Skoči na vsebino

Kupujem avto Mazda CX 5 osnovni model


Marko Zorec

Priporočeno sporočilo

Z ?eno imava budget 20.000.

 

Sva se odlo?ila, da malo ?e lahko grema ?ez, pa vzameva novo CX 5, osnovni model seveda, za 23.000 bi se ?e dobilo ponudbo... Raje to, osnovnega, kot pa dosti cenej?ega Qashqaia in podobne fore... Pa tudi raje tega, kot rabljenega s polno opreme, vsaj jaz tako gledam...

 

Gre tudi za to, da je CX 5 dale? dale? najlep?i SUV, kar sem jih videl, pa to bo ?e moja tretja Mazda, zanesljivost je zanesljivost...

 

Vem, da ne bo marsi?esa, pa vendar - kaj bom najbolj pogre?al? Kolikor vidim, ni LCD zaslona? Kaj pa ON/OFF gumb, je v osnovni izvedbi, ali je potrebno v?igati s klju?em? Led lu?i menda so? Konfigurator mi malo nejasno daje podatke, kaj je in kaj ni...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Osnovna oprema je "Emotion" ... v prospektu je oznaceno, kaj vsebuje ... >> https://www.mazda.si/assets/slovenia/salon/brochures/cx-5/Nova%20Mazda%20CX-5%20Apr%2017%20Web.pdf

 

https__www.mazda.si_assets_slovenia_salo

 

Tavelikega LCD zaslona ni... je samo tamali ...

 

https__www.mazda.si_assets_slovenia_salo

 

Smart Key je sele od opreme Revolution dalje ... ceprav kot kaze to ni to, da je tipka za zagon... Na avto.net-u gledam slike in imajo tudi tisti z Attraction aki celo Challenge opremo gumb za zagon... torej imajo kot kaze vse ze "keyless go" ... Najbolje je vprasati pri kaksnem od trgovcev ... Z opremo Emotion je samo ena, kjer pa se iz slik ne vidi tega :) 

 

LED luci so...

 

Primerjava opreme:

post-10-0-36727300-1538376967_thumb.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala... ?e ima manj?i LCD je ?e vedno Ok, Gub za zagon motorja pa vidim da je pri vseh izvedbah?

 

Ima kdo ta osnovni model, kak?ne izku?nje?

 

Ta osnovni je v bistvu enovrsticni... brez touchscreena ... 

 

Izgleda nekako takole (tale je iz Mazde 2, vsaj po opisu na strani, kjer sem nasel sliko)

skitched-20181001-095557.jpg

 

Vsekakor pa bo najboplje, ce poklices malo trgovce in se pozanimas, kdo ima tako na zalogi... Pomoje jih ni prav veliko ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sklepam, da na zalogi takih ni, ker vsi kupujejo vi?je izvedbe... Bom pa itak kontaktiral trgovce, saj moram nenazadnje tudi najti najbolj?o ponudbo... :)

 

Trenutno ?e imam Mazdo 5, tako da bo vsekakor prehod na CX 5, tudi na osnovnega, predvidevam da velik skok...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej..enako tudi jaz prj imel mazdo5 benz 2.0.TX PLUS. res dober dru?inski avto .zdaj pa imam mazdo cx5 2.0 benz.super avtu tudi...zoom zoom dobro zrihtaj...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja...registracija je tam tam..malenk.razlika.servisi so enaki seveda na mazda servis.gume so dra?je ker so zdaj 17 col prej so bile 16.col.na splo?no se spla?a..cx5 je dober avto..moje mnenje..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK hvala...

 

Me pa zanima fakti?no naslednje, ?e je kdo pripravljen:

 

1. Stro?ek 1 kompleta gum za Mazdo CX 5 225/65 R17

 

(to pride v po?tev recimo? v tem primeru komplet za pod 300 ?) 

 

https://www.mimovrste.com/avtomobilske-gume-letne/austone-tires-pnevmatika-athena-sp-302-22565r17-102h

 

2. Stro?ek menjave omenjenih gum iz zimskih v letne in obratno

 

3. Cena rednega letnega servisa (predvidoma 1 krat letno?) v prvih 5 letih

 

4. Cena komplet registracije z obveznim plus kasko zavarovanjem Mazde CX 5 G165/Emotion

 

Hvala...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene je tudi ?zmotilo? to, da isces neke ?cungalunga? poceni gume... Ampak OK... to je odlocitev posameznika... Upam samo, da zaradi slabih gum ne bo kdo nasrkal ;)... Jaz osebno pri gumah ne soaram, ker je to v bistvu edini stik s cesto...

 

Strosek menjave gum je odvisen od tega, kje to pocnes... je pa menjava in balansiranje nekje med 20 in 40? na menjavo...

 

Redni servis je v povprecju nekje okoli 200? (+-50?) ... seveda je odvisno tudi od nacina voznje...

 

Cena registracije in zavarovanja pa je spet odvisna od tega, katero zavarovalnico izberes in kaj zelis vse zavarovati... ter seveda od tega v katerem premijskem razredu si...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja saj ne re?em da bi te najcenej?e kupil, saj ?e je komplet gum ajde 1.000 za oba kompleta, ?e to porazdelim na 4 leta, kolikor zdr?ita kompleta gum, me pride stro?ek potem 250 na leto, oz. 125 na eno sezono (zimsko, letno)... No, to ni take sile.

 

Za menjavo gum o?itno ni razlike prej (Mazda 5) in potem (Mazda CX5)...

 

Ok razumem glede registracije/zavarovanja, samo ?isto tako ?ez palec, za Mazdo 5 sem dal nekje 650 ? za to. Mazda CX5 bo verjetno terjala ?e dra?jo tarifo...? Za faktor x2 sklepam?

 

PS: Bom tako rekel: pridem skozi za jurja z registracijo in po?tenim obv. zavarovanjem ter kaskom? ?ez palec kajpak...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menjava gum je itak podoben strosek ori vseh avtih... Malo drazje je aicer pri vecjih dimenzijah.. ampak to ni neka prav velika razlika...

 

Glede zavarovanja pa tudi ne bo neke velike razlike v primerjavi z Mazdo 5... Sploh ce gre za enake boniteta in primerljiv paket zavarovanja...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

poglej 23.000? imas za avto, s tem moras racunati da moras za tak avto imeti tudi se za stroske, ce pa kupujes avto s skrajnimi evri je malo neumno da imas za nov avto potem se pa mora sparati. Ne me narobe razumeti. V nacrtu imas avto ki spada med kao terence, s tem so gume veliko drazje, zavarovanje pa sploh ne bo toliko drazje, ker je tudi za mazdo 5 zavarovalnica gledala ceno novega za kasko, tako to gre pri nas ne glede na letnik. Servis je pa od 250-400, predvsem vsako 2 leto ko se menja zavorna in podobno je drazje

 

Potem ima vec smiosla da kupis leto star avto, mogoce ze z gumami pa je

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... V nacrtu imas avto ki spada med kao terence, s tem so gume veliko drazje, ....

 

 

Zakaj bi bile gume za "kao terenca" oz SUV veliko drazje?

 

Sem imel prej karavansko sestico in sedaj CX-5 ... pa kolikor gledam, so gume podobnih cen (za sestico so celo drazje :)

 

Ce recimo gledam kar te zimske, ki jih bom dal letos na CX-5 >> CONTINENTAL 225/55R19 99V WINTERCON. TS850P SUV FR 225/55R19 99V - zimska  je cena 190,20? po gumi ...  Ce isto gumo pogledam v dimenziji, ki sem jih imel na sestici >> CONTINENTAL 225/45R19 96V WINTERCONTACT TS 850P FR 225/45R19 96V - zimska  so celo za sestico drazje >> 229,24? po kosu ...

 

Ce te iste gume poiscem recimo za CX-5, ki jo omenja Marko >> CONTINENTAL 225/65R17 102H WINTERCONTACT TS 850 FR 225/65R17 102H - zimska , je cena za gumo v H hitrostnem razredu 148,47? ... Zdaj nevem, kaksne ima na Mazdi 5 ... predvidevam pa, da so podobnih dimenzij ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidim, da so gume v normalnem cenovnem razredu, saj to je potem to, dejansko ni tako velikega odstopanja...

 

Moram si narediti pribli?en pregled stro?kov avtomobila, da bo zadeva finan?no lagodna...

 

Jures, leto dni stare CX5 ni na trgu. Vse rabljene so z okoli 150.000 - 200.000 prevo?enimi km, letnik pribl. 2014 ali 2015, cena pa je pri vseh 15.900. Kar me spravi v razi?ljanje, da dam raje ?e 7.000 poleg, pa imam novega z 0 prevo?enimi in osnovno opremo plus garancijo (pri Mazdi je itak ni treba:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj kot sem ze napisal... stroskovno CX-5 ni nek bavbav... in je primerljiv s stroski pri Mazdi 5 ... Edino ce imas sedaj dizelsko petico in gres na bencinsko CX-5 ... bo strosek za gorivo malenkost visji ... ampak spet ni to neka grozna razlika, ce ne delas res veliko kilometrov ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Zdravo,

 

Brat kupuje novo CX5, diesel 150 km.

Koliko pribli?na stane mali servis za tak?en avto?

 

To je ze navedeno nekaj sporocil nazaj... Servis je okoli 200? na pooblascenem servisu...

 

http://www.mazda-si.net/topic/14969-kupujem-avto-mazda-cx-5-osnovni-model/?p=400048

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.