Skoči na vsebino

stonauro

Priporočeno sporočilo

To?neje na 0:54

Ja to?no. To sem hotel povedati. Prvi film?ek je kako dobim prav posebej ikono ko so prometna, in lahko izklopim ro?no pa gre nazaj na muziko, potem pa ?ez nekaj sekund spet nazaj na DAB+

 

No roko na srce ?e poslu?a? radio je ?isto vseeno, ker bo? prometna poro?ila sli?al, bolj ma to smisel ko ne poslu?a? radia.

 

 

V bistvu tudi med poslusanjem radia je fajn, da se takrat poveca glasnost... Dostikrat imam recimo precej na tiho, ce se recimo pogovarjam s kom v avtu... in se ob prometnih porocilih glasnost pijaca... Pri prejsnji sestici (brez DAB+) je bilo to sicer dokaj motece implementirano, ker je ob signalu za prometna porocila za kaksne pol sekunde prekinilo in potem na povisani jakosti... zato prej sploh nisem imel vkljucene TA funkcije ... Sedaj jo sicer imam in opazam, da se takrat, ko imam na DAB+ postaji, ne zgodi nic... ceprav je funkcija aktivna ... 

 

Ampak ja... kot pravis... bolj smotrno je, da deluje takrat, ko recimo poslusas glasbo iz drugega vira... takrat pa itak pobere iz najblizje postaje prometna porocila, ce nazadnje nastavljene postaje ni ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skratka kot ka?e ima vsaka znamka spet svoj standard prikazovanja in upravljanja - oziroma vsak tip infotaimenta.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zahvaljujo? tej temi sem ?ele danes dojel kako dela moj radio :rolleyes:

 

Ja res je posebej DAB 'poglavje' oz BAND na radiju in ta je izklju?no DAB

 

post-2637-0-11433000-1526042469_thumb.jpg

 

Ima pa tako kot sem rekel FM Band sposobnost preklapljanja med DAB in FM, torej vsaka postaja ima FM, in ?e je kje pokrita tudi z DAB preklopi, smiselno - no in zato delajo tudi TA, tudi ikona ponazarja s pu??icam kje smo na FM ali DAB 

 

post-2637-0-66062600-1526042577_thumb.jpg

 

post-2637-0-86408200-1526042594_thumb.jpg

 

Bom pa zdaj probal sedaj kako je z TA ko je stalno na DAB Bandu, a nekako ne vidim smisla da bi sploh imel na temu, ?e mam 'avtomatsko' zaznavo 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tudi pogruntal, da je dejansko res to, da je Radio 1 tisti, ki je krivec za prekinjanje... Danes sem po Ljubljani poslusal nekaj casa Val202, pa potem Radio Center in Rock radio... in je bilo brez kakrsnekoli prekinitve... ko sem dal na Radio 1, je kmalu zacelo prekinjati...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tudi pogruntal, da je dejansko res to, da je Radio 1 tisti, ki je krivec za prekinjanje... Danes sem po Ljubljani poslusal nekaj casa Val202, pa potem Radio Center in Rock radio... in je bilo brez kakrsnekoli prekinitve... ko sem dal na Radio 1, je kmalu zacelo prekinjati...

Zato pa pri meni dela stalno na FM in nikoli sam ne preklopi, ker bi potem prekinjalo. S to 'avtomatiko' pa dela samo nikoli se tista ikona ne v?ge...res majo slab signal, oz nekaj ne ?tima.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa uporabniki kjateri nimamo digitalnega sprejemnika v avtomobilu tole re?imo? a bo treba kako napravco dokupit ?

Ne rabis, FM ne bo izginil

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne rabis, FM ne bo izginil

 

 

Bo... Menda je zaenkrat pri nas planirano, da se FM zacne ugasati 22.2.2022 ... ponekod po Evropi so ze pohiteli ... Norveska je recimo kot prva drzava na svetu ze v letu 2017 zacela z izklapljanje FM oddajnikov ... in je menda do konca lanskega leta tudi izkljucila FM oddajnike ... >> http://radioskiftet.no/en/

Kako pa uporabniki kjateri nimamo digitalnega sprejemnika v avtomobilu tole re?imo? a bo treba kako napravco dokupit ?

 

 

Menda je ena izmed redkih dobrih resitev za nadgradnjo Densionov DAB+U sprejemnik, ki se prikljuci preko USBja ... >> http://www.dension.com/automotive/products/dab-radio-solutions/dabu

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja na na?i strani za DAB pi?e da FM ostaja.... :huh:

Na kateri ?nasi? strani? Na tistem linku, ki sem ga ze prej dal pise ravno o tem ?mejniku? 22.2.2022 ;)

 

post-10-0-52800700-1526069098_thumb.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj ko sem po pol leta nasel DAB band, opazam tudi kontra, ko na DAB zgine signal preklopi na FM, da ne zgine radio. Indikator desno spodaj. In evo v meniju to funkcijo.

 

Tako da je cisto vseeno kaj poslusam FM ali DAB, ker avto da na tisti signal ki je, in s tem tudi na DAB delajo TA.

post-2637-0-11977600-1526113271_thumb.jpeg

post-2637-0-43345500-1526113356_thumb.jpeg

post-2637-0-93578100-1526113391_thumb.jpeg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tega FM-DAB follow-up recimo Mazda nima... ali pa se nisem nasel :) ... 

 

EDIT:

 

V navodilih je nekaj omenjeno... moram v avtu probat :) 

 

CX-5_Navodila_za_uporabo_8FY4-EE-17E-SI_

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pri zadnjih 32 urah konstantne uporabe ugotavljam:

 

+ slovenski DAB nese vse do Benetk

+ TMC dela tudi z njim (seveda ne v Sloveniji), govorim o prometnih informacijah v navigaciji (tisti osnovni, ker jaz imam ?e naro?ene Citroenove preko interneta). Torej ?e prekintem HS na telefonu deluje TMC in to preko DAB

+DAB je zelo velik plus za Italijo, kjer se druga?e postaje zme?ajo na vsakih 5km, s tem pa je ena postaja poslu?ana od Benetk do Torina

- vsak 100m tunel prekine signal.....s tem da pri meni avtomatsko vr?e na FM, a bistvo je da to ?e ni urejeno, 5m v tunel pa zgine

 

o v Franciji sploh ne dela  :ne vem:


Edit, internet pravi da se ?ele vpeljuje, mesto po mesto, tukaj o?itno ?e ni.

 

Le DAB+ arrive en France

Depuis 2014, le DAB+ est pr?sent dans trois villes fran?aises : Paris, Marseille et Nice. En juin, le DAB+ arrive dans la zone de Lille. Les zones de Lyon, Nantes, Rouen et Strasbourg, suivront plus tard.  Et dans trois ans, 70% de la population fran?aise pourra recevoir le DAB+.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ti je TMC dejansko uporaben? Ker do zdaj vedno ko sem se vozil po tujini so bili dogodki ?isto mimo in niso koristili nikakor. Je recimo Waze bistveno bolj to?en.

Je kar azuren

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.