Skoči na vsebino

Navigacija TomTom NB1


Priporočeno sporočilo

?ivjo, na moji mazdi3 takumi imam vgrajeno navigacijo. problem je, da se v?asih navigacija "izgubi" (npr. zavijem levo po cesti, navigacija pa poka?e, kot da obrnem pred/za kri?i??em na polje). ko se izgubi, se ne osve?i (npr. da bi na novo poiskal pravo lokacijo), ampak kar pelje po svoje. V?asih se napis, da je sistem izgubil povezavo z GPS poka?e ?ele ?ez kak dan, dva, bolj ali manj po inerciji  :) tudi ?e ugasnem navigacijo in/ali vzamem kartico ven, ?e vedno ka?e "napa?no pozicijo". Ko pogledam v nastavitve, pri stanju GPS ka?e povezanost in vse, samo o?itno ni ?isto tako.

 

kaj bi lahko bilo narobe? slaba gps antena (napaka v njenem delovanju)? software (sem naredil dva update preko tomtom spletne strani in ni ni? druga?e/bolj?e)? kaj tretjega?

 

hvala za vsak info. Sej pridem do cilja tudi sicer, samo mi gre na ?ivce, ko si na poti na morje, navigacija pa ka?e, da si v ko?evskem rogu ali pa na sredi morja proti benetkam...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno moras resetirat vse skupaj. Sem imel podoben problem in mi je Majes dal neka navodila, kako se zadeva resetira... Lahko sicer pobrskam, kje to imam... vendar je to za novo sestico. V glavnem je bilo tako, da je bilo treba vzeti ven neko varovalko in potem je bilo treba se enkrat posneti softver preko racunalnika ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem poskeniral to, kar sem takrat dobil na servisu... Pise, da velja za Mazdo CX-5 in Mazdo 6 s TomTom NB1 navigacijskim sistemom ... 

 

scan8415.pdf-20150714-093315.jpg

 

Prilozena je PDF datoteka s skeniranimi navodili ... 

scan8415.pdf

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem poskeniral to, kar sem takrat dobil na servisu... Pise, da velja za Mazdo CX-5 in Mazdo 6 s TomTom NB1 navigacijskim sistemom ...

 

scan8415.pdf-20150714-093315.jpg

 

Prilozena je PDF datoteka s skeniranimi navodili ...

hvala. samo eno neumno vprasanje za vsak alu?aj preden probam. IG = ignition?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je na windowsih :)

Ne... Ni tolk nestabilna kot uni kitajc v petki ;) ... Tole sem moral narediti enkrat.. Od takrat dalje nobenih problemov...

 

hvala. samo eno neumno vprasanje za vsak alu?aj preden probam. IG = ignition?

Verjetno ja... Drugace pa vprasaj na servisu, ce isto velja ta vojo navigacijo... Ima trojka tudi NB-1?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Ali se je ze kdo, ki ima vgrajeno navigacijo TomTom NB1 (tako imam v svoji sestici 2013) ubadal s problemom, ko je prilozena SD kartica postala premajhna, da bi lahko namestil vse posodobljene zemljevide? Prilozena kartica je velikosti 4GB in sedaj ce zelim nadgraditi, javi, da ni dovolj prostora in moram izbrati neko predpripravljeno cono. Problem je recimo, ker v teh predpripravljenih conah ni recimo kombinacije, da bi imel cel balkan in recimo zahodno Evropo (recimo zone 6 na spodnji sliki). Najvec, kar mi dovoli, je recimo zone 2, ki pa ne vsebuje zahoda ...

 

Sedaj bi recimo probal skopirati vsebino kartice na vecjo, 8 GB SD kartico... Verjetno pa to ne bo slo kar tako enostavno. Ce se je ze kdo s tem ubadal, bi bilo fajn izvedeti, ce to ahko naredim sam ali se bo treba obrnit na Mazdo (servis ali uvoznika) ... 

 

 

Series-Built-in-car-navigation.jpg

 

Available_Map_Zones_%28MyDrive_Connect%2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem dobil ?e originalno 8 GB kartico. O?itno so kasneje pogruntali, da bo 4 le premalo.

Sem pa kolegu naredil kopijo njegove 4 GB kartice na novo 16 GB kartico (ima tudi malo starej?o ?estko in s 4 GB kartico) pa je vse delalo OK. Je potem tudi nova kartica bila blokirana le na njegov avto.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem dobil ?e originalno 8 GB kartico. O?itno so kasneje pogruntali, da bo 4 le premalo.

Sem pa kolegu naredil kopijo njegove 4 GB kartice na novo 16 GB kartico (ima tudi malo starej?o ?estko in s 4 GB kartico) pa je vse delalo OK. Je potem tudi nova kartica bila blokirana le na njegov avto.

 

Pa si samo enostavno skopiral? Nekaj sem bral in so nekateri pisali, da so morali najprej prazno SD kartico vstaviti v navigacijo, da se je poinicializirala in potem skopirati vsebino stare kartice. Ali je kaksen mogoce postopek za "backup/restore" preko TomTom Home? Slednjega se nisem raziskal ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pismu, ne spomnim se to?no, sem to delal dobri dve leti nazaj.... ?e me spomin ne vara, sem delal kot backup s TomTom Home. Pa mislim, da nisem nove kartice ni? prej dajal v avto.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz na Mazdi zemljevidov ?e nisem posodobil, torej me ?aka isto kot tebe.

 

Na enako zadevo sem naletel na navigaciji TT Via125, ki ima enako samo 4Gb pomnilnika (vgrajenega, ne na kartici). Tam sem izbral cono brez Skandinavije...

 

Cona 2 se mi zdi sprejemljiva. Tako dale? na Zahod itak ne gre? hipoma. Je pa zoprno, se strinjam, ?e ena stvar na katero mora? po nepotrebnem misliti in ti lahko pokvari potovanje. (Se mi je skoraj zgodilo, ko smo ?li z AD na Dansko...)

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz na Mazdi zemljevidov ?e nisem posodobil, torej me ?aka isto kot tebe.

 

Na enako zadevo sem naletel na navigaciji TT Via125, ki ima enako samo 4Gb pomnilnika (vgrajenega, ne na kartici). Tam sem izbral cono brez Skandinavije...

 

Cona 2 se mi zdi sprejemljiva. Tako dale? na Zahod itak ne gre? hipoma. Je pa zoprno, se strinjam, ?e ena stvar na katero mora? po nepotrebnem misliti in ti lahko pokvari potovanje. (Se mi je skoraj zgodilo, ko smo ?li z AD na Dansko...)

 

 

Saj ti imas mogoce ze 8GB... ker na nemskem forumu sem bral, da so kasneje imeli prilozene ze vecje kartice ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo... sem sel v BigBang po eno 8GB class10 kartico za slabih 7? ... sem skopiral vsebino stare na to novo... in zalaufal TomTom Home ... pol je neki zajamral, ce zelim prenesti na novo napravo... in sem potrdil... Sem sedaj probal in tanovo kartico vstavil v navigacijo... in zadeva deluje :) ... Sedaj pa se nadgrajuje in bo sla kompletna kartografija na kartico, ker me ni nic vprasal, katero cono zelim izbrati ... Bo pa sedaj to nekaj casa trajalo... 

 

Sedaj je namescena verzija 945.6253 ... kot kaze je ta od februrarja letos... >>  http://uk.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/7902/~/is-the-map-on-my-device-up-to-date%3F ... Zadnja je 960.xxxx 

 

IMG_7433-20151126-114243.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Operacija uspela... pacient prezivel... Sedaj imam na vse na 8GB SD kartici... in celotno kartografijo nalozeno... Zadnja verzija je v960.7084 ... 

 

IMG_7438-20151126-130145.jpg

 

 

Celo pred kratkim odprt predor v Skofji Loki je ze notri... Bom v soboto videl, ce tudi ze vodi skozi ta predor :) ... 

 

IMG_7439-20151126-130356.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Iščem stensko uro, kaj takega kot je na sliki:   Mogoče kdo ve, kje bi jo lahko dobil?
    • Nekateri ljudje temu pravijo "večopravilnost".   Jaz temu pravim "delati nekaj drugega, dokler se ne spomnim, kaj za vraga sem sploh začeti delati in kaj sem želel narediti"...
    • Je žena kupila nova sončna očala. Sem jo slikal. In tu je zdaj slika moje žene z novimi sončnimi očali:       Žena ni preveč zadovoljna s sliko. Pravi, da bi moral na kakšen tečaj, da se naučim, kako se slika...
    • Se pogovarjata dve sosedi: - "Z mojim možem seksava trikrat na teden." - "Res? Jaz pa samo enkrat na teden." - "Pa saj ti nimaš moža..." - "Oh, oprosti, mislila sem, da govoriva o tvojem možu..."
    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.