Skoči na vsebino

Internet


nisde

Priporočeno sporočilo

Torej dans sm klicu na T2 in izvedu da je poizvedba za internet pozitivna. Ampak mi doma nimamo aktivnega telefonskega prklju?ka in mi je gospa iz T2 rekla mormo iz ?katle napelat kabl in telefonsko vti?nco do na?ga stanovanja. Zdj mene zanima kako se to izvede oz. a lahko kr potegnemo nov prklju?ek od une gospe k ma telefon??? Nimam pojma kako naj bi se to izvedl tko da ?e kdo ve kako pa kaj naj prosim napi?e ker smo naro?il internet in televizijo pa ne bi rd da pade v vodo ker pol spet nimamo n? doma.

 

Hvala.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men so rekl na T2 da ne rabmo telefonskefa prklju?ka (usaj aktivnega ne) ker gre to na ?ist drug kabl (mi smo uzel polno razvezan dostop) tko da moram pa? do gospe pa da se iz njene ?katle potegne ?e en kabl al kako? :unsure:

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma da je ?e ne nau do?ivela novga leta :hudicek:

 

 

no pol pa lepo sam od ne kabel potegnes se pravi kot bi naredu v bajti se en priklucek za telefon seveda bos imev telefonsko isto kot ta gospa!!!!

 

aja pa bodi pameten pa daj to raj kakemu majstru za delat ker cene bodo same komplikacije ker ti bo internet delu pa tv ne al pa obratno!!!

 

govorim iz iskusen!!!

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je ta gospa ?e v letih se prprav na hud boj,..ker njih prepri?at, da ona ne bo mela s tem nobenih stro?kov in lalalalala,..zna bit podvig :D

 

To ?e vem ker smo ?e mel pogovore in njej dopovedat kaj je kabl pa kaj je internet je cel izziv :D

Nazadnje nam je rekla da naj po?akamo, da naj bi zdj ene kable po zraku vlekl in da bomo pol lahko naro?il internet :hohoho:

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej dans sm klicu na T2 in izvedu da je poizvedba za internet pozitivna. Ampak mi doma nimamo aktivnega telefonskega prklju?ka in mi je gospa iz T2 rekla mormo iz ?katle napelat kabl in telefonsko vti?nco do na?ga stanovanja. Zdj mene zanima kako se to izvede oz. a lahko kr potegnemo nov prklju?ek od une gospe k ma telefon??? Nimam pojma kako naj bi se to izvedl tko da ?e kdo ve kako pa kaj naj prosim napi?e ker smo naro?il internet in televizijo pa ne bi rd da pade v vodo ker pol spet nimamo n? doma.

 

Hvala.

 

 

Men so rekl na T2 da ne rabmo telefonskefa prklju?ka (usaj aktivnega ne) ker gre to na ?ist drug kabl (mi smo uzel polno razvezan dostop) tko da moram pa? do gospe pa da se iz njene ?katle potegne ?e en kabl al kako? :unsure:

 

 

hm,..ga ne rab? ampak ga rab?? :hohoho: pa ?e mate neaktivnga,..pol je ?e to dost :D al ga sploh nimate?

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvo in prvo ne gre za klasi?ni kabel, marve? opti?nega in niti ni tako enostavno, ker je kabel zelo ob?utljiv. Zato monterji tak?ne monta?e najraje prepu??ajo lastnikom. ?katlo bodo najverjetneje uporabili zgolj da dovedejo do nje glavni kabel, na katerega bodo priklopili tvoj priklju?ek. Gospa ima najverjetneje klasi?en kabel, kar za T2 ne pride v po?tev.

 

Tako nekako gre to.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvo in prvo ne gre za klasi?ni kabel, marve? opti?nega in niti ni tako enostavno, ker je kabel zelo ob?utljiv. Zato monterji tak?ne monta?e najraje prepu??ajo lastnikom. ?katlo bodo najverjetneje uporabili zgolj da dovedejo do nje glavni kabel, na katerega bodo priklopili tvoj priklju?ek. Gospa ima najverjetneje klasi?en kabel, kar za T2 ne pride v po?tev.

 

Tako nekako gre to.

 

Ja,to?no tako,kot je napisal Sirius. Sam imam T2 in rabi? res opti?ni kabel,kateri je narejen iz opti?nih vlaken(in baje zelo drag)in ob?utljiv na zvijanje-rad po?i.Tako,da ne vem,kako bo? sam to izvedu. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ponavadi se optika potegne do razvodne omarice v hi?i, naprej se pa vle?e navaden kabel ali pa koaksialc. Zdej ne poznam kako dela T2 ?e se potegne optika direkt do modema ali kako druga?, kakor smo mi v ?oli imeli je optika samo do omarce. Kar se pa ti?e napeljave optike je pa potrebno pazit na radije krivin, ker prihaja do slabljen ?e je prevelik kot in pri ?tukanju je potrebno imeti posebne naprave in za konektorje.

 

sam kabel ni nevem koliko drag, bolj so dragi pretvorniki iz optike v elektri?ne signale.

 

 

Pa tole ne pa?e v splo?no debato <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.