Skoči na vsebino

Wankel chat


Rotary Power

Priporočeno sporočilo

jaz imam bolj v planu nakup Rx-7 kot pa evo-ta. pa ?e to samo zato, da se bom lahko parkrat na leto peljal mal naokoli, pa mogo?e kak ovink po?ez zvozil :zvizga: .

 

 

:Edit by Marko_MX-3: da ne bomo preve? smetil tiste teme o CX-5!!!

Popravljeno od Marko_mx-3

Henri Toivonen+Lancia delta S4=Dream team

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz imam bolj v planu nakup Rx-7 kot pa evo-ta. pa ?e to samo zato, da se bom lahko parkrat na leto peljal mal naokoli, pa mogo?e kak ovink po?ez zvozil :zvizga: .

 

:bravo: to je u?itek ja, tut mene zanima kak felling je kej Wanklca furat :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:bravo: to je u?itek ja, tut mene zanima kak felling je kej Wanklca furat :zvizga:

 

Mislim, da se nekje po avto.netu prodaja prva generacija mazde rx7 (NA seveda) ?e te toliko mika wanklca :P .ali pa raje spravi skupaj kakih 10K? pa si jo iz UK uvozi( z obnovoljeno ma?ino seveda, druga?e te bo kamlu bolela glava). Me pa zanima od lastnikov novih RX-ic(rx8 LOL) kako je z servisi in obnavljanjem ma?in pri nas. Sicer je ?e nekaj ?asa od tega a sm sli?al da pri nas sploh nimajo izurjenih mehanikov za wanklove zverinice.da pa kupim Rx7 ali Rx8 pa jo potem vozim na sevis v tujino....

Henri Toivonen+Lancia delta S4=Dream team

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da se nekje po avto.netu prodaja prva generacija mazde rx7 (NA seveda) ?e te toliko mika wanklca :P .ali pa raje spravi skupaj kakih 10K? pa si jo iz UK uvozi( z obnovoljeno ma?ino seveda, druga?e te bo kamlu bolela glava). Me pa zanima od lastnikov novih RX-ic(rx8 LOL) kako je z servisi in obnavljanjem ma?in pri nas. Sicer je ?e nekaj ?asa od tega a sm sli?al da pri nas sploh nimajo izurjenih mehanikov za wanklove zverinice.da pa kupim Rx7 ali Rx8 pa jo potem vozim na sevis v tujino....

 

Uf stalna uporaba me ne zanima glih, zanima me sam enkratno do?ivetje z Wanklcom :D Prvo??it si pa itak nemorem kej tajga, bom ?e kr neki ?asa vozu svojo 323C :ljubezen:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iskalnik foruma najde veliko starih tem, edino kar je smotan in v?asih ne najde tisto kar rabi? :)

 

 

Druga?e pa ne pri?akovati porabe pod 12L, menjava motorja pri cca 100.000km (seveda odvisno od voznikov, lahko ja lahko pa ne). Glede servisov je baje v okolici Kamnika en majster, ki je nekaj popravljal tisti dve FD ko sta bili v Sloveniji, uradne servise raje pozabite, ker verjetno lahko pre?tejemo na eno roko ljudi, ki so jih "?ravfal." Sam redni servis ni ni? te?ji, kot za obi?ajni Ottov motor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tole sm iskal, hvala. Je pa malce butasto, da pri nas prodajajo avte za katere nimajo ustrezno usposobljenih serviserjev. Si pa omenil menjavo ma?ine pri 100K km; ali ni la?je in cenje dati obnovit ma?ino kot pa kupit drugo? Sploh, ker Rx-7ic ni ravno veliko (pri nas itak ni mo?nosti, da bi kaj dobil zanje).

Henri Toivonen+Lancia delta S4=Dream team

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj ne vem to?no kak?en postopek je pri obnovi, vem , da v USA ima? firmo, kjer jim da? svoj motor oni pa ti dajo drugega ?e obnovljenega. Kdo pri nas bi pa ?el to obnavljat? Potem je pa ?e problem rezervnih delov, verjetno samo iz Japonske ali pa USA. Malo pobrskaj po kak?nem googlu ?e je v evropi kak?na firma, ki se ukvarja z wankli.

 

Pa ?e kak tuj forum malo preberi, tam je ponavadi ve? informacij.

 

Se pa na Mad?arskem prodaja ena lepa rumena FD :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi, ?e jaz kupim pri nas mazdo rx-8 (letnik 2003 ali 04) moram peljati avto an servis, da odmontirajo kompletno ma?ino in jo po?ljejo v tujino na obdelavo? mogo?e res bolje, glede na to koliko teh avtov je pri nas a vseeno je to huda ignoranca :angry2: .Ni? ?udnega, da ni ve? Wanklov pri nas ko pa ni ENEGA serviserja(uradnega mislim), da bi poskrbel za te avte !!! Raje sploh ne vpra?am koliko stane po?iljanje cele ma?ine v anglijo ali ameriko in nazaj.

Henri Toivonen+Lancia delta S4=Dream team

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisi ravno dobro razumel, ?e motor izgubi mo?, je najbolj? kar lahko naredi?, da naro?i? motor pri uradnem serviserju. Je bilo ?e kar nekaj takih primerov, ko so menjali motorje. Ponavadi izgubi mo? in rata len, ni tako da bi kar nehal delati, vozit se ?e vedno da. Pa ?e si ?e kdaj videl Wankla potem ve? da to ni ravno nek velik del, malo ve?ji multipraktik za v kuhinjo :) Zamenja se samo blok in rotorji, brez periferije! Glede uradnih servisov sem pa bolj tako mislil, da zamenjat motor in naredit servis ni problem, problem nastane, ko ti nekaj nagaja, se pojavi kak?na napaka, kako to odpravit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na ?alost ?e nisem imel prilo?nosti videti wanklove ma?ine (bi pa ne bilo slabo sploh).Vem, da ne crkne ?isto a vseeno se ni dobro igrati s tem.zato pa je dobro, da se izmeri kompresija in se na podlagi podatkov odlo?a naprej. Malo sem brskal po netu in zasledil ugodno RX-ico (1998) z 60k km pa obnovljeno ma?ino (2 leti garancije ali 40K km) pod 7.5k?. Je pa res, da je v UK in bi moral tu zraven ?teti ?e vse papirje in prevoz do Slovenije (vlak verjetno noajbolj?a ideja ?)pa ?e kak davek zraven.

Henri Toivonen+Lancia delta S4=Dream team

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tistale iz UK bi pomoje pri?la na koncu okoli 10k? in ?e na desni ima volan :) in ?e to vpra?anje ?e dosega Euro2 zahteve

 

 

Druga?e pa prijetno branje

 

http://www.rx8club.com/index.php

 

je veliko uporabnih zadev na temle forumu in ?e veliko podobnih forumov je, tako da kar veselo na branje :) Potem boste pa povedali koliko ste ?e navdu?eni nad uvozom RX :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala za link, bom prebral jutri ve?. kar pa se ti?e Euro2 standarda; ne vem sicer ?e ga dosega, a meni se zdi da smo tu v Slo najbolj divji glede eko stvari( ?e novi DMV je groza), do?im se da v UK ?isto normalno registrirati 92 letnik :angry: . Sicer pa mislim, da naj bi dosegala euro2 standard, bom pa vpra?al ?e koga.

LP

Henri Toivonen+Lancia delta S4=Dream team

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa ?e nekaj slik za predstavo :)

 

samo odstranjena ?kolka

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

 

Link:

 

http://www.rx8club.com/showthread.php?t=160075

 

hvala za link, bom prebral jutri ve?. kar pa se ti?e Euro2 standarda; ne vem sicer ?e ga dosega, a meni se zdi da smo tu v Slo najbolj divji glede eko stvari( ?e novi DMV je groza), do?im se da v UK ?isto normalno registrirati 92 letnik :angry: . Sicer pa mislim, da naj bi dosegala euro2 standard, bom pa vpra?al ?e koga.

LP

 

 

Tudi v UK so poostrili zakone, se ne da ve? registrirat kav?a, ki ima primerno name??ene lu?i :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vankla biturbo vozit je zlooooooooooooo zanimivo. pospeski ubitacni. ce ne poznas avta v nulo gre pocez kadar hoces in kadar noces. ta avto tud ce stoji zgleda kot za se premika zlooooo hitr. k se pa vozis pa sploh nimas obcutka hitrosti zadradi dovge havbe. uglavm za nedelski avto ZAKON avto.

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala za link, bom prebral jutri ve?. kar pa se ti?e Euro2 standarda; ne vem sicer ?e ga dosega, a meni se zdi da smo tu v Slo najbolj divji glede eko stvari( ?e novi DMV je groza), do?im se da v UK ?isto normalno registrirati 92 letnik :angry: . Sicer pa mislim, da naj bi dosegala euro2 standard, bom pa vpra?al ?e koga.

LP

 

Zdi se ti narobe, to je povsod tako. To pa zato, da ne bi uva?ali starih avtov. Potem bi naprimer Nemci namesto na odpade peljali stare Golfe 2 dizel kar v Slovenijo pa obogateli. :hohoho: Celo v Bosno ne more? ve? uvoziti vseh avomobilov.

 

Wankla je baje najblj enostavno kar zamenjati. ?e se ne motim niti ni "preve?" drag ?pas. In jaz bi na tvojem mestu raje kupil kak?no RX7 FC (po mo?nosti turbo), jo obnovil, dal nov motor. Z uvozom FD bo? imel najbr? kar dosti te?av pa tudi cena ne bo najbolj ugodna ?eprav izgleda v osnovi v UK poceni.

Evo inspiracijo:

Objavljena slika

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Symon

Tale FC pa zgleda prav :rispekt: . Grem stavit, da bi s takole urejeno rx-ico izvabil marsikateri ooh iz pripadnic ne?nje?ega spola :P (pa ?e komu povzro?il zavist, ko nebi hotele gledati njegovega BMW-ja spu??enega na tla pa s temnimi ?ipami all around). kar pa se ti?e zakonov, se dobro zavedam problema. Res bi vsi uva?ali avtomobile, ki bi se po nekaj letih za?eli kopi?iti pri nas. mislim pa, da bi lahko to druga?e uredili; vsak, ki bi hotel uvozti avto, ki je starej?i od najvi?je dovoljene (po zakonu), bi se pa? obvezal, da bo imel avto vsaj X let ali pa ga v primeru dotrajanosti DAL uni?iti (na svoje stro?ke). Potem, pa bi rabili samo ?e dovolj in?pektorjev, ki bi preverjali stanje. kar pa se ti?e vseh teh ekolo?kih fint in tega; vsaj ?e 15-20 let ne bo na tr?i?u EKO avtomobila za mno?ice (?e cene gibridov so lepe; za?ne se pri 21k za hondo in kon?a pri 30k za priusa oz. 100K+ za teslo raodsterja), povrh vsega pa so dolo?ene dr?ave odvisne od prodaje fosilnih goriv (bli?nji vzhod in Rusija).

Vem, da bi(bo) cena avta presegla 10k preden bi(bo) dokon?no vse urejeno, a vseeno mislim, da je to ?e vedno nekje v mejah, ki se ?e spla?ajo. Seveda pa, kot je dejal ICE je to le nedeljski avto, za vse ostalo bo treba kupiti eno obi?ajno mazdico :lol: . Sem pa ravno sino?i govoril z nekom, ki v Uk uva?a mazda rx-7 in je dejal, da zaenkrat ?e ni bilo problema (neglede na letnik izdelave), niti z registracijo "starej?ih vozil (pa,da ga izvozjo tudi k nam, le ne vem kako bi bilo potem z registracijo (ki je milore?eno ODERU?KA;za 1.3L ma?ino pla?a? 1500? registracije brez kasko zavarovanja)).

Henri Toivonen+Lancia delta S4=Dream team

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aaarghhh, ni? ?udnega da vsi stokajo zaradi wankel ma?in. Malo prej sem bral nasvete pri nakupu FD/FC 3S modelov pa me je za?ela boleti glava. Ni ?ans, da kupi? tak avto brez KVALIFICIRANEGA poznavalca teh avtomobilov :unsure: !!! ?e je pri navadnem avtomobilu treba biti previden na 1001 stvar, se tu vsaj podvoji.

Poleg denarja je tu ?e problem najti nekoga, ki pozna dovolj te avtomobile da bi bil zraven pri nakupu( kar pa pripelje do tretjega problema, vsi ti avtomobili so daaaaaaale? stran od Slovenije <_< ).

Henri Toivonen+Lancia delta S4=Dream team

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja no, saj vsak to prej ali slej dojame ja. :harhar: Sem bral enkrat en ?lanek v Japanese perfomance (UK revija) in je en tip imel iste te?ave, ko je nabavljal RX-7. Kon?alo se je tako, da je po parih "generalkah" postal najve?ji mojster za te avtomobile v UK in si lasti najhitrej?o RX-7 v Evropi. Aja in ?e en minus. Vse ko?ta veliko ve? ?e zato ker to ni nek VW ali Renault ampak je ?e za Mazdo zelo eksoti?en avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja no, saj vsak to prej ali slej dojame ja. :harhar: Sem bral enkrat en ?lanek v Japanese perfomance (UK revija) in je en tip imel iste te?ave, ko je nabavljal RX-7. Kon?alo se je tako, da je po parih "generalkah" postal najve?ji mojster za te avtomobile v UK in si lasti najhitrej?o RX-7 v Evropi. Aja in ?e en minus. Vse ko?ta veliko ve? ?e zato ker to ni nek VW ali Renault ampak je ?e za Mazdo zelo eksoti?en avto.

 

Pol se je mogu pa model ornk posvetit motorju, ?eno pa dat na stran :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na ?alost je res tako, ?e ma?ine same po sebi so exoti(v katerih avtomobilih pa sploh ?e obstaja ta ma?ina?).Isto je z lotus Exige (s1 in S2), ki je prakti?no track car z najnujnej?imni predelavami za na cesto, ki pa je PRETIRANO drag. pred kratim sem bral na neki spletni strani da v ZDA stane lotus exige malo manj kot par let stara corvette <_< . Sicer pa imam ob?utek, da marsikateri lastnik rx7-ice uporablja avto le kot nedeljsko vozilo (precej?nji stro?ki vzdr?evanja). Je pa vseeno Rx7 eden najlep?ih avtomobilov (vse zaobljene linije, nizko le?e?i sprednji del, skrite lu?i...) primerljiv z mariskaterim bolj eksoti?nim modelom.

Henri Toivonen+Lancia delta S4=Dream team

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred kratim sem bral na neki spletni strani da v ZDA stane lotus exige malo manj kot par let stara corvette <_< .

Predrago al prepoceni? Lotusi so direkt za na dirkali??e in za teh 22.000? (Davidov link) ne bo? ?el hitreje ?ez ovinke. Pribli?no tako kot MX-5 v pravih rokah pusti zadaj marsikaj mo?nej?ega.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.