Skoči na vsebino

Trese Pri Pospe?evanju


Priporočeno sporočilo

Zdravo...

 

upam, da se bo na?el kdo, ki bo znal odgovoriti na vpra?anje... namre?, ?ez vikend sem bil v Novi Gorici in nazaj grede se mi je za?elo dogajat, da se je avto, ko sem ti?al gas, za?el tresti pri kolesih. Prvo sem pomislil, da so mogo?e gume, samo, ko sem gas spustil, je avto nehal tresti, pa spet stisnem gas, spet trese... pa z vi?jo hitrostjo je to bolj mote?e, pri hitrostih tam do nekje 80 na uro trese samo od recimo 4-5 tiso? obratov na gor, potem pa kar skoz in vedno bolj. Torej, ?e bi kdo vedel kaj in kako, bi bil hvale?en... pa ?e ima ?e kdo kak?no vpra?anje, rade volje odgovorim...

 

avto in motor pa sta v pospisu...

 

Lp in hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmmm...ok...lahko, da bom ustrelil najbolj glupo na svetu...ma si siguren da niso nosilci motorja fu??

Si ne predstavljam tocno feelinga, ma je opisano podobno, kot sem imel tezave pri C25...

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj verjetno, so polosi potrebne centriranja, v ve? primerih je bilo to. Lahko pa ima? obrabljen kak selen na podvozju in ti kolo potegne in prave smeri. Pri tistih obrati pa je to zato, ker ima motor takrat najve? navora in mo?i.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mo?no pa je tudi da ima? te?ave z elektriko(razdelilna kapa-to je bilo pri meni) in pol dela vse skupaj malo po svoje, najhuje pa je speljevanje, kjer cuka kar brez razloga, ko pa pritsne? plin do podma, pa vle?e ko zme?an in rahlo cuka(neenakomerno pospe?uje).

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cau.....

 

Glej jest sem imel pribli?no isti problem kot ti....meni so ?li homokineti?ni zglobi....pol sem pa kar celo polosovino zamenjal....

 

A ti v ovinkih med pospe?evanjem tudi trese???

 

Po mojem mnenju so za to polosovine krive....al ena al druga...

 

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Mam podobne probleme, pa z mehanikom ne moreva ugotoviti kaj bi bilo.

 

Meni pa trese pri pospe?evanju od pribli?no 90 do 130 in potem neha trest. Pa bolj mi trese, ?e se recimo peljem v ni?jih obratih. Ali pa jaz v ni?jih obratih bolj ob?utim. To nevem.

 

Sem mel feltne ukrivljene ker sem parkrat kar zelo priletel v luknjo na cesti. Vendar sem to popravil. Pa ?e vedno trese.

 

Smo probali z drugimi feltnami in gumami pa ?e vedno trese.

 

Tak da mislim da je edina re?itev zamenjati polosovino.

 

 

Koliko pa to kaj pride zamenjava?

 

Ali bi lahko treslo zaradi amortizerjev? Mam namre? spu??eni avto. Pa ?e so mogo?e ?e amortizerji hin?

 

Trosi pa mi ?e se prav spomnim ko sem enkrat priletel ko so cestarji prerezali cesto, da so krpali in sem direkt v rob ceste (okoli 3 do 4 cm visok) priletel z kar lepo hitrostjo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@skorp_jon - Optiko si naredil?? Sem mel tudi sam podoben problem,ko sem zaepljal v eno luknjo in rahlo zvil plati??e;po optiki in porihtani feltni je spet vse ok.

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@vuk:

 

optike nisem delal, ker mi je vulkanizer rekel da zaradi optike nebi smelo tresti.

 

Trese pa ?edalje bolj. Na za?etku mi ni tako zelo treslo. Sedaj pa vse bolj se ob?uti to.

 

Bom ?el v ponedeljek na optiko pa bom videl. Samo vseeno mislim da je nekaj drugo krivo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mo?nosti je malo morje, no jest sem imel pri prej?njem avtu podobne te?ave in sem menjal diske, centriral gume pa ?e pa jo? in je ?e zmerm tresl. Te?ava je bla: skrivljena mislm da se re?e pesta zarad karambola. (Tista stvar na katero je pri?raufan disk in v katero gre homokineti?ni zglob in na kateri je kon?nik), ko sem to zamenjal ni ve? treslo. ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo...

 

upam, da se bo na?el kdo, ki bo znal odgovoriti na vpra?anje... namre?, ?ez vikend sem bil v Novi Gorici in nazaj grede se mi je za?elo dogajat, da se je avto, ko sem ti?al gas, za?el tresti pri kolesih. Prvo sem pomislil, da so mogo?e gume, samo, ko sem gas spustil, je avto nehal tresti, pa spet stisnem gas, spet trese... pa z vi?jo hitrostjo je to bolj mote?e, pri hitrostih tam do nekje 80 na uro trese samo od recimo 4-5 tiso? obratov na gor, potem pa kar skoz in vedno bolj. Torej, ?e bi kdo vedel kaj in kako, bi bil hvale?en... pa ?e ima ?e kdo kak?no vpra?anje, rade volje odgovorim...

 

avto in motor pa sta v pospisu...

 

Lp in hvala

?udno da vozi? mazdo ?e si pa na pol ?e Honda?.

:D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mo?no pa je tudi da ima? te?ave z elektriko(razdelilna kapa-to je bilo pri meni) in pol dela vse skupaj malo po svoje, najhuje pa je speljevanje, kjer cuka kar brez razloga, ko pa pritsne? plin do podma, pa vle?e ko zme?an in rahlo cuka(neenakomerno pospe?uje).

Ja tole se pa pri meni dogaja...

Do ene 3000/min se mi (ponavadi ko je de?, megla) v?asih to dogaja, da kar ne vle?e in nekaj trokira pol pa potegne ?e pohodim gas. Al pa so samo sve?ke. V kratkem sledi ?e en servis.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

je**ga, to je pa? "sodobno" krmiljenje motorja. cuka skoraj vsak malo bolj sodoben motor. Do?ivel to cukanje pri Daihatsu sharade compact 1,3, ko ?e je bil nov cukanja ni bilo opazit, z km se je cukanje vedno bolj ?utilo - imel najve?je probleme ob hudi vro?ini ali ob vlagi, naslednji pacient Ford Mondeo ghia 2.0 - cukal od novega (?uti se samo pri speljevanju) neglede na vremenske pogoje, kao normalno :blink: , samo ob vla?nih dnevih, kot je danes cuka moja stara Mazda 323 1,4 ´90, ?ude?no GT-Rka sploh ne cuka :huh:

 

Skratka vsaj rahlo cukanje pri rahlem speljevanju se ?uti pri skoraj vsakem z lambdo/kat katerega sem dosedaj vozil in teh ni bilo malo. re?i? lahko verjetno da menja? pol elktronike na avtu, ampak ali se spla?a?

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

je**ga, to je pa? "sodbno" krmiljenje motorja. cuka skoraj vsak malo bolj sodoben motor.

 

Skratka vsaj rahlo cukanje pri rahlem speljevanju se ?uti pri skoraj vsakem z lambdo/kat katerega sem dosedaj vozil in teh ni bilo malo. re?i? lahko verjetno da menja? pol elktronike na avtu, ampak ali se spla?a?

A to je zate tola?ba? <_<

Ker res bedno cuka. Dvomim, da je to normalno. Je pa o?itno zelo pogosto.

Buhnedej, da se grem zdjle po de?ju vozit. Ziher bo spet cukal. :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja potem pa kar po?asi za?ni z menjavo najprej, sve?ke, ?e ni ok, menjaj kable, ?e ni bolj?e, probaj resetirat elektroniko, ?e ni bolj?e, hmmm zdaj pa postane po?asi megla, lahko proba?, lambdo, kat, preveri? kontakte, razna tipala, merilce pretoka....... nazadnje gre? kao najbolj?emu elektri?arju v mestu, ti vse pregleda zara?una 9k sit in nazadnje ugotovi da dela vse ok :lol: , to je bilo v mojem primeru z GT-Rko in problemi z plini.

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest bom itak pri naslednjem servisu tud sve?ke zamenju pa ?e kable ?e bo treba pol bomo pa vidl. Sam mi mori ?e bo celo zimo tko cukal, sej pr men samo ko je hladen, po parih km vo?nje ko se motor ogreje je vse ok. Samo je pa res mote?e, ker pritisne? na gas pa nikamor ne gre pol ga pa kr nabije, kot da ma? turbo :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo je pa res mote?e, ker pritisne? na gas pa nikamor ne gre pol ga pa kr nabije, kot da ma? turbo :blink:

Mogoć ga pa imava pa je skrit. Se pravi so ga vgradili pa so imeli turbino namen kasneje bolj odpret so jo pa pozabli. Zdaj se pa se sama vklaplja ob?asno na 1. bar. B)

 

 

Ob?utek je pa res tak. Kot kak?na gromozanska turbina na 1.0, ki neki ?asa ne vle?e nikamor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No saj mo?no da je vajno cukanje druga?no kot jaz mislim. pri meni je tako ?e malo prene?no speljem pri semaforjih mi avto mrkne, torej ?e proba? na mestu na hitro pritisnit na gas, najpej malo spusti obrate in ?ele nato gredo obrati gor :whatever:

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No saj mo?no da je vajno cukanje druga?no kot jaz mislim. pri meni je tako ?e malo prene?no speljem pri semaforjih mi avto mrkne, torej ?e proba? na mestu na hitro pritisnit na gas, najpej malo spusti obrate in ?ele nato gredo obrati gor :whatever:

..nope...pritisnem gas do podna pa nikamor ne gre, pol ga pa katapultira :vesel: ...folk pa gleda pa misl da ne znam avta vozit :ne vem:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.