Skoči na vsebino

Mazda 6-uvoznik


sphinx

Priporočeno sporočilo

?ivjo!

Sem prebral upam, da ?e vse teme povezane z Mazdo 6, vendar odgovorov na moja vpra?anje nisem nikjer zasledil.

Kupujem namre? rabljeno MAzdo 6 SportCombi. Na?eloma mi je vseeno kak?en motor, vendar bolj navijam za dizel...

 

Sedaj se pa pojavi problem. Oglasov je kar nekaj. Vendar ima? Mazda avtoservise, ki prodajajo avtomobile z veliko kilometrov, potem ima? privat prodajalce, ki imajo tudi precej kilometrov, ima? pa ?e razne uvoznike blizu Italijanske meje, ki pa uva?ajo avtomobile z manj kilometri. Sli?ati je in brati, da ima ve?ina Italijanskih avtomobilov prevrtene kilometre.

Gledal sem avtomobile podjetja AVTO MIK d.o.o. iz Kopra. Klical sem enega od tipov, ki pravi, da so kilometri realni, da dajo garancijo na kilometre, ter da ima avto potrjeno servisno knji?ico. Dodatne garancije na avto ne dajejo, saj naj bi bili kilometri in garancija na kilometre dovolj.

 

Me pa zanima, koliko je kaj verjeti tem servisnim knji?icam. ?e je knji?ica po?templana na slovenskem servisu, avto pa je iz Italije to ?e neki ne ?tima. S serijsko ?tevilko avta iti na poobla??eni servis, bi verjetno pomagalo?

 

Nekako prvi? kupujem rabljen avto in se nebi rad nategnil, zato sem pripravljen komu pla?ati, ki se spozna na to, da bi ?el z menoj.

 

Ali obstjajo ?e kak?ni uvozniki z dobrim imenom, ki jim je za verjeti?

 

lp

matja?

www.zongler.info

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja fantje,bo treba malo koraj?e(kot smo jo imeli mi,ki smo kupovali rabljene avte),malo sre?e,dobrega mehanika zdraven pri nakupu in to je to.Vsak nakup avta iz druge roke je loterija. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo sem raziskoval in Avto Mik naj bi uva?al Italjanske avtomobile, ki so bili kupljeni na lizing. Zato naj bi bilo kao realni kilometri (vsi okol 80.000)...

 

Ni? drugega mi ne preostane kot, da pi?im proti Kopru in si pogledam stvar v ?ivo. Malo se pa tudi vidi ali je notranjost obrabljena za 80.000 ali za 180.000 pomojem...Ah ja...Sre?o bo treba probat:):)

www.zongler.info

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ?e vse lepo in prav.........za klonirana vozila ste ?e kdaj sli?ali, ali pa za ponarejene tipske nalepke/prometna dov., ki nato dobijo pri nas prava dov. itd. itd....

 

Ta stvar je malo bolj kompleksna kot si to eni predstavljate ;)

 

 

Na ?alost! :(

 

 

@edit: na sre?o mazda ?e zdale? ni priljubljena med tatovi :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se mene vpra?a, raje vzamem "slovenskega" s potrjeno knjigico in realnimi kilometri (tudi ?e je precej ?ez 100.000km), kot pa neke ?udne "italijane", kjer ?onglirajo s kilometri kot klovni v cirkusu s keglji.

 

Pri italijanskih ti probajo prodajalci poleg avta prodat ?e goro bu? in potem sli?i? in celo vidi? raznorazne izpiske iz servisov a o sami servisni knjigici ni duha ne sluha. Potem te prepri?ujejo, da v Italiji sploh knjigic ni in da je vse v ra?unalniku. Super ?e je to res samo v Slo teh podatkov nimajo (ali pa no?ejo dat).

 

Nakar se zaradi tega avti ne prodajajo in potem ta isti avto po nekaj mesecijh "?ude?no" dobi servisno knjigico in glej ga hudi?a celo s slovenskimi ?templji - ja porkaflek, od kod pa zdaj to? In kar naenkrat ni ve? uvo?en iz Ita ampak je od enega starej?ega gospoda, ki ga je zelo pazil. A dej no dej, a jaz sem pa kekec al kdo?

 

Ne re?em, da to velja za vse samo pri nakupih via Italija je treba biti ?e toliko bolj previden, da ne bo neprijetnih presene?enj in iz ugodnega postal neugodni nakup. Spla?a se ti vzet s seboj nekoga, ki se na avte spozna oziroma obiskat nekaj avtov, kjer so sigurno realni kilometri, da dobi? ob?utek o obrabljenosti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, danes sem bil na obisku pri Avto MIK in se pozanimal o stvareh, ter tudi o avtih:)

 

Podjetje da za avto pisno garancijo o realnih kilometrih, o tem, da je bil lastnik avta samo eden in o tem da ni bil karamboliran. Kasnej?e garancije ne da, razen 24ur, koliko mi po zakonu pripada. Kasneje sem razmi?ljal o tem, pa mi je verjetno tudi dati ne more, saj podjetje samo preprodaja in nima servisa.

 

Zdaj pa tako. Gledal sem Mazde 6. ?isto vse so imele razne praskice, ter pikice popravljene, da se niso toliko vidle in je bilo kar dobro popravljeno. ?e od blizu pogleda? vidi?, da je luknjica, druga?e pa se ne vidi. ?isto vse Mazde so imele motorje po?timane in li?no oprane. Zgornji del, ki je plastika je izgledal kot not. ?e si pogledal ni?je notri, si videl da motor ni nov. Motorje sem primerjal z videzom avta mojega o?eta, ki ima pribli?no isto kilometrov, kot tisti tam in moram re?i, da videno ni odstopalo od tega. Preverjal sem vse nepravilnosti na plehu, pa kaj bistvenega, razen pri enem avtu ni bilo zaznati. Vrata se lepo odpirajo in zapirajo. Preveril sem tudi obrabljenost stopalk in moram re?i, da je obraba precej podobna obrabi avta mojega o?eta. Najprej sem ?e po videzu izlo?il dolo?ene avtomobile in na koncu sta v upo?tev pri?la dva. Oba sem zalaufal in motor je brezhibno v?gal iz prve. Sam zvok motorja je prijeten dizelski in v kabini ni bilo sli?ati nobenih ?udnih zvokov. Edino kar me je morda malce zmotilo je bilo malce pove?ano tresenje, ko da? avtu gas na mestu.

Skratka po ogledu samega avta sem bil navdu?en in takole v enournem dokaj natan?nem ogledu avtomobila nisem imel pripomb. Prihodnji teden grem na probno vo?njo potem bomo pa videli.

 

Sedaj pa da pridem do kilometrov. Tip iz Avto Mik pravi, da da pisno garancijo, da ima avto realne kilometre. REcimo, da mu verjamem, ampak sem rekel, da bi dal preveriti na servis, ?e je bilo to res in je brez pomislekov pristal na to, da preverim uradno.

Omenil sem mu vrtenje ?tevca nazaj itd., pa ni kaj veliko komentiral. Rekel je, da on jam?i za to, da so kilometri realni, da napi?e tudi pisno garancijo, da je tako. Rekel je, da ima ?e vsa leta isto ?tevilko, vsi vedo kje ga dobijo, ter da sam osebno stoji za kvaliteto avtomobilov, ki jih prodaja.

Ok, priznam me je prepri?al s svojim nastopom, odgovori in reakcijam na moja ?udna vpra?anja.

 

 

Bomo videli kaj bodo povedali na servisu, ter kako se bo avto odrezal na poskusni vo?nji....

 

Vsekakor zaenkrat po videnem, ?e od?tejem primorsko le?ernost in "take it easy", sem zelo zadovoljen. Upam, da tako ostane tudi v primeru, da kupim avto pri njih.

 

Sem pa po internetu preverjal to firmo in zares ni sli?ati slabih besed od njih....

 

Mi bo pa kakr?enkoli nasvet pri tem, ?e kako pri?el prav:):)

 

lp

m

www.zongler.info

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He,he,pravi? da je bilo malo take it easy... :D Kaj ?e?,to smo prevzeli od italijanov.

Druga?e pa,le pojdi na uradni servis z njim in preveri tam,?e ti bodo ?li toliko na "roko".Poznam par ljudi,ki redno kupujejo pri njih avtomobile in so kar zadovoljni z njimi. :ne vem:

 

Za nakup se bo? moral na koncu sam odlo?it...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@edit: na sre?o mazda ?e zdale? ni priljubljena med tatovi :)

 

ko ne morjo n? vn plunat :hudicek: radio... ne mo?e --> integriran, volan... ne mo?e --> ne najdejo ?ramfov ko so jih japonci skril, airbag... bolj te?ko --> se ne morjo odlo?it kirga plunat ko jih je tolk not, denarco... ni ?ans --> prev? predalov in premal cajta za iskat :policaj::hohoho:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ko ne morjo n? vn plunat :hudicek: radio... ne mo?e --> integriran, volan... ne mo?e --> ne najdejo ?ramfov ko so jih japonci skril, airbag... bolj te?ko --> se ne morjo odlo?it kirga plunat ko jih je tolk not, denarco... ni ?ans --> prev? predalov in premal cajta za iskat :policaj::hohoho:

 

Kaj je to? :aaaaa: Spet kak?na nova igrica?? :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok vem da je to forum o avtih ampak vseeno

kolega pusti golf4 na planini okrog 1900, zutraj ob 1100 pa pride do avta in najde skoraj samo skoljko(ne vrat, ne motorja, ne havbe, ne sedezev, ne feltn, ne radia....) :bravo:

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nekdo je dele rabil <_<

 

Kolega je tud golfa IV prodal, ko so mu ?e tretji? airbage sunli pred blokom. Zdaj ima enga ?udnega deawooja in je najbolj sre?en ?lovek pod soncem. Avto ga ravno tako pelje in zjutraj vedno ve, da bo avto tak kot ga je zve?er pustil pa ?e sekirati se je nehel, zaradi pobutanih vrat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem preprican ampak mislim, da je rekla da je neka srebrna al neki tazga...sam se ne spomnim dobro...moram vprasat

 

ne ni treba sej ni va?en, sem pa? mislil, da imam zdaj jaz "njen" odbija? :hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.