Skoči na vsebino

POZOR ?e vas je klicala neznana ?tevilka


qwerty

Priporočeno sporočilo

Spo?tovani uporabniki mobilnih telefonov!

Dovolite, da vas opozorim na novo obliko kriminalnega dejanja, ki so se ga spomnili na?i soevropski dr?avljani.

Potek nelegalnega po?etja gre tako:

Uporabnik mobilnega telefona dobi v nekem trenutku na mobilnem telefonu neodgovorjeni klic. Do tega lahko pride tako, da telefon dejansko zazvoni, lahko pa tudi da ne. V glavnem uporabnik dobi neogovorjeni klic. Ko uporabnik mobilnega telefona pogleda ?tevilko klicatelja se le ta za?ne z +39..., +390..., +391..., + 392..., +393..., +394... in tako naprej. V doti?nem primeru, ki mi je zna je bila telefonska ?tevilka naslednja: +393193260045. V kolikor uporabnik ta neogovorjeni klic nemudoma izbri?e, se je s tem dejanjem lepo zavaroval in storil pravilno stvar. V kolikor pa uporabnik mobilnega telefona pokli?e nazaj na ?tevilko neodgovorjenega klica pa lahko postane ?rtev prebrisancev. Namre? za klic na navedeno ?tevilko je lahko uporabnik mobilnega telefona ob vsaj 2.000 EUR, oz tudi ve?. Dolo?ene ?tevilke iz zgoraj navedenega seznama lahko povzro?ijo tudi to, da uporabnik mobilnega telefona, vzpostavljenega klica ne more prekiniti in so tako stro?ki enormni.

 

Glede na dejstvo, da se ?tevilo uporabnikov mobilnih telefonov, ki vra?ajo klice na ?tevilke kot so navedene zgoraj, iz dneva v dan ve?a, in da s tem uporabniki mobilnih telefonov spravijo sami sebe v finan?ne te?ave in tako postanejo ?rtev nepridipravov, vas opozarjam, da na navedene ?tevilke ne odgovarjate, saj ste lahko v istem trenutku tudi sami ?rtev ?e omenjenih nepridipravov oz. po doma?e povedano nategovalcev.

Tudi sam sem ?e danes prejel tak klic

post-771-1232910678_thumb.jpg

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha najbr? spet Romuni/Ukrajinci. :blink: Fora je pa predvidevam v tem, da te v bistvu pokli?ejo iz lokalne 090 cifre nakar jih kli?e? nazaj in imajo orja?ko tarifo. Imam prav?

In kje si to dobil?

 

jp... tarifo majo visoko... podbn ko 090 ko majo nwm 1.99?/min je tam 2000?/min...

stric mi je poslal ker so ?e klical njega, ata,... ?akam da bojo ?e mene...

 

baje zadeva resni?na zato ne kli?ite nazaj ?udnih cifr <_<

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem dobil tak klic ta vikend... ?eprav nisem vedel za to foro hvalabogu nisem klical nazaj :blink:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je en cist navaden "hoax"... ker kot prvo... dokler si v domacem omrezju, so dohodni klici brezplacni... OK... ce klices nazaj, je lahko drago... ampak NIKAKOR ne 2.000 ? ali vec... in to, da se klica ne da prekinit, tudi prvic slisim :blink:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.