Skoči na vsebino

tuning Mazde MX-5 1.8 (l. 2001)


bruco21

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

Imam Mazdo MX-5 1.8 (143hp) letnik 2001. Zanima me koliko bi se dalo maksimalno iztisniti iz tega motorja in s katerimi posegi. Ob predpostavki, da motor ostane isti...

 

Obstajale naj bi nekako 3 opcije tuninga.

1. Namestitev turbine. Kolik?na bi bila pridobitev mo?i, za kak?no ceno, kaj vse bi bilo potrebno poleg tega ?e zamenjati?

 

2. Namestitev kompresorja. Kolik?na bi bila pridobitev mo?i, za kak?no ceno, kaj vse bi bilo potrebno poleg tega ?e zamenjati?

 

3. Zni?ati glavo, ??nekje sem prebral, da je mo?no pove?ati prostornino motorja??, ve?je odmi?ne gredi... Kolik?na bi bila pridobitev mo?i in za kak?no ceno?

 

Verjetno pa bi se mi spla?alo ne glede na to, katero od teh mo?nosti bi izbral zamenjati izpu?ni sistem, namestiti kvalitetni zra?ni filter, ki bo zajemal hladen zrak, zamenjati zavore s kak?nimi bolj zmogljivimi.

Kako je z vzdr?ljivostjo sklopke?

 

Kak?en vpliv imajo na obna?anje vozila distan?niki? Je to bolj styling ali tuning?

?el bi tudi iz obstoje?ih 215 17'' na 225 18''...

 

Kako je s homologiranjem teh predelav?

 

Zanima me ?e tole. Model MX-5 2.5 (nekje od letnika ??2001->2006??) ima na prednjem odbija?u ?e vgrajene meglenke, prednje lu?i imajo le?o. Zanima me ali pa?ejo tudi na mojo MX-5?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od zgoraj na?tetit tuning opcij, bi jaz verjetno izbral kompresor. Kolega se je pred ?asom zanima za njegovo vgradnjo v svojo Miato in mu je nek obvlada? rekel, da mu vgradi za 1000 ? vse komplet, kar se mi zdi blazno ugodno! :danzoman::bravo:

 

Kaj si mislil pa s tistim pra?anje MX5 2.5 pa te nisem zastopu, ker 2.5 motor v MX5 nikoli ni bil, razen ?e je pri?lo do kake tipkarske napake! :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me ?e tole. Model MX-5 2.5 (nekje od letnika ??2001->2006??) ima na prednjem odbija?u ?e vgrajene meglenke, prednje lu?i imajo le?o. Zanima me ali pa?ejo tudi na mojo MX-5?

 

?e te zanima ali pa?ejo NB FL/mk2,5 lu?i na NBpredFL/mk2, potem je odgovor ne oz. ja pod pogojem dodatnih predelav na elektriki in karoseriji.

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta motor je odlicen za tuning. Turbina bi bila kar dobra izbira. Pricakujes lahko okoli 250KM iz 1.8 motoja.

Cene pa od 3000 EUR naprej za tak poseg.

 

S kompresorjem je vec dela in manj "konjev". Osebno bi raje izbral turbino.

 

Atmo tuning, obdelava glave motorja, nove odmicne, sportni izpusni kolekotr in izpuh, elektornika.

Ko se vse sesteje smo spet blizu 3000 EUR.

 

 

Pri nas smo naredili ze kar nekaj takih predelav tako da sama izvedba ni problem.

 

 

Pozdravljeni!

Imam Mazdo MX-5 1.8 (143hp) letnik 2001. Zanima me koliko bi se dalo maksimalno iztisniti iz tega motorja in s katerimi posegi. Ob predpostavki, da motor ostane isti...

 

Obstajale naj bi nekako 3 opcije tuninga.

1. Namestitev turbine. Kolik?na bi bila pridobitev mo?i, za kak?no ceno, kaj vse bi bilo potrebno poleg tega ?e zamenjati?

 

2. Namestitev kompresorja. Kolik?na bi bila pridobitev mo?i, za kak?no ceno, kaj vse bi bilo potrebno poleg tega ?e zamenjati?

 

3. Zni?ati glavo, ??nekje sem prebral, da je mo?no pove?ati prostornino motorja??, ve?je odmi?ne gredi... Kolik?na bi bila pridobitev mo?i in za kak?no ceno?

 

Verjetno pa bi se mi spla?alo ne glede na to, katero od teh mo?nosti bi izbral zamenjati izpu?ni sistem, namestiti kvalitetni zra?ni filter, ki bo zajemal hladen zrak, zamenjati zavore s kak?nimi bolj zmogljivimi.

Kako je z vzdr?ljivostjo sklopke?

 

Kak?en vpliv imajo na obna?anje vozila distan?niki? Je to bolj styling ali tuning?

?el bi tudi iz obstoje?ih 215 17'' na 225 18''...

 

Kako je s homologiranjem teh predelav?

 

Zanima me ?e tole. Model MX-5 2.5 (nekje od letnika ??2001->2006??) ima na prednjem odbija?u ?e vgrajene meglenke, prednje lu?i imajo le?o. Zanima me ali pa?ejo tudi na mojo MX-5?

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pozdravljeni!

Imam Mazdo MX-5 1.8 (143hp) letnik 2001. Zanima me koliko bi se dalo maksimalno iztisniti iz tega motorja in s katerimi posegi. Ob predpostavki, da motor ostane isti...

 

Obstajale naj bi nekako 3 opcije tuninga.

1. Namestitev turbine. Kolik?na bi bila pridobitev mo?i, za kak?no ceno, kaj vse bi bilo potrebno poleg tega ?e zamenjati?

 

2. Namestitev kompresorja. Kolik?na bi bila pridobitev mo?i, za kak?no ceno, kaj vse bi bilo potrebno poleg tega ?e zamenjati?

 

3. Zni?ati glavo, ??nekje sem prebral, da je mo?no pove?ati prostornino motorja??, ve?je odmi?ne gredi... Kolik?na bi bila pridobitev mo?i in za kak?no ceno?

 

Verjetno pa bi se mi spla?alo ne glede na to, katero od teh mo?nosti bi izbral zamenjati izpu?ni sistem, namestiti kvalitetni zra?ni filter, ki bo zajemal hladen zrak, zamenjati zavore s kak?nimi bolj zmogljivimi.

Kako je z vzdr?ljivostjo sklopke?

 

Kak?en vpliv imajo na obna?anje vozila distan?niki? Je to bolj styling ali tuning?

?el bi tudi iz obstoje?ih 215 17'' na 225 18''...

 

Kako je s homologiranjem teh predelav?

 

Zanima me ?e tole. Model MX-5 2.5 (nekje od letnika ??2001->2006??) ima na prednjem odbija?u ?e vgrajene meglenke, prednje lu?i imajo le?o. Zanima me ali pa?ejo tudi na mojo MX-5?

 

 

Kaj pa ?e bi zamenjal kompelten motor z 1.8 BPT

 

poglej mal po netu, jih je kr neki takih.

 

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.