Skoči na vsebino

Pomo? pri servisu 323 ba


fatoldsun

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Kmalu bom naredil servis na 155.000, torej menjava olja, filtrov, mogo?e bom zamenjal tudi akumulator. Prej?ni lastniki so avto vozil na poobla??en mazdin servis v Britof pri Kranju. Za razliko bom jaz namesto valvoline 10-40, nalil shellovo 10-40 olje. Problem mi predstavlja filter za klimo, ker ne vem, kje sploh je :ne vem:

Zanima me tudi, kako pri tem avtu menja? prednji sistem zvo?nikov oziroma kak?ne velikosti so. Moram jih zamenjati, pa tudi tweterji so dobrodo?li :bravo:

 

Hvala za odgovore

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker letnik je?

Sprednji zvo?niki v 323 C so 135mm zvo?niki, pri?raufani s tremi ?raufi. ?e je tako kot pri meni bo treba narediti lesen distan?nik, da bo globji zvo?nik ?el not saj je za magnetom vodilo stekel. Potem je treba ?e razrezat notranjo plastiko na panelu (bo? videl, ko bo? razdrl) ?ele nato lahko zvo?nik pri?raufa? ter natakne? panele gor.

Originalni zvo?niki res niso ne vem kaj pa ?e te?ko jih je menjat. ?e kabli zanje so kot zobna nitka, sem napeljal debelej?e.... :cheers:

 

Kr se servisa ti?e pa poglej TOLE.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo mogu ti preporucit MObil synt S 5W-40, ja ga redovit stavljam u svoju Mazdu (zadnjih 30kkm kolko ju imam) i zadovoljan sam s tim uljem!!

A da bi prednje zvucnike promjenio pogledaj ovdje - Klikni za linki

I jedino sta sam uspio naci o velicini zvucnika je da su 5x7, znaci ovalni!!

 

Pozdrav!! :cheers:

 

hrdzodr0iy2rt.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

filter za klimo al za ventilacijo, za ventilacijo majo baje sam tiste z avtomatsko klimo.

 

za klimo je pa samo en za plin, tistga mor? pa tja pelat k klime popravlajo, sam nerabi? pelat ?e ti klima dobr dela.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

filter za klimo al za ventilacijo, za ventilacijo majo baje sam tiste z avtomatsko klimo.

 

 

Ja, to je klinc, vsake tolko se mi na armaturki nabere ful praha, pa kar neki delci.. itd. :whatever: V kabini ful smrdi od monoksida, ?e bi bil nek filter bi blo dosti bolj?e. A se da to kako zrihtat?

 

Hvala Hrd?o, a potem so noter ovalci? ali 13-tke ? Najbolj?e, da kar pogledam, za ziher. Mogo?e pa se od modela do modela razlikuje velikost zvo?nikov.

 

Klima mi pa dela vredu, samo vpra?anje je, kdaj je bil filter klime nazadnje menjan, pa sem reku, da ga bom zdaj zamenjal za ziher.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hrdzo saj ima? isto kot jaz! B)

Jah mre?ica je v bistvu del panela :whatever: (pomoje po principu: manj sestavnih delov- cenej?a izdelava). Za pogledat lahko stakne? le spodnje zati?e in ?raufe (pravzaprav jih spodaj ni, ?e se ne motim) in samo potegn, da bo? imel dovolj veliko ?pranjo, da bo? pogledal in pomeril (predlagam pomo?nika, ki bo ?ponal panel medtem, ko bo? ti lastoro?no in lastoo?no pomeril zvo?nike). Saj je plastika dovolj gibljiva, da je ne bo? kar tako zlomil. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam not 16ke. Naredil sem mali distan?nik (7mm debel laminat) in potem lahk ?ist komot da? not 16ke!

 

?koda da nisem prej opazil teme, sem v?eraj mel vse narazen, pa bi lahk poslikal!

 

Mze?ica za zvo?nike, je pa pri meni lo?ena od panelov vrat, sam ?e ho?e? 16ke not spravit, pol mora? itak cel panel dol vzet!

 

 

Lp Sa?o!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poj prijedlog je da da? ne?to vi?e para pa si kupi? zvu?nike sa odvojenim sistemom(sa skretnicama)!

Najde se već od 100Eur takvi zvu?niki!

Zna? koja razlika u zvuku dok si stavim mali tweeter u visini glave, zvuk je fenomenalni, u autu se dobiva odmah druga slika zvuka, a jo? k tome tweeter daje ljepsi izgled u autu!!

Evo moje slike:

 

Objavljena slika

 

U kutu se nalazi!!

IPB Image

Shot at 2007-07-12

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.