Skoči na vsebino

Kon?no vinjete?


daSKAn

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 303
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Zgleda, da nisi prebral celega ?lanka, ker je pla?ljiv. :P

 

Zadeva je namre? milo re?eno ?udna in po izra?unih naj bi bila letna vinjeta za osebni avto 213? na leto. Zame bi bilo to sicer super mega saj dam na leto okoli 600-800? za cestnine. Problem pri vsem tem je, da dnevne vinjete bodo pa tako poceni (11?) in to za vse kategorije vozil :blink::blink: , da tudi za tovornjake. Baje je to evropska direktiva, kar pa bo pri nas brez raznoraznih reguliranj prineslo dodaten naval vzhodnjeevropskih smrdljivcev.

 

Problem bo tudi v tem, da vsi tisti, ki letno ne zapravijo toliko za cestnino se bodo AC-jev verjetno izogibali saj 11? dnevne vinjete je veliko, ?e mora? pre?iti samo cestninsko postajo, kjer te danes u?gejo recimo za 1,7?.

 

Tako kot je zdaj zastavljeno za vinjete torej ni glih OK ampak je korak v pravo smer. Le ceno dnevne vinjete za tujce je treba dvigniti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Veliko ljudi bi izgubilo slu?be v primeru uvedbe vinjet in to si ne bi rada privo??ila nobena vlada, zato se bojim da vinjet ne bomo vidli. 200? je za slovenske pla?e mislim, da kar mal huda ona dnevna pa sploh.

 

No vseeno upam da bomo v bli?nji prihodnosti imeli vinjete, ki bi dejansko spodbudila ljudi in te vra?je tovornjake, da uporabljajo AC.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pravim tako, da ?e se peljem v Lj, pla?am cestnine 2,5? v eno smer...torej 5?v obe.

 

Za ceno 11? bom pa premislu kako in kaj...

 

Bom pa ?el v Lj ?ez Koper, pa bom izkoristu...hahaha (ja valda)

 

Bo treba na?tudirat malo lokalce in sistem "?ekiranja" vinjet. Ker trenutno se da v Lj brez da pla?a? cestnino, ma je tko kur*eva cesta, da ni? ne pridobi?.

 

Spremljajmo in u?ivajmo spet v triletnem kreganju "pro et contra".

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez skrbi - tale vlada bo prej padla predno bo lahko tole skos spravla razen, ?e delujejo ?isto podtalno in je zadeva samo ?e za glasovat.

 

Saj pravim - meni bi pasalo, ker bom privar?eval pa nehal se bom izogibati AC-jem s cestninami. Ni ma vseeno, ker nekateri bodo pa depreviligirani saj se redko peljejo po AC in je logi?no, da ne bodo kupovali letnih vinjet ?e manj pa dnevnih po ceni 11?. Se pravi se bodo masovno spet vozili po vsporednih cestah in ogro?ali lokalni ?ivelj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj pravim - meni bi pasalo, ker bom privar?eval pa nehal se bom izogibati AC-jem s cestninami. Ni ma vseeno, ker nekateri bodo pa depreviligirani saj se redko peljejo po AC in je logi?no, da ne bodo kupovali letnih vinjet ?e manj pa dnevnih po ceni 11?. Se pravi se bodo masovno spet vozili po vsporednih cestah in ogro?ali lokalni ?ivelj.

 

To?no tako. Za ceno 200? grem raje po lokalnih cenah sploh glede na to, da AC uporabljam le recimo 4x mese?no od tega sedaj le 2x da grem na ABC naprimer. Skratka nesmisel bi mi bil dajati 200+? na leto ?e za to.

?eprav v na?i dr?avi je res vse mo?no, sploh nelogi?ne poteze kot je dvigovanje kazni, nalepke namesto prometnih za dve leti potem pa spet ne, zmi?ljevanje s tablicami ali so od lastnika ali so (kot sedaj) na avtu itd... :blink: Samo da se denar obra?a. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sej predlog zajema ?e ostale cene in sicer, da bo 10 dnevna stala 15?, mese?ne ni (kar je rahlo ?udno) je pa dvomese?na za 55?.

 

Edino kar tukaj smrdi je to, da kamionarji imajo letno le v vi?ini 1200? ?e vemo, da danes samo ena fura iz ?entilja v koper in nazaj je ve? kot 80?. Se pravi da v 15 furah v polovici meseca povrne ves znesek.

 

Oziroma ?e malo obrnemo bi teoreti?ni kamionar, ki ki dela 22 dni na mesec na tej relaciji vsak dan v letu zapravi ve? kot 21.000? (ne ni napaka) za cestnine. Po novem bi pa tole bilo kar 17x ceneje oziroma bo dr?ava ?enkala temu kamionarju vsako leto en avto srednjega razreda.

 

?e bodo taka razmerja ostala bodo dale? najve? profitirali prav kamionarji (na?i in ostali vzhodnoevropejci) in po?asi sumim, da je ravno ta dogovor prepre?il napovedano stavko kamionarjev.

 

DARS, ki precej svojega zaslu?ka dobi od tranzita pa v jok in ker DARS ne more in ne sme propasti bo kredite in stro?ke moral prevzeti prora?un. To pa upam, da vsi veste kaj pomeni, ?e se to zgodi. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sej predlog zajema ?e ostale cene in sicer, da bo 10 dnevna stala 15?, mese?ne ni (kar je rahlo ?udno) je pa dvomese?na za 55?.

 

Edino kar tukaj smrdi je to, da kamionarji imajo letno le v vi?ini 1200? ?e vemo, da danes samo ena fura iz ?entilja v koper in nazaj je ve? kot 80?. Se pravi da v 15 furah v polovici meseca povrne ves znesek.

 

Oziroma ?e malo obrnemo bi teoreti?ni kamionar, ki ki dela 22 dni na mesec na tej relaciji vsak dan v letu zapravi ve? kot 21.000? (ne ni napaka) za cestnine. Po novem bi pa tole bilo kar 17x ceneje oziroma bo dr?ava ?enkala temu kamionarju vsako leto en avto srednjega razreda.

 

?e bodo taka razmerja ostala bodo dale? najve? profitirali prav kamionarji (na?i in ostali vzhodnoevropejci) in po?asi sumim, da je ravno ta dogovor prepre?il napovedano stavko kamionarjev.

 

DARS, ki precej svojega zaslu?ka dobi od tranzita pa v jok in ker DARS ne more in ne sme propasti bo kredite in stro?ke moral prevzeti prora?un. To pa upam, da vsi veste kaj pomeni, ?e se to zgodi. :(

 

 

Na pa si me spravil v slabo voljo :(

 

Glih ?e to se nam manjka!

Jeb*** mater ?e se nebom en dan spakiral pa izselil iz teh korumpiranih/la?nivskih/zahrbtnih butal :angry:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tistm k majo ze dost dnarja ga je zmeri treba se mal dat

po drugi strani bi pa kmalu sel "javni sektor" strajkat zaradi 20? :vskalo: ali pa sodniki neboi delali ker bi jim place zmanjsali iz 2500? na 2400?...

vse kar lahko recem je :vskalo:

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na pa si me spravil v slabo voljo :(

 

Glih ?e to se nam manjka!

Jeb*** mater ?e se nebom en dan spakiral pa izselil iz teh korumpiranih/la?nivskih/zahrbtnih butal :angry:

 

Tud men ta opcija ?edalji bolj di?i. Sovra?m ?e to slovenijo in dejstvo da mor? mal mn k crknt za golo pre?ivetje. Pa kam to pelje???

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah fuck no - pizde vladne bodo baje do poletja uvedle Vinjete. In to v popolni ti?ini brez javnosti in neodvisnih strokovnjakov - na kratek rok se bodo priljubili volilcem in se trkali po prsih kako so zmanj?ali poletne zastoje, s problemom premajhnega priliva od tujih kamionarjev pa naj se ubdajo njihovi nasledniki.

 

Upam, da se to ne bo zgodilo vsaj ne v taki obliki kot je to zdaj pripravljeno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Adijo avtocesta rad sem te uporabljal dokler sem te pla?al po uporabi (cestnina). Dobrodo?li zastoji na dobrih starih regionalkah. Ker ?E DODATNIH 200+? res ne mislim dajati v prora?un mater jim. Za koji kurac pla?ujem cestnino? :blink: Aha pa da dodam zna se zgoditi, da bo zaradi tega ?E VE? NESRE? ker se bodo ljudje izogibali AC in se jim bo bolj mudilo po regionalki... Aha pa dodamo ?e onesna?evanje. O glej no glej po svoje gremo zaradi tega ?e en korak nazaj v na?i prelepi (a polni zabitih vlad) de?eli Butalski.

 

Mater jim! :whatever:

PS: Boss a kaj pi?e kje se bo dalo nabavljati 10 dnevne in dvomese?ne vinjete? (btw: res ?uden sistem, ne vem zakaj niso mese?ne in tedenske??) :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej Symon pojma nimam, vse je tolk podtalno delovanje, da na plano curljajo le kapljice. In glede na to kolk se zadeva skriva ti je verjetno jasno, da ne bo ni? dobrega vsaj za ve?ino ne - priskledniki in avtoprevozni?ki magnatorji bodo imeli pa ?e dodatno polne ?epe.

 

Dragi JJ, kdo torej ustvarja tajkune?

 

 

O nesre?ah in varnosti pa raje ne bi, ker je utopi?no pri?akovat da bo dr?ava skrbela za na?o varnost - zanjo smo vredni le toliko kolikor prispevamo denarja v prora?un. A ne glede koliko ga, smo iz dneva v dan manj vredni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

[sarkazem on]

Khm, torej:

 

Prodam kartico ABC, za elektronsko cestninjenje po SLO AC.

Razlog: selim se v tujino, kjer je AC zastonj oziroma cenej?a.

 

Cena: zastonj; prevzamete jo lahko Kompas Shop-u, na biv?em mejnem prehodu ?entilj, pod ?ifro: "Samo da prođe ova demokracija, pa da opet za?ivimo ko ljudi".

 

 

BTW: AC ni niti najmanj ni edini niti najmo?nej?i razlog za selitev.

[sarkazem off]

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

<_< Na prvi pogled je mogo?e res kot so uni rekli, da bo super ker ne bo cestnin (?eprav odkar imam ABC se mi ne zdijo kak?na te?ava :P) bo? pla?al enkrat letno pa vozi mi?ko. Ampak ?e bo tak?na cena kot se ?u?lja potem bo tako kot sem napisal: Adijo AC! <_< Namre? na leto recimo uporabim ene 100 krat cestnino (manj kot ?) ali pa ?e manj (?e grem v Dom?alah na AC namesto v Krtini) in se mi nikakor ne spla?a.

Po drugi strani se pa spla?a ljudem ki se vsak dan vozijo dale?.

Zanimiva bi bila kak?na statistika koliko ljudje porabijo za AC letno... ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom povedu tako...glede na to, da ko grem nekam v drug konec slovenije skor ne vem, kdaj bom ?el nazaj.

Vpra?anje:

- dnevne vinjete...kako bodo vedeli, kdaj si jo kupil, kdaj nalimal na ?ipo in kdaj uporabil? Kdaj za?nejo od?tevati ?as 24h?

 

- tedenske ali kakr?ne-koli-?e-pa?, enaka vpra?anja kot zgoraj...predvsem ?asovno.

 

- letna?

se mi zdi najbolj "prakti?na". Jo kupim, dam tistih cca. 200?, pa mam celo leto mir. Pa na nek na?in po mojih kalkulacijah, se mi ?e najbolj izpla?a, da kupim letno.

In seveda tudi tu nastopijo vpra?anja!!!

 

Pa mislim, da bi se dalo tudi tako po?timat, da bi imel eno vinjeto v dveh avtomobilih! :ouje:

?e smo kot ?tudenti zastonj telefoniral in po?tudiral marsikaj, bomo pa tud to!

 

Me pa zanima, kaj se bo zgodilo s sistemi cestninjenja...ABC, ipd. pa ?e neka stvar je...ma sm pozabu kok se re?e (rumena kartica).

 

Kaj bodo naredili s samo infrastrukturo cestninskih postaj? Za staro ?elezo prodat ciganom?!!!

 

Kaj ko se bo pa kak ?eh (pa ne samo ?eh) prguncal, pa ne bo imel vinjete?

?e zdaj marsikoga vidi?, da zablokira ABC, ker si pa? misli...o lej...prazna ?pura!!!

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.