Skoči na vsebino

Kon?no vinjete?


daSKAn

Priporočeno sporočilo

glede na to, da Bajuka samo to skrbi koliko bo denarja....mamo res vsi za pr?akvat sranje ja!!

 

“Za ministra za finance Andreja Bajuka je odlo?itev vlade, da bo za osebne avtomobile za cestninjenje na avtocestah uvedla vinjete, le na?elno stali??e, ki je samo po sebi sprejemljivo. Finan?ni minister dokon?nih izra?unov ?e nima, poudarja pa, da je zanj pomembno predvsem to, koliko prihodka bodo ustvarile vinjete.“

 

itak, da je imel prste vmes pri tem.....ljudje z njegovo pla?o pa res lahko razmi?ljajo o dobi?ku ja....

 

a kje ?e obstaja GPS sistem cestninjenja?? to je pa res ?e absurd......

The sun always shines...all it takes is 4 you to look through the clouds....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 303
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

tale paranoja o tem, kje se kdo vozi z GPS cestninjenjem je odve?, saj te ?e itak dandanes izsledijo, ?e ma? GSM s sabo :)

 

mene bolj skrbi, da bojo cene prevelike...ceste pa so slabe... 30% slo avtocest ni niti pribli?no podobnih avtocestam !

 

kojemu qrcu bom pla?eval cestnino, ?e se lahko max. 6- 80 km/h vozim... to se lahko po magistralkah tudi...

 

na koncu bomo pla?evali cestnino za vse ceste, kamorkoli bomo ?li, ali pa ?e ?e bomo avto po dvori??u naprej pa nazaj vozili...

 

najbolj?a re?itev je, da grem za Robinsona Crusoeja :) nem rabu ne gum, ne tankat, ne cestnin, ne zavarovanj... 2 svinje pa seme za solato... pa en samoten otok z malo zemlje :D

 

problem bo edino, ?e bo ?e veliko ve? ljudi tudi hotelo prit na otok :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas je itak ?e zdej too much draga avtocesta.In,kot je napisal KAALman,za vozit 60 km/uro po nekaterih odsekih je pa ?e vi?ek,da moramo pla?evat normalno.Ko je de?,bi moral obvezno bit popust. <_<

Recimo v Italiji je tako dober ta nov asvalt,da tudi ko ful de? lije ima? ob?utek,kot da je cesta suha in lahko normalno pi?i?(nobenih usra..ih omejitev nikjer na 60 km.,razen,ko je megla).Pa ?e ful cenej?e so tam avtoceste.

Resno nas zajeb..jo in mi smo kot ene ovce. :(

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na prvi strani tega topica sem tudi sam bil proti vinjetam, kljub temu, da ste se nekateri trkali po ?elu in govorili, da je Boss nor. Kljub temu, da bom prihranil vsaj 600? na leto pa ?e brez slabe vesti se bom vedno peljal samo po AC, sem bil ob prvotnem predlogu skepti?en saj je veliko preve? priviligiral tovornjakarje in del njihovih stro?kov prevalil na ostale udele?ence v prometu ?e posebej ob dejstvu, da kamion 40.000x bolj uni?i cesto kot osebni avto.

 

Po?asi se stvari le kristalizirajo in to da kamioni ostanejo na starem sistemu je edina mo?na re?itev, da ne bomo privabili ?e ve? tranzitnega prometa. Sploh pa ne bi bilo neumno, da obstoje?i ABC sistem zdaj porinejo v roke kamionarjem, ki so bili v zadnji grupi (?leperji in prikoli?arji) in koristno uporabimo ?e obstoje?o tehnologijo in bistveno zmanj?amo vrste (vsaj za doma?e prevoznike).

 

Nazaj k vinjetam.... moja ocena je, da bo v tej situaciji (vinjeta samo za osebne) lahko cena vinjete zdaj bistveno ni?ja in se bo gibala nekje med 120-150? na leto. Veliko? Kot cifra v 1x znesku mogo?e ?e a ?e to razdelimo na mesece je to "le" 10-12,5?. A se vam ?e vedno zdi veliko?

 

A za 10? na mesec ste pripravljeni zgubljat ?as na lokalnih cestah, se izpostavljati nevarnostim dvosmernega prometa in recimo reskirati eno uro ve? vo?nje od recimo Lj do Kopra. Pa saj va? ?as tud ni zastonj. Zakaj samo cifre premetavate in zakaj si ne ra?unate tudi svojega ?asa? Evo po tamalem je ura, ?e imate mese?no pla?o tam nekje 800?, cca 5?. Od Lj-Kopra in nazaj ste torej ob 10? samo v ?asu.

 

Torej ste samo 1x od Lj-Kopra in nazaj pokrili ceno letne vinjete na mesec.

 

Pa kaj je 10? - marsikdo ima 3x in ve? znesek na mesec samo mobitela; 1 pizza s pija?o; 2x v kino; za en ve?er zunaj je premalo; 10 kav; 5 ?katl ?ikov; lahko na?tevam v nedogled pa ne bom, ker itak vidite kam Boss taco moli.

 

Finan?no to res ne sme biti problem, tisti, ki pa res samo 3x na leto uporabi AC bo pa verjetno za tiste 3x lahko tudi pogre?al AC.

 

 

Sicer bomo itak ?e videli kak?ne bodo cene, ker cena je tukaj ?e najmanj?i faktor za posameznikov ?ep. Poglejte si prednosti in koristi, ki jih s tem imate.

 

?e bi bilo po moje bi uvedel obvezno vinjeto za vse v nekem simboli?nem znesku 30? za vse osebne avte (tudi tujce) na leto in v ceno bencina vgradil ?e znesek recimo 5centov na liter za financiranje AC-jev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri vsej stvari me najbolj moti to,da za te "kvazi" avtoceste ho?ejo na?i najve? od vseh. :angry:

?e bi bila vinijeta tam okoli 50?,bi se strinjal,cena okoli 200?,kot se govori,je pa navaden rop.

Jaz osebno ne vozim po njej toliko,da bi jo pogre?al ne vem koliko.Vse ima svoje meje,jaz ponavadi ne popiz...im.samo,to je ?isto navaden kriminal.Upam,da bo to trajalo kratkoro?no in bomo pre?li na kaj bolj normalnega(?e bo takrat v Slo.sploh ?e kaj normalno). ;)

 

V glavnem,jaz sem ful proti z takimi cenami,kot jih obljubljajo in ne bom sofinanciral ostalih,ki ful vozijo po avtocestah.Si bom pa? vzel malo ve? ?asa za pot po stari cesti in vzel v zakup,da sem nekaj pri?paral.

 

Spomnite se na risanko "cars"(avtomobili),kjer so z avtocestami vsi pozabili,kako lepo je v?asih bilo,ko si se po?asi vozil po prelepi zeleni pokrajini in videl si celo kakega konji?a in tudi kravo.Vstavili se bomo v kaki "betoli" ob cesti,ki bo spet o?ivela, in zadihali globlje- z manj stresnim potovanjem(?eprav po?asnej?im).

 

Spet bomo "potovali" in ne ve? divjali... ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bodo vsi tako razmi?ljali bo potovanje tudi po vsporednih cestah prijeto. ?e pa bodo nekateri hoteli "?parat" in ?e hitro nekam prit bo pa ?tala. In jaz se bojim, da bo ?tala.

 

Alex, kolikokrat gre? na leto v Lj? 1x na mesec?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to je to......edina stvar ki me je je strah (zdej ko se bom spet za?el voziti izklju?no samo po non-highway)........nedeljski in raznorazni samooklicani kvazi ?oferji, ki mi bodo z 60-70 km/h na ravnini razbivali jajca <_< da o kak?nih ?e bolj kamikaza style manevrih ne govorim.

 

No ja........bomo vidli je reku slep! :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bodo vsi tako razmi?ljali bo potovanje tudi po vsporednih cestah prijeto. ?e pa bodo nekateri hoteli "?parat" in ?e hitro nekam prit bo pa ?tala. In jaz se bojim, da bo ?tala.

 

Alex, kolikokrat gre? na leto v Lj? 1x na mesec?

 

Zato pa obstajajo radarji in policaji :policaj: .Sej tudi na avtocestah se vsem nekam mudi,tako,da ?e vozi? 130 si precej ogro?ena vrsta. :P Meni ni niti po avtocestah ve? ne vem kak "gu?t" vozit,ker so vsi ?iv?ni in se vsem kao nekam mudi.

 

Boss,V Lj. ali drugam se pa res vozim 1x na mesec ali eventualno 2x,pol se bom ?e manj....ker se mi ne bo dalo in bom raje ve? telovadu po Italiji.Tam bodo verjetno imeli ?e par let dobro staro pobiranje ?oldov. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato pa obstajajo radarji in policaji :policaj: .Sej tudi na avtocestah se vsem nekam mudi,tako,da ?e vozi? 130 si precej ogro?ena vrsta. :P Meni ni niti po avtocestah ve? ne vem kak "gu?t" vozit,ker so vsi ?iv?ni in se vsem kao nekam mudi.

 

Boss,V Lj. ali drugam se pa res vozim 1x na mesec ali eventualno 2x,pol se bom ?e manj....ker se mi ne bo dalo in bom raje ve? telovadu po Italiji.Tam bodo verjetno imeli ?e par let dobro staro pobiranje ?oldov. :D

 

Pa sej ?e gre? 1x v lj in nazaj je to 8,80? oziroma 105? na leto pa si ?e skoraj pri predlagani ceni letne vinjete. Govorim o vinjeti, ?e bi bila tam nekje 150?. ?e pa pride? ?e na kak?no Mazda?ko sre?anje, ki ga bodo pripravili ?tajerci v Mariboru pa ?e kak?na dva piknika, ki bosta letos pa si na tej ceni. Potem ti pa ne bo ve? treba razmi?ljat a bo? ?el 1x ali 2x na mesec v Lj. :ne vem:

 

Kar se pa ti?e vo?nje 130km/h na AC pa ?e od januarja delam zanimiv preizkus. Ker sem vsak dan na cesti na AC ?tejem koliko vozil (in znamke :hudicek: ter dr?avo vozila) me prehiti, ?e vozim 140km/h (po ?tevcu - realno je to 130km/h). Plan imam to dokon?ati do konca tega meseca a ?e zdaj so rezultati nadvse zanimivi. :D Ve? o tem konec meseca. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sej ?e gre? 1x v lj in nazaj je to 8,80? oziroma 105? na leto pa si ?e skoraj pri predlagani ceni letne vinjete. Govorim o vinjeti, ?e bi bila tam nekje 150?. ?e pa pride? ?e na kak?no Mazda?ko sre?anje, ki ga bodo pripravili ?tajerci v Mariboru pa ?e kak?na dva piknika, ki bosta letos pa si na tej ceni. Potem ti pa ne bo ve? treba razmi?ljat a bo? ?el 1x ali 2x na mesec v Lj. :ne vem:

 

Kar se pa ti?e vo?nje 130km/h na AC pa ?e od januarja delam zanimiv preizkus. Ker sem vsak dan na cesti na AC ?tejem koliko vozil (in znamke :hudicek: ter dr?avo vozila) me prehiti, ?e vozim 140km/h (po ?tevcu - realno je to 130km/h). Plan imam to dokon?ati do konca tega meseca a ?e zdaj so rezultati nadvse zanimivi. :D Ve? o tem konec meseca. :P

 

Vse je odvisno kolko si na AC. Ampak jaz ?e ne vem, ?e bom 5x, ali 20x ali ve?. ?e mislim, da bom 5x na AC, si bom vzel dnevno, kaj pa ?e ne? Sem pa na zgubi, pa verjetno nas je veliko takih.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se pa ti?e vo?nje 130km/h na AC pa ?e od januarja delam zanimiv preizkus. Ker sem vsak dan na cesti na AC ?tejem koliko vozil (in znamke :hudicek: ter dr?avo vozila) me prehiti, ?e vozim 140km/h (po ?tevcu - realno je to 130km/h). Plan imam to dokon?ati do konca tega meseca a ?e zdaj so rezultati nadvse zanimivi. :D Ve? o tem konec meseca. :P

 

A je teb mal dolgcas :)

 

Drugace pa se mi zdi najvecja zguba casa, da se peljes v sluzbo z avtom...ce bi imeli normalne vlake, recimo lahko delas ze na vlaku in ne zgubis dve uri na dan sam, da prides do sluzbe (ali domov).

Sam vlaki bodo tukaj mogoce cez 100 let...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je teb mal dolgcas :)

 

A ve?, da mal pa mi je... :hohoho:

 

Me je pa zanimalo a smo res slovenci eni taki brezobzirni divjaki kot nas prikazujejo tisti, ki kao skrbijo za varnost v cestnem prometu. V bistvu sem pozitivno presene?en saj niti ni tako hudo... je pa zanimivo, da je tretjina tistih, ki prekora?ijo tujcev - Italijani, Avstrijci, Nemci, najhuj?i so pa definitivno Hrvati in to predvsem Zagreb?ki snobi, ki v svojih pregre?no dragih BMW-jih, Me?kah in Audijih redno peljejo precej ve? kot je omejitev.

 

Je pa na cestah velik bosanskih in srbskih tablic ampak le ti vozijo dokaj po predpisih razen, da so ob?asno prenalo?eni. Zgodba o balkancih potem takem niti ne dr?i.

 

Aja med znamkami pa ne bo? verjel vodi celo Audi pred BMW-jem :P, VW (passat) je tretji. Vozniki Mazd s(m)o zgleda kar v redu saj imam na?tetih le nekaj primerov.

 

Sem pa do danes na?tel "le" 4 primerke, ki bi jim lahko trsni?no rekel norc za volanom oziroma ob?utna prekora?itev... 2 BMW-ja, Passat in Honda :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sej ?e gre? 1x v lj in nazaj je to 8,80? oziroma 105? na leto pa si ?e skoraj pri predlagani ceni letne vinjete. Govorim o vinjeti, ?e bi bila tam nekje 150?. ?e pa pride? ?e na kak?no Mazda?ko sre?anje, ki ga bodo pripravili ?tajerci v Mariboru pa ?e kak?na dva piknika, ki bosta letos pa si na tej ceni. Potem ti pa ne bo ve? treba razmi?ljat a bo? ?el 1x ali 2x na mesec v Lj. :ne vem:

 

Kar se pa ti?e vo?nje 130km/h na AC pa ?e od januarja delam zanimiv preizkus. Ker sem vsak dan na cesti na AC ?tejem koliko vozil (in znamke :hudicek: ter dr?avo vozila) me prehiti, ?e vozim 140km/h (po ?tevcu - realno je to 130km/h). Plan imam to dokon?ati do konca tega meseca a ?e zdaj so rezultati nadvse zanimivi. :D Ve? o tem konec meseca. :P

 

Hm,ja no,sej na koncu bom itak naredil tako,da jo bom kupil. sramezljiv Samo,bom vseeno hud. :hudicek:

 

Ja,pa kar se ti?e sre?anj,bi bil res ?e skrajni ?as,da se prikotalim na kakega...ali pa na piknik.Da re?emo tudi kako v ?ivo. :D

 

A je teb mal dolgcas :)

 

Drugace pa se mi zdi najvecja zguba casa, da se peljes v sluzbo z avtom...ce bi imeli normalne vlake, recimo lahko delas ze na vlaku in ne zgubis dve uri na dan sam, da prides do sluzbe (ali domov).

Sam vlaki bodo tukaj mogoce cez 100 let...

 

To pa ti dam prav,Labi,da je neumnost se vozit v slu?bo z avtom.?e posebej zame,ki imam do slu?be dobra 2

km.Zato sem pred kratkim moj mountainbike izbrskal iz zapra?ene kleti in ga zrihtal,kot se ?ika. :bravo:

 

In ?im bo topleje,gasa z njim. :jupiii:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Sem pa do danes na?tel "le" 4 primerke, ki bi jim lahko trsni?no rekel norc za volanom oziroma ob?utna prekora?itev... 2 BMW-ja, Passat in Honda :P

 

 

a a... !

 

honda? pa NE ! to pa ne! honda?i so samo dinami?ni vozniki ;)

 

:policaj:

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uvedba vinjet ni pravi?na, vsaj dokler se ceste ne po?timajo kot morjo bit.

 

?e pogledamo "Dolenjko"...ker jo pa? najbolj poznam...

 

- Kr?ko oz. cestninska postaja Drnovo, do Oto?ca = 0,80?; (AC poteka od Hrva?ke meje in nevem kolk stane)

 

- Oto?ec-Novo Mesto, naj bi bla magistralka, ma se vedno peljem samo 60-70, ker mi je ?koda avta in jokam tud pr teh hitrostih, pa ?leparji me rinejo, AC v izgradnji ?e 4 leta.

 

- NM do Karteljevega klanca AC, kjer se sprosti promet do neke mere in prehiti? tistih par tovornjakov. (super)

 

- Karteljevo-Trebnje, magistralka dokaj dobro porihtana, lahko pelje? 100kkm/h in ve?, paziti mora? na kolesnice.

 

- Trebnje-LJ, z vmesno cestninsko postajo Dob (1,70?).

 

?as vo?nje KK-LJ(Polje), cca 1.5h(+/-), v obe smeri 3h in ve?, cestnine 5?.

Po lokalcih se ta pot nenormalno podra?i in podalj?a.

(?e nism ?el)

 

Najbolj primeren odsek za vinjeto se mi zdi LJ-KP, ker je zaprt sistem AC in lahko izbere? alternativo da se pelje? ob vzporedni cesti, ki je dokaj porihtana, je pa ?al skozi naselja in kot je blo omenjeno z vsemi dodatnimi nevarnostmi.

 

Za ostale smeri v SLO ne koristim AC.

Na Gorenjsko ne zahajam, razn v planine (1-2x letno) - lokalci od LJ naprej v smerii Medvode-?k. Loka.

Primorska...?e omenjeno

Bela krajina...ni AC

?tajerska pa lepo po lokalcih ob HR meji.

 

Vinjeta za mene na?eloma odpade. Nardil bojo pa itak po svoje. V Avstriji, ki jo imajo za "vzor" pri vinjetah, majo AC in imajo vzporedno magistralko. O kvaliteti ene in druge pa ne bom govoril.

Pa? primerjava mora bit.

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa? primerjava mora bit.

 

to?no tako. ?e se primerja, naj se cel sklop primerja. Ne samo to, da imajo vinjete.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mally, v petek ko sem ?el k La?i?u po gume sem ?tartal iz Lj (Brdo) in sem bil v Bre?icah (Trnje) v 1 uri in 10 minut in tudi 1x nisem prekora?il omejitev pa ?e 40 na uro smo se premikali na poljanskem klancu za enim k**** prenalo?enim romunskim ?leperjem. Tako mi ni jasno kako ti rabi? od Lj do Kr?kega uro in pol :blink::blink:

 

Kar se pa ti?e vinjet je pa tako, ko bo AC narejena (upam, da v naslednjih dveh letih (tudi del mimo Trebnjega in Mirne Pe?i)) bo? imel od Kr?kega do Lj obro?a cca 85km AC-ja. Po dana?njih cenah na kilometer AC bo ta relacija "vredna" cca 4? v eno smer - se pravi, da vinjeto (150?) pokrije? v 18 vo?njah oziroma eno in pol vo?nje na mesec do ljubljane.

 

Kaj ho?em povedat - pri teh cenah si hitro pri ceni vinjete pa sploh ni nujno, da si reden uporabnik AC.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss...ura pa pol je bla okvirno jemana...raje ve?, kot premalo. Na tej relaciji tud ?e goni? avto, ne profitira? ve? kot 15 minut, ker, kot si sam povedu...prenalo?eni tovornjaki ipd.

 

Res da nisem kaj sledil cenam letnih vinjet in mam v glavi ?e vedno tistih nad 200?...so kaj spremenil zdaj ?ez vikend?

Itak pa ?e niso sprejel in dolo?li cen.

 

Pravim samo...bomo vidli!

 

Lahko bi ?e ponudli recimo na izbiro, ABC oz. nek predpla?ni?ki sistem ali pa vinjeto. ABC za manjkratne uporabnike in vinjeto za tiste, ki res prevozijo ogromno po AC.

 

Sem pa ?e na za?etku teme povedal, da, ?e bo reba, bom itak nabavu letno, pa ?e pol izkoristim al ne, ker, res ne vem, kaj me bo pi?lo naslednjih 5 minut in se bom ?el kam palat kr tko.

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cen ?e niso uradno dorekli samo tista, ki je bila objavljena (213?) je bila mi?ljena v primeru, ?e bi ?e kamionarji imeli vinjete in s tem blazno zmanj?an priliv iz naslova kamionarjev.

 

Tako, da zdaj, ko so kamionarji ostali na klasiki bi lahko bila vinjeta tam nekje med 120-150? max.

 

Me prav zanima kolk sem se zmotil?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cen ?e niso uradno dorekli samo tista, ki je bila objavljena (213?) je bila mi?ljena v primeru, ?e bi ?e kamionarji imeli vinjete in s tem blazno zmanj?an priliv iz naslova kamionarjev.

 

Tako, da zdaj, ko so kamionarji ostali na klasiki bi lahko bila vinjeta tam nekje med 120-150? max.

 

Me prav zanima kolk sem se zmotil?

 

 

Hmm, dobil sem idejo za novo temo............in sicer kak?na bo cena letne vinjete!?

 

Check it out! :Dkak?na bo cena letne vinjete

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, saj...bilo kak bilo...sprijaznit se bomo moral s tem, kaj si glave dr?ave sprdnejo.

 

Mislim pa, da ne bojo zarad tega kr tko zni?al cene...?e pa ?e, jo bojo pa v roku par mesecev dvignli.

?e ne sedanja vlada, pa bodo?a(katera pa? koli), ker se jim ne bo iz?la ra?unica.

 

Racmo da bo tam, zaokro?eno 150?.

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Evo pa jih bodo za?eli prodajati...

 

Ker se mnogi spra?ujejo, kje je potrebna uporaba vinjete je tukaj zemljevid.

 

Neporabljeno ABC doboroimetje dobite nazaj tako, da izpolnete tale obrazec in ga skupaj s kartico po?ljete ali pa odnesete na DARSovo izpostavo na Brdu v Lj (Gri? 53)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jp...to?no tko...prodaja in lov na voznike brez vinjet se bo za?el...

Ali kot pi?e...

 

"Branka Videti? z Darsa pravi, da bi teoreti?no prodajo lahko za?eli ?e v ponedeljek, vendar pri?akujejo, da bodo prodajalci potrebovali vsaj en dan, da jih razporedijo na posamezna prodajna mesta in jih bodo uporabniki lahko kupili v torek, prav gotovo pa v sredo."

 

Torej bojo rabli tri dni, da vpeljejo sistem!!!???

 

Pa, dajte mi ?e povedat, ?e imam samo jaz tak ob?utek...

Trenutno se menjo, da bo cena letni vinjete tam okol 50?...

Zakaj se mi zdi, da je to spet ena velika farsa, mogo?e tudi predvolilna, lih tolk, da bo folk sprejel in da ne bo kreganja, itd.

Se mi zdi, da bojo kr hitr dvignli ceno...sam novo leto 2009 naj pride!

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.