Skoči na vsebino

Elektronski nadzor stabilnosti DSC


Guest emil

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Imam Mazdo 3 SP 2007. Ali ima kdo kake izku?nje pri uporabi DSC. Jaz sem posku?al, a mi ?e ni uspelo vklju?iti DSC, ?eprav je avto na mokri in mastni cesti ?e drsel na ovinku.

 

Prepre?evanje zdrsa pogonskih koles deluje, za DSC pa ne vem. Glede na to, da je to Japonec bi mi bilo zelo ?udno, ?e to nebi delalo. Vsekakor pa bi ?elel poskusiti kako to deluje - da te potem v realnem ?ivljenju (vo?nji) to ne preseneti. Tudi ABS je dobro poskusiti prej - ne v kriti?ni situaciji.

 

Hvala za va?e izku?nje.

Emil

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ABS sprobaj v eni gara?ni ko je gladek beton :bravo: najprej stisn enkrat pa gume ne smejo zablokirat pol pa probaj zaporedoma 6x stisnat na hiter skoraj do kraja sedmi? pa do konca pa bi mogl gume zablokirat. za DSC pa nwm. (pri seat-ih deluje ta na?in za ABS testirat)

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Qwerty - o ?em ti to? :ne vem:

 

@Emil: DSC je na?eloma tako dober, da niti ne ve? kdaj se vklju?i - narsikdo niti ne opazi da se je. Vidi? pa to tako, da parkrat mi?ikne lu?ka za DSC na armaturki.

 

Testira? tako, da v ovinku spravi? avto v podkrmarjenje ali prekrmarjene in bi se zadeva morala vklopiti. ?e pa avto zdrsne enakomerno (vsa 4 kolesa) se DSC ne bo vklopil saj v takem primeru ne more re?iti ni? saj bo naredil le ?e slab?e, ker bi avto zavrtel okrog navpi?ne osi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ABS sprobaj v eni gara?ni ko je gladek beton :bravo: najprej stisn enkrat pa gume ne smejo zablokirat pol pa probaj zaporedoma 6x stisnat na hiter skoraj do kraja sedmi? pa do konca pa bi mogl gume zablokirat. za DSC pa nwm. (pri seat-ih deluje ta na?in za ABS testirat)

 

?zmeden? Kaj je to kak?na igrica al kaj? :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja tud mene je ?e parktat imelo, da bi zadevo stestiral recimo na mokrem velikem praznem parkiri??u, saj teorijo poznam, pa vseeno... :P

 

Ja,ni?,RoKo,?e te firbec matra pol mora? to izprobat.Edino tako bo? vedel,kako deluje.Jaz sem to ?e ugotovil in to ne na parkiri??u. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?zmeden? Kaj je to kak?na igrica al kaj? :D

 

ni igrica :D na seat servisu so nama z atom to povedal, pol pa rekl da lahko poka?ejo ata pa rekel ne :hohoho: je mel dober razlog, ker so ble gor pirelli-jeve gume :rispekt: mel smo pa cordobo vario sport 1.6

 

deluje pa, blo stestirano na lantri eni se mi zdi

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja ?e pa no?e sneg past, da bi ?lovk en popoldan ?el na kako prazno parkri??e... :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni igrica :D na seat servisu so nama z atom to povedal, pol pa rekl da lahko poka?ejo ata pa rekel ne :hohoho: je mel dober razlog, ker so ble gor pirelli-jeve gume :rispekt: mel smo pa cordobo vario sport 1.6

 

deluje pa, blo stestirano na lantri eni se mi zdi

 

ti lo?i? DSC in ABS? :)

 

ABS ?uti? takoj kak je samo malo mastna cesta ali pa sneg-led...tudi po blatu hitro prime.

 

kaalman saj sneg je napovedani, samo odvisno na keren konci slovenije se nahaja? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ti lo?i? DSC in ABS? :)

 

ABS ?uti? takoj kak je samo malo mastna cesta ali pa sneg-led...tudi po blatu hitro prime.

 

kaalman saj sneg je napovedani, samo odvisno na keren konci slovenije se nahaja? :)

 

sej o abs-u govrim kok se stestira :D na tak na?in vidi? razliko z abs in brez :bravo:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e vam ni odve? zapravt kak?en ?, se prijavite na trening varne vo?nje pri Branetu Kuzmi?u. Tam se sproba vse o ?em sedaj govorite in ?e mnogo ve?. Meni ni ?al. :bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe...tale lightswoh sem gledal v soboto na poti iz Avstrijske strani na Ljubelj. Light show all the time, par ovinkov pred vrhom pa v drugi pa lu?ki se je skor strgal avto pa na mestu. Jah, ni ?lo, avto je pa BMW pa zimske gume ampak ?e vedno ni ?lo. Odkar to ni ve? mejni prehod zgleda da se jim ne ljubi plu?it. Snega pa ene 10-15cm.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.