Skoči na vsebino

Nakup Mazde6 Sportcombi


SergioAW

Priporočeno sporočilo

Sem nov na forumu, zato najprej en lep pozdrav.

Stvar je taka, da pri?akujemo nara??aj in bo potrebno zamenjati avto. Nekako sem se najbolj "ogrel" za Peugeota 407SW in Mazdo6. Po premisleku je tako ostala samo ?e Mazda, saj ve?ina kolegov "?vercerjev" pravi, da Francozi ?e niso naredili dobrega dizla. :D Koliko to dr?i nimam pojma in se tudi ne bom poglabljal, ker mi je Mazda tudi vizuelno bolj v?e?.

Torej, kupujem letnik 05 ali 06 (raj?i), dizla z do 120k km. Kolikor sem bral tale forum (zadnje dni ga non stop), neke razlike med 89 in 100kW ni ali se motim?

Cene ve?jih avtomobilov so, kolikor gledam po oglasih precej padle v zadnje pol leta. Lepo bi vas prosil, ?e lahko pokomentirate slede?e izbrane oglase in poveste na kaj moram biti ?e posebej pozoren pri Mazdah.

Koliko se po va?ih izku?njah ?e da "zglihati" pri prodajalcih, ?e pridem z gotovino?

 

1. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2354608&show=1

 

2. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2740292&show=1

 

3. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2291991&show=1

 

4. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2712147&show=1

 

5. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2718726&show=1

 

6. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2730455&show=1

 

7. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2672309&show=1 ta mi je ?e najbolj v?e?

 

Zaenkrat je to vse, vem pa, da me bo v kratkem ?e veliko zanimalo. :blush:

 

Najlep?a hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene bi mogo?e zanimali samo

 

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2712147&show=1

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2672309&show=1

 

Mogo?e celo zadnja najbolj.

Vpra?anje pa je koliko kilometrov na leto prevozi?, in ve? da ima veliki servis na 120 kkm, in stane od 800-1100 ? ?

Bencinar nima tega in nima navora :blush: , samo je pa vzdr?evanje vsaj 1/3 cnej. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tale je sve?, pa ?e lepo zgleda...

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2783179&show=1

 

glede na prevo?ene kilometre je fajn preverit, ?e je velik servis ?e za njim...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko gledam oglase avtomobilov uvo?enih v slo. ali ni ?udno , da imajo ve?ina okoli 120.000 km drugi pa okoli 70.000km.

Ste kaj preverili cene in kilometre na www.mobile.de ali www.autoscout24.de in situacija je taka, da za pameten denar ne dobi? avta, ki nebi imel 150.000 ali + km.In kaj se te km ?ude?no izgubijo na poti v slo ??

Avtomobili v tujini, katere kupujejo na?i hendlerji (ve?ina) imajo ve? km ali pa so kaj po?kodovani, ker druga?e se jim ne spla?a delat in prodajat !

 

Zakaj pa imajo potem vsi pri nas 120 ali manj km je pa to, ker avtomobili, ki imajo VE? km jih zavrtijo nazaj na 120.000, da lepo takoj, ko ga kupi? naredi? veliki servis in so oni kriti glede napak.

Tisti, ki pa imajo opravljen veliki servis jih pa zavrtijo na 70-90.000km.

 

In to, da vam dajo garancijo pisno/ustno na km si lahko z njim samo rit obri?e? in za ni? drugega ni!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko gledam oglase avtomobilov uvo?enih v slo. ali ni ?udno , da imajo ve?ina okoli 120.000 km drugi pa okoli 70.000km.

Ste kaj preverili cene in kilometre na www.mobile.de ali www.autoscout24.de in situacija je taka, da za pameten denar ne dobi? avta, ki nebi imel 150.000 ali + km.In kaj se te km ?ude?no izgubijo na poti v slo ??

Avtomobili v tujini, katere kupujejo na?i hendlerji (ve?ina) imajo ve? km ali pa so kaj po?kodovani, ker druga?e se jim ne spla?a delat in prodajat !

 

Zakaj pa imajo potem vsi pri nas 120 ali manj km je pa to, ker avtomobili, ki imajo VE? km jih zavrtijo nazaj na 120.000, da lepo takoj, ko ga kupi? naredi? veliki servis in so oni kriti glede napak.

Tisti, ki pa imajo opravljen veliki servis jih pa zavrtijo na 70-90.000km.

 

In to, da vam dajo garancijo pisno/ustno na km si lahko z njim samo rit obri?e? in za ni? drugega ni!

 

:bravo::bravo::bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

se strinjam!

 

zato sem pa jaz kupil SLO vozilo, pa ?e z znano zgodovino ...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa problem, ce so kilometri realni... ker vecina kupcev zeli za malo denarja dobiti nov avto, z malo kilometri, brez prask, ... <_<

 

Jaz sem prodajal lani proti koncu leta svojo tastaro sestico z realnimi kilometri, vso zgodovino (racuni od Game, potrjeno servisno knjizico,...) in ker je imela okoli 170.000 km (letnik 2003) je bilo klicev zelo malo... Prodal sem jo potem prijateljevemu sodelavcu... ki se niti ni sel peljat... se je samo not vsedel, enkrat zalaufal... malo pogledal... in rekel... gremo na pivo :) ... za naslednji dan sva se potem zmenila, da sva uredila prepis in vse zadeve okrog prodaje... Upam, da je zadovoljen z nakupom... Nisem tip coveka , ki bi "nategoval" druge... ker konec koncev ne bi rad, da me kdo potem kasneje preganjal, da nekaj ne stima...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa problem, ce so kilometri realni... ker vecina kupcev zeli za malo denarja dobiti nov avto, z malo kilometri, brez prask, ... <_<

 

Jaz sem prodajal lani proti koncu leta svojo tastaro sestico z realnimi kilometri, vso zgodovino (racuni od Game, potrjeno servisno knjizico,...) in ker je imela okoli 170.000 km (letnik 2003) je bilo klicev zelo malo... Prodal sem jo potem prijateljevemu sodelavcu... ki se niti ni sel peljat... se je samo not vsedel, enkrat zalaufal... malo pogledal... in rekel... gremo na pivo :) ... za naslednji dan sva se potem zmenila, da sva uredila prepis in vse zadeve okrog prodaje... Upam, da je zadovoljen z nakupom... Nisem tip coveka , ki bi "nategoval" druge... ker konec koncev ne bi rad, da me kdo potem kasneje preganjal, da nekaj ne stima...

 

jah, malo je takih :whatever:

Icewoman is here!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko gledam oglase avtomobilov uvo?enih v slo. ali ni ?udno , da imajo ve?ina okoli 120.000 km drugi pa okoli 70.000km.

Ste kaj preverili cene in kilometre na www.mobile.de ali www.autoscout24.de in situacija je taka, da za pameten denar ne dobi? avta, ki nebi imel 150.000 ali + km.In kaj se te km ?ude?no izgubijo na poti v slo ??

Avtomobili v tujini, katere kupujejo na?i hendlerji (ve?ina) imajo ve? km ali pa so kaj po?kodovani, ker druga?e se jim ne spla?a delat in prodajat !

 

Zakaj pa imajo potem vsi pri nas 120 ali manj km je pa to, ker avtomobili, ki imajo VE? km jih zavrtijo nazaj na 120.000, da lepo takoj, ko ga kupi? naredi? veliki servis in so oni kriti glede napak.

Tisti, ki pa imajo opravljen veliki servis jih pa zavrtijo na 70-90.000km.

 

In to, da vam dajo garancijo pisno/ustno na km si lahko z njim samo rit obri?e? in za ni? drugega ni!

 

 

Kolikor sem gledal po autoscoutu, se mazde6 letnik 2005 za?nejo pri 7500-8500EUR. ?e dajo na?i asi 1,5 ali 2k EUR zraven je cena takoj 10k+ EUR. Zglihati se verjetno da tudi v tujini, sploh v dana?njih ?asih. ?e pa zaslu?i? 500-1000 EUR na avto pa tudi ni slabo, vsaj zame. Nih?e pa nima rad, da mu avto stoji na hofu. Lahko, da se motim in si narobe predstavljam.

Po Avtonetu sta 1 ali 2 avta od "privat" lastnika, za kar pa tudi nisem prepri?an, ?e nista pripeljana iz tujine.

Nekdo je vpra?al, ?e potrebujem dizla? Hm, delamo 20-25k letno. Imamo Ibizo 1,4, ki popije okrog 7l na 100km, ampak je trivratna z zelo majhnim prtlja?nikom (eno malo ve?jo potovalko pa ?e malo spravim vanj). :(

Po sili razmer kupujemo ve?ji avto in verjemte mi, da mi je to blazno mu?no. Po par 10k km se vidijo napake in hibe avtomobila in o tem vedo najve? njegovi uporabniki in ne razni ?vercerji. Ravno zato sem napisal post na forumu, da poveste svoje mnenje oz. mi svetujete glede nakupa.

 

lep pozdrav

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In tisti ki te je vpra?al je tudi napisal zakaj te spra?uje, ?e rabi? dizla.

Ok odlo?itev jhe tako ali tako tvoja.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In tisti ki te je vpra?al je tudi napisal zakaj te spra?uje, ?e rabi? dizla.

Ok odlo?itev jhe tako ali tako tvoja.

 

Ja, in sem mu (ti) zahvaljujem za ta podatek. O Mazdah nimam pojma, zato je vsako mnenje oz. podatek dobrodo?el. Bi ti na mojem mestu kupil dizla ali raj?i bencinarja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo, mogo?e ti bo ?e ta tema pomagala pri odlo?itvi...

 

jaz vozim dizla ?e skoraj dve leti, pa mi zaenkrat ni pretirano ?al, res pa je, da se ?e nisem navadil ropotanja motorja :) ker sem prej 3 leta vozil V6 ;)

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...;hl=cene+servis

 

pa ?e moja poraba in kilometri:

 

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=4355

 

poraba se giblje od 6 do 8 litrov, s tem da so cifre z cca 7,5 litra pri meni bile gledano na en tank goriva cca 60% mestna vo?nja, ostalo pa primestna....

 

relacije do 110km/h je poraba ponavadi vedno med 6 in 6,5, na AC po omejitvah ravno tako, ?e pa ga dobro ?ge?, t.j. ?ez 160, potem pa poraba naraste za kak?en liter... v primerjavi z mojim prej?njim bencinarjem je to skoraj 3 litre razlike na 100km pri isti mo?i motorja (Mazda MX-3 1.8i V6 100kW)

 

in pa poraba ostalih 6k na poraba.com:

 

http://www.poraba.com/average_car.php?searcht=582

 

zadnji servis sem imel na malo ?ez 91.000 km, in sem zanj pla?al malo ve? kot 400 EUR, s tem, da so mi v garanciji zamenjali po?en intercooler, zahteval pa sem nastavitev ventilov in pregled mre?ice/sita za olje v karterju, za kar sem seveda dopla?al delo in je zgoraj napisan znesek pa? malenkost ve?ji kot zneski iz gornje teme...

 

all in all, moja Mazda bo verjetno rabila kak?en nov amortizer, ampak ?e to precej verjetno zato, ker je zni?ana ?e od leta 2005 naprej :)

 

rjo na robovih blatnikov in vrat smo odpravili v garancijskem roku brez dodatnih stro?kov, intercooler je ?astila Mazda, delo pa jaz :) avto je letnik 2004, se pravi izven uradnega garancijskega roka...

 

resnici na ljubo, perfektnega avta ni, ampak zaenkrat sem zadovoljen

 

pa obilo sre?e in veselja pri in po nakupu ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor sem gledal po autoscoutu, se mazde6 letnik 2005 za?nejo pri 7500-8500EUR. ?e dajo na?i asi 1,5 ali 2k EUR zraven je cena takoj 10k+ EUR. Zglihati se verjetno da tudi v tujini, sploh v dana?njih ?asih. ?e pa zaslu?i? 500-1000 EUR na avto pa tudi ni slabo, vsaj zame. Nih?e pa nima rad, da mu avto stoji na hofu. Lahko, da se motim in si narobe predstavljam.

Po Avtonetu sta 1 ali 2 avta od "privat" lastnika, za kar pa tudi nisem prepri?an, ?e nista pripeljana iz tujine.

Nekdo je vpra?al, ?e potrebujem dizla? Hm, delamo 20-25k letno. Imamo Ibizo 1,4, ki popije okrog 7l na 100km, ampak je trivratna z zelo majhnim prtlja?nikom (eno malo ve?jo potovalko pa ?e malo spravim vanj). :(

Po sili razmer kupujemo ve?ji avto in verjemte mi, da mi je to blazno mu?no. Po par 10k km se vidijo napake in hibe avtomobila in o tem vedo najve? njegovi uporabniki in ne razni ?vercerji. Ravno zato sem napisal post na forumu, da poveste svoje mnenje oz. mi svetujete glede nakupa.

 

lep pozdrav

 

Moj namen ni bil, da so avtomobili iz tujine zani? in tako naprej. Ampak, da ko kopuje? vedi, da dober avto v tujini je dra?ji kot pri nas, ker na tiste cene, ki so na internet straneh je treba ?e dajatve pla?at, ki pa niso 50?.

 

Ko bo? gledal avtomobile se pozanimaj iz kje so IT, DE,... Ker italijanski imajo manj km, so pa slab?e vzdr?evani in da bo 100% na novo pobarvana oba odbija?a in ?e prelivi na blatnike . Avti iz De imajo ve? km, ampak so pa bolje vzd?evani pa ?e zimske gume v 90% dobi? zraven (?e ti jih prodajalec ?eli dati).

 

Ko bo? ?el gledati avtomobile imej sabo kak?nega, ki se spozna na avte in ne se zana?ati na servisne knjige, avto preglejte od jermenov, zavornih plo??ic, diskov, gume, korozija/rja, nivo olja,.....

 

Veliko sre?e !!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj namen ni bil, da so avtomobili iz tujine zani? in tako naprej. Ampak, da ko kopuje? vedi, da dober avto v tujini je dra?ji kot pri nas, ker na tiste cene, ki so na internet straneh je treba ?e dajatve pla?at, ki pa niso 50?.

 

 

Tukaj se ne morem strinjat. Jaz sem svojo decembra lani pripeljal iz GER. Avto je imel 16.000 (verjamem, ker je bil videti nov nov) in sem jo dobil za 16.300 + 1100 davka in je bila za cca 17.600 skupaj s stro?ki na cesti. Govorim o 2.0 CD active letnik 2007. Tukaj je pod 18.900 ni bilo tisti ?as za dobit.

 

Recesija pa? dela svoje. V Nem?iji zelo. Zato uvo?ene kripe niso nujno slabe. Je pa razlika ?e gre? sam ponjo al pa jo najde? tukaj od dilerja. Samo izogibaj se Mazde v Novi Gorici, so nateguni da glava boli.

 

Predvsem pa - ko avto najde?, ga pelji na pregled. Tudi ?e te opalijo je 50? manj kot eventuelni nateg z avtom.

 

Druga?e pa pri?akuj malo sranja z DPF, malo popeskane pragove in zadnji odbija?, malo ve? pikic v prednji ?ipi (vsak najmanj?i kamen?ek pusti sled) in morda treso?e diske. Vse to porihtajo pod garancijo, ampak najprej se te poskusijo losati na ?imcenej? na?in, sploh ?e ma? uvo?en avto. potem pri?akuj ?e, da vpoklici ne pridejo do tebe, ampak za njih izve? na forumu... Potem sledi ?trajt z servisom ali tvoja kolica spadajo pod vpoklic ali ne. Toliko ti strnem moje izku?nje od decembra do danes. Aja pa da ne govorim o svinjsko dragih servisih, ki presegajo BMW 5 in MB E.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super, kaj naj re?em.

Jaz sem si 4 leta nazaj opel astro pripeljal, ki je imela 102.000 in je bil avto zunaj in notri kot NOV, ker ga je vozil potnik za ?okolade in se je sam vozil, tudi prtla?nik ni bil rabljen in toliko km je naredil v 2 letih.

 

Druga?e se zdele v LJ. prodaja peugeot, ki je pripeljan iz tujine na ?tevcu ima ca 45.000km , ko se je ?t.?asije nesla na uradni servis je pokazalo, de je bil zadnji servis narejen letos januarja na 125.000km . Ja pa ta firma da garancijo na km (45.000) in ja avto zgleda kot nov.

 

Samo to sem ?elel, ne dajajte prevelike te?e na servisni knjigi, raje naj avto pregleda strokovnjak, tudi na AMZS lahko pelje? in ti avto pregledajo v nulo !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Druga?e se zdele v LJ. prodaja peugeot, ki je pripeljan iz tujine na ?tevcu ima ca 45.000km , ko se je ?t.?asije nesla na uradni servis je pokazalo, de je bil zadnji servis narejen letos januarja na 125.000km . Ja pa ta firma da garancijo na km (45.000) in ja avto zgleda kot nov.

 

Samo to sem ?elel, ne dajajte prevelike te?e na servisni knjigi, raje naj avto pregleda strokovnjak, tudi na AMZS lahko pelje? in ti avto pregledajo v nulo !!!

 

Avo imam namen pred nakupom peljati na AMZS ali k mehaniku, ?t. ?asije in VIN (ne vem ali je to eno in isto) pa na uradni servis.

Kolikor sem se pozanimal okoli, je realna cena Mazde6, ki jo kmalu ?aka servis na 120k km okoli 9000-9500 EUR. Od prijatelja znanec je Mazdo6 letnik 03 ali 04 prodal za 5500EUR in je bila kupljena v Sloveniji.

Zanima me koliko bi bili vi pripravljeni dati za letnik 05-06 (okvirno)?

 

Zaenkrat hvala vsem za pomo?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz raje vzamem '06 , ker je ?e facelit, glede cene se pa vrtijo tam nekje kot si napisal je pa vpra?anje, ?e kaj prodajo za tak denar, ker so ?asi neugodni za prodajo ''ve?jih'' vozil.

Za ceno servisa na 120.000 si e ?e pozanimal, ker je ?zmeden?

 

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.