Skoči na vsebino

Trese Pri Pospe?evanju


Priporočeno sporočilo

Popravek:

Isti kurac je... O?itno je bil dopoldne ?e dobre volje zve?er je pa isto. :angry:

 

@Grega_: Hja ta filter, ki sem ga kupil jaz je za v ?katlo. Se pravi se ni? ne vidi in ni? ne dere (ok mogo? kak?en dB ve?). Samo ve? pretoka ima. Ko?tal je 12 jurjev v A3M pa en mesec ?akanja. :D

Za CAI pa sploh ne vem, ?e je kit za ta avto. Ampak zaenkrat se niti ne obremenjujem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

@vuk:

 

optike nisem delal, ker mi je vulkanizer rekel da zaradi optike nebi smelo tresti.

 

Trese pa ?edalje bolj. Na za?etku mi ni tako zelo treslo. Sedaj pa vse bolj se ob?uti to.

 

Bom ?el v ponedeljek na optiko pa bom videl. Samo vseeno mislim da je nekaj drugo krivo.

 

Jop!

 

Mazde 6 imajo serijsko gresko na utorni gredi volana. Le ta je iz neke plastike in mazana s posebno mastjo. Scasoma se ta mast "izgubi" in nastane zracnost, ki povzroca to tresenje :( .

 

Naj ti na servisu to utorno gred na novo namazejo (imajo boljso mast kot je serijska) in tresenje bo izginilo.

 

:cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

Jop!

 

Mazde 6 imajo serijsko gresko na utorni gredi volana. Le ta je iz neke plastike in mazana s posebno mastjo. Scasoma se ta mast "izgubi" in nastane zracnost, ki povzroca to tresenje :( .

 

Naj ti na servisu to utorno gred na novo namazejo (imajo boljso mast kot je serijska) in tresenje bo izginilo.

 

:cheers:

 

grem jutri na servis naj pogledajo to.

 

Jaz sem sedaj sumil ?e nosilce motorja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Symon pa si preveril, da nima? kje kak?ne cevke po?ene ali snete, ker tole kar si napisal ne di?i na napako v elektriki. :ne vem:

 

?e pa je to kak?na druga?na napaka, kot si jo omenjal lanskega septembra pa napi?i kako ti cuka oziroma kdaj to po?ne - pri niskih obratih, pri pospe?evanju, zaviranju z motorjem ipd??

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cuka ko pospe?im pri nizkih obratih. Ampak prvi pogoj mora biti totalna vlaga (de? ali fajn megla). Pozimi ni cukalo ni?. Recimo imam v drugi pred kri?i??em in se skoraj ustavim in potem peljem naprej ker je cesta frej za?ne trokirati. Bolj ko pritisnem gas bolj trokira. Pogosto se to zgodi tudi, ?e imam v ?etrti ali peti in manj?a hitrost pa probam pospe?iti. Skratka takrat ko se avto malo bolj napreza. Trokira pa res tako blesavo ej. Tko nekaj ?asa ful ?udn pol pa cukne in je spet vse v redu. Nadle?no je, saj ni drugega. ?e bi bilo kriti?no bi ?e crnilo ampak vsi vemo, da japonci prej zgnijejo, kot jih pa motor izda. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK - tole, kar si zdaj napisal je velika verjetnost, da ti res nagaja elektrika. Te?ava bi znala biti v v?igalnih tuljavah, ki so ?e oslabele in ne dajejo tako visoke napetosti, da bi na sve?kah presko?ila dovolj mo?na iskra.

 

Namre?, ko stopi? pri niskih obratih po gasu zalije? bate z bogato me?anico goriva in ?e iskra ni dovolj mo?na enostavno kratkosti?no presko?i preko goriva, ki je ?e na anodi sve?ke in ga ne v?ge, zato motor lahko izgubi enega od v?igalnih taktov in "kolcne".

 

Nekaj podobnega se dogaja tudi ?e imajo sve?ke nepravilen razmak na anodi - ?e par desetink milimetra prevelik ali premajhen razmak lahko isto povzro?a nepravilnosti pri v?igu goriva.

 

Seveda pa ne pozabi na kable. Da pa ne bo? takoj menjal kable, samo tiste dele kablov, ki so najblji?i kovinskim delom motorja za??iti s kak?nim temperaturno bolj obstojnim silikonom, ki bo prepre?il morebitno prebijanje ?e posebej, ?e se ti to dogaja v vla?nem vremenu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

preveri malo filter za benz!!!

 

men je tud pr prej?nem avtu moril k sm pohodu gas!!!

Pol pa je potegnu al pa sm se js nategnu k sm mislu da bo avto potegnu :hohoho:

 

no zamenjaj filter bncinski pa parkrat zavergli avto brez filtra da spere? umazanijo iz cevk pol pa probi!!!

Nekje mor? za?et iskat in odpravljat morebitne krivce za to napako!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

No, da se ?e malo spet javim v tej temi. V glavnem, avto sem imel na kar velikem servisu, med ostalim so mi spredaj menjali kon?nika, le?aja in obnovili peste, kajti nova pesta stane cca. 45k SIT, kar pa je malo preve? :blink:

 

avto ?e vedno trese pri pospe?evanju, sicer se je meja tresenja prestavila na vi?jo hitrost... danes mogo?e pride Bo?tjan do mene, pa bom mu "usput" rekel naj malo sproba Mazdo in pove kaj in kako, da re?imo ?e ta problem, avto je nemogo?e peljati nad 170km/h, to pa za mene ni zadovoljivo... saj vem, omejitve pa to, samo v?asih na AC je pa? treba stisnit do konca...

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, da se ?e malo spet javim v tej temi. V glavnem, avto sem imel na kar velikem servisu, med ostalim so mi spredaj menjali kon?nika, le?aja in obnovili peste, kajti nova pesta stane cca. 45k SIT, kar pa je malo preve? :blink:

 

avto ?e vedno trese pri pospe?evanju, sicer se je meja tresenja prestavila na vi?jo hitrost... danes mogo?e pride Bo?tjan do mene, pa bom mu "usput" rekel naj malo sproba Mazdo in pove kaj in kako, da re?imo ?e ta problem, avto je nemogo?e peljati nad 170km/h, to pa za mene ni zadovoljivo... saj vem, omejitve pa to, samo v?asih na AC je pa? treba stisnit do konca...

 

Lp

 

?ist banalno... a si probu z drugimi plati??i ?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glede cukanja pri motorju...je kdo od vas ze poizkusil ocistiti razdelilno kapo? Namrec zelo pogosto so jezicki v razdelilni kapi oksidirani in tako iskra iz rotorja na te jezicke ne preskuje dobro :cheers:

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.