Skoči na vsebino

Vklop ABS-a


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Zadnje ?ase se na moji 6-tki pojavljajo ?udni simptomi.

 

Ko pridem v kri?i??e in dam iz brzine, po?asi zaviram in takrat se mi vklaplja ABS.

(to se dogaja pri hitrosti 10-20km/h in brez obratov)

 

 

?e imam v brzini se to ne dogaja, tud med vo?njo je vse vredu.

 

A je kaj z servom narobe?

 

Lp,

Igor

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

Zadnje ?ase se na moji 6-tki pojavljajo ?udni simptomi.

 

Ko pridem v kri?i??e in dam iz brzine, po?asi zaviram in takrat se mi vklaplja ABS.

(to se dogaja pri hitrosti 10-20km/h in brez obratov)

?e imam v brzini se to ne dogaja, tud med vo?njo je vse vredu.

 

A je kaj z servom narobe?

 

Lp,

Igor

 

Gume in podlaga ti nagajata, vse ostalo je ok.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e nima veze s temle, ampak sam sem zadnji? opazil nekaj zanimivega. Ko sem v?gal avto, sem mogo?e trenutek prehitro spustil klju? in je avto skoraj vgasnil. No potem je sko?il na normalne obrate, se je pa pri tem pri?gala lu?ka za ABS in je gorela kako sekundo mogo?e dve. Stric mehanik, je mo?no da je to povezano s kak?nimi prenizkimi obrati?

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e nima veze s temle, ampak sam sem zadnji? opazil nekaj zanimivega. Ko sem v?gal avto, sem mogo?e trenutek prehitro spustil klju? in je avto skoraj vgasnil. No potem je sko?il na normalne obrate, se je pa pri tem pri?gala lu?ka za ABS in je gorela kako sekundo mogo?e dve. Stric mehanik, je mo?no da je to povezano s kak?nimi prenizkimi obrati?

 

To je povezano z elektriko, ?e je prenizka napetost ne dela ABS in niti DSC, zato se v?asih naredi da ene ali pa druga lu?ka ostane kako sekundo pri?gana potem pa ugasne.

 

ABS se zna hitreje vklapljat tudi zaradi preve? razli?no obrabljenih gum.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No danes je pa 6-tka dosegla vrhunec.

Pred kri?i??em mi je ABS neprestano delal in kar naenkrat se pri?gejo ?u?ke za ABS, DSC OFF in avto z vijugastimi ?rtami).

Ko avto ponovno v?gem se mi lu?ke zbri?ejo in pri po?asnem zaviranju pri?gejo, ampak pa ne vedno.

 

No kaj pa sedaj?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No danes je pa 6-tka dosegla vrhunec.

Pred kri?i??em mi je ABS neprestano delal in kar naenkrat se pri?gejo ?u?ke za ABS, DSC OFF in avto z vijugastimi ?rtami).

Ko avto ponovno v?gem se mi lu?ke zbri?ejo in pri po?asnem zaviranju pri?gejo, ampak pa ne vedno.

 

No kaj pa sedaj?

 

Zdej pa najd en suh del ceste in POHODI bremzo na full pri 80-100 na uro, pa pazi da te kak od odzadaj ne "pojaha", pa poro?aj.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sploh ni bil problem med vo?njo ampak samo pri zelo po?asni vo?nji v kri?i??ih.

 

Pi?em pa v pretekliku, ker sem odkril napako.

 

Zadnji senzor za ABS je imel nalimane ene kovinske dele pa ogromno svinarije in ga je o?itno to motilo.

 

Zej pa ni ve? te?av.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.