Skoči na vsebino

Kupiti Mazdo 3?


Odisej

Priporočeno sporočilo

po slikah sode? in opisu opreme .. razen, ?e sem se zmotil in je pri spodnji sliki, sport mode, tisti gumb zgoraj. Je pa ?udno, da bi bil drugje pozicioniran, saj sta avtomobila isti letnik.

 

Em, a je ista ma?ina? G120ke in dizli sigurno nimajo Sport gumbeka. ?e se prav spomnim ga imajo samo 2.0 165HP in 2.5L ma?ine v ZDA.

 

Druga?e kaj stvar naredi je da za?ne avto "vle?i" prestave da je bolj ?porten ob?utek. Meni osebno je stvar precej nesmiselna, ker itak vse Mazde pazijo na to kako pritisne? plin in bodo za?ele ?portno menjavati ?e hitro pohodi? gas.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa? mobile.de, podatki tam vpisani ... amm a je mo?no da dizel avtomatiki nimajo te opcije? @Jest ti ima? sport mode na svoji 6ki?

 

 

Na moji sestici ga nimam... na CX-5, ki jo kupujem, pa je (zadnja slika) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, potem smo verjetno pri?li stvari do dna ... bencinarji avtomatiki imajo sport mode gumbek, za prehitevanja in vklju?evanja na avtocesto.  Medtem, ko dizli tega nimajo, verjetno zato, ker imajo ?e sami po sebi dosti navora in dovolj hitro pospe?ijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tega dejansko nikoli ne rabis, v treh letih v Alhambri nikoli nisem dal v S.....v temu sedaj nikoli...ce mas ze res potrebo po svojem saltanju mas +/-

Mogoce za vleko prikolice.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, potem smo verjetno pri?li stvari do dna ... bencinarji avtomatiki imajo sport mode gumbek, za prehitevanja in vklju?evanja na avtocesto. Medtem, ko dizli tega nimajo, verjetno zato, ker imajo ?e sami po sebi dosti navora in dovolj hitro pospe?ijo.

Ocitno res... tukaj so imeli na testu CD175 CX-5 >> https://www.zurnal24.si/avto/testi/mazda-cx-5-test-299530 in na slikah se ne vidi te tipke...

 

7ca19a5449df4256249d.jpeg

 

Je pa res tako, kot je Jures napisal... da tega niti ne ravis, saj se avto sam prilagaja... ce bolj hitro pohodis pedal, bo tudi hitreje saltal v nizjo prestavo...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej je logicno, da dizli ne rabijo tega gumba, ker se vrtijo bolj ali manj na obmocju najvecjega navora

Bencinar pa z gumbom S potem drzi vrtljaje blizje navoru/moci

Kickdown je nekaj drugega (vedno je tista sekunda dokler ne vrze v nizjo prestavo in potem leti, z gumbom S pa si "ready to go" brez unega zaostanka

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kickdown je nekaj drugega (vedno je tista sekunda dokler ne vrze v nizjo prestavo in potem leti, z gumbom S pa si "ready to go" brez unega zaostanka

 

Prav nobene sekunde zaostanka ni. ?e hitro pritisne? plin (tudi ?e ne do kickdowna) bo menjalnik menjal bistveno pozneje (pri rde?em polju) kot ?e pritisne? plin po?asi.

 

Kako si ti predstavlja? da bi "S" bil kako druga?e "ready to go"?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej je logicno, da dizli ne rabijo tega gumba, ker se vrtijo bolj ali manj na obmocju najvecjega navora

Bencinar pa z gumbom S potem drzi vrtljaje blizje navoru/moci

Kickdown je nekaj drugega (vedno je tista sekunda dokler ne vrze v nizjo prestavo in potem leti, z gumbom S pa si "ready to go" brez unega zaostanka

Kickdown je se nekaj drugega... to je, e pedal pohodis do konca, dokler ne cutis ?klika?... takrat salta takoj navdol... vcasih tudi za dve brzini... ob normalni voznji pa racunalnik prilagaja prestavljanje glede na to, kako vozimo...

Ej...Jest pol bo mazdurina CX5 benzinarka...2.5 motor? Lp

Ja... saj sem ze napisal v uni temi o CX-5 ... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

I??em razloge proti dizela?ki razli?ici, katere je na?lo ?e veliko od vas saj se pri nas prodaja skoraj izklju?no bencinar.

Zatorej na vam postavljam vpra?anje;

 

"Zakaj ne Mazde 3 Dizel?"

 

 

p.s. naredim ~ 18 kkm letno +-2kkm.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

I??em razloge proti dizela?ki razli?ici, katere je na?lo ?e veliko od vas saj se pri nas prodaja skoraj izklju?no bencinar.

Zatorej na vam postavljam vpra?anje;

 

"Zakaj ne Mazde 3 Dizel?"

 

 

p.s. naredim ~ 18 kkm letno +-2kkm.

Ker po moje dela? premalo km/leto, ker je vzdr?evanje dra?je, ker ni? kaj dosti ne porabi manj tanka kot bencinarji, ker grdo klepa ma?ina ?e posebej ko je mrzlo in te?je v?ge, ker se po?asi ukinjajo dizli oz jih ve? ne bo, ker je avto dra?ji od bencinarja itd.....to so razlogi zakaj jst nebi vzel dizla v tvojem primeru. Sam delam cca 25k kilometrov na leto in se nisem odlo?il za dizla, odlo?itev je tvoja...ne bo? kiksnil z nobeno varianto tko da odlo?i se kakor sam ?eli?:)

Y.O.L.O. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

I??em razloge proti dizela?ki razli?ici, katere je na?lo ?e veliko od vas saj se pri nas prodaja skoraj izklju?no bencinar.

Zatorej na vam postavljam vpra?anje;

 

"Zakaj ne Mazde 3 Dizel?"

 

 

p.s. naredim ~ 18 kkm letno +-2kkm.

Ko sem pred letom dni gledal trojko, mi je prodajalec na interclassu rekel, da baje niti ni tako var?na kot bi pri?akoval in da mi priporo?a bencin 120G.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem pred letom dni gledal trojko, mi je prodajalec na interclassu rekel, da baje niti ni tako var?na kot bi pri?akoval in da mi priporo?a bencin 120G.

 Imam M3 G120 od decembra 2013. V teh kilometrih povpre?na poraba 6,1l/100km. Imam kar precej primestne vo?nje. Pozimi je topla v 3 munutah. Mislim da v M3 ni potrebe po dizlu (ki je kar precej dra?ji + dra?ji servis....).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.