Skoči na vsebino

Skuru tubo


nisde

Priporočeno sporočilo

No dans oz. u?er mi je guznla moja SKRET ahm pardon Mac audio tuba pa me zanima ?e kdo pozna koga v okolici LJ da bi to pogledu ?e se da popravt ?e ne da jo za?gem z oje?evalcev vred.

Je pa serija RED ATTACK (oz. ?IT), 30cm. Jst poznam sam enga iz srednjih gameljn, ?agar audio. A kdo ve kok prbli?no stane da jo na novo navije in ?e se mi sploh spla?a. Kupim tudi tabljeno tubo (sam pa? Mac Sranja ve? ne), pa da nekak nima ve? k 250 RMS-a k mam ?voh oje?evalec.

 

Hvala usem pa to un tret.

 

LP

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klicu ?agarja, mu je blo use prec jasn, prau da pride popraviu 25?, kar se mi zdi ?ist ok cena, ubistvu ?e pocen. Men sam ni jasn zakaj vraga jo je skurl k oje?evalc je ?e pre?voh za to tubo, odprt je na ene 70%, res pa da sm meu basse use na +6 se prau maximum. Bass boost na oje?evalcu je biu pr?gan, za ostalo pa nimam pojma :D Aja, LPF je biu nek na trjetini. Sam ?e mi je tubo skurl kaj je pol point varovalke? Da mi oje?evalc ne skur al kaj ker tubo kot je iz teme razvidno mi je :D

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako ve? da je skurjena?? Lahko da je samo membrana odstopila. Tole z basi je mo?no da jo je utrudilo. Ko sem imel jest fr?ekarijo v avtu so bili basi obvezno na 0, ker druga?e se je woofi kar mu?il ?e sem preve? na?igal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako ve? da je skurjena?? Lahko da je samo membrana odstopila. Tole z basi je mo?no da jo je utrudilo. Ko sem imel jest fr?ekarijo v avtu so bili basi obvezno na 0, ker druga?e se je woofi kar mu?il ?e sem preve? na?igal.

 

Za skurit sub je skoraj vedno kriv uporabnik sam, ?e je oja?evalec pre-slab, pride do "clipa"- popa?en signal in rezultat je tu.

 

lep dan :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nisde-ne spla?a se popravlat ker so subi dost pocen!

Raj na?pari mal pa uzam enga malbol poznane ferme sub pa bo igral dalje!

 

Je pa tuki tako malo dnarja malo muzike

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

joooj....sorry, sam edina beseda, ki mi pade na pamet je: amaterji...

 

Lej...Sam sem pred leti dan pa no? prebiral avtoakustika.com (ko ?e ni bila tako spolitizirana in ogla?evana kot danes)

 

1. NE SPLA?A SE POPRAVLJAT! Verjem...Tudi sami smo z xyz znamkami posku?ali narediti ne vem kaj...in tudi smo. Ampak neke kvaliteta za poslu?anje ni bilo nikoli. Watti niso vse. Tudi RMS ne...

 

2. Z nekim poceni in nemo?nim in nekvalitetnim oja?evalcem ?e la?je skuri? sub, ker oja?evalec (verjetno) ?e nima? "posluha" dela v CLIP-ingu in potem prebije. In lahko 100W oja?evalec na tubo spusti tudi 1000W kratkotrajno. Tak?en oja?evalec kuj neki nabija in nima kontrole na subom (po doma?e)

 

?e te zanima avtoakustika in rad poslu?a? glasbo ti ne uide vlo?ek med 600-1000? za spodoben komplet za poslu?anje. Sam priporo?am nabavo po komponentah, ampak samo tako, da ve? kak?en bo tvoj sistem na koncu (da dolo?ene zadeve ne kupuje? trikrat)

 

Velik sre?e pri vsem :bravo:

 

aha...sem prebral ?e prej?ni post.

 

?e si imel base na +6 in bass boost vkloplen potem je bila zadeva orng v clipu...

 

Ponavad je BB na 0 (obvezno), LPF med 80 in 100 Hz (lahko tudi na 63 z dovolj dobrim sprednjim sistemom - 2x20 npr). Tudi bassi na AR so ponavad max na nekje +2 (od +6 recimo), navadno pa na -1 do +1. Sprednji sistem re?e? pod 80 z kretnico min 2 reda, najbolje pa 4. reda. In potem primerno nastavi? sub.

 

Ponavad se 1 tedn vozi? okol z avtom, da pribli?no na?tela? sprednji sistem, nato ?ele pride sub na vrsto :D

:)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

joooj....sorry, sam edina beseda, ki mi pade na pamet je: amaterji...

 

Lej...Sam sem pred leti dan pa no? prebiral avtoakustika.com (ko ?e ni bila tako spolitizirana in ogla?evana kot danes)

 

1. NE SPLA?A SE POPRAVLJAT! Verjem...Tudi sami smo z xyz znamkami posku?ali narediti ne vem kaj...in tudi smo. Ampak neke kvaliteta za poslu?anje ni bilo nikoli. Watti niso vse. Tudi RMS ne...

 

2. Z nekim poceni in nemo?nim in nekvalitetnim oja?evalcem ?e la?je skuri? sub, ker oja?evalec (verjetno) ?e nima? "posluha" dela v CLIP-ingu in potem prebije. In lahko 100W oja?evalec na tubo spusti tudi 1000W kratkotrajno. Tak?en oja?evalec kuj neki nabija in nima kontrole na subom (po doma?e)

 

?e te zanima avtoakustika in rad poslu?a? glasbo ti ne uide vlo?ek med 600-1000? za spodoben komplet za poslu?anje. Sam priporo?am nabavo po komponentah, ampak samo tako, da ve? kak?en bo tvoj sistem na koncu (da dolo?ene zadeve ne kupuje? trikrat)

 

Velik sre?e pri vsem :bravo:

 

aha...sem prebral ?e prej?ni post.

 

?e si imel base na +6 in bass boost vkloplen potem je bila zadeva orng v clipu...

 

Ponavad je BB na 0 (obvezno), LPF med 80 in 100 Hz (lahko tudi na 63 z dovolj dobrim sprednjim sistemom - 2x20 npr). Tudi bassi na AR so ponavad max na nekje +2 (od +6 recimo), navadno pa na -1 do +1. Sprednji sistem re?e? pod 80 z kretnico min 2 reda, najbolje pa 4. reda. In potem primerno nastavi? sub.

 

Ponavad se 1 tedn vozi? okol z avtom, da pribli?no na?tela? sprednji sistem, nato ?ele pride sub na vrsto :D

 

jaz sm hotel biti kriti?en ampak ti si pa ?ist zloben :D

 

to?no tak kot si napisal :rispekt: in se podpi?em pod tvoj post

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo sem prepri?an da Denis ne misli it v extreme in dati 1000 EUR+ za musko, zato je tudi dobil preproste odgovore. Tudi sam sem tekmoval ampak nisem v tem ?e cca. 5 let in ne spremljam ve? tega, tako da mi je ?e dosti u?lo iz glave. Glede robe pa takole. Mi ex. AUDIO X-ovci smo z srednjecenovno robo postavili dr?avni rekord v EXTREMI. (bili so 4x Steg 310.2 in 2 x Magnat XTC 1500 -hudi in zmogljivi woofiji, marsikaj je prenesel). Denis verjetno rabi toliko da mu tisti scranz malo zaropota a ne :bravo::hohoho: ?e ima? pa ?as pa kupi woofi posebej in naredi sam ?katlo, ni tako te?ko. Obvezno pa ko bo? ?telal glasnost si prvo na radiu na?timaj koliko bo max in potem pojdi odpirat oja?evalec in opazuj woofija. Ko bo za?el v klip hodit zmanj?a? in to je to. Pa zapomni si kje je max na radiu. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti povem po doma?e, pa naj me kdo popravi ?e se mu ne bo zdelo ok.

Clip v bistvu pomeni popa?enje zvoka. Npr. ti ima? do konca odprt oja?evalec (to ni nikoli dobro, ker oja?evalec ni ve? stabilen) in poganja sub na polno. Ker je odprt na polno prihaja do popa?enja. Tako lahko po?koduje? in sub in oja?evalec. Jest sem vedno imel mo?nej?i oja?evalec od wooferja tako da sem oja?evalec "zaprl" woofi je bil pa tudi skoraj na max izkori??en (zato tudi prvo na?tima? max glasnost na radiu potem gre? pa na oja?evalec gain odpirat in opazuje? woofija) ?e je pa oja?evalec ?voh in ne more pognati suba in ga ima? na polno odprtega, pride do popa?enja, slab?i je zvok, skuri? lahko oboje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja matr vola valda da sm amater, a misl? da ?e bi hotu da mi avto na pou prepogne da bi meu mac audio pa 200 rms-a al kaj :D

Aja, pa pozabu sm povedat da je biu v tubi not ra?un od petrola, mogo?e je to kj pomagal pri kurjenju :D

Jst sam ho?m da mal bass poja?am use skp ker sami zvo?niki mi mjhn premal ?pilajo. Vem da kvaliteta stane in je ?lovk veseu k tko lepo doni v avtu,sam je tud lepo k ti use skp spizdijo men pa v tem primeru ostane samo prst u rit pa ?ist n? ve? :D

Za zdj sm jo dau popravt, bom enmu pelu k se mal bl spozna da mi na?tela tko k more bit, sam glede na to da sm jo en let gonu do onemoglosti mi je stro?ek 25? pi?kin dim :D

Hvala usem za nasvete, ?eprou se ne mislm poglabljat v neke HI FI vode tko da mal bl u izi z dolo?enimi stvarmi :D

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e te bo kdaj dnar ti?al pejd u avstrijo MEDIAMARKT pa si kup enga hifonics-a al pa cruncha-a al pa kak stealth bi se tut priporo?u

tak bom jst u kratkem naredu en oja?evalec hifonics pa enga wuferja verjetn tut hifonics

men je to svetovna firma za take stvari kdorkoli ga je mel mu ni blo nikol ?al

pa tudi dost cenej so ko pr nam <_<

jst sm dal za mojga infinity-ja takrat 80000 SIT!!!!! sej je kr dobr ?pilu... ko mi je pa kolega pokazu hifonicsa za pi?lih 170? me je skor kap zadela :D

40% ?istej?i zvok pa velik bolj globoki basi itd...

on ga ma ?e 3 leta men je pa po 10 mescih krepnu <_<

sm ga dal popravlat u bigbang-a sm ?aku 3 mesce so me pa poslal nej grem sam po njega u ?alec

mi model re?e da se ga ne da popravit sm ga najprej skurcu zaka je rabu 3 mesce da mi je to povedu

pol me je hotu pa ?e obrat za 2000 SIT ?e? da se je trudu :angry::hohoho:

sm pr?u domu ga za foro nazaj prklopu glej ga zlomka...Woofer dela!!!! :rispekt:

nism mogu verjet res pa je da nism bil zlo dolg vesel :P

VOZIM MAZDO NE MOTI!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sj, sam dans mal pogledu kaj bi lah blo in lej ga zlomka, oje?evalec je biu do konca odprt :P

Mam pa zdj odprt na ene 70%, LPF na oje?evalcu in radiu na 125, bass boost zaenkrat pr?gan, Hi +3, Mid +2, Low 0, SLA 0, neke frekvence al kaj jst vem 50 80 125 use na nula, loudness off, woofer normal (je ?e opcija reverse), une krivulje 1K2W al kaj so pa naj bojno kr nastavljene kot so original :D

Moram priznt da je mal kompliciran radio ker ma mal preve? nastavitev za moje znanje, tko da ?e kdo ?e kj ve kaj je treba nastavt naj kr pove. Gre se pa za pioneer 5800.

post-657-1208525230_thumb.jpg

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Ciko boy sam z mediamarktom je tko ce ti slucan kej crkne in peljes nazaj ker imas stvar v garanciji. po dveh mescih se ni nic in potem se odlocis it gor poprasat kaj je pa ti rece: nasledni teden siher. pocakas 3tedne pa ti gres spet gor pa ti rece: naslejdnji teden ziher. in ko bom sel nasljednji teden spet gor mu bom za vart skocu ce mi bo spet reku nasledni teden ziher :angry:

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Ciko boy sam z mediamarktom je tko ce ti slucan kej crkne in peljes nazaj ker imas stvar v garanciji. po dveh mescih se ni nic in potem se odlocis it gor poprasat kaj je pa ti rece: nasledni teden siher. pocakas 3tedne pa ti gres spet gor pa ti rece: naslejdnji teden ziher. in ko bom sel nasljednji teden spet gor mu bom za vart skocu ce mi bo spet reku nasledni teden ziher :angry:

 

<_<<_< jz bi mu ?upo okol obrno pa mi naj novga da :angry:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.