Skoči na vsebino

Zeitgeist


Catya

Priporočeno sporočilo

Dragi mazda?i, mazda?ice,

 

Ker sem zelo gob?na oseba in zelo rada tudi razpravljam o stvareh, bi vas rada opozorila

na tale dokumentarec, 2 urci vam bo vzel, je pa eden bolj?ih izmed mno?ice takih podobnih, ki sem jih

?e vidla...tko da ko pogledate, me zanima va?e mnenje....

:)

KAt

 

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-1...00984&hl=en

The sun always shines...all it takes is 4 you to look through the clouds....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap, se strinjam je zanimivo za pogledat. Ceprav sem ze malo vsebine ze pozabil, ampak predvsem sta se mi zdela zanimiva prvi del, ki se dotika religije in drugi, o centralnih bankah. Lahko bi rekel da dobi? ob?utek, da gledajo svari samo iz ene strani in da so dokaj "pristranski", ampak kar nekaj zanimivh dejstev se da izlu??it iz tega filma.

 

Kar se religije ti?e mi je taka razlaga dokaj "logi?na". Takrat pa? niso imeli popolnega razumevanja o vesolju, zvezdah in vseh pojavih. Razlagali so si jih, kakor so si pa? znali. Dolo?enim pojavom so za?eli pripisovati neke lastnosti, razvijati zgodbe,... Kot re?eno v filmu ima kar nekaj religij neke skupne to?ke, po moje dokaj logi?na posledica ?iritve/selitve ?loveka v tistem ?asu. Korenine so iste, s ?asom in z izro?ilom, kjer vsakdo doda malo svojih misli in idej pa se dokon?no razvije nekaj drugega. Ljudem se je pa? kot odgovor na obstoj, ponudila dokaj enostavna re?itev, ne potrebujejo se ve? obremenjevati z "iskanjem resnice", pa? "vse je v bo?jih rokah".

 

Glede centralne banke sem se pogovarjal s kar nekaj ekonomisti, in so mi razlo?ili da bojda to ni slabo. Ekonomist glih nisem, tako da jim verjamem na besedo. :ne vem:

 

Sem mel se enkrat vec spisan pa sem kar pobrisal, ker je so ?e orenk ?udne vrstice ratale. :) Je to bolj debata za v ?ivo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap, se strinjam je zanimivo za pogledat. Ceprav sem ze malo vsebine ze pozabil, ampak predvsem sta se mi zdela zanimiva prvi del, ki se dotika religije in drugi, o centralnih bankah. Lahko bi rekel da dobi? ob?utek, da gledajo svari samo iz ene strani in da so dokaj pristranski, ampak kar nekaj zanimivh dejstev se za izlu??it iz tega filma.

 

Kar se religije ti?e mi je taka razlaga dokaj "logi?na". Takrat pa? niso imeli popolnega razumevanja o vesolju, zvezdah in vseh pojavih. Razlagali so si jih, kakor so si pa? znali. Dolo?enim pojavom so za?eli pripisovati neke lastnosti, razvijati zgodbe,... Kot re?eno v filmu ima kar nekaj religij neke skupne to?ke, po moje dokaj logi?na posledica ?iritve/selitve ?loveka v tistem ?asu. Korenine so iste, s ?asom in z izro?ilom, kjer vsakdo doda malo svojih misli in idej pa se dokon?no razvije nekaj drugega. Ljudem se je pa? kot odgovor na obstoj, ponudila dokaj enostavna re?itev, ne potrebujejo se ve? obremenjevati z "iskanjem resnice", pa? "vse je v bo?jih rokah".

 

Glede centralne banke sem se pogovarjal s kar nekaj ekonomisti, in so mi razlo?ili da bojda to ni slabo. Ekonomist glih nisem, tako da jim verjamem na besedo. :ne vem:

 

Sem mel se enkrat vec spisan pa sem kar pobrisal, ker je so ?e orenk ?udne vrstice ratale. :) Je to bolj debata za v ?ivo...

 

res, je zelo zanimiv del o religijah, tisti o WTC je iz ve?ih filmov skup spacan in je ?e dosti bolj znan javnosti, kar pa se centralne banke ti?e pa sem prepri?ana, da ekonomistom in bankirjem mogo?e res ne ?kodi, ampak ?e pogleda? kaj so tisti v preteklosti naredili, kak?ne krize ustvarili in kak?no mo? imajo s tem, potem pa se men ne zdi da je to ravno ok...da ne govorimo o atentatih na ljudi, ki na to opozarjajo...

The sun always shines...all it takes is 4 you to look through the clouds....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zeitgest zdej dol vle?em, popravljeno verzijo, baje so animacije porihtali al neki tazga.

Gledal sem pa ?e dokumentarec o globalnem segrevanju, zelo zanimiv, http://www.imdb.com/title/tt1020027/, potem gledal sem dokumentarec o ameri?kem zdravstu, zelo zelo zanimivo, http://www.imdb.com/title/tt0386032/ (katastrofa od zdravstva) v dokumentarcu je omenjena Slovenija in smo na 32 mestu, USA pa na 31 hehe, samo kako se pa tam dela pa ne more? verjeti, mi smo meka proti njim, najbolj?a je pa Francija. Zadnji dokumentarec sem pa gledal The Pervert s Guide ti Cinema - Slavoj ?i?ek - film govori o scenah najbolj?ih filmov, kaj izra?ajo, kaj je za kak?nega re?iserja zna?ilno, kaj v bistvu to vse pomeni, kako ljudje dojemajo te scene filmov ipd. http://www.imdb.com/title/tt0828154/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pogledu Zeitgeist, mah, ko so za?el klatit o bankah, je bla ?e taka ura, da me je zmankal...sem ?el v pan?evo. Nasledn dan spet nastavu film?k, ma me je zmankal ?e hitrej, tko da ga ne bom kaj veliko komentiral. sramezljiv

 

Vglavnem...vsa religija, katerakoli in kakorkoli ?e, temelji na kopiranju iz druge, starej?e, samo imena osebja se spreminjajo.

 

Podobno, recimo, kot vsi filmi Titanika! Nekje neki dodano, nekje malo pristri?eno. Vsi se pa vrnemo v dobo izkori??anja manj izobra?enih ljudi. Je pa? tako!

 

O stanju zdravstvenih ustanov v USA, pa ne bi komentiru...dokutu je pa naslov Sicko.

V USA je najbolje bit terorist, te po?ljejo na Kubo in ima? najbolj?o zdr. oskrbo! :P

Na tisti lestvici smo res za USA, ampak dajmo se zavedat, da ve? kot 80% ameri?anov i??e Francijo po globusu tam nekje okol Sibirije, torej jim SLO ne pomeni ni?. ?alostno, ampak, lahko so tudi natipkali narobe.

Torej...smo vseeno pred njimi!!! Jeee :jupiii: Pa kje so najdl lih Slovenijo?

 

Twinsi so jim pa bli pa? v napoto. Je kakmu bilionarju motil razgled! :ne vem:

Amerika...de?ela tiso?erih mo?nosti!

 

Sem pa prav vesel, da so za?eli snemat take dokumentarce, da folk vidi, da ni vse oh in sploh v USA. Predlagam ?e Bowling for Columbines, etc.

Ampak kot je to vedno, take filme cenzurirajo, ko so ?e v postopku snemanja. Ameri?ki folk pa jih ne more gledat, ker so prepovedani. Kinoteke in to.

 

PS.: mislim, da sem pozabil omenit BORAT-a!!!

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zeitgest zdej dol vle?em, popravljeno verzijo, baje so animacije porihtali al neki tazga.

Gledal sem pa ?e dokumentarec o globalnem segrevanju, zelo zanimiv, http://www.imdb.com/title/tt1020027/, potem gledal sem dokumentarec o ameri?kem zdravstu, zelo zelo zanimivo, http://www.imdb.com/title/tt0386032/ (katastrofa od zdravstva) v dokumentarcu je omenjena Slovenija in smo na 32 mestu, USA pa na 31 hehe, samo kako se pa tam dela pa ne more? verjeti, mi smo meka proti njim, najbolj?a je pa Francija. Zadnji dokumentarec sem pa gledal The Pervert s Guide ti Cinema - Slavoj ?i?ek - film govori o scenah najbolj?ih filmov, kaj izra?ajo, kaj je za kak?nega re?iserja zna?ilno, kaj v bistvu to vse pomeni, kako ljudje dojemajo te scene filmov ipd. http://www.imdb.com/title/tt0828154/

 

hvala za info, bom ob priliki pogledala :rozico:

 

 

Pogledu Zeitgeist, mah, ko so za?el klatit o bankah, je bla ?e taka ura, da me je zmankal...sem ?el v pan?evo. Nasledn dan spet nastavu film?k, ma me je zmankal ?e hitrej, tko da ga ne bom kaj veliko komentiral. sramezljiv

 

Vglavnem...vsa religija, katerakoli in kakorkoli ?e, temelji na kopiranju iz druge, starej?e, samo imena osebja se spreminjajo.

 

Podobno, recimo, kot vsi filmi Titanika! Nekje neki dodano, nekje malo pristri?eno. Vsi se pa vrnemo v dobo izkori??anja manj izobra?enih ljudi. Je pa? tako!

 

O stanju zdravstvenih ustanov v USA, pa ne bi komentiru...dokutu je pa naslov Sicko.

V USA je najbolje bit terorist, te po?ljejo na Kubo in ima? najbolj?o zdr. oskrbo! :P

Na tisti lestvici smo res za USA, ampak dajmo se zavedat, da ve? kot 80% ameri?anov i??e Francijo po globusu tam nekje okol Sibirije, torej jim SLO ne pomeni ni?. ?alostno, ampak, lahko so tudi natipkali narobe.

Torej...smo vseeno pred njimi!!! Jeee :jupiii: Pa kje so najdl lih Slovenijo?

 

Twinsi so jim pa bli pa? v napoto. Je kakmu bilionarju motil razgled! :ne vem:

Amerika...de?ela tiso?erih mo?nosti!

 

Sem pa prav vesel, da so za?eli snemat take dokumentarce, da folk vidi, da ni vse oh in sploh v USA. Predlagam ?e Bowling for Columbines, etc.

Ampak kot je to vedno, take filme cenzurirajo, ko so ?e v postopku snemanja. Ameri?ki folk pa jih ne more gledat, ker so prepovedani. Kinoteke in to.

 

PS.: mislim, da sem pozabil omenit BORAT-a!!!

 

 

Hmm, ?e bi se dal na vse to tko gledat, potem pa res lahko nehamo razmi?ljat....

mene vse to ?e kar nekaj let zanima, ?e posebej odkar so WTC bu?e za?el prodajat...

itak, da (spet) ne moremo nekaj nevemkak?ne revolucije naredit, je pa fajn za splo?no

razgledanost, ker na primer ?e zmeraj sre?a? ljudi, ki te skor na grmado fliknejo ?e jim pa?

ene par krepkih pove? o kr??anstvu....al pa ljudje, k ?e zmeraj mislijo, da en bogi Osama po svetu stra?i

in terorizira uboge ljudi....kar se nekomu zdi stara novica, je lahko za nekoga ?okantno in mu/ji podre

celoto predstavo o ?ivljenju...djte si predstavljat eno 80 letno mamo, k celo ?ivljenje dela vse “by the book“ in pridno vsak dan roma k ma?i, njen ?upnik, ?kofi in pape? so njeni idoli, potem pa da ji edn takle film spusti, pove kak?ne svinjarije so se dogajale in se seveda ?e dogajajo...ji totalno poru?i? du?evni mir.....

na ?alost je vera to tolk tolk doterala, pa v?asih pa vsi ljudje ravno niso pripravljeni odpret o?i in na ?alost

tolko ?asa bodo ljudje ?e zaslepljeni dokler bo tako....

The sun always shines...all it takes is 4 you to look through the clouds....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se WTC-ja ti?e, se meni zdi zadeva fishy, pah naj mi re?ejo da preve? padam na teorije zatore. Samo preve? klju?nih momentov je ?udnih.

 

@Catya: Jest ta film tudi ne jemljem kot 100% resnico. Kot sem ze rekel, meni osebno se zdi opcija, da je iz nekih ljudskih pripovedk nastala Biblija in podobne bukvice, bolj resni?na. A ne izkljucujem obstoja Boga ali kake druge vi?je sile. Stara mamca, se bo oklepala vere, ker to je se vse kar ma. Jaz bi raj pogledal kak?ne mlaj?e primere. Lahko ti na?tejem kar nekaj 20-30 letnikov, ?e bi jim pokazal ta film, bi me imali za antikrista. Ampak dokler oni meni ne pridigajo oz. ne vsiljujejo svojih prepri?anj, jaz ne bom njim svojih oz. postavljal ko?ljivih vpra?anj. V velikih primerih je kriva ignoranca. Verjamem, da veliko gore?ih vernikov ni pretehtalo druge opcije, pa? verjamejo (kar naj bi blo bistvo kr??anke vere), jaz na drugi strani, sem stopil na stran in zacel zadevo gledat se iz drugega kota. Dejstva, ki sem jih na?el so mi pa? dala mislit. V?asih sem redno romal k ma?i, bil fletn ministrant, se vodil sem birmansko skupino in takrat mladce pripravljal na birmo. Trenutno pa se opredeljujem za neverujo?ega.

Pa tiste 80 letne babice in dedi so verjetno edini, ki se drzijo besede iz svetega pisma, pa ?e ti ne vsi.

 

Sum up: Ne izklju?ujem vi?je sile, ker ?e pomisli?, kako hudica je veseolje nastalo iz ni?...., a hkrati ni vse tako kot si v cerkvi razlagajo in jemlejo za sveto resnico.

 

PS: mental note to myself ( odlo? se a bo? tipkal s ?umniki al ne) :unsure:sramezljiv

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je, da ?lovek v nekaj mora verjeti, druga?e je ?isto "prazen". Jaz sem tudi "neveren", dajem pa mo?nost da je vseeno nekaj tam zunaj in delam po principu, dokler me pustijo na miru, jih tudi jaz.

 

Moji stari star?i so hodil k ma?i, ker je bil to del kulture, ker so se tam sre?eval z drugimi ljudmi, ne zarad neke gore?e pripadnosti in verovanja.

Zdaj ve? ne hodijo, ker pa? nemorjo...starost in to. Pride pa ?upnik kdaj na obisk, ne kot glasnik kr??anstva ampak kot navaden smrtnik, da malo komentirajo, kaj se dogaja in tako dalje.

 

Catya...glede splo?ne razgledanosti je pa tako...?e bo oseba hotla pogledat in iz tega tudi videt stvar, je ?ist odvisno od nje same. Marsikdo kaj pove, sli?i, prebere, ma ne dojame smisla in gleda na stvar kot:

"Pa? so spet neki posnel".

 

Prebral sem Sveto pismo in zdaj listam po Koranu, ampak zgolj iz radovednosti...splo?na izobrazba in razgledanost. :) (ko mam cajt, pa ne? druzga za delat)

 

daSKAn...zanimivo vpra?anje...kako je nastalo vesolje iz ni?...raznorazne razprave in znanstveniki so pri?li do "Velikega poka". Ta naj bi nastal iz zelo zgo??ene mase elementov... Maaaa...kje so bli ti elementi prej?

Verjetno tudi en del vesolja...in tako dalje in tako dalje...nikoli konca. :)

 

PS. za catya: kaj misli? z du?evnim mirom? js ga mam, ko sm lepo sit, ko nism ?ejen in ko mam v obdelavi plasti?no kartico. :) vsak svoje ane?

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se WTC-ja ti?e, se meni zdi zadeva fishy, pah naj mi re?ejo da preve? padam na teorije zatore. Samo preve? klju?nih momentov je ?udnih.

 

@Catya: Jest ta film tudi ne jemljem kot 100% resnico. Kot sem ze rekel, meni osebno se zdi opcija, da je iz nekih ljudskih pripovedk nastala Biblija in podobne bukvice, bolj resni?na. A ne izkljucujem obstoja Boga ali kake druge vi?je sile. Stara mamca, se bo oklepala vere, ker to je se vse kar ma. Jaz bi raj pogledal kak?ne mlaj?e primere. Lahko ti na?tejem kar nekaj 20-30 letnikov, ?e bi jim pokazal ta film, bi me imali za antikrista. Ampak dokler oni meni ne pridigajo oz. ne vsiljujejo svojih prepri?anj, jaz ne bom njim svojih oz. postavljal ko?ljivih vpra?anj. V velikih primerih je kriva ignoranca. Verjamem, da veliko gore?ih vernikov ni pretehtalo druge opcije, pa? verjamejo (kar naj bi blo bistvo kr??anke vere), jaz na drugi strani, sem stopil na stran in zacel zadevo gledat se iz drugega kota. Dejstva, ki sem jih na?el so mi pa? dala mislit. V?asih sem redno romal k ma?i, bil fletn ministrant, se vodil sem birmansko skupino in takrat mladce pripravljal na birmo. Trenutno pa se opredeljujem za neverujo?ega.

Pa tiste 80 letne babice in dedi so verjetno edini, ki se drzijo besede iz svetega pisma, pa ?e ti ne vsi.

 

Sum up: Ne izklju?ujem vi?je sile, ker ?e pomisli?, kako hudica je veseolje nastalo iz ni?...., a hkrati ni vse tako kot si v cerkvi razlagajo in jemlejo za sveto resnico.

 

PS: mental note to myself ( odlo? se a bo? tipkal s ?umniki al ne) :unsure:sramezljiv

 

 

sj jest tud tega filma ne jemljem kot sveto resnico, mi je pa izredno zanimiv, to je to...itak je seveda treba bit kriti?en in preverjat vire in dejstva....ni? pa ne ?kodi mo?gan?kov razmigat...

ne me narobe razumet-tud jest prihajam iz zelo verne dru?ine-po mamini strani- in tudi jaz imam svoje verovanje, ampak pa? ne hodim ve? v cerkev...no?em pa tukaj kogarkoli napeljevat k temu, dale? od tega!

 

hehe saj se da brat, ?umniki gor al dol :)

 

 

Res je, da ?lovek v nekaj mora verjeti, druga?e je ?isto "prazen". Jaz sem tudi "neveren", dajem pa mo?nost da je vseeno nekaj tam zunaj in delam po principu, dokler me pustijo na miru, jih tudi jaz.

 

Moji stari star?i so hodil k ma?i, ker je bil to del kulture, ker so se tam sre?eval z drugimi ljudmi, ne zarad neke gore?e pripadnosti in verovanja.

Zdaj ve? ne hodijo, ker pa? nemorjo...starost in to. Pride pa ?upnik kdaj na obisk, ne kot glasnik kr??anstva ampak kot navaden smrtnik, da malo komentirajo, kaj se dogaja in tako dalje.

 

Catya...glede splo?ne razgledanosti je pa tako...?e bo oseba hotla pogledat in iz tega tudi videt stvar, je ?ist odvisno od nje same. Marsikdo kaj pove, sli?i, prebere, ma ne dojame smisla in gleda na stvar kot:

"Pa? so spet neki posnel".

 

Prebral sem Sveto pismo in zdaj listam po Koranu, ampak zgolj iz radovednosti...splo?na izobrazba in razgledanost. :) (ko mam cajt, pa ne? druzga za delat)

 

daSKAn...zanimivo vpra?anje...kako je nastalo vesolje iz ni?...raznorazne razprave in znanstveniki so pri?li do "Velikega poka". Ta naj bi nastal iz zelo zgo??ene mase elementov... Maaaa...kje so bli ti elementi prej?

Verjetno tudi en del vesolja...in tako dalje in tako dalje...nikoli konca. :)

 

PS. za catya: kaj misli? z du?evnim mirom? js ga mam, ko sm lepo sit, ko nism ?ejen in ko mam v obdelavi plasti?no kartico. :) vsak svoje ane?

 

ja normalno, vsak druga?e gleda na to zadevo, je pa na?elo, da se ne sme vsiljevat prepri?anj tudi moje in zato mi je blo pr temu filmu v?e? to, da so vsaj v prvem delu prikazal skupne to?ke vseh religij...kar me je kar ?okiral! sj sm vedla za par stvari, ampak, da ima toliko ver iste fore....sva?ta!

 

o super, svaka ?ast...meni ?e ni uspelo prebrat celega, kje mam ?as da se ?e na Koran spravim...

 

s tistim du?evnim mirom pa sem mislila to, kako ljudem celo ?ivljenje tumbajo v glavo posmrtno ?ivljenje-nebesa in to, ?e bodo pridni, ma?a, spoved itd itd....in mamce, sveto prepri?ane da jih ?aka to in ono delajo vse, kar jim povedo.....ne bom pa seveda izklju?evala ne posmrtnega ?ivljenja ne ni?, ampak....poznam pa tisto obsesijo z nebesi, ki je v kr??anstvu kar prisotna...je pa na ?alost tako, da tisti, ki so vsak dan pri ma?i ponavadi na cesti ?e odzdravijo ne, ampak pustmo zaj to....

 

moj osebni du?evni mir.....ko nimam obveznosti, le?im na mojmu jaboozu in mi ma?ka , ki po?iva na meni prede sto na uro.....pa ?e po mo?nosti kaka dobra knjiga v roki :)

The sun always shines...all it takes is 4 you to look through the clouds....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Catya...sploh se ne sekirat...vsilla ne bo? dan dans nobenmu ve? ne?...mogo?e 5 letnemu otroku, ki je na?eloma ?e sposoben sam razmi?ljat do neke mere, ampak se ?e vedno u?i, pa tud naserje? ga lahk velik...hahaha!!!

 

Sm se spomniu ?e en balzam za svojo du?o, ki ga izvajam okaj redno...topli?ke, masa?a, savna!!! :rispekt:

 

Sam takrat pa rabim nekoga da me damu prpele, ker se mi pa itak ve? ne? ne lub. :vesel:

 

ps.: mal je izven teme, al? :hohoho:

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Catya...sploh se ne sekirat...vsilla ne bo? dan dans nobenmu ve? ne?...mogo?e 5 letnemu otroku, ki je na?eloma ?e sposoben sam razmi?ljat do neke mere, ampak se ?e vedno u?i, pa tud naserje? ga lahk velik...hahaha!!!

 

Sm se spomniu ?e en balzam za svojo du?o, ki ga izvajam okaj redno...topli?ke, masa?a, savna!!! :rispekt:

 

Sam takrat pa rabim nekoga da me damu prpele, ker se mi pa itak ve? ne? ne lub. :vesel:

 

ps.: mal je izven teme, al? :hohoho:

 

:)

malo, ampak ni panike.....narobe je zelo samo to, da se men tud zalu?ta samo to, da edn savno omen :)

 

ja seveda, zato pa gre? kdaj z dru?bico...al pa nekam, kjer je savna in lahko prespi? hihi :)

The sun always shines...all it takes is 4 you to look through the clouds....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Krasni novi svet. Prijetno branje. Objavljena slika:)

Zdajle sem le preletel dokumentarec, zve?er si bom vzel malo ve? ?asa.

Je pa tako, ?e ne bi bilo vere ne bi bilo ne kri?arskih pohodov, ne inkvizicije, ne se?iganja znanstvenikov v srednjem veku, ne muslimanskih teroristov, ne samomorilskih kultov. O glej no glej svet bi bil skorajda malo lep?i. :blink: Hmm, sem pa kr??en skoraj-ateist. Tista pravljica o vsemogo?em nevidnem gospodu z finan?nimi te?avami je pa res lepo povedana. Objavljena slikaObjavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak...religija gor ali dol, levo ali desno, kakorkoli ?e, vsem manjka osnovnih sredstev.

 

Symon, v utopiji se ne da ?iveti. ?e ne bi bilo vsega tega, bi nas bilo preve? in bi slej kot prej za?eli ?ret en drugega.

 

Sicer pa, po drugi strani, bi bil tehnolo?ki napredek dokaj o?itnej?i, ?e religija (katerakoli) nebi zavirala, za?igala ali kako druga?e uni?evala ljudi, ki so pa? razmi?ljali s svojo glavo.

To je prisotno ?e dandanes. V mnogih religijah po vsem svetu, so dale? najbolj izobra?eni prov ljudje religije.

 

Bolj je ?lovek izobra?en, manj pomena vidi v religiji oz. veri v nekaj, kar ni ?isto otipljivo. Kdor je izobra?en ima finan?na sredstva in ne rabi pomo? religije v tej smeri, ampak zgolj v smeri kulture.

 

Na primer, telele musliman?ki in tako naprej...najla?je je ?loveku obljubit nebesa (ne? ne re?em, da jih ni, pa tudi da so), in gre pa? raztrelit sebe pa mogo?e ?e koga zraven. Njegovo dru?ino preskrbijo na finan?ni na?in. V muslimanskem svetu ?enska in otroci NE SMEJO delati in je dru?ina brez mo?a pogubljena.

 

Zraven vsega, pa ?e ljudi "napumpajo" in strenirajo...d?ihad!!! Kri?arji so se borili zaradi blaginje same cerkve, Mavri po drugi strani pa za vero, za obstoj. Vsak je pa seveda hotel ?iriti svoje ozemlje. Ve? vernikov, vi?ji pritok "financ". Izi ko keks!

 

Vsi poznamo kamikaze! Enak na?in drillinga, ma druga?na zgodba!

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.