Skoči na vsebino

Avto akustika


Piranha

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Imam nekaj vpra?anj o menjavi avtoakustike.

 

Kot sem ?e povedal v prvem mojem postu na tem forumu sem kupil mazdo 323 sedan. V avtomobilu je ?e original radio in sprednja dva zvo?nika v vratih ' ki sta popolnoma papirnata. V zadnji polici ni zvo?nikov, ampak so napeljani kabli.

 

V mislih imam menjati komplet avtoakustiko, od radija do zvo?nikov in razmi?ljam tudi o kak?nem oja?evalcu.

Ogledoval sem si Alpine avtoradie in ground zero zvo?nike za od spredaj tweeter in kretnice lo?eno od zvo?nikov, ter za vzadaj normalne ground zero zvo?nike za v polico, brez wooferja. Vse skupaj pa bi naj poganjal Ground zero 4 kanalni oja?evalec 2 spredaj 2 vzadaj. Na glasnost ne dam veliko, ampak bolj na kvaliteto zvoka, tako da mi mo? ni pomembna.

 

Druga mo?nost, katero sem razmi?ljal pa bi naj bila le en sprejemljivi radio na mp3 ter komplet nekih sprejemljivih zvo?nikov brez oja?evalca.

 

Kaj mislite, se spla?a v starej?o vozilo (letnik 95) vlagati tak?no investicijo?

 

Prav tako napro?am, ?e ima kdo izku?nje z menjavo sprednjih zvo?nikov v vratih, ?e mi lahko namigne kako odviti notranji del vrat in priti do vijakov zvo?nikov.

 

hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj mislite, se spla?a v starej?o vozilo (letnik 95) vlagati tak?no investicijo?

 

jaz bi komentirala to :) ker dandanes je ?e ve?ini problem kateri letnik je avto:) tut jaz nimam novej?ega avta :) pa ga NE dam vstran.. in tudi vlagala bom v avto.. tako da ?e misli? avto vozit, ali pa ?e vsaj nekaj ?asa met,ne razmi?laj na to ?e se spla?a ! slu?i ti zdaj.... tako da ?e ma? tak namen, le po na?rtu naprej ! :bravo::bravo: (kak prit do sprednjih zvo?nikov pa je tut meni uganka - tut jaz i??em nekoga ko bi to "znal" :P )

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se javim !!!! :bravo:

 

Sam sem imel zamenjane zvo?nike in woofer zadaj tako da vem kako potekajo stvari!

Kar se pa ti?e samih kritik na letnik avta je pa tko.

Vse se da vrhunsko po?timat samo vedi da je tukaj v igri vrhunski denar!

Za normalno uporabo pa relativno z malo denarja precej izbol?a? sam zvok v avtu!!

 

kar se ti?e razdiranja vrat je nekaj malega ?ravfkov od 2-5(odvisno) vse ostalo so ?epi!!

 

 

?e pa karkol pa se lahka tud kje v LJ dobimo pa re?emo ali razdremo zadevo po potrebi razbijemo! :hohoho:

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se javim !!!! :bravo:

 

Sam sem imel zamenjane zvo?nike in woofer zadaj tako da vem kako potekajo stvari!

Kar se pa ti?e samih kritik na letnik avta je pa tko.

Vse se da vrhunsko po?timat samo vedi da je tukaj v igri vrhunski denar!

Za normalno uporabo pa relativno z malo denarja precej izbol?a? sam zvok v avtu!!

 

kar se ti?e razdiranja vrat je nekaj malega ?ravfkov od 2-5(odvisno) vse ostalo so ?epi!!

?e pa karkol pa se lahka tud kje v LJ dobimo pa re?emo ali razdremo zadevo po potrebi razbijemo! :hohoho:

 

lp

 

heheheh :D v lj .... po?teno :D torej lahko oba dostavima avta :D ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se javim !!!! :bravo:

 

Sam sem imel zamenjane zvo?nike in woofer zadaj tako da vem kako potekajo stvari!

Kar se pa ti?e samih kritik na letnik avta je pa tko.

Vse se da vrhunsko po?timat samo vedi da je tukaj v igri vrhunski denar!

Za normalno uporabo pa relativno z malo denarja precej izbol?a? sam zvok v avtu!!

 

kar se ti?e razdiranja vrat je nekaj malega ?ravfkov od 2-5(odvisno) vse ostalo so ?epi!!

?e pa karkol pa se lahka tud kje v LJ dobimo pa re?emo ali razdremo zadevo po potrebi razbijemo! :hohoho:

 

lp

 

 

?e ne bom v Mb dobenega najdo potem ja.

Povej mi okvirno, koliko je "malo denarja" (Za normalno uporabo pa relativno z malo denarja precej izbol?a? sam zvok v avtu!!)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

heheheh :D v lj .... po?teno :D torej lahko oba dostavima avta :D ?

 

Ni problema samo na ZS mi javita prej :)

 

?e ne bom v Mb dobenega najdo potem ja.

Povej mi okvirno, koliko je "malo denarja" (Za normalno uporabo pa relativno z malo denarja precej izbol?a? sam zvok v avtu!!)

 

Tuki mor?a pa najprej ti sam pri sebi naredit finan?no mejo!

Koliko si prpravlen dat ? in potem pa? zbira? kar se da najbolje dobit!

Js sm mel spredni sistem samo pri F-ki je malo jeba ker te?ko do izraza pride zato ker je zvo?nik za tapeto(js sm si delal panele s poliestra) pa seveda tweeterje. Js na polico nebi dajal zvo?nikov!!!

<Bi pa naredil tako spredaj pa? ovalce kakr?ni pridejo + dodatno tweeterje,zadaj so okrogli da? lahko ene 2sistemske (ali lo?en sistem 16cm okrogli) zadaj pa en na izi woofer da se ga lahka brez problema daja ven ko rabi? prostor!

Radijo bi raje razmi?lal da ima kak USB vhod(bol funkcjonalno kot cd)To je najenostavneje z skoraj ni? predelave!

?e pa ho?e? spredaj sistem pol pa treba se mal pomatrat itd.

 

vse pa zavisi od tvoje finan?ne meje!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ne bom v Mb dobenega najdo potem ja.

Povej mi okvirno, koliko je "malo denarja" (Za normalno uporabo pa relativno z malo denarja precej izbol?a? sam zvok v avtu!!)

 

:D pridi na ptuj pa ti zrihtamo

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni problema samo na ZS mi javita prej :)

Tuki mor?a pa najprej ti sam pri sebi naredit finan?no mejo!

Koliko si prpravlen dat ? in potem pa? zbira? kar se da najbolje dobit!

Js sm mel spredni sistem samo pri F-ki je malo jeba ker te?ko do izraza pride zato ker je zvo?nik za tapeto(js sm si delal panele s poliestra) pa seveda tweeterje. Js na polico nebi dajal zvo?nikov!!!

<Bi pa naredil tako spredaj pa? ovalce kakr?ni pridejo + dodatno tweeterje,zadaj so okrogli da? lahko ene 2sistemske (ali lo?en sistem 16cm okrogli) zadaj pa en na izi woofer da se ga lahka brez problema daja ven ko rabi? prostor!

Radijo bi raje razmi?lal da ima kak USB vhod(bol funkcjonalno kot cd)To je najenostavneje z skoraj ni? predelave!

?e pa ho?e? spredaj sistem pol pa treba se mal pomatrat itd.

 

vse pa zavisi od tvoje finan?ne meje!!

 

Hvala za informacije, proti wooferju mam malo odpor, je nujno da je noteR?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za informacije, proti wooferju mam malo odpor, je nujno da je noteR?

 

Itak da ne!!! :jezicek:

 

pa? samo predlagal sem!

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Moje priporo?ilo...spredaj dvosistemski zvo?niki (lo?en tw in mid), Alpine radio te ne bo razo?aral, amp je zelo dober za svojo ceno od Blaupunkta za?etni 4-kanalni model, omogo?a tudi vezavo na 2 ali 3 kanale in je posledi?no izjemno fleksibilen, zadaj pa z dobrimi ovalci lahko naredi? kar impresiven zvok ampak ker so dobri ovalci tudi zelo dragi ti bolj priporo?am sub. Meni osebno se zelo dober zdi tale komplet Komplet BASIC. Poleg tega ti bodo tukaj po minimalni ceni lahko tudi vse zmnotirali in moram re?i, da iz te delavnice ?etudi niso dragi ?e nisem videl zapeljat ene same povr?ne vgradnje+optimalno ti bodo uglasil sistem.

?e se bo? pa sam lotil zadeve ti pa samo to svetujem, da brez ampa nima? sploh kaj razmi?ljat o kakem izbolj?anju sistema, ker to ti je osnova. Tisti gnili kon?ni oja?evalniki v radijih so pogoreta napram tem samostojnim.

 

Velik sre?e pri izbiri.

 

LP

 

Barkley

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Moje priporo?ilo...spredaj dvosistemski zvo?niki (lo?en tw in mid), Alpine radio te ne bo razo?aral, amp je zelo dober za svojo ceno od Blaupunkta za?etni 4-kanalni model, omogo?a tudi vezavo na 2 ali 3 kanale in je posledi?no izjemno fleksibilen, zadaj pa z dobrimi ovalci lahko naredi? kar impresiven zvok ampak ker so dobri ovalci tudi zelo dragi ti bolj priporo?am sub. Meni osebno se zelo dober zdi tale komplet Komplet BASIC. Poleg tega ti bodo tukaj po minimalni ceni lahko tudi vse zmnotirali in moram re?i, da iz te delavnice ?etudi niso dragi ?e nisem videl zapeljat ene same povr?ne vgradnje+optimalno ti bodo uglasil sistem.

?e se bo? pa sam lotil zadeve ti pa samo to svetujem, da brez ampa nima? sploh kaj razmi?ljat o kakem izbolj?anju sistema, ker to ti je osnova. Tisti gnili kon?ni oja?evalniki v radijih so pogoreta napram tem samostojnim.

 

Velik sre?e pri izbiri.

 

LP

 

Barkley

 

Hvala za informacije, grem pregledat malo stran skozi!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Real Madrid v zaostanku proti Bayernu.
    • Za v Bruselj more znat angleško 😀 Great night, pa take fore 🙂
    • Mene pa zanima,kako bo Murgelski palček ptiča odstrelil,in katero lutko bo spet našel...bomo hitro videli eno novo stranko z medom in mlekom...folk pa ovce....   Ma zakaj nima palcek jajca,in ustanovi nazaj komunistično partijo...oz. stranko...kaj ga je sram samega sebe...   Hmmm🤔...je očitno res bila za sram ga biti....vprašanje za kake krvave svinjarije on še ve,pa da se nan niti ne sanja...   Zelo zanimivo tudi za levake...in za mlade,ki tiste case niso doživeli. Še čudno,da ga še niso ubili.    
    • Fiksna obr.mera je fiksna, nima veze inflacija, itd...dejstvo je da jih ponujajo samo do določene vsote (tam cca.5let nazaj tudi za visoke zneske, ker imele itak banke preveč denarja/dobička), zdaj do politiko spremenili (res da tudi že nekaj čada ne spremljam, ker imam fix in me ne zanima več)..... Variabilna je pa odvisna od euribor in pribitka, ki ti ga dajo.(in ne od inflacije, ki pa seveda vpliva na rast/padec euribor)...in dokler je bil po krizi 2008 euribor 0 oz.negativen je bilo to vse ok....ko je bilo pa konec ene od mnogih/katere koli ze kriz je pa euribor raste in to seveda zelo vpliva na variabilo (in tega se folk tudi ne zaveda, ker kar misli da bo to nespremenjeno naslednjih 20.let ko vzamejo preveč kredita).....
    • Se že čuti, da se volitve bližajo 🤔 Samo evropske so na programu, da ne boste kaj zamešali pa JJ poslal v Bruselj.... 🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.