Skoči na vsebino

Mazda 5 DPF lu?ka utripa


Priporočeno sporočilo

Evo kot ?e naslov pove se je pojavil tale problem danes na avtocesti pri vo?nji ene 15km/h. Avto je letnik 2010 na 121000 je bil narejen tavelik servis (Pelko) , na 137000 pa nazadnje menjano olje in filtri. Avto ima sedaj nekaj ?ez 143000 pa se je na lepem tole pojavilo....lu?ka utripa ne gori.

 

Kdo kak?no idejo kaj bi lahko bilo???

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo kot ?e naslov pove se je pojavil tale problem danes na avtocesti pri vo?nji ene 15km/h. Avto je letnik 2010 na 121000 je bil narejen tavelik servis (Pelko) , na 137000 pa nazadnje menjano olje in filtri. Avto ima sedaj nekaj ?ez 143000 pa se je na lepem tole pojavilo....lu?ka utripa ne gori.

 

Kdo kak?no idejo kaj bi lahko bilo???

 

lp

ne spomnim se ali je utripajo?a lu?ka za dpf ali samo za servisni interval - mislim da je zgolj servisni interval. nekako se ti tudi izzide

 

121000 menjano in ?e je na 137000 nekdo samo menjal olje brez reseta intervala, je do 143000 ravno servisni interval 20k

 

Reset lahko naredi? sam v 5 min in ti bo takoj jasno kaj je.

Yep utripanje je samo servisni interval, brez panike

 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2.0 dizel?

Najbr? zapacan filter.

ja je 2,0 diesel.....

ne spomnim se ali je utripajo?a lu?ka za dpf ali samo za servisni interval - mislim da je zgolj servisni interval. nekako se ti tudi izzide

 

121000 menjano in ?e je na 137000 nekdo samo menjal olje brez reseta intervala, je do 143000 ravno servisni interval 20k

 

Reset lahko naredi? sam v 5 min in ti bo takoj jasno kaj je.

Yep utripanje je samo servisni interval, brez panike

 

 

jures hvala za tole jutri probam ....druga?e bi pa naj mehanik ki je delal servis na 137000 naredil reset intervala tak da upam da je res samo to . :vesel: 

A pa ?e to avto normalno gre brez kak?nega cukanja ali kaj podobnega in po tistem ko je lu?ka za?ela utripat sem prevozil ?e ene 150km ....?e je to kaj pomembno ????

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je DPF lu?ka za?ela utripat brez da bi prej gorela je to kar je napisal Jures. ?e pa je slu?ajno prej nekaj ?asa gorela potem pa za?ela utripat je pa to kar pravi Strela.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss mislim da je v rimeru sveti - utripaj avto ze v service mode in se premika 'zlo pocas'

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmmm zanimivo po pregledu mojega motornega prostora sem ugotovil da moja mazda sploh nima tega konektorja ki ga ka?e na posnetku je samo tisti manj?i ,ki je pred tem v katerega je potrebno vtaknit ?ico. Le kaj to pomeni ??????????

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mora biti. Na moji petki je bil. Je pa nad prvim hladilnikom

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni ta sivi ta ki ga iaces?

Aja me zraven mora biti. Poglej ce kke ne visi...drugae pa tole je vse za prvo generacijo petk ali imas ti drugo (ta grdo :) ) mogoce so dali to potem k varovalkam tako kot v sestki...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni ta sivi ta ki ga iaces?

Aja me zraven mora biti. Poglej ce kke ne visi...drugae pa tole je vse za prvo generacijo petk ali imas ti drugo (ta grdo :) ) mogoce so dali to potem k varovalkam tako kot v sestki...

Ne nikjer ne visi ...zgleda da je potem moja ta "grda" generacija.....zgleda da bo treba jutri na servis ni druge :ne vem: 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.