Skoči na vsebino

Mazda 626 Prosti tek


Priporočeno sporočilo

Najprej en lep pozdrav vsem foruma?em... Na forum sem se prijavil ker imam tudi sam mazdo in bi rad delil mnenja z vami :mi pijemoo: ...

No tko, da povem moj problem. Mazda je 626 letnik december 1998, motor 2.0i. problem pa je v tem, namre? avto ima zelo nizek minimum, recimo nekje 450-500 obratov. Nekajkrat se mi je tudi zgodilo, da ko sem se ustavil na semaforju mi je avto crknil. ?e posebej se motor "matra" ko dela klima. Sicer to ni ni? kaj takega vendar me moti, ker mora? za vsak premik pritiskat na gas... Sicer sva s kolegom, ki je profesionalni mehanik probala popravit, a nam ni uspelo, mislim da more bit fora v nastavitvah ra?unalnika.

No zanima me, ?e je tule kdo ki ima tako mazdo pa je imel podobne te?ave. Drugi pa z nasveti na dan :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da tam v bli?ini ni nobenega vijaka, s katerim bi lahko nastavil minimum. Ja seveda servisi so redni, kabli vredu, sve?ke pravkar zamenjane pri zadnjem servisu (pred 2.000 km). No ?e bi ble sve?ke slabe bi avto trokiral, ali tekel na 3 cilindre- tega pa ne dela. Laufa vredu, samo tale minimum ga zajebava.

Najraje bi ?el vpra?at na original servis Mazda kako in kaj je s tem, da me malo razsvetlijo :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da tam v bli?ini ni nobenega vijaka, s katerim bi lahko nastavil minimum. Ja seveda servisi so redni, kabli vredu, sve?ke pravkar zamenjane pri zadnjem servisu (pred 2.000 km). No ?e bi ble sve?ke slabe bi avto trokiral, ali tekel na 3 cilindre- tega pa ne dela. Laufa vredu, samo tale minimum ga zajebava.

Najraje bi ?el vpra?at na original servis Mazda kako in kaj je s tem, da me malo razsvetlijo :D

 

Js mam podobne probleme, sam je res, da sem se ?e ?ist navadla, da pa? morem dat malo ve? gasa...

Meni ga je tudi en mehanik gledal ampak ni ni? ugotovil.

 

Idi pra?at pa poro?aj :D

Icewoman is here!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ima avto ?e hladen nizek prosti tek(samo okrog 1000RPM) je verjetno tipalo tempereture motorja ali pa zraka.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moj ima pri hladnem motorju malo vi?je obrate (ja, okoli 1000)...potem pa padejo na 400-500

 

Ja bom ?el naslednji tedn na servis... pa bom poro?al;) Ne pri mojem je zanimiivo to da ko je mrzel dela lepo na recimo 1.500 - 1.600 rpm, tako da tudi tipalo ne pride v po?tev. No vidim da nisem edini, ki ima take probleme. Ja ?e res da se navadi?, pa da? malo ve? gasa, vendar veliko vozim tudi drugi avto- dizla in potem se pri dizlu razvadim ko ni treba dat gasa :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.