gif

2160_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cau Mary...to sem se tudi sam pozanimal....baje se da...ni panike...jest sem se pogvarjal s Simonom- Avtoakustika Polj?ak.... in bi me komplet materjal delo pri?lo okoli 150 ooo sit.... S tem da bi imel woofer v rezervni gumi....

 

Se pa da....

 

 

LP david

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ima ve?ina oja?evlacev high-input vhode in za voofer se na rabi ravno neka velika kvaliteta.

Zato sem mislila priklopiti kar na zadnje zvo?nike (ti pa so ?al v vratih in od tega ne bo ni?).

Zato bi priklopila na izhod za zvo?nike spredaj pri radiju.

 

Lp, Mary

love.gif

2160_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zanimivo da se tud ?enski spol spozna na tak?ne stvari :whatever:

 

zelo impresivno :bravo:

 

Hja,da ne bo tak ko v filmu Nori na Mary.... :bravo: Samo bi jo pa prav rad spoznal,tole na?o Mary,ki se tak dobro spozna na avtoakustiko!! :jupiii: Sploh pa ker vozi Mazdo... :bravo:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmm....?e ho?e? imet kvaliteten zvok potem je potrebno narest na low input, kupi? mal bolj ornk ?in? kable, ne to navadno sranje k je v kompletu s kablo za ?trom 6000 sit. Kupi? mal vi?jo klaso od Basica, potem vsaj 25 kvadrat kabl za napajanje oja?evalca, kabl se pa mora napeljat od prtlja?nika pa potem do akumulatorja, ne pozabit na varovalke. Kater oja?evalec in woofer pa ima??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Mary

 

Mo?no je vsekakor! Vem za vsaj eno Mazda3 100% da ji je lastnik dodal nekaj muzike.

Se bom poskusila pozanimat kaj je montiral, je pa res da so mu na servisu prikljaplali na avtoradio.

 

Ti sporo?im.

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Grega

Zaenkrat se nimam niti vooferja niti ojacevalca. :ne vem:

Mislila sem najprej pregledati moje moznosti, preden kaj kupim.

V kolikor so moja predvidevanja pravilna, da radio nima cinc izhoda za na ojacevalec, mi tisti dragi kabli verjetno ne bojo kaj dost pomagali, sam po mojem za voofer niti ne rabim taksno full kvaliteto. No mogoce se motim.

 

@wildcat

A to pri vas na servisu?

love.gif

2160_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Mary: res bi blo fajn pogledat kak?ne izhode ima?, verjetno ima? tudi original Mazdin radio a ne, tako da se ti ne spla?a tega ven dajat pa potem kupiti "navadni" avtoradio. Glede kvalitete je pa tkole nekak: bolj?i avtoradio+bolj?i kabli (tudi debelej?i, da je manj izgub)+bolj?i oja?evalec+bolj?i woofer oz. zvo?niki=bolj?a kvaliteta glasbe. Samo to je potem ponovno povezano s tem: "ve? dnarja=ve? muske" . ?e ima? rada kvaliteten zvok potem se ti spla?a dat ve? denarja in malo po?aka? ter na?para? pa potem to zrihta?. Je pa pri tem tko, kot pri tuningu oz. stylingu, je jama brez dna, skos ho?e? ve?, bolje, lep?e,glasnej?e... :) :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest BrainLess

res je, da dobi? preko low input kvalitetnej?i signal, ampak ?eprav bi vezala high input se po moje pri basu nebi kaj dost poznalo...

 

Jaz bi ti Mary svetoval navadne kable (12 kvadrat ma? dost) ostalo je potrata denarja, pa oja?evalec kak?en 2 kanalc z 400W mo?i bi ti ?isto zadostoval ?e je na bridge vezan...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

400w bi ga pa ?e kar zaropotalo :) s tem da pri tem RMS-u mora? imeti ?e mal bolj?i woofy in zvo?nike, druga?e bo samo zasmrdelo oz. hre??alo ipd., obvezno mora? gledat RMS in ne tiste cifre katere so napisane na ?katli, no za primer imam tud jest na strani en ogromen oja?evalec ki je 1 x 1000w oz 2x500w in ma RMS-a nekje po oceni okol 2x125-150. Obvezno ne kupovati SAGA oja?evalcev ?eprav bo zgledal zelo lep. Priporo?am ti oja?evalec Ground Zero, imam ga sam in za ta denar je lepo poganjal prednji sistem v avtomobilu, cenovno so pa tudi dokaj ugodni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa bo ?e jaz eno rekel. :) Mary lej ta je ?e nebi rada razkopala pol mazde ki je po branju foruma sode? ?e ?ist fri?na potem naredi tako napelji si kabel 10 ali pa 16 kvadrat od aku do prtlja?nika kupi en oja?evalec z hi input vhodi povezi ta vhod z kabli zadnjih zvo?nikov(sigurno se da priti lepo zraven samo pogruntati mora? kje) zve?i ?e debeli kabel za maso k najblji?njemu vijaku za maso se pravi na ohi?je pove?i (tubo...box ali kaj bo? imela)sam ti priporo?am tubo ker da bolj?i in globlji bas ampak tu je ?e en problem kak?no ima? zadnjo polico se da dvigniti ali je fiksna se pravi kovinska ker ?e je kovinska bo? morala malo razkirati nove mazde pa ?al za dober efekt basa izrezati odprtino v katero bo? vstavila plasti?ni vlo?ek kot pri bas refleksu da lahko ?imve? zvoka pride v kabino.od oja?evalcev pa ti priporo?am kakega jbl-a ali podobno.

L.P. wiperboy :bravo:

gremo na?i.....

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@ wiperboy

Ha,dobro si napisal,samo Mazda 3 ma zadnje zvo?nike v zadnjih vratih,tak da bo to bolj te?ko.... poleg tega ima Mary limuzinsko verzijo Mazde 3,tak da nima dvi?ne police odzadaj,torej bi mogla rezat luknjo,kar pa mislim, da pri novem avtu ni najbolj?a ideja!! Je pa vse izvedljivo ja.... :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mary po moje je najbolje da res kak?nemu majstru pele? pa ti bo zrihtal....iz kje pa si? Seveda pa prvo povpra?aj na servisu, da ne bo kej narobe z garancijo, ?e bo kdo drug razkopaval avto. ?im da? notri oja?evalec in druge kable je potrebno avto razkopati, tako da so kabli skriti in se jih ne vidi.

Wiper glede tega, da da tuba globlji glas se ne strinjam, glede na izku?nje iz avtoakustike in tekem ki sem jih dal skozi, seveda ?katlo si dela oz. jo da delati vsak, ki je malo bolj zahteven glede kvalitete basa, paziti je pa potrebno tudi na dol?ino portov. Vse se da pa zzzeeellooo lepo narediti, samo ?as si mora? vzeti.

Obstaja pri Mazdi kot dodatna oprema pri nakupu novega avtomobila mogo?e Bose ozvo?enje oz. mo?nej?e ozvo?enje.

Pri Audi-ju (tt-ju) sem ?e poslu?al ta sistem v avtu in moram povedati da je kar fino.

Novi A3 ima tudi ?e serijsko vgrajen woofer?ek v stranico v prtlja?niku.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grega ni blema samo svoje mnenje sem povedal ker vem da meni 700w woofer v boxu narejenim po na?rtih iz interneta ni dal ?elenega zvoka pa sem ga vgradil v tubo pa je bil efekt pravi(oja?ealec jbl 4*250,woofer kennwod 700w )

:bravo:

sicer pa vsaka izku?nja pride prav :D

gremo na?i.....

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest BrainLess

moje izku?nje z tubo .... super ql dokler si edino to sli?alll

ko sli?i? zvok zaprte ki?te bi tubo najraje raz?agal :D

 

Tuba je pa? da tu?e, se mi pa zdi tud nekvaliteten zvok, ?eprav bi to podro?je pri basih izklju?il...

 

imel sem pa magnatovo 600W

 

Zdaj pa imam (pod mizo v sobi) zaprti sistem z plexijem isto 600W in je razlika o?itna (v avtomobilu)!

 

Zakaj pa je pod mizo? Ker si ?e nisem oja?evalca popravil sramezljiv

 

 

aja... pa ko sem napisal oja?evalec sem mislil 400W max - kar pomeni okoli 110 do 120 sinusne mo?i

vezane na bridge, kar je pomoje ?isto dovolj ob originalnih zvo?nikih (?e lepo masira)

cena tak?nega oja?evalca pa je okoli 25k...

 

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm...no ?e bo kdo pri?el do ugotovitve kako najlep?e po?timat sound bum bum za mojo zoom zoom naj kar sporo?i da to zmontiramo.... pol bova pa z Mary bum bum po mestu.... :jupiii::jupiii:

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm...no ?e bo kdo pri?el do ugotovitve kako najlep?e po?timat sound bum bum za mojo zoom zoom naj kar sporo?i da to zmontiramo.... pol bova pa z Mary bum bum po mestu.... :jupiii::jupiii:

LP daVid

 

hahahah dejvid repa :punk: (napacen smajli ampak ok)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja se jaz tudi ?tudiram za poja?anje basov v mojem avtu,samo se ?e nisn odlo?o kaj bi...rad bi nekaj ne preve? velikega pa da dobro bass vdari!! :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.