Skoči na vsebino

RX-8 majoneza...pena...smetanca se nabira na merilni palici za olje


Priporočeno sporočilo

Zanima me, ?e se ?e kateremu od lastnikov RX-8 nabira smetanca na merilni palici za olje in katero olje uporabljate? Baje je to normalna stvar pri rotacijskih motorjih, ampak vseeno raje vpra?am, da nimam kak?nega ve?jega problema s kak?nim tesnilom. Sicer vse dela brez problema, ampak pali?ica je popolnoma zapackana. Lahko tud poslikam ?e je treba. Aja pojavljat se je pa za?el konc novembra, ko je prvi mraz prtisnu in zaenkrat je ?e vedno prisotno.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

JA,to se je tudi meni nabiralo na ?ipki. Po zagotovilih serviserjev je to normalen pojav pri Wanklih. ;)

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me, ?e se ?e kateremu od lastnikov RX-8 nabira smetanca na merilni palici za olje in katero olje uporabljate? Baje je to normalna stvar pri rotacijskih motorjih, ampak vseeno raje vpra?am, da nimam kak?nega ve?jega problema s kak?nim tesnilom. Sicer vse dela brez problema, ampak pali?ica je popolnoma zapackana. Lahko tud poslikam ?e je treba. Aja pojavljat se je pa za?el konc novembra, ko je prvi mraz prtisnu in zaenkrat je ?e vedno prisotno.

 

 

Brez panike, pozimi je to normalno <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, hvala. Sem najdu tud re?itev, ki jo morajo narest na servisu ?e jim te?i?, da ti niso v?e? kremaste substance ko ?ekira? ole. Zgleda kar zapleten postopek.

 

01_050_06_1664.pdf

 

No pa k smo ?e pri olju, na kolk km ga menjate? Kakor se spomnim je interval v priro?niku 10000 km, ampak na netu vsi priporo?ajo na 5000 km.

 

Pa ?e to. Zdaj sem prebral da Renesis ma?ina sploh ni ob?utljiva na sinteti?no olje, kot so bili to prej?nji Wankli. Katero olje naj kupim za RX-8, da ne bom kupoval precenjene Dexelie? A kdo ve katera firma dela Dexelio za MAzdo? Mensezdi, da Elf.

 

post-1230-1201551212_thumb.jpg

 

Potem pa najdem ?e tole (zdaj pa ne vem komu se lahko verjame).

 

post-1230-1201552274_thumb.jpg

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja no,kolko sn jaz seznanjen,Wankel "sprejme" vase samo Dexelia in Elf olje,ostala olja so odsvetovana. :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pust ?loveku naj experimentira, da bo potem lahko jamral kol zani? je vankel motor. :D

 

Pa da nebi res kaj experimentiral, te cenej pride drago in pravo olje kot pa menjava motorja. :(

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pust ?loveku naj experimentira, da bo potem lahko jamral kol zani? je vankel motor. :D

 

Pa da nebi res kaj experimentiral, te cenej pride drago in pravo olje kot pa menjava motorja. :(

 

Hm, nisem nikoli rekel da je Wankel zani?, ?e bi to mislil avta sploh kupil ne bi in kupil sem ga ravno zaradi motorja in RWD-ja. Tudi eksperimentiram ne, ampak samo spra?ujem za informacije (eksperimentiral bi ?e bi notri nalil sintetiko, kot je to ?e naredil prej?nji lastnik). Kakor vem je Dexelia ultra olje Total/Elf/Fina olje, ki ga Elf dela za Mazdo. Edina razlika je da je Dexelia ultra 2x dra?ja, ker gor pa? pi?e Dexelia. Hja, Mazda ?e priporo?a njihovo olje, ampak ?e bi pogledal bulletina ki sem jih pripel v svoj post bi videl, da v Evropi priporo?ajo samo mineralno olje - Dexelia preffered (ampak lahko uporabi? tudi mineralno olje drugih proizvajalcev z enakimi specifikacijami). Medtem ko v Ameriki odsvetujejo sintetiko samo za pre-Renesis motorje. Torej Dexelia ima API SL/CF ACEA A5/B5 specifikacije, kakr?ne ima popolnoma enake tudi Total Quartz future 9000 5w-30 in pomoje sta oba enaka, samo embala?a je druga, cena Totala je pa za pol ni?ja. Je pa res da na Totalu pi?e da je sinteti?no proizveden, medtem ko na Dexelii ni? ne pi?e.

V bistvu vse kar sem hotel sli?at je, da mi nekdo ki ima vsaj malo pojma (?e ga kdo sploh ima) da kak?en pameten odgovor, ne pa da berem neumnosti kot si mi jih ti pisal.

 

Poleg tega sem postal malo ob?utljiv na Mazdino politiko v Sloveniji, ko sem peljal avto na servis, ker se niso obna?ali fer in so me hoteli nategnt. Torej ne maram da me nekdo nateguje in da ima monopol. Samo zato i??em alternative. Ne vem zakaj v uporabni?kih navodilih ni? ne pi?e o odsvetovanju sintetike, je pa velikokrat napisan stavek.....peljite avto na menjavo olja na Mazda servis, kontaktirajte Mazda servis.........

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sparas mazdo? Nekam malo ti pije :)))) Meni pije 15 do 18, normalna voznja, priganjanje do 22, ce pa probam cist lepo vozit, po odprtih cestah pa ene 14 :)

 

A pa ti to statistiko vodi?, ali na pamet govori?? Napi?i svojo porabo za zadnjih 5 tankov. Ne bi rekel, da ravno ?param s ?im, vozim normalno. Moja dnevna vo?nja je okrog 25 km ve?inoma pol po mestu pol po obvoznici. Tukaj ga nimam kej za srat in pritiskat, ker se vozim v ?asu, ko je gu?va na cesti in je polno ljudi ki ?e sami ne vedo kaj sploh i??ejo na cesti. Sem ugotovil, da tudi ?e jaz obvladam vse in bi lahko vozil hitro, drugi nimajo pojma in je treba na druge pazit, ker ve?inoma sploh ne gledajo ni?. Ja se mi zdi da ti nisi iz Ljubljane zato tega najbr? ne razume?. Za vikend imam pa ve?inoma relacije, ker grem ven iz Ljubljane.

 

Avto mam zato, da ?e je kak?en ovinek ali rondo prost lepo poslajdam in to mi je u?itek, s tem namenom sem ga tudi kupil.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A cutim jst v tvojem odgovoru mal arogance mogoce? Smo mal visoki? Vem kaka je guzva u lj, ne skrbi, mogoce clo bl kot ti. In ne, ne govorim na pamet, v 5 mescih sm naredu 15.000 kilometru z mojo rx8 na najrazlicnejsih relacijah, mesto, odprto, mesano...

freebsd.jpg

ubuntu_user1.jpg

airsoftbar.jpg

mazdarx8.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi prej rekel da je v tvojih postih aroganca, da mam jest nizko porabo, se pravi da ne divjam z avtom, tako kot ti. Potem sem pa najbr? ?e lolek, ker imam tak avto in spra?ujem ?e je ?e kak?na alternativa za olje. Mogo?e samo nisem brezglava potro?ni?ka ovca in bi kdaj rad tudi kaj vedel in ne samo Dexelio sipal notr, ker na Mazdi tko pravijo (tako kot na Microsoftu pravijo, da je treba v Windowsih uporabljat Internet Explorerja). In od vseh, ki so govorili o porabi RX-8 sem mogo?e edini, ki vsaj vodim statistiko porabe in ne govorim na pamet. (zadnji tanki so tukaj http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=4801 , odkar vpisujem na poraba.com). Na za?etku, ko si nisem pisal sem na pamet mislil, da je povpre?na poraba vi?ja. Kvantiteta prevo?enih km pa tudi ni neka referenca o kvaliteti vo?nje, tvojih vozni?kih sposobnostih in poznavanju avta.

 

Hm, ?e pogledam tale review: http://www.supercarsite.net/test_drive_rx-8.htm in citat

 

One of the drawbacks of a rotary engine is that they aren’t very economical. A consumption of 11 litre/100 km is possible, if you take it very slow. If you hear the buzzer a couple of times, 14 litre/100 km is more realistic. With a fuel tank of 61 litres, you will only get 430 km far without refuelling.

 

No kot ka?e sem jest v tej kategoriji, ti si pa zgleda v vi?ji in tvoja poraba je tista prava in ti si najbolj?i in najhitrej?i.......mogo?e tudi najlep?i.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. G Kaneda, na takele izpade smo nekateri alergi?ni, pa? jebat ga ?e pa ti ?e v osnovi ne razume? heca ti pa ni pomo?i. :ne vem:

 

2. Kdo ti je kaj hotel da se potem spravlja? name in Rebra, pa? ?lovek ti je povedal kak?ne ima izku?nje ?e ti ni v?e? ali pa ?e ne verjame? se zmenita pa pojdita en ali 2 kroga pa pol delajta primerjavo, bo? potem verjel in bo? zadovoljen da te ni nategnil. <_<

 

3. Servisi so pa na ?alost skozi bolj taki da te povsod posku?ajo nategnit, ?e se jim pusti?, oziroma te ni poleg. :ne vem:

 

4. Pa lahko tanka? 100 otanov v RX-8 ? ?zmeden?

 

5. PA naslov da ti po?ljem priznanje, ker ima? tako lepo porihtane podatke o porabi, stari svaka ti ?ast. :rispekt:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa cist tko za info, tisti tvoj review, glede porabe. Tisto govori o ta svoh mazdi, 192 konjski.

 

Vem ja, sem prebral review. Razlika v porabi med revolution in challenge je tko samo 1l.

 

 

1. G Kaneda, na takele izpade smo nekateri alergi?ni, pa? jebat ga ?e pa ti ?e v osnovi ne razume? heca ti pa ni pomo?i.

Jest ho?em sli?at kaj pametnega, ne pa same neumnosti rekla kazala in tvoje zadeve o eksperimentiranju in odpovedi motorja.

 

Pa lahko tanka? 100 otanov v RX-8

Hm, zakaj pa ne bi mogel???? kakor vem so Evropske verzije (170kw) in Ameri?ke (177kw) namenoma ?ibkej?e od Japonske JDM (184kw), ravno zaradi tega ker imajo Japonci ve? izbire bolj ?istega in ve?oktanskega premium goriva.

 

PA naslov da ti po?ljem priznanje, ker ima? tako lepo porihtane podatke o porabi, stari svaka ti ?ast

Hvala. briga me kako je urejeno. To mi vzame to?no 2 minuti cajta, da vpi?em notri in vsaj vem pri ?em sem in lahko blebetam o porabi, ker je vse ?rno na belem in ne nekateri ko na pamet govorijo, kot da majo v mo?ganih potovalni ra?unalnik.

 

3. Servisi so pa na ?alost skozi bolj taki da te povsod posku?ajo nategnit, ?e se jim pusti?, oziroma te ni poleg.

?lo se je za zadevo da sem hotel uveljavljat garancijo (?al je bil avto takrat ravno dva meseca iz garancije in sem hotel uveljavit kulanco) na slabo narejene lu?i (Mazda bulletin http://www.finishlineperformance.com/pdf/r...14-07-1795.pdf). Prej?nji lastnik je prodajal avto in ?e pri njemu so bile zalite in se mu jih zgleda ni dal menjat, ?eprav bi lahko brez problema uveljavljal garancijo, ampak zgleda da ker je pa? prodajal avto se mu ni dal. Torej hoteli so mi ra?unat 300? samo za nove lu?i, ?eprav bi mi lahko predlagali varianto za menjavo gumic=70?, kot je razvidno iz bulletina. Bom jaz raj?i sedaj menjal cele lu?i za lu?i novega 2008 modela Mazde in bom imel ledice. Poleg tega sem jim rekel, da mi sprednje bremze cvilijo in so mi jih pobrusili in ?e po 3 km ko sem se peljal iz servisa so mi za?ele nazaj cvilit. Morali bi mi narest pa tole da bi bila stvar v redu http://www.finishlineperformance.com/pdf/r...001-06-1568.pdf. Pa kak?en servis je to? In po va?ih besedah najbolj?i, kak?ni so ?ele drugi? Poleg tega sem pla?al za menjavo olja, menjavo sprednje parkirne lu?ke in bru?enje zavor 184?. Od tega je ?lo 60? za olje, 2? za lu?ko in 120? za servisni ?as, pa ?e brez avta sem bil cel dan (torej celokupno sem dal 120? za fucking usrano menjavo olja, ki mi jo najbr? tud sploh ne bi blo treba narest, ampak sem dal menjat ker je prej?nji lastnik dal notri sintetiko Castrol TXT). Poleg tega znam sam zamenjat olje, samo sem peljal na servis, da dobim izku?nje z na?im Mazda servisom. ?e se komu spet zdi, da se kur?im, okej se pa kur?im.

 

 

Kaneda,

 

?lovek umiri se in pust druge dihat. Prav i??e? nekoga da se skrega?. Te bodo vi?je sile izlo?ili.

 

FAIR PLAY!!!!!!!!!!

Hja, sej se bom raj?i kar sam izlo?il, ker tukaj nimam kaj iskat. Same neumnosti sli?im in ravno zaradi tega se zapnem s kom oziroma kregam. Ne bom rekel, da jaz veliko vem, ker tudi ve?ino stvari preberem na Internetu, ampak tukaj bi rekel, da tudi ni nekega znanja. Bom raj?i probal prefiltrirat informacije s tujih forumov. Pomoje bom ve? izvedel kot da zapravljam ?as tukaj.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se komu spet zdi, da se kur?im, okej se pa kur?im.

Hja, sej se bom raj?i kar sam izlo?il, ker tukaj nimam kaj iskat. Same neumnosti sli?im in ravno zaradi tega se zapnem s kom oziroma kregam. Ne bom rekel, da jaz veliko vem, ker tudi ve?ino stvari preberem na Internetu, ampak tukaj bi rekel, da tudi ni nekega znanja. Bom raj?i probal prefiltrirat informacije s tujih forumov. Pomoje bom ve? izvedel kot da zapravljam ?as tukaj.

 

:bravo: Mi pa v jok pa na :pepsi:

 

Pa glede na to da povsod drugje i??e? in povsod vedo ve? okrog tega, si mogo?e pomislil, da je tole MAZDA forum in ne RX forum ? Nimamo in tudi ne bomo imeli specificirano po modelih.

 

Na tem forumu smo sami ...., tako ali tako NE more? izvedeti ni? pametnega, res je bolje da si najde? forum na katerem so uporabni tako resni in na?tudirani da boste na enaki valovni dol?ini in se boste vse lepo pomenili, samo toliko ga pa nebost skupaj presrali kot ga mi na tem forumu, pa neglede katero znamko in model avta kdo vozi. :jupiii:

 

Pa ?e ga bomo. :D

 

Jest ho?em sli?at kaj pametnega, ne pa same neumnosti rekla kazala in tvoje zadeve o eksperimentiranju in odpovedi motorja.

 

Lejga model s tem si pokazal da me ne pozna? in ne ve? kaj delam in kako delam, ?e si ?e vse tako na?tudiral, potem daj ?e mene, potem pa pi?i raznorazne "neumnosti, rekla kazala,..." :huh:

 

?e ne verjame? nalij noter napa?no olje pa se furaj pa da te vidim kolk ?asa!

 

 

Pa stemi tvojimi linki in pdf-i, samo dokazuje? kako si vse na?tudiral, ?e misli? da bo? tukaj komu solil pamet si se zmotil. Ne more? napisat kaj te zanima, v naslednjem stavku povedat re?itev in potem pri?akovat da ti bo ?e nekdo pametno svetoval zadevo ki je ?e znana. ?zmeden?

 

 

 

 

Ps. Nekateri mimamo avo za vozit ne da raziskujemo kak?no olje in kak?na poraba, kaj mi bo odpovedalo in kdaj. :)

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:bravo: Mi pa v jok pa na :pepsi:

 

 

 

Na tem forumu smo sami ...., tako ali tako NE more? izvedeti ni? pametnega, res je bolje da si najde? forum na katerem so uporabni tako resni in na?tudirani da boste na enaki valovni dol?ini in se boste vse lepo pomenili, samo toliko ga pa neboste skupaj presrali kot ga mi na tem forumu, pa neglede katero znamko in model avta kdo vozi. :jupiii:

 

Pa ?e ga bomo. :D

 

:bravo: :mi pijemoo:

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me, ?e se ?e kateremu od lastnikov RX-8 nabira smetanca na merilni palici za olje in katero olje uporabljate? Baje je to normalna stvar pri rotacijskih motorjih, ampak vseeno raje vpra?am, da nimam kak?nega ve?jega problema s kak?nim tesnilom. Sicer vse dela brez problema, ampak pali?ica je popolnoma zapackana. Lahko tud poslikam ?e je treba. Aja pojavljat se je pa za?el konc novembra, ko je prvi mraz prtisnu in zaenkrat je ?e vedno prisotno.

 

To je popolnoma normalno!

 

 

 

No pa k smo ?e pri olju, na kolk km ga menjate? Kakor se spomnim je interval v priro?niku 10000 km, ampak na netu vsi priporo?ajo na 5000 km.

 

 

Kje si pa ti na?el interval na 10.000km? Kolikor je meni v glavi ostalo je interval na 20.000km, in ni nobene potrebe po menjavi na 5.000km. To je samo metanje denarja ?ez okno. ?e ga skozi ?ge? na polno menjaj potem na 10.000km, samo ?e ga ?ge?, ga mora? tudi skozi dolivati in potemtakem motor tudi dobiva skozi fri?no olje!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede olja, in izbire le tega bi ti znal uporabnik z nickom sirius svetovati......kvalitetno svetovati ;)

 

Na ?alost ga pa ?e dolgo nisem videl gor, tako da probaj na ZS.

 

Hvala.

 

To je popolnoma normalno!

Kje si pa ti na?el interval na 10.000km? Kolikor je meni v glavi ostalo je interval na 20.000km, in ni nobene potrebe po menjavi na 5.000km. To je samo metanje denarja ?ez okno. ?e ga skozi ?ge? na polno menjaj potem na 10.000km, samo ?e ga ?ge?, ga mora? tudi skozi dolivati in potemtakem motor tudi dobiva skozi fri?no olje!

 

Hvala za odgovor.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ah ne se kregat zarad ene smetance :blink::hohoho: let's be friends :bravo: drga? pa nbedn ni nobenga hotel u?alit, pomagat pa ne more edn ko ma npr mazdo 3, lahko ti da samo mnenje :P so ti ?e povedal da ?e heca ne razume? ti pa ne mormo pomagat :D

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ah ne se kregat zarad ene smetance :blink::hohoho: let's be friends :bravo: drga? pa nbedn ni nobenga hotel u?alit, pomagat pa ne more edn ko ma npr mazdo 3, lahko ti da samo mnenje :P so ti ?e povedal da ?e heca ne razume? ti pa ne mormo pomagat :D

 

To ima? prav, mogo?e sem bil res preob?utljiv, pa sem malo preve? resno vse vzel.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ima? prav, mogo?e sem bil res preob?utljiv, pa sem malo preve? resno vse vzel.

 

tukaj se nas veliko zajbava, nobedn ti pa ni n? ?aljivega mislil :bravo: calm down and relax :P vzemi stvari z sme?ne plati in veselo brskaj naprej po forumu, saj se take stru?kote ko mamo tu te?ko kje drugje najde :rispekt:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Ne bo žar, ker ni sigurno vreme, bodo narezki in iz pečice par svari... 
    • Tudi če mi Grk tanka, rečem kartica in basta. Pa si ne more nič zaokrožit 😉   Samo to bom rekel, ker ne mislim politike mlet.   Kdo le je zdravnikom dvojne plače izplačeval. V Nemčiji in Avstriji so imeli kakih 500€ na leto korona dodatka. Zdaj pa štrajkajo, ker ni korona dodatka. V koroni smo se zapufali tak, da glava peče. In žal nisem bil v pravem poklicu, da bi mi kaj kapnilo.
    • Če boš ti pekel in stregel se boš pa nadelal🤣
    • Heh, v Grčiji pa sploh sam ne moreš tankati, vedno stric na črpalki....in vedno na okroglo na eur, brez računa, boli njih....grki lagano sportski, boli njih eu regulativa.... @godlike in ostali....žal je bencin/dizel edina ali pa ena od redkih zadev, s katero se lahko pohvalimo da so nižje kot drugje, no sej so tudi plače, heh....🤔🤣, naši politikom je pa itak vseeno, saj imajo itak vse sponzorirano in free...(p.s. če bi jaz na leto zaslužil 2mio eur v državni firmi bi mi bilo tudi čisto vseeno koliko je benz in vse bi mi bilo poceni in super v SLO....ampak realnost je drugačna, folk pa dela za manj kot 800eur/mesec (neto).....)
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.