Skoči na vsebino

Mazda 6 --> iz 15 na 17 col --> optika?


Priporočeno sporočilo

Pozdrav!

Pred kratkim sem dal na svojo M6 17 col gume in feltne (prej so bile gor 15 col, tako zimske kot tudi letne). Pa me zdaj zanima, ?e je priporo?ljivo naredit optiko ali ta ni potrebna? Ne bi rad namre?, da bi mi pobral skoraj nove gume, po drugi strani mi pa tudi ni za vre?i stran tistih 10, 15 jurjev ali kolikor ?e pride optika, ?e le ta ni potrebna... Kaj mi svetujete?

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alo! Prvi?-optika pride okrog 5 jurjev,drugi? pa-za tako stvar je ne rabi? delat! ;) ?e bi menjal fedre al pa kaj druga takega pol ja,za to pa NE! :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tuki so mnenja deljena.... eni pravijo da treba optiko nardit.... drugi da ne...

 

 

Jaz osebno je nisem nardil.... in gume po 25 000 km enakomerno znucane.....

 

 

?e mene upra?a? ti ni treba.... :bravo:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce das vecje feltne (ki so najbrz sirse) in po moznosti majo drugacen ET kot originalne, potem si ze spremenil geometrijo podvozja- se posebej to velja za hi-tec podvozje kot ga ma mazda6-tako da s tega vidika je optika priporocljiva (zame kar nujna)

obraba gum je lahko enaka, ampak avto se precej lepse pelje ko mas nastavljene prave vrednosti z novimi feltnami (to jaz delam optiko vsakic ko menjam iz zimskih/letnih)...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

(to jaz delam optiko vsakic ko menjam iz zimskih/letnih)...

 

?zmeden??zmeden? Resno?? :unsure:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh, sem pri?akoval take odgovore, da eni ja... drugi ne... :P

 

ce das vecje feltne (ki so najbrz sirse) in po moznosti majo drugacen ET kot originalne, potem si ze spremenil geometrijo podvozja- se posebej to velja za hi-tec podvozje kot ga ma mazda6-tako da s tega vidika je optika priporocljiva (zame kar nujna)

obraba gum je lahko enaka, ampak avto se precej lepse pelje ko mas nastavljene prave vrednosti z novimi feltnami (to jaz delam optiko vsakic ko menjam iz zimskih/letnih)...

 

Feltne, ki sem jih dal gor so sicer original mazdine (5-krake), so pa ve?je in ?ir?e. Kako to misli?, da se avto lep?e pelje, v kak?nem smislu? :huh: Sicer tudi sam spadam med tiste bolj natan?ne ("picajzlaste"), ki ho?ejo imet vse v nulo po?timan, tako da me je tale post ?e skoraj prepri?al v to. :hohoho::bravo:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh, sem pri?akoval take odgovore, da eni ja... drugi ne... :P

Feltne, ki sem jih dal gor so sicer original mazdine (5-krake), so pa ve?je in ?ir?e. Kako to misli?, da se avto lep?e pelje, v kak?nem smislu? :huh: Sicer tudi sam spadam med tiste bolj natan?ne ("picajzlaste"), ki ho?ejo imet vse v nulo po?timan, tako da me je tale post ?e skoraj prepri?al v to. :hohoho::bravo:

 

no evo original od mazde so 7" siroke in majo ET55mm

15" jeklo pa 6" siroke in ET50mm

ni take krize (bos mel ozji kolotek za 1cm), ampak jaz bi vseen sel. Priporocam span (brezovica) ce si iz LJ

sploh pa ne vem zakaj take panike, itak stane 7000 sit, zgubit pa ne mores absolutno nic!

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vprasanje...na mx3 1.6 je v navodilih avtomobila omenjena samo dimenzija 185/65-14...a mislite, da bi ?el kdo za tem (tehnicni, policija), ?e bi dal gor originalne mazdine feltne od mx3 1.8 V6, ki so 205/55 R15 ??

glede na to, da ni homologacijskega, nimam une nalepke ob strani na vratih...ni nic...torej?

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vprasanje...na mx3 1.6 je v navodilih avtomobila omenjena samo dimenzija 185/65-14...a mislite, da bi ?el kdo za tem (tehnicni, policija), ?e bi dal gor originalne mazdine feltne od mx3 1.8 V6, ki so 205/55 R15 ??

glede na to, da ni homologacijskega, nimam une nalepke ob strani na vratih...ni nic...torej?

 

po mojem, ce ne bos dal ful nekih spojelrjev itd itd (da ne izstopa prevec) potem ti noben ne bo tezil zaradi 1col vecjih felg...razen ce te hoce na vsak nacin dobit

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po mojem, ce ne bos dal ful nekih spojelrjev itd itd (da ne izstopa prevec) potem ti noben ne bo tezil zaradi 1col vecjih felg...razen ce te hoce na vsak nacin dobit

 

pa ?e niti takrat verjetno ne, ker je za podoben tip avta dimentzija itak OK :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ne drugega, bom sedaj vsaj mirneje spal. :P:bravo:

 

No te pa fajn vozi zaj-ravno mislim! :P:D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Slabše od holobjaka res ne more voditi te naše ljube, žal zavožene države noben...
    • Mene so pa ravno ti novi obrazi pripravili do tega, da bom naslednjič Janšo volil - ne, ker je boljši od njih ampak ker gotovo ne more biti slabši od njih...
    • Imaš prav. Sem malo googlal in ima samo ena banka v slo določilo, kaj moreš prebit, da se fiksna spremeni. Sem brez kredita celo življenje, pa se nisem niti zanimal kak to gre.   Samo pred krizo so vsi jemali variabilo, ker je bila venejša. Fiksna se je splačala samo za to zdaj, ker se je vedlo, da bo variabilna zrastla.
    • Bemti tamestne!   Pridem v kmetijsko v Tmin in mi da na izbiro: ene z ledicam, z žarnicam pa dve velikosti.    No, tavečje z žarnicami so bile prave in za 6,40€ sem dobil obe, ki sem ju rabil. Le iz mesta, kot je Nova Gorica sem se moral zapeljat 40 km na podeželje, do Tolmina. Zdaj so že zmontirane in delajo.    Direkt proizvajalec prikolice je iz Novega Mesta in bi me poštnina prišla več kot lučki...
    • Vem, da je izven teme, vendar kje? Jaz tega nimam, sem pa pred obdobji borb (beri pogajanj, barantanj, ker banke so kot tržnica) z bankami prav tako to poslušal. V nobeni pogodbi še nisem tega zasledil, da bi banka korigirala kredit glede na inflacijo. Vsaj ne pri kreditih s fiksno obrestno mero. Kar se zmeniš je to to...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.