Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni...zanima me kaj bi lahko pomenilo, da mi poka?e dva opozorila: 

 

Oil change due - Olje, filtri so bili menjani na 18. 898 prevo?enih kilometrih ( aprila 2016)... sedaj je prevo?enih 10.000, zdaj je na stev?u 28.608 km ? Avto je letnik 2015 oktober, ker sem kupil testnega.

 

Tyre rotation due - gume so nove...nikje ni videt, da bi bila katera prazna. Kupil sem ?isto nove gume in felne na Mazda Selmar, ko sem kupil avto.

 

HVala za odgovore :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni...zanima me kaj bi lahko pomenilo, da mi poka?e dva opozorila: 

 

Oil change due - Olje, filtri so bili menjani na 18. 898 prevo?enih kilometrih ( aprila 2016)... sedaj je prevo?enih 10.000, zdaj je na stev?u 28.608 km ? Avto je letnik 2015 oktober, ker sem kupil testnega.

 

Tyre rotation due - gume so nove...nikje ni videt, da bi bila katera prazna. Kupil sem ?isto nove gume in felne na Mazda Selmar, ko sem kupil avto.

 

HVala za odgovore :)

Prva je verjetno zato, ker ti niso resetirali ?tevca za menjavo

 

Pri drugi ima? pa verjetno vklju?eno opozorilo, za menjavo gum spredi-zadi na toliko in toliko km.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prva je verjetno zato, ker ti niso resetirali ?tevca za menjavo

 

Pri drugi ima? pa verjetno vklju?eno opozorilo, za menjavo gum spredi-zadi na toliko in toliko km.

To pomeni, da moram it k vulkanizerju, da mi naj menja gume ..oz. ene naprej, druge nazaj pa tak?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pomeni, da moram it k vulkanizerju, da mi naj menja gume ..oz. ene naprej, druge nazaj pa tak?

Samo ?e ti ho?e?, ni potrebe. itak mi slovenci menjamo letne in zimske, pa lahko takrat to naredi? (spomladi letne da? spredi zadi, levo prvo na levo zadnje in obratno)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V nastavitvah si (ali je nekdo drug) vklopil opomnike za menjavo gum in za menjavo olja ... Enostavno preveri in te opomnike izklopi ali pa jih nastavi po zelji ... :) 

 

Ce nimas navodil je PDF verzija na voljo tukaj >> KLIK ... 

 

Te zadeve so opisane od strani 6-19 dalje 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej....lp tudi meni se je v?eraj pri?gala ta rumena opozorilna lu?ka za menjavo gum.pol sem samo naredil reset..ker ,ko sem dal gor zimske gume sem pozabil to naredit...pametna Mazda..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V nastavitvah si (ali je nekdo drug) vklopil opomnike za menjavo gum in za menjavo olja ... Enostavno preveri in te opomnike izklopi ali pa jih nastavi po zelji ... :)

 

Ce nimas navodil je PDF verzija na voljo tukaj >> KLIK ... 

 

Te zadeve so opisane od strani 6-19 dalje 

Imam navodila v avtu...

?el sem v avto in tam pri nastavitvah na?el, da je to nastavljeno kot opomnik. Zdaj pa me zanima, ali lahko sam resetiram opomnik, ali moram na servis poklicat...avto je ?e pod garancijo.

Sedaj imam gor zimske gume

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam navodila v avtu...

?el sem v avto in tam pri nastavitvah na?el, da je to nastavljeno kot opomnik. Zdaj pa me zanima, ali lahko sam resetiram opomnik, ali moram na servis poklicat...avto je ?e pod garancijo.

Sedaj imam gor zimske gume

Ej.....lahko sam.si menjal sam zimske gume? Ali uradni servis?

Jaz sem to naredil sam.je ok.lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej.....lahko sam.si menjal sam zimske gume? Ali uradni servis?

Jaz sem to naredil sam.je ok.lp

 Bil sem pri vulkanizerju, ker imam gume skladi??ene ..kr na plati??ih.

Pa sem stisnil gumb, da zazna menjavo plati??. ?udno, da se mi je to pri?galo.

Jutri zjutraj bom poklical na servis, ?e lahko sam resetiram sistem, da mi nebi kaj kdo rekel, da sem delal po svoje.  ?udno mi je, ker je bila menjava olja aprila 2016 in mi zdaj javlja, da je potrebna menjava :)

 

Hvala za vse odgovore :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bil sem pri vulkanizerju, ker imam gume skladi??ene ..kr na plati??ih.

Pa sem stisnil gumb, da zazna menjavo plati??. ?udno, da se mi je to pri?galo.

Jutri zjutraj bom poklical na servis, ?e lahko sam resetiram sistem, da mi nebi kaj kdo rekel, da sem delal po svoje. ?udno mi je, ker je bila menjava olja aprila 2016 in mi zdaj javlja, da je potrebna menjava :)

 

 

Hvala za vse odgovore :)

Ce si stisnil gumb za tlak v pnevmatikah, da si zapomni novo stanje je to pravilno, a to nima nobene veze z opomnikom. Opomnik je datumsko ali pa na km vezan. Nima veze s senzorji.

 

In ja to lahko reseteiras sam so le (bedasti) opomniki, da ma avto vec opreme.....na tvojmu mestu bi jaz to dal na off.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce si stisnil gumb za tlak v pnevmatikah, da si zapomni novo stanje je to pravilno, a to nima nobene veze z opomnikom. Opomnik je datumsko ali pa na km vezan. Nima veze s senzorji.

 

In ja to lahko reseteiras sam so le (bedasti) opomniki, da ma avto vec opreme.....na tvojmu mestu bi jaz to dal na off.

Hvala ti res....malo mi je ?e bilo ?udno, kaj Mazdi ne pa?e, da mi kr dva opozorila da na enkrat...izmeni?no utripa :) :) ...disko Mazda :) :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala ti res....malo mi je ?e bilo ?udno, kaj Mazdi ne pa?e, da mi kr dva opozorila da na enkrat...izmeni?no utripa :) :) ...disko Mazda :) :)

Verjetno sta bila oba opomnika nastavljena hkrati... in na enako obdobje ;) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 Mojster na poobla??enem servisu mi je rekel, da se mi je ta lu?ka rumena lu?ka pri?gala (Oil change due ) , ker je malo km prevo?enih ( od servisa, ki je bil v aprilu 2016 je prevo?enih 10.000) oz. je avto ve?inoma na kratkih razdaljah ?

?Kaj je to mo?no ali me je mojster malo vlo?il ?? Da je to nova nastavitev pri novih Mazdah?? Kaj mislijo, da bom zdaj vsakih 6 mescev avto vozil, da olje menjajo al kaj?

?Nekaj mi tukaj ne ?tima.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo ti je mojster verjetno nalo?il. Jaz ne naredim niti 10.000 na leto, pa se mi nobena lu?ka ne pri?ge...

Kot je Jures rekel, daj opomnike na Off.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.